mrtvola

Policie zná totožnost mrtvého muže nalezeného u cyklostezky

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

U cyklostezky na břehu říčky Hané bylo v pátek 9. listopadu nalezeno torzo lidského těla. Policisté, kteří totožnost mrtvého prověřovali, zjistili, že šlo o sedmadvacetiletého muže z Ivančic.

"V pátek bylo nalezeno torzo lidského těla v katastru Němčic nad Hanou. V současné době prověřujeme totožnost osoby a okolnosti jejího úmrtí," sdělila tehdy redakci policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že byla nařízena soudní pitva.  

V lokalitě místního nádraží byl nalezen mrtvý muž

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V pondělí 21. ledna 2019 byl v lokalitě místního nádraží nalezen mrtvý muž. Podle informací redakce šlo o přibližně šedesátiletého muže bez domova.

"Ve věci byla nařízena soudní pitva, ale v tuto chvíli nic nenasvědčuje cizímu zavinění," uvedl pro PvNovinky policejní mluvčí František Kořínek. Podle informací redakce je za smrtí muže zřejmě podchlazení.

V posledních dnech je to tak již druhá oběť zimy, která si mezi lidmi bez domova vybrala na Prostějovsku tu nejvyšší daň. Devatenáctého ledna byl v přístřešku v Klopotovicích nalezen bez známek života osmašedesátileletý muž. I on zřejmě zemřel na následky podchlazení. (ber)

 

Nalezena mrtvola muže. V přístřešku

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Dnes časně ráno byl v Klopotovicích na Prostějovsku nalezen mrtvý muž. Úmrtí šetří policisté.

"Krátce po šesté hodině ranní jsme byli na místo přivolání záchrannou službou. Mrtvola muže (ročník narození 1950) byla nalezena v přístřešku či stodole. Podle prvotních informací jde o osobu bez domova," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí Libor Hejtman.

Podle Policie ČR nejde s největší pravděpodobností o cizí zavinění. "Přesnou příčinu smrti určí pitva," dodal mluvčí. (ber)

V domě v Jezdecké byl nalezen mrtvý muž

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Ve čtvrtek před půl osmou ráno přijali prostějovští policisté přijali oznámení ze strany ZZS Olomouckého kraje o úmrtí osoby. Došlo k němu v bytovém domě v Prostějově.

"Lékař na zemřelém muži ročníku 1956 neshledal cizí zavinění, na místě rovněž nic nenasvědčovalo cizímu zavinění," sdělil redakci policejní mluvčí Libor Hejtman. (ber)

 

V Havlíčkově ulici zemřel muž. Soud pátrá po datu úmrtí

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vydává veřejnou vyhlášku v řízení o určení data smrti zemřelého Jaroslava Veselého. Muž narozený 15. 8. 1950 byl posledně bytem trvale Havlíčkova 2963/15. Soud vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum jeho smrti, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Jaroslav Veselý byl nalezen dne 26. 8. 2018 ve 14:40 hodin ve svém bytě na adrese Havlíčkova 2963/15, Prostějov, rodinným přítelem, bez známek života. Se zemřelým naposledy hovořila telefonicky jeho manželka dne 25. 8. 2018 v 18 hodin. Dne 26. 8. 2018 jí manžel již telefon nezvedal. Na místo byla přivolána hlídka policie, která na místě neshledala stopy cizího zavinění. Na místo se dostavila RZS Prostějov, lékař 26. 8. 2018 v 15:10 hodin konstatoval smrt bez zjevných známek cizího zavinění a nařídil zdravotní pitvu. Dobu smrti určil lékař odhadem na den 26. 8. 2018 v 1:00 hodin. 

Další nález mužského těla bez známek života

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V sobotu 17. listopadu před polednem přijala Policie České republiky oznámení o nálezu mužského těla bez známek života. 

"Tělo zemřelého bylo nalezeno v remízku poblíž čerpací stanice na ulici Pražské v Olomouci (výjezd na Mohelnici). Totožnost zemřelého muže ověřujeme. Prvotním šetřením provedeným na místě a ohledáním těla zemřelého lékařem nebyly zjištěny stopy násilného jednání. Ke zjištění příčin úmrtí byla nařízena soudní pitva", popsala událost v tiskové zprávě poručík Jiřina Vybíhalová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)

U Němčic našli mrtvolu. Totožnost prověřuje Policie ČR

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

U cyklostezky na břehu říčky Hané bylo v pátek 9. listopadu nalezeno torzo lidského těla. Policisté totožnost mrtvého prověřují.

"Slyšela jsem, že tam byl někdo na procházce se psem. Ten odběhl a následně aportoval pánovi lidskou nohu," sdělila PvNovinkám jedna z místních žen s tím, že policisté na místě zasahovali ještě několik hodin a nalezli další části těla. 

Policejní mluvčí Miluše Zajícová dnes redakci nález potvrdila. "Minulý pátek bylo nalezeno torzo lidského těla v katastru Němčic nad Hanou. V současné době prověřujeme totožnost osoby a okolnosti jejího úmrtí," uvedla s tím, že byla nařízena soudní pitva. 

Nález mrtvého psa u Romže řeší policie

Foto Barbora Sivcová

Na redakci PvNovinek se obrátila jedna ze čtenářek s tím, že u Romže ve Smržicích byl nalezen mrtvý pes a požádala o sdílení fotografie, aby mohl být vypátrán původní majitel. Případ řeší policie. 

"Oznámení týkající se této věci jsme obdrželi. Konkrétně ve znění, že oznamovatelka na sociální síti zjistila informaci o tom, že byl nalezen mrtvý pes plus nějaké podrobnosti. V současnosti toto oznámení šetří policisté z obvodního oddělení Prostějov 2," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek s tím, že to je v tuto chvíli vše, co se dá k dané věci uvést.

V lesoparku Hloučela byl nalezen mrtvý osmatřicetiletý muž

ilustrační foto Leo Ševčík

V neděli 5. listopadu v ranních hodinách byl v lesoparku Hloučela v katastru obce Mostkovice nalezen osmatřicetiletý muž z Prostějova bez známek života. Případ šetří Policie ČR.

Okolnosti jeho smrti jsou v současnosti předmětem prověřování. U mrtvého byla nařízena soudní pitva. "V současnosti nejsou známy žádné okolnosti, které by nasvědčovaly cizímu zavinění. To je v tuto chvíli vše, co lze k případu uvést," sdělil redakci Pvovinek policejní mluvčí František Kořínek. (ber)

Ve Smetanových sadech byl nalezen mrtvý muž

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Ve středu krátce po sedmé hodině ráno byl prostějovským policistům oznámen nález těla. Ve Smetanových sadech zemřel dvaašedesátiletý muž. 

Zprávu redakci potvrdil policejní mluvčí František Kořínek. "Totožnost je nám z místní znalosti známa, jde o muže bez domova. Cizímu zavinění nic nenasvědčuje," konstatoval mluvčí s tím, že byla nařízena zdravotní pitva. (ber)