mrtvola

V lesoparku Hloučela byl nalezen mrtvý osmatřicetiletý muž

ilustrační foto Leo Ševčík

V neděli 5. listopadu v ranních hodinách byl v lesoparku Hloučela v katastru obce Mostkovice nalezen osmatřicetiletý muž z Prostějova bez známek života. Případ šetří Policie ČR.

Okolnosti jeho smrti jsou v současnosti předmětem prověřování. U mrtvého byla nařízena soudní pitva. "V současnosti nejsou známy žádné okolnosti, které by nasvědčovaly cizímu zavinění. To je v tuto chvíli vše, co lze k případu uvést," sdělil redakci Pvovinek policejní mluvčí František Kořínek. (ber)

Ve Smetanových sadech byl nalezen mrtvý muž

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Ve středu krátce po sedmé hodině ráno byl prostějovským policistům oznámen nález těla. Ve Smetanových sadech zemřel dvaašedesátiletý muž. 

Zprávu redakci potvrdil policejní mluvčí František Kořínek. "Totožnost je nám z místní znalosti známa, jde o muže bez domova. Cizímu zavinění nic nenasvědčuje," konstatoval mluvčí s tím, že byla nařízena zdravotní pitva. (ber)

Vlak srazil osmačtyřicetiletého muže. Ten na místě zemřel

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Nejen vlaky do Nezamyslic, ale i do Olomouce nahradila včera večer autobusová doprava. Kolem 18 hodiny totiž vlak Sp 1624 srazil mezi zastávkou Olomouc-Nové Sady a olomouckým hlavním nádražím muže. Ten na místě zemřel.

"Muž narozený v roce 1969 utrpěl zranění neslučitelná se životem," potvrdil informaci mluvčí Policie ČR František Kořínek. Podle zdroje PvNovinek šlo o bezdomovce. "V místě, kde se to stalo, už delší čas přebývá komunita lid bez domova.  yla otázka času, kdy se tam stane nějaké neštěstí," sdělil muž, který pracuje jako průvodčí. 

Provoz na trati byl obnoven po dvacáté hodině. (ber)

Dva mrtví. V jediný den

ilustrační foto

Ke dvěma tragickým událostem vyjížděli včera policisté v Olomouckém kraji. V obou případech šlo o tragická úmrtí.

Při těžbě dřeva v Jívové na Olomoucku zemřel ve čtvrtek dopoledne dvaačtyřicetiletý muž. „K události byla vyslána letecká záchranná služba, která na místě nalezla muže s velmi vážným poraněním v oblasti hlavy, kterému bezprostředně po pádu stromu a zavalení podlehl," řekl mluvčí záchranářů Zdeněk Hošák. Policie případ šetří jako pracovní úraz s následkem smrti.

Šedesátiletého muže nejspíš zavraždil osmnáctiletý mladík

ilustrační foto

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje vyšetřují násilný trestný čin, ke kterému mělo dojít počátkem tohoto týdne v Přerově.

V pondělí 6. 2. 2017 přijali přerovští policisté oznámení, že se v jednom z bytů obytného domu v Přerově nachází starší muž, který nejeví známky života. Na místo přivolaný lékař konstatoval smrt a nevyloučil cizí zavinění. Následná nařízená soudní pitva potvrdila, že šedesátiletý muž skutečně zemřel násilnou smrtí.

Nájem nezaplatil. Našli ho mrtvého

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Majitel jednoho z prostějovských bytů bytu projevil 29. ledna obavu o nájemníka (73), kterého již měsíc nikdo z bydlících neviděl. Navíc dotyčný poprvé nezaplatil včas nájem. 

"Hlídka na uvedené adrese přes okno zjistila osobu, ležící v posteli, která nejevila známky života. Proto byli na místo přivoláni policisté, kteří mají v případě podezření na zemřelého, zákonné oprávnění otevřít byt," konstatovala strážník Jana Adámková s tím, že bylo následně úmrtí potvrzeno. (red)

V Pujmanově ulici nalezeni dva mrtví muži

ilustrační foto

V rozmezí několika dnů zemřeli v Pujmanově ulici v Prostějově dva muži. Mladší z nich zvolil dobrovolný odchod ze světa.

Podle informací redakce muž ve věku kolem třiceti let zvolil dobrovolný odchod ze světa. Druhý muž, který měl přes padesát let, byl nalezen ve svém bytě bez známek života. Podle zdroje byl mrtev několik dnů.

„Dosavadním šetřením nebyly zjištěny žádné skutečnosti, které by nasvědčovaly cizímu zavinění", sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek s tím, že u mladšího z mužů byla vzhledem k okolnostem jeho úmrtí a věku  nařízena soudní pitva. (ber)

V požárem zničeném domě byla nalezena mrtvá žena!

Ilustrační foto HZS Ol. kraje

V pátek po sedmé hodině ranní obdrželi prostějovští policisté oznámení o požáru a nálezu mrtvé čtyřiadevadesátileté ženy v rodinném domě v obci Malé Hradisko. 

"Provedeným dosavadním šetřením nebyly zjištěny známky cizího zavinění. Pro jeho vyloučení byla nařízena soudní pitva," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Příčiny, okolnosti i míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření. (red)

Našel mrtvého syna. Na Nový rok

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V neděli 1. ledna 2017 v 7:15 hodin nalezl v rodinném domě v obci na Konicku otec šestatřicetiletého syna bez známek života. 

"Provedeným dosavadním šetřením nebyly zjištěny známky cizího zavinění. Přesto byla pro jeho vyloučení nařízena soudní pitva a nadále probíhá prověřování všech okolností úmrtí muže," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Nalezený mrtvý muž v lese. Byl k nepoznání

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V pátek 16. prosince bylo v katastru obce Rozstání nalezeno mužské tělo. Policie nařídila soudní pitvu.

"Mohu potvrdit, že prověřujeme případ úmrtí muže, jehož tělo bylo nalezeno 16. prosince bez známek života v katastrálním území obce Rozstání. Za účelem vyloučení cizího zavinění byla nařízena soudní pitva," odpověděl na dotaz PvNovinek policejní mluvčí František Kořínek s tím, že další informace nebude Policie ČR s ohledem na rodinu zveřejňovat.

Podle informací redakce šlo o 37letého muže z nedalekých Vysočan. "Našli ho v lese až za nějakou dobu, vůbec nebyl k poznání," sdělil PvNovinkám muž, který si nepřál být jmenován. (ber)