mostek

Mostek přes Hloučelu musí být bezbariérový!

Foto ber

Před nedávnem dokončený mostek přes Hloučelu, který u OBI nahradil původní železný, nebyl tak docela bez vad. V těchto dnes se opravuje.

"Dle sdělení Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova se jedná o předláždění stávající zpevněné plochy. Děje se tak kvůli požadavku odboru dopravy, který byl vznesen při kolaudaci stavby," uvedla mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová s tím, že je nutné dodržet podmínky bezbariérového přístupu z komunikace na zpevněnou plochu v toleranci max. +2cm. (ber)

 

OBRAZEM: Nový mostek přes Hloučelu je již v provozu

Foto ber

Stavba nového mostu přes Hloučelu začala letos v květnu. Po bezmála půl roce už po ní můžete přejít či přejet.

"Pěkné to je, ale jsem zvědavá, jak se po tom bude chodit v zimě," podotkla Zdena Vojáčková, která lávku velmi často využívá při cestách do nákupní zóny. Město za nový most zaplatilo 1,6 milionu korun. (ber)

 

OBRAZEM: Nový mostek přes Hloučelu bude otevřen do konce října

ilustrační foto

Stavba nového mostu přes Hloučelu začala po dlouhých tahanicích kolem majitele původní lávky, a to letos v květnu. Za pět měsíců ale přemostění Hloučely u marketů OBI, Kaufland, Tesco není hotovo.

Dosavadní lávka, kterou před více než čtyřiceti lety vyrobili zaměstnanci bývalého Agrostroje, stále slouží, i když je ve špatném technickém stavu a má nedostatečnou šířku. Nový most má být široký 2,5 metru, takže po něm pohodlně projedou i dětské kočárky. Podle náměstka Jiřího Pospíšila bude uveden do provozu do konce tohoto měsíce. 

Město za nový most zaplatí 1,6 milionu korun. (ber) 

 

Nový mostek přes Hloučelu roste. Již od května

Foto ber

Stavba nového mostu přes Hloučelu začala po dlouhých tahanicích kolem majitele původní lávky, a to letos v květnu. Za pět měsíců ale přemostění Hloučely u marketů OBI, Kaufland, Tesco stále není hotovo.

Dosavadní lávka, kterou před více než 40 lety vyrobili zaměstnanci bývalého Agrostroje, stále slouží, i když je ve špatném technickém stavu a má nedostatečnou šířku. Nový most má být široký 2,5 metru, takže po něm pohodlně projedou i dětské kočárky. 

Nový mostek přes Hloučelu už roste!

Foto MMP

Nové přemostění řeky Hloučely, v lokalitě Močidýlka, už nabírá svou finální podobu. Stavba zde byla zahájena letos v květnu. 

Lidé využívající starý mostek vedoucí z ulice Hybešova směrem k nákupní zóně u marketů OBI, Kaufland, Tesco mohou sledovat, jak vzniká nové přemostění.

„Lávka se mění na robusní most. Starý můstek ovšem zůstává až do té doby, dokud nebude nové přemostění dokončeno," popsal stav náměstek primátorky Jiří Pospíšil, který se dnes byl na stavbě podívat. Dosavadní lávka, která zde lidem léta sloužila, byla už nevyhovující.

Rekonstrukce mostu v Čechovicích byla dokončena o měsíc dříve

Foto MMP

Nový most již slouží. Jeho stavba byla dokončena o třicet dní dříve, než se plánovalo.

Špatný stav nosné konstrukce a spodní stavby, příliš malá šířka mostu. To byly hlavní důvody, které vedly k obnově. 

Mostek přes Hloučelu se staví

Foto PvNovinky.cz

O opravě nebo celkové rekonstrukci mostku přes Hloučelu spojujícího lokalitu Hybešovy ulice a okolí s Říční ulicí a obchodní zónou v místě hobby marketu OBI město Prostějov uvažovalo už několik let. Opravu komplikoval fakt, že mostek neměl majitele. Jak PvNovinky informovaly, situace se naštěstí změnila a nový mostek bude stát do konce září. Na jeho nové verzi už se pilně pracuje.

Břehy  propojí 2,5 metru široký most s obloukovou konstrukcí, který bude splňovat ochranu proti stoleté vodě. Stavbu mostu, který přijde na 1,64 milionu korun, provádí firma Stavby a Statika spol. s r.o., Třinec. Most by měl stát do 30.9.2016. (ber)

Nový mostek přes Hloučelu bude ještě letos!

Foto PvNovinky.cz

Už v únoru 2014 prostějovští radní projednávali podnět občanů ohledně opravy mostku přes Hloučelu spojujícího lokalitu Hybešovy ulice a okolí s Říční ulicí a obchodní zónou v místě hobby marketu OBI. Opravu komplikoval fakt, že mostek neměl majitele. Situace se naštěstí změnila a nový mostek bude stát do konce září.

S podnětem přišla tehdejší radní Milada Sokolová, na kterou se obrátili občané. „Lokalitu důvěrně znám a o tom, že mostek je skutečně v havarijním stavu, vím. Vím i to, že je velice frekventovaný a tak by si opravu zasloužil,“ sdělila tehdy PvNovinkám Milada Sokolová.  

Nový mostek přes Hloučelu bude ještě letos

ilustrační foto ber

Už v únoru 2014 prostějovští radní projednávali podnět občanů ohledně opravy mostku přes Hloučelu spojujícího lokalitu Hybešovy ulice a okolí s Říční ulicí a obchodní zónou v místě hobbymarketu OBI. Opravu komplikoval fakt, že mostek neměl majitele. Situace se naštěstí změnila a frekventované místo se dočká opravy. Zastupitele s tím seznámil náměstek primátorky Zdeněk Fišer na pondělním jednání.

S podnětem přišla tehdejší radní Milada Sokolová, na kterou se obrátili občané. „Lokalitu důvěrně znám a o tom, že mostek je skutečně v havarijním stavu, vím. Vím i to, že je velice frekventovaný a tak by si opravu zasloužil,“ sdělila tehdy PvNovinkám Milada Sokolová.  

Mostek přes Hloučelu bude v novém. Konečně

ilustrační foto archiv PvNovinky

 

Už loni v únoru prostějovští radní projednávali podnět občanů ohledně opravy mostku přes Hloučelu spojujícího lokalitu Hybešovy ulice a okolí s Říční ulicí a obchodní zónou v místě hobbymarketu OBI. Opravu komplikoval fakt, že mostek neměl majitele. Situace se naštěstí změnila a frekventované místo se dočká opravy.

S podnětem přišla tehdejší radní Milada Sokolová, na kterou se obrátili občané. „Lokalitu důvěrně znám a o tom, že mostek není v dobrém stavu, vím. Vím i to, že je velice frekventovaný a tak by si opravu zasloužil,“ sdělila před rokem PvNovinkám Milada Sokolová. Jedním z občanů, který se na ni s tímto podnětem obrátil, byl Jaroslav Faltýnek. „Bydlím v Kotěrově ulici už skoro čtyřicet let a v posledních letech ho využívám skoro denně. Jak k procházkám, tak při cestách do nákupní zóny a nejsem sám.