Mořice

Festival zaduní Mořicemi. Už dnes!

ilustrační foto

Sedmnáctý ročník Revival festu, který se zaměřuje hlavně na hardrockové a metalové kapely, začne dnes v Mořicích. 

Zazní skladby Bon Joviho, Kabátů, Guns and Roses, Queen a dalších revivalů a kapel skvělých jmen. Festival začíná dnes v osmnáct hodin, v sobotu se rozjede ve třináct hodin. (red)

 

Mořicemi bude dunět rock! Už po šestnácté

ilustrační foto plakát

Moravský revival festival odstartuje v pátek v osmnáct hodin v areálu mořického koupaliště. Dvoudenní festival nabídne jako obvykle špičku českých revivalových kapel. Vypukne už v pátek v 18 hodin. Zhlédněte, na které pecky se můžete těšit!

Pátek 3.6.2016 - od 18.00 hod.

Red Hot Chili Peppers - ProstějovSlayer - MorkoviceAC/DC - OlomoucRammstein - PrahaPražský výběr - Olomouc

Sobota 4.6.2016 - od 13.00 hod.

Saša Band - Němčice nad HanouIné Kafe - SlušoviceAccept - Znojmo (náhrada za Linkin Park)Metallica - ProstějovBlack Sabbath - KoniceIron Maiden - OtrokoviceJudas Priest - PrahaJon Bon Jovi - Němčice nad Hanou (red)

V soutěži Vesnice roku bodovaly Mořice

ilustrační foto

Jedinou obcí Prostějovska, která se spolu se Skalkou a Stražiskem přihlásila do letošní soutěže Vesnice roku a bodovala, byly Mořice. Právě sem putoval Diplom za péči o květinovou výzdobu, takzvaná Fulínova cena.

Peníze a diplom -  ocenění, které v letošním klání vesnic získaly Mořice. Komisařům, kteří posuzovali každou jednotlivou ves, se na Prostějovsku nejvíce líbila zdejší květinová výzdoba. Mořičtí tak získali Fulínovu cenu a padesát tisíc korun k tomu. Konečné slovo při rozdělování peněz bude mít Rada Olomouckého kraje, která vše projedná 25. července.

Do Mořic se sjedou veteráni i lidoví řemeslníci

V sobotu startuje Mořická veterán rallye
V sobotu startuje Mořická veterán rallye

Historické automobilové a motocyklové hvězdy se opět sjedou na Moravském setkání historických vozidel v Mořicích v sobotu 23. června. Svou desítkami let prověřenou krásu a eleganci  vystaví na odiv milovníkům veteránů a automobilismu na přehlídce před mořickým zámkem a svou kondici předvedou při spanilé jízdě napříč Němčickem.  

Stařičké tatrovky, fiatky, aerovky, čézety, jawy, manety a mnohé další tovární značky s datem výroby v minulém ukážou nejen svůj nablýskaný kabátek, ale s hřmotem vzpínajících se koní pod kapotou vyrazí na orientační jízdu.