mrtvola

V Havlíčkově ulici zemřel muž. Soud pátrá po datu úmrtí

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vydává veřejnou vyhlášku v řízení o určení data smrti zemřelého Jaroslava Veselého. Muž narozený 15. 8. 1950 byl posledně bytem trvale Havlíčkova 2963/15. Soud vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum jeho smrti, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Jaroslav Veselý byl nalezen dne 26. 8. 2018 ve 14:40 hodin ve svém bytě na adrese Havlíčkova 2963/15, Prostějov, rodinným přítelem, bez známek života. Se zemřelým naposledy hovořila telefonicky jeho manželka dne 25. 8. 2018 v 18 hodin. Dne 26. 8. 2018 jí manžel již telefon nezvedal. Na místo byla přivolána hlídka policie, která na místě neshledala stopy cizího zavinění. Na místo se dostavila RZS Prostějov, lékař 26. 8. 2018 v 15:10 hodin konstatoval smrt bez zjevných známek cizího zavinění a nařídil zdravotní pitvu. Dobu smrti určil lékař odhadem na den 26. 8. 2018 v 1:00 hodin. 

Další nález mužského těla bez známek života

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V sobotu 17. listopadu před polednem přijala Policie České republiky oznámení o nálezu mužského těla bez známek života. 

"Tělo zemřelého bylo nalezeno v remízku poblíž čerpací stanice na ulici Pražské v Olomouci (výjezd na Mohelnici). Totožnost zemřelého muže ověřujeme. Prvotním šetřením provedeným na místě a ohledáním těla zemřelého lékařem nebyly zjištěny stopy násilného jednání. Ke zjištění příčin úmrtí byla nařízena soudní pitva", popsala událost v tiskové zprávě poručík Jiřina Vybíhalová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)

U Němčic našli mrtvolu. Totožnost prověřuje Policie ČR

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

U cyklostezky na břehu říčky Hané bylo v pátek 9. listopadu nalezeno torzo lidského těla. Policisté totožnost mrtvého prověřují.

"Slyšela jsem, že tam byl někdo na procházce se psem. Ten odběhl a následně aportoval pánovi lidskou nohu," sdělila PvNovinkám jedna z místních žen s tím, že policisté na místě zasahovali ještě několik hodin a nalezli další části těla. 

Policejní mluvčí Miluše Zajícová dnes redakci nález potvrdila. "Minulý pátek bylo nalezeno torzo lidského těla v katastru Němčic nad Hanou. V současné době prověřujeme totožnost osoby a okolnosti jejího úmrtí," uvedla s tím, že byla nařízena soudní pitva. 

Nález mrtvého psa u Romže řeší policie

Foto Barbora Sivcová

Na redakci PvNovinek se obrátila jedna ze čtenářek s tím, že u Romže ve Smržicích byl nalezen mrtvý pes a požádala o sdílení fotografie, aby mohl být vypátrán původní majitel. Případ řeší policie. 

"Oznámení týkající se této věci jsme obdrželi. Konkrétně ve znění, že oznamovatelka na sociální síti zjistila informaci o tom, že byl nalezen mrtvý pes plus nějaké podrobnosti. V současnosti toto oznámení šetří policisté z obvodního oddělení Prostějov 2," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek s tím, že to je v tuto chvíli vše, co se dá k dané věci uvést.

V lesoparku Hloučela byl nalezen mrtvý osmatřicetiletý muž

ilustrační foto Leo Ševčík

V neděli 5. listopadu v ranních hodinách byl v lesoparku Hloučela v katastru obce Mostkovice nalezen osmatřicetiletý muž z Prostějova bez známek života. Případ šetří Policie ČR.

Okolnosti jeho smrti jsou v současnosti předmětem prověřování. U mrtvého byla nařízena soudní pitva. "V současnosti nejsou známy žádné okolnosti, které by nasvědčovaly cizímu zavinění. To je v tuto chvíli vše, co lze k případu uvést," sdělil redakci Pvovinek policejní mluvčí František Kořínek. (ber)

Ve Smetanových sadech byl nalezen mrtvý muž

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Ve středu krátce po sedmé hodině ráno byl prostějovským policistům oznámen nález těla. Ve Smetanových sadech zemřel dvaašedesátiletý muž. 

Zprávu redakci potvrdil policejní mluvčí František Kořínek. "Totožnost je nám z místní znalosti známa, jde o muže bez domova. Cizímu zavinění nic nenasvědčuje," konstatoval mluvčí s tím, že byla nařízena zdravotní pitva. (ber)

Vlak srazil osmačtyřicetiletého muže. Ten na místě zemřel

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Nejen vlaky do Nezamyslic, ale i do Olomouce nahradila včera večer autobusová doprava. Kolem 18 hodiny totiž vlak Sp 1624 srazil mezi zastávkou Olomouc-Nové Sady a olomouckým hlavním nádražím muže. Ten na místě zemřel.

"Muž narozený v roce 1969 utrpěl zranění neslučitelná se životem," potvrdil informaci mluvčí Policie ČR František Kořínek. Podle zdroje PvNovinek šlo o bezdomovce. "V místě, kde se to stalo, už delší čas přebývá komunita lid bez domova.  yla otázka času, kdy se tam stane nějaké neštěstí," sdělil muž, který pracuje jako průvodčí. 

Provoz na trati byl obnoven po dvacáté hodině. (ber)

Dva mrtví. V jediný den

ilustrační foto

Ke dvěma tragickým událostem vyjížděli včera policisté v Olomouckém kraji. V obou případech šlo o tragická úmrtí.

Při těžbě dřeva v Jívové na Olomoucku zemřel ve čtvrtek dopoledne dvaačtyřicetiletý muž. „K události byla vyslána letecká záchranná služba, která na místě nalezla muže s velmi vážným poraněním v oblasti hlavy, kterému bezprostředně po pádu stromu a zavalení podlehl," řekl mluvčí záchranářů Zdeněk Hošák. Policie případ šetří jako pracovní úraz s následkem smrti.

Šedesátiletého muže nejspíš zavraždil osmnáctiletý mladík

ilustrační foto

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje vyšetřují násilný trestný čin, ke kterému mělo dojít počátkem tohoto týdne v Přerově.

V pondělí 6. 2. 2017 přijali přerovští policisté oznámení, že se v jednom z bytů obytného domu v Přerově nachází starší muž, který nejeví známky života. Na místo přivolaný lékař konstatoval smrt a nevyloučil cizí zavinění. Následná nařízená soudní pitva potvrdila, že šedesátiletý muž skutečně zemřel násilnou smrtí.

Nájem nezaplatil. Našli ho mrtvého

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Majitel jednoho z prostějovských bytů bytu projevil 29. ledna obavu o nájemníka (73), kterého již měsíc nikdo z bydlících neviděl. Navíc dotyčný poprvé nezaplatil včas nájem. 

"Hlídka na uvedené adrese přes okno zjistila osobu, ležící v posteli, která nejevila známky života. Proto byli na místo přivoláni policisté, kteří mají v případě podezření na zemřelého, zákonné oprávnění otevřít byt," konstatovala strážník Jana Adámková s tím, že bylo následně úmrtí potvrzeno. (red)