městský ples

Plesovou sezónu zahájí XXIX. městský ples

ilustrační foto informace

Čtyři kapely různých hudebních žánrů, baletní vystoupení, zpěvačka Leona Machálková, tombola a další bohatý program nabídne 29. TRADIČNÍ MĚSTSKÝ PLES. Ten jako každý rok startuje celou plesovou sezónu v Prostějově a těšit se na něj můžete již v pátek 11. ledna 2019 od 19:30 hodin v prostějovském Národním domě. Předprodej vstupenek byl zahájen 17. prosince 2018 v divadelní pokladně na Vojáčkově náměstí.

"Rád bych pozval příznivce hudby a tance do krásných secesních prostor Národního domu, aby tam společně s námi zahájili plesovou sezónu 2019 v našem městě," říká prostějovský primátor František Jura s tím, že slavnostním večerem provedou účastníky moderátoři Petr Salava a Aleš Procházka. (red)

Vstupenky na XXVI. Tradiční městský ples jsou v prodeji

ilustrační foto vstupenka

Tradiční městský ples začne v Národním domě v Prostějově 8. ledna v 19,30 hodin. Vstupenky v hodnotě 350 korun jsou v předprodeji v divadelní pokladně na Vojáčkově náměstí od pondělí 4. ledna.

V divadelním sále Národního domu se o zahájení plesu přípitkem postará primátorka města Prostějova Alena Rašková. Slavnostní atmosféru podtrhne TANEČNÍ SKUPINA CROCK 14.
„Vstupenky jsou k mání jak do kavárny, restaurace, tak i vinárny. Zakoupit se dají ještě půl hodiny před zahájením plesu, tedy pokud už nebudou rozebrány,“ vysvětlila Věra Janálová, která má prodej vstupenek na starosti.
Program plesu naleznete na plakátu. (red)

Na městském plese můžete vyhrát sestru

Foto ber

Zatančit si, pobavit se, navázat kontakty a přátelství a ještě odejít s hezkou výhrou. To je prostějovský Městský ples, který se bude v lednu 2016, stejně jako roky minulé, konat v prostorách Národního domu. Město Prostějov do tomboly tradičně věnuje dar.

„Tentokrát se jedná o signovanou barevnou litografii autorky Emmy Srncové s názvem Sestra, kterou nemám. Je z roku 2003 a budoucí majitel bude muset pro ni vyčlenit místo o rozměrech 73 x 55 centimetrů. Emma Srncová je známá a úspěšná autorka, která už vystavovala na mnoha místech světa, jako třeba v Německu, Velké Británii, Španělsku, Monaku, Švýcarsku i Portugalsku,“ uvedla primátorka města Alena Rašková. Bude to právě ona, kdo obraz výherci předá. Obraz byl původně určen k aukci, kterou pořádala Střední škola, základní škola a mateřské škola JISTOTA o.p.s. Tetín.

OBRAZEM: Dva plesy v jeden den. Který lákal více?

Foto PvNovinky.cz

 

Už tradičně je prvním plesem sezony v Prostějově ten městský. Letos měl ale konkurenta v podobě 1. plesu patriotů města Prostějov. Ten městský zel v řadě otevřených sálů od samého počátku prázdnotou, na vlasteneckém bylo naproti tomu úplně plno.

Městský ples se letos konal po pětadvacáté a tradičně začal slavnostně v Divadelním sále ve dvacet hodin. Svým přípitkem ho odstartovali primátor Miroslav pišťák a bývalý starosta Jan Tesař a tanečním vystoupením kralický folklórní soubor Klas. Divadelní sál byl ale při slavnostním zahájení zaplněn jen asi z třetiny. Podobná situace byla během samotného plesu. Například ve vinárně byly podle slov jednoho vystupujícího prodány jen čtyři lístky. Stejně to vypadalo i v kavárně a restauraci Národního domu.

Na plese nechyběla ani babička spisovatele Edvarda Valenty

Foto PvNovinky.cz

 

Prostějovskou plesovou sezonu zahájil městský ples. Jeho počátek okořenily zajímavou a vtipnou scénkou také dvě dámy ze spolku Historia – Eva Suchánková a Jarmila Hlaváčová.

Obě dámy v dobových šatech včetně všech doplňků představovaly babičku Edvarda Valenty Josefínu Chmelařovou a její kamarádku, manželku někdejšího prostějovského radního, Marii Neumannovou. V úvodu předvedly humornou scénku, v níž nachytaly mladého Wolkra, kterak u radnice kouří s kamarádem Valentou, považte!

Dnešní městský ples zahájí výstavu

ilustrační foto novios.cz

 

V pátek 10. ledna začínají otevřením výstavy 100 let radnice v rámci tradičního městského plesu v Národním domě oslavy výročí postavení jedné z nejvýznačnějších budov v Prostějově. 

"Výstava nabídne celou řadu historických a současných fotografií, uměleckých děl a dalších připomínek sta let prostějovské radnice," uvedla Ivana Hemerková, náměstkyně primátora.