movember

Prostěmov opět přispěje na chlapské zdraví!

ilustrační foto Prostěmov

Prostějovský Movember tým je skupina nadšenců a bojovníků za mužské zdraví. Snaží se dát dohromady a udržovat kníračský tým (ProstěMov) pro tradiční listopadové zarůstání v rámci projektu Movember a tím upozorňovat na problémy mužského zdraví.

Letos se v rámci projektu konala již pátá ProstěParty 2019. V sobotu 23. listopadu na ni do foyer Metro70 zavítali desítky příznivců hnutí. "Na této akci se vybralo 48 tisíc korun, což je polovina současného stavu výtěžku - v pondělí ve 12,30 hodin to bylo 94 121 korun," sdělil PvNovinkám jeden z hlavních organizátorů Jiří Zháněl. Suma to ale není konečná, na účtu přibyly peníze z prodeje punčů. Ty si zájemci mohli koupit 30. listopadu 2019 na vánočních trzích v Prostějově ve stánku U růůůžového prasátka.

Mužům bude patřit Den pro chlapy v Nemocnici Prostějov

ilustrační foto

Preventivní osvětovou akci zaměřenou na rakovinu prostaty a varlat s názvem Den pro chlapy připravuje na středu 28. listopadu Nemocnice Prostějov. Zdravotnické zařízení se tak zapojuje do celosvětové kampaně na prevenci onemocnění prostaty Movember a zve zájemce z řad široké veřejnosti na konzultace i preventivní vyšetření.

„Mužům v rámci akce nabízíme krátkou konzultaci s lékařem, preventivní vyšetření prostaty pohmatem či vyšetření krve na přítomnost nádorového indikátoru, takzvaného PSA neboli prostatického specifického antigenu. Návštěvník si může nechat vyšetřit krev, pokud není nachlazen, neužíval antibiotika, tři dny byl bez pohlavní aktivity a nepřijel na kole,“ vysvětlila Marie Jouklová, hlavní sestra Nemocnice Prostějov.

Tip na večer: Kampaň Movember 2017 v Metru70

ilustrační foto FB

Skupina prostějovských nadšenců se už od roku 2012 aktivně zapojuje do charitativní kampaně Movember (cz.movember.com) v rámci skupiny/týmu ProstěMov (www.prostemov.cz). Upozorňuje na problémy mužského zdraví, zejména na uro-onkologické problémy a snaží se šířit osvětu. Charitativní večer se uskuteční dnes, od 18 hodin ve foyer prostějovského kina Metro70. 

Formou doprovodných akcí, agitací a prodejem vlastních charitativních předmětů přispívá na účely organizace Movember (v ČR zajišťuje Nadační fond Muži proti rakovině - www.muziprotirakovine.cz). "Připoj se k nám, nech si narůst knír a podpoř Movember!," vzkazují za ProstěMov Jiří Zháněl a Adrian Černý. (ber)

Kampaň Movember 2017 Prostějov hledá nové členy a podporovatele!

ilustrační foto prostemov.cz

Skupina prostějovských nadšenců se již od roku 2012 aktivně zapojuje do charitativní kampaně Movember (cz.movember.com) v rámci skupiny/týmu ProstěMov (www.prostemov.cz). Upozorňuje na problémy mužského zdraví, zejména na uro-onkologické problémy a snaží se šířit osvětu. Formou doprovodných akcí, agitací a prodejem vlastních charitativních předmětů přispíváme na účely organizace Movember (v ČR zajišťuje Nadační fond Muži proti rakovině - www.muziprotirakovine.cz).

Přihlásit se do týmu automaticky neznamená, že musíte finančně přispět. Požádejte o příspěvek další lidi, přes e-mail, sociální sítě a podobně a je-li možné, předejte poselství dál. "Ať již lidem či spřízněným firmám, apod. Lze zapojit i organizace a vystavit pro ně potvrzení o daru, případně zahrnout do Prostěmov partnerů," vzkazují členové skupiny ProstěMov.