motorka

Motorkář to na Okružní napálil do auta. Skončil v nemocnici

Ilustrační foto PČR

V pátek odpoledne jel na motocyklu značky Yamaha 38letý muž po  Okružní ulici v Prostějově. Nepřizpůsobil rychlost hustotě provozu, skončil na zemi a narazil do auta. Muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do srpna roku 2019.

Nehoda se stala v době, kdy zprava z ulice Lidická najíždělo do křižovatky osobní auto značky Volvo. Motocyklista nezvládl řízení, upadl na silnici a tělem narazil do uvedeného vozidla. Došlo ke střetu a hmotné škodě na vozidlech ve výši 30 000 Kč. Motorkář byl z místa nehody převezen na ošetření do nemocnice. "V současné době je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání s tříletou trestní sazbou odnětí svobody," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že dechová zkouška na alkohol byla u obou negativní. (red) 

Neubrzdil motorku a narazil do auta. Skončil v nemocnici

ilustrační foto

Dne 20. října 2015 krátce před osmou hodinou ranní došlo v ulici Sádky v Prostějově k dopravní nehodě motocyklu a osobního automobilu. Motorkář skončil v nemocnici, naštěstí jen s lehkým zraněním.

"Šestnáctiletý řidič motocyklu značky Aprilia nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky a situaci v silničním provozu. S motocyklem v důsledku náhlého brzdění upadl na komunikaci a narazil do zadní části vozidla značky Mini jedoucího před ním. Při nehodě došlo k lehkému zranění motocyklisty, se kterým byl převezen k ošetření do nemocnice," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Celková výše způsobené hmotné škody byla předběžně odhadnuta na 10 tisíc korun. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenou dechovou zkouškou.

Jednaosmdesátiletý motorkář havaroval na silném stroji

ilustrační foto

Dnes v podvečer zasahoval vrtulník olomoucké ZZS v Zahnašovicích na Kroměřížsku u vážné dopravní nehody.

"Po střetu s osobním vozem zde ve vysoké rychlosti havaroval na silném stroji jednaosmdesátiletý motorkář, jehož tělo náraz odmrštil několik metrů od motorky. Společně s kolegy z Bystřice pod Hostýnem muže na místě ošetřila posádka vrtulníku, který motorkáře s řadou zlomenin a vnitřních zranění transportoval v kritickém stavu do FN v Olomouci", uvedl Pavel Vysloužil, mluvčí ZZS Olomouckého kraje. (red)

Další tragická nehoda! Dnes zemřel na silnici motorkář

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

 

Okolo čtvrté hodiny odpoledne, dnes, v sobotu 19. září, došlo u Šternberku k tragické dopravní nehodě motorkáře.

"Muž na stroji, značka HONDA CBR, jel na od Horní Loděnice směrem na Šternberk. Zřejmě v důsledku vysoké rychlosti nezvládl průjezd prudku zatáčkou. Poté, co se opřel o svodidla, narazil do stromu. Bohužel svým zraněním na místě podlehl", sdělila k případu Irena Neubauerová z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. (red)

Na silnici dnes zemřel další motorkář

ilustrační foto PČR

 

V sobotu 1. srpna 2015 byla v 15:21 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda osobního vozidla a motorkáře na silnici ze Šumperku do Rapotína. 

f"Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperku, kteří po příjezdu zjistili, že při nehodě se zranil pouze motorkář. Utrpěl však zranění, kterým i přes veškerou snahu záchranářů na místě podlehl", uvedla Vladimíra Hacsiková z HZS Olomouckého kraje.

Hasiči asistovali zdravotnické záchranné službě a Policii ČR. Po vyšetření nehody uklidili komunikaci. Silnice byla v místě nehody uzavřena. (red)

 

Aktualizujeme: Zemřel další motorkář!

Foto PČR

 

Ve středu krátce před půl šestou odpoledne došlo na R35 na trase Olomouc - Mohelnice k dopravní nehodě osobního auta a motocyklu. Motorkář na místě zemřel, řidič osobního auta je podezřelý z přečinu usmrcení z nedbalosti. Komunikace byla neprůjezdná.

K nehodě došlo na 246,1 kilometru na trase Olomouc - Mohelnice u obce Mladeč.

V Mlýnské přišel o skútr!

ilustrační foto internet

 

Trestného činu neoprávněné užívání cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 28. 7. do 29. 7. 2015 na ulici Mlýnská v Prostějově odcizil malý motocykl značky Geely Motor. TC, který byl uzamčený a zaparkovaný na chodníku před domem.

"Majiteli tak vznikla škoda kolem 42000 Kč", uvedl policejní mluvčí Policie Olomouckého kraje Josef Bednařík. (red)

 

Dnes v podvečer zemřel další motorkář

ilustrační foto PČR

 

Dnes krátce před půl šestou odpoledne došlo na R35 na trase Olomouc - Mohelnice k dopravní nehodě osobního auta a motocyklu. Motorkář na místě zemřel. Komunikace byla neprůjezdná.

K nehodě došlo na 246,1 kilometru na trase Olomouc - Mohelnice u obce Mladeč. Jednatřicetiletý řidič motocyklu značky Suzuki podlehl na místě těžkým zraněním. Okolnosti dopravní nehody šetří policie. (ber)

Střet skútru s Peugeotem skončil smrtí dívky mladší patnácti let

ilustrační foto policejnidenik.cz

 

V pátek v podvečer došlo k tragické dopravní nehodě na silnici č. I/35 na ulici Hranická v Drahotuších. Střetl se zde skútr značky YUKI TINE 125 s vozidlem značky Peugeuot Partner. 

"Mladý řidič vezl na skútru jako spolujezdkyni dívku mladší patnácti let, která při nehodě utrpěla zranění neslučitelná se životem. Řidič byl zraněn lehce. Řidič motorového vozidla bez zranění. Ke zjištění příčin a okolností této tragické dopravní nehody je potřeba vypracovat znalecké posudky z oboru dopravy. Proto nelze určit ani předběžnou míru zavinění. Vzhledem k věku a k pietě pozůstalým nebudeme blíže specifikovat účastníky této dopravní nehody", uvedla k nehodě Marie Štrbáková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. (red)

 

Noční vlci jsou na Moravě!

Foto čtenář

 

Skupina Nočních vlků překročila hranice Evropské unie. Ruský motorkářský klub to oznámil na svém blogu. Vlci by se mohli podle MF Dnes objevit i na Přerovsku.

„Podle informací, které kolují, se na Přerovsko chystá několik desítek motorkářů. Zda mezi nimi budou i Noční vlci, není jasné, každopádně většinu tvoří jejich sympatizanti z různých klubů z několika zemí,“ nastínil MF DNES zdroj z motorkářské komunity. „Chtějí jim vyjádřit podporu a dojet do Berlína místo nich. Aby ale nebudili velkou pozornost, jedou většinou rozdělení na menší skupinky, nicméně plánuje se společný sraz,“ dodal. Pohyb motorkářů včetně případného zapojení Nočních vlků se chystá hlídat i policie.