miminko

První občánkem Olomouckého kraje byla Nina ze Suchdola!

ilustrační foto FN Olomouc

V roce 2018 se v porodnici FN Olomouc přihlásilo na svět 2508 dětí, 1278 holčiček a 1230 chlapečků. Prvním miminkem letošního roku se zde stala holčička Nina ze Suchdola u Prostějova, která se narodila ve 2:09 hodin.

Nejvíce "plodné" dny byly 31.5., 23.8. a 18.10.2018, kdy se narodilo patnáct dětí. "Za celý rok nenastal den, kdy by se nikdo nenarodil," vzkazují porodníci. Zároveň děkují rodičům za důvěru a všem přejí vše nej do roku 2019. (ber)

V Nemocnici Prostějov se v loňském roce narodilo 895 dětí

ilustrační foto

Celkem 895 dětem pomohli v loňském roce na svět zdravotníci Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 434 děvčat a 461 chlapců, z toho dva páry dvojčat. První miminko roku 2019, malá Adéla, pak přišla v této porodnici na svět 1. ledna v 15 hodin a 14 minut.

Ve srovnání s rokem 2017, kdy přišlo na svět 859 dětí, porodnost v prostějovské nemocnici o téměř čtyři desítky vzrostla. Nejplodnějším měsícem byl červenec, nejméně dětí se naopak narodilo v lednu.

Prvním miminkem prostějovské nemocnice je holčička Adélka!

ilustrační foto MMP

Prvním miminkem narozeným v roce 2019 v Nemocnici Prostějov je holčička Adéla. Narodila se 1. ledna odpoledne, konkrétně v čase 15:14, s porodní váhou 3100 gramů a mírou 49 centimetrů. Její maminka přijela do prostějovské porodnice rodit z dvanáct kilometrů vzdálené obce Brodek u Prostějova.

Do prostějovské porodnice však běžně dojíždějí rodičky i z větších vzdáleností, například z Olomouce, Kroměříže, Přerova, Vyškova či Blanska.

Porodnice Nemocnice Prostějov nabízí budoucím maminkám tři samostatné uzavřené klimatizované porodní boxy, které poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí. Součástí těchto boxů je kromě speciálních polohovacích lůžek také porodní vana, rehabilitační balony, žíněnky, sprcha, křeslo, rádio s CD přehrávačem. Nejmodernější porodní místnosti tak umožňují nespočet alternativních způsobů vedení porodu.

První prostějovské miminko je Barborka!

Foto MMP

Barborku Dobešovou, která je prvním letošním prostějovským miminkem, přivítala primátorka města Alena Rašková a náměstkyně Ivana Hemerková. 

Šťastným rodičům předaly zástupkyně města finanční hotovost, mamince kytku a děťátku plyšovou hračku. Barborka Dobešová přišla na svět 1. 1. 2018 s váhou 3350 gramů a mírou 50 centimetrů.

Rodičům blahopřejeme! (MMPv)

 

Prvním miminkem Olomouckého kraje je Viktorie! Děťátko narozené v Prostějově

ilustrační foto internet

Prvním miminkem, které se v roce 2018 narodilo v Nemocnici Prostějov, je holčička Viktorie. 

Viktorka se narodila se dnes v 1:24 hodin, váží 2950g a měří 50 cm," uvedla mluvčí nemocnice Radka Miloševská. Maminka přijela z Nezamyslic. (ber)

Hejtman Košta obdaroval první dítě Olomouckého kraje roku 2017

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Rostislava Zouhara, který přišel na svět 1. ledna 2017 pět minut po jedné hodině ranní a stal se tak prvním dítětem, které se v tomto roce v našem regionu narodilo, v úterý navštívil hejtman Oto Košta.

„Přeju Rosťovi hlavně zdraví a také to, aby měl kolem sebe neustále lidi, kteří ho milují,“ řekl Oto Košta, hejtman Olomouckého kraje.

Rostislav se narodil v Jesenické nemocnici. Měřil 52 centimetrů a vážil 3680 gramů. Jeho maminka má trvalé bydliště v České Vsi, kde se už na bratříčka těší další tři sourozenci – jedenáctiletá Veronika, o tři roky mladší Tereza a Martin, kterému je sedm.

Hejtman přivezl malému Rosťovi hrací deku a vkladní knížku s patnácti tisíci korunami. Mamince předal kytici.

Vloni se v porodnici narodilo 976 dětí. Mezi nimi i Jasmína a Dastin

foto Nemocnice Prostějov

V Nemocnici Prostějov se v loňském roce narodilo celkem 976 dětí, což je o 23 méně než v roce předešlém. Mezi novorozenci převažovali kluci, kterých bylo 493. Děvčátek přišlo na svět 483 a 6 párů dvojčat. Nejplodnějším měsícem byl březen a srpen, kdy se narodilo vždy 92 dětí.

Podle mluvčí nemocnice Radky Miloševské se v uplynulém roce nejčastěji rodili Janové, Jakubové, Adamové, Filipové a Matyášové. Mezi děvčátky pak vedly Elišky, Terezky a Adélky. „Někteří rodiče se však rozhodli pro netradiční jméno, například jsme pomáhali na svět dětem se jménem Andrew, Dastin, Etien, Abigail, Thea, Evelína či Jasmína,“ doplnila Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov.

Hejtman Rozbořil navštívil prvního letošního občánka Olomouckého kraje

Foto kr-olomoucky.cz

Sebastien Feix z Bochoře se letos stal prvním občánkem Olomouckého kraje. V přerovské porodnici se narodil 1. ledna 2016 devět minut po třetí hodině ráno. Malý Sebastien má letos trochu neobvyklé prvenství. Přestože se v kraji narodil jako druhé miminko po silvestrovské půlnoci, je legitimně prvním občánkem v regionu.

„Letošní situace kolem prvního miminka narozeného v kraji byla poněkud nestandardní. V prostějovské nemocnici byla sice první holčička Natálie, ale protože její maminka přijela rodit ze Zlína, kde má i trvalý pobyt, je prvním občánkem našeho kraje malý Sebastien z Přerovska,“ řekl hejtman Jiří Rozbořil.

Prostějovský občánek je tu! Jmenuje se Tobiáš

Foto MMP

Tobiáš Machula, narozen 1. ledna 2016 v 15,16 hodin je prvním prostějovským dítětem letošního roku. V pondělí 4. ledna Tobiáška navštívily v prostějovské porodnici primátorka Alena Rašková a její náměstkyně Ivana Hemerková.

„Rodičům přejeme hodně zdraví a spokojenosti. Mají nádherného potomka, což je pro každého obrovská radost a štěstí,“ shodly se obě dámy.
Město Prostějov věnuje tradičně prvnímu občánkovi finanční dar a drobnou hračku, mamince pak krásnou kytku.
Vůbec prvním miminkem, které v letošním roce přišlo v Prostějově na svět, je Natálka, která se narodila prvního ledna dvacet minut po jedné hodině v noci. Stala se i prvním dítětem Olomouckého kraje. Její rodiče ale pochází ze Zlína. (ber)

Miminka jsou mezi námi! První v Prostějově již v 1:20!

ilustrační foto nemocnicepv.cz

První letošní miminko má již také Prostějov.

Holčička Natálie se dnes nad ránem narodila v prostějovské nemocnici již v 1:20 hodin, a to s mírami 3 300 gramů a 49 centimetrů. Maminka novorozené Natálie ovšem přijela do prostějovské nemocnice rodit až ze Zlína. Prostějovská nemocnice tentokrát předstihla své partnery v dalších městech kraje. "V Nemocnici Přerov se narodil ve 3:09 hodin chlapeček Sebastien s mírami 3 222 gramů a 47 centimetrů a maminka přijela rodit z obce Bochoř. V Nemocnici Šternberk na svého prvního novorozence letošního roku zatím čekají", uvedla pro PvNovinky Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel a.s..