mor

Tři ohniska včelího moru si vyžádala likvidaci včel

ilustrační foto

Medu je málo a ještě přijde taková pohroma. Tak nejspíš uvažují všichni ti, kteří museli zcela nedávno zlikvidovat svá včelstva. V regionu to bylo na třech místech!

Obdobná písnička každým rokem - včelstva končící v ohni. To je situace, která nastala i v letošním roce. Zcela nedávno, na třech místech okresu, museli včelaři likvidovat své chovy. Důvodem byl mor včelího plodu. Oči pro pláč tak zůstaly chovatelům ve Stražisku, Pěnčíně a Nivě. Ředitel Státní veterinární správy pro Olomoucký kraj Aleš Zatloukal vyhlásil, v celém kraji mimořádná veterinární opatření.

Věž, střelec, šach, mat – přijďte si zahrát královskou hru

ilustrační foto

Šachové oddíly SK Prostějov a SK Junior Prostějov, ve spolupráci se Sportcentrem DDM a Barem „12 opic“ pořádají „Otevřený turnaj v Rapid šachu „Lond(i)(ý)n versus Prostějov“. Do naplnění počtu dva a třiceti hráčů turnaje zbývají jen čtyři. Přihlaste se!

„Turnaj se nehraje "na krev", jak říkají otrlí šachisté. Je to spíše setkání lidí, co mají rádi šach, nevadí jim, že prohrají nebo vyhrají, slouží to spíše k propagaci hry tak, aby se hrála jako dříve, kdy bary spíše zdobily šachovnice,“ uvedl Rudolf Dub z SK Junior Prostějov. Královská hra se bude hrát v sobotu 22. června na zahrádce Baru „12 opic“. Do bojů se může zapojit jak plnoletá mládež, tak i rodiče včetně maminek či prarodičů.