motocykl

Motorkář zastavil. O kolo Tatry

Foto PČR

V pondělí 9. července 2018 po čtrnácté hodině došlo mezi obcemi Horní Štěpánov a Brodek u Konice k dopravní nehodě motocyklu s nákladním automobilem. Motorkáře přepravil do nemocnice vrtulník.

"Čtyřiadvacetiletý motocyklista na stroji značky Suzuki nepřizpůsobil rychlost jízdy povaze vozovky a dopravní situaci. Po projetí levotočivé zatáčky vzhledem k rychlosti své jízdy již nestačil zareagovat na vlevo mimo komunikaci odbočující nákladní automobil značky Tatra. Svůj stroj neubrzdil a narazil do zadního kola nákladního automobilu. Po střetu motocyklista upadl a způsobil si zranění. S tím byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění dalších osob ani ke škodě na nákladním automobilu nedošlo.

Jízdu na motocyklu nezvládl. Skončil v nemocnici

ilustrační foto PČR

V pondělí v odpoledních hodinách jel na mopedu značky Sonik po ulici Josefa Lady v Prostějově pětatřicetiletý muž. Na rovném úseku mu pravděpodobně podjelo přední kolo a společně s o pět let mladší spolujezdkyní spadli na vozovku. 

Přitom se řidič lehce zranil a z místa byl převezen k ošetření do místní nemocnice. Ke zranění ženy nedošlo. Dechová zkouška na možnou přítomnost alkoholu v krvi byla negativní. Škoda na mopedu byla vyčíslena na 25 000 Kč. "Nehoda je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

 

Fotopostřeh: Motorkářský kaskadér?!

Foto čtenář

Teplé počasí už před několika týdny vylákalo na cesty motorkáře. Stále si neuvědomují, že patří mezi nejohroženější účastníky silničního provozu. Mnozí z nich hazardují nejen se svým životem.

"Jel jsem před pár dny po Olomoucké ulici, kde byla směrem do centra Prostějova jako obvykle kolona. To ale vůbec nevadilo motorkáři, který se začal proplétat mezi auty. Nevadil mu odbočovací pruh, ani fakt, že ostatní řidiči mu museli uhýbat z cesty. Kdyby tak nečinili, riskovali tvrdý střet," poslal do redakce fotografie čtenář Honza.

A my připomínáme - jen loni na českých silnicích zemřelo 64 motorkářů. (ber)

 

Předjížděl na motocyklu vůz, který odbočoval. Letecky byl transportován do nemocnice

ilustrační foto

V sobotu odpoledne jela devětadvacetiletá řidička s osobním vozidlem Škoda v obci Vojtěchov ve směru od Olomouce. Na přímém směru odbočovala vlevo na místo ležící mimo komunikaci a bočně se střetla s motocyklem, který jel ve stejném směru a škodovku v dané době předjížděl.

"Při nehodě se zranil sedmadvacetiletý motorkář, který byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc. Alkohol byl vyloučen u obou provedenou dechovou zkouškou. Policisté na místě mimo jiné zjistili, že motorkář jel na neregistrovaném motocyklu, neměl na hlavě přilbu a navíc sedl za řídítka i přes platný zákaz řízení motorových vozidel. Na vozidlech byla škoda vyčíslena na 21 000 Kč. O viníkovi nehody nebylo doposud rozhodnuto a policisté i nadále pokračují v šetření uvedené událost", uvedla mluvčí PČR Olomouckého kraje Miluše Zajícová. (red)

 

Zemřel další motorkář

ilustrační foto PČR

V pátek 1. června 2018 před dvacátou hodinou přijali policisté oznámení o dopravní nehodě motocyklu na 263. kilometru dálnice D35 u Olomouce. 

"Podle předběžného šetření čtyřicetiletý muž řídil motocykl Suzuki GSX-R1000 a při projíždění levotočivé zatáčky z dosud nezjištěných příčin vyjel vpravo mimo komunikaci, kde havaroval. Muž na následky nehody zemřel," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Nehoda je nadále v šetření. (red)

 

Motorkář trefil auto. Skončil v nemocnici

Foto PČR

První májový den se stala dopravní nehoda na ulici Plumlovská v Prostějově. Střetl se zde osobní vůz s motorkou. Motorkář skončil v nemocnici.

"Sedmadvacetiletý motocyklista jel na stroji značky Suzuki ve směru na obec Mostkovice. Před ním jela dvě osobní vozidla a to Renault Megane a před ním ještě Peugeot 308. Řidička peugeotu chtěla odbočit vlevo na ulici Západní a přitom dávala znamení o změně směru jízdy. Bezprostředně před touto křižovatkou se nachází ochranný ostrůvek. Motocyklista chtěl obě vozidla předjet a před tímto ostrůvkem přejel do protisměru. V té době již ale řidička peugeotu odbočovala vlevo a motorkář narazil do zadní části vozidla, které řídila," popsala nehdu policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Mladý motorkář nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky

Foto PČR

Ve čtvrtek 12. dubna 2018 po sedmnácté hodině došlo z dosud přesně nezjištěných příčin na komunikaci mezi obcemi Určice a Alojzov k havárii devatenáctiletého motocyklisty.

"Řidič zřejmě z důvodu nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky nezvládl řízení, po projetí pravotočivé zatáčky přejel do protisměru a poté mimo komunikaci, kde upadl. Při havárii utrpěl řidič zranění, se kterým byl hospitalizován v prostějovské nemocnici," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na motocyklu Yamaha byla předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Příčiny, okolnosti i míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

Havárie motocyklu skončila zraněním

Foto PČR

Ve středu 4. dubna 2018 krátce před třináctou hodinou došlo na komunikaci v lesním prostoru mezi obcemi Holubice a Seč k havárii motocyklu značky Suzuki. Dle prvotního šetření mělo k havárii dojít z důvodu nepřizpůsobení rychlosti jízdy dopravní situaci a stavu a povaze vozovky.

"V levotočivé zatáčce sedmatřicetiletý řidič nezvládl řízení a s motocyklem vyjel vpravo mimo komunikaci do příkopu. Při havárii řidič utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Stejně stará spolujezdkyně byla k preventivnímu vyšetření převezena také, ale k jejímu zranění nedošlo," informoval policejní mluvčí františek Kořínek. Výše způsobené škody byla předběžně vyčíslena na pět tisíc korun. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

Havarovaný motorkář na Prostějovsku utrpěl zranění neslučitelná se životem

Foto PČR

Jak jsme psali již v odpoledních hodinách, dnešního dne u obce Březsko na Prostějovsku došlo k vážné dopravní nehodě.

"Čtyřiašedesátiletý motorkář pravděpodobně nezvládl řízení a havaroval. Při této havárii muž utrpěl zranění neslučitelná se životem. Míra zavinění je předmětem dalšího šetření. Po dobu šetření dopravní nehody byla silnice zcela uzavřena. V současné době je již provoz obnoven", uvedl mluvčí PČR Olomouckého kraje Petr Piňos. (red)

 

 

 

Motocyklista nedobrzdil. Skončil v nemocnici

Foto PČR

V pátek 25. srpna 2017 krátce po poledni došlo na silniční komunikaci z obce Kostelec na Hané do obce Hluchov k dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu. Motorkář skončil v nemocnici.

"Provedeným šetřením na místě policisté zjistili, že dvaačtyřicetiletý řidič motocyklu značky BMW nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím automobilem značky Kia. Když pak řidič automobilu v reakci na situaci v provozu náhle zastavil, motocyklista na to již nestihl zareagovat a narazil do zadní části automobilu. Ten byl následkem nárazu odhozen na před ním stojící automobil značky BMW. Motocyklista po nárazu upadl na komunikaci a způsobil si zranění.