Mubea

Firma Mubea předá na Mikuláše dětskému domovu bohatou sbírku hraček

ilustrační foto plakát

Firma Mubea uspořádala již několikátý ročník tradiční předvánoční sbírky hraček pro dětský domov v Prostějově. 

Všichni zaměstnanci po dva měsíce sbírali nejrůznější hračky, aby tak vytvořili nadílku, která bude osobně předána zástupci firmy dětem v prostějovském dětském domově. Stane se tak ve středu 5. prosince ve 14 hodin v rámci Mikulášské nadílky v DD v Lidické ulici v Prostějově. (red)

I Mubea se zúčastnila 3. ročníku Burzy práce v Prostějově

Foto Mubea

V úterý 2. října 2018 se firma Mubea zúčastnila již třetího ročníku Burzy práce a vzdělávání ve Společenském domě v Prostějově. Studentům středních a základních škol i široké veřejnosti představila produkty firmy a seznámila je s možností stipendijních programů i s aktuálně nabízenými pozicemi.

"Na stánku jsme měli připraveny spousty reklamních předmětů a studenti měli možnost si prakticky vyzkoušet navíječku pružin nebo splnit jednoduchý kvíz. Členové našeho týmu se aktivně zapojili do programu akce zorganizováním praktické ukázky rychlopohovorů pro studenty a prezentací zaměřenou na výběr školy a volbu budoucího povolání. Burzou prošlo kolem dvou tisíc návštěvníků a zúčastnilo se asi 50 vystavovatelů.

Mubea slavila dvacetilleté výročí firmy v Prostějově

ilustrační foto

Německá společnosti Mubea dokončila v Prostějově stavbu další výrobní haly, do které investovala 2,5 miliardy korun. V nové hale by mělo pracovat až 200 lidí. Slavnostně otevřena byla v sobotu.

Skupina Mubea v prostějovském podniku, do něhož v uplynulých dvacet letech investovala 4,1 miliardy korun, nyní zaměstnává více než 1200 lidí. "Nová investice přinese až 200 nových pracovních míst," uvedla Zahnášová. Výroba v nové hale by měla být postupně spuštěna v druhé polovině letošního roku a příští rok. Součástí slavnostního dne byl projev vedoucího divize Dr. Schneidera a generálního ředitele firmy Ing. Mikuly, předávání cen Driven by the Best a vyhlášení vítěze měsíce náboru, projev hejtmana a majitele společnosti Dr. Thomase Muhra.

Exkurze pro studenty středních škol. Ve firmě Mubea

Foto firma Mubea

V polovině dubna se v závodě Mubea v Žebráce konala exkurze pro vybrané studenty středních odborných škol spolupracujících s prostějovskou firmou Mubea.

Letos jsme se rozhodli, že odměníme studenty, kteří v rámci spolupráce mají výborné studijní výsledky a přístup k odborné praxi. Ze 140 spolupracujících studentů bylo nakonec vybráno deset. Zajistili jsme pro studenty prohlídku výroby luxusních karbonových dílů pro sportovní a prémiová vozidla. Viděli, jak se vyrábí karbonové sedačky, střechy, přední masky nebo zrcátka do Porsche či Aston Martinu. Po prohlídce výroby následoval oběd a na závěr od nás dostali studenti drobné dárky.

Náborové aktivity firmy Mubea v Polsku

ilustrační foto

Koncem února se v polském závodě Ujazd konalo výběrové řízení za účasti pěti zástupců z firmy Mubea v Prostějově. Akce byla skvěle nachystána našimi polskými kolegy z personálního oddělení.

Setkali jsme se se sedmi kandidáty na technické pozice, převážně studenty z posledních ročníků studia na univerzitě. Znalosti, připravenost a v neposlední řadě jazykové vybavení mladých techniků překvapilo všechny zúčastněné. Výsledkem svědčícím o úspěchu celé akce je získání posily do projektového týmu. Děkujeme tímto polským kolegům za skvělou přípravu a organizaci akce!

Michaela Zahnášová, personální oddělení Mubea

 

V prostějovské průmyslové zóně nalezli archeologové hrnčířské dílny!

Foto FB

Od měsíce září 2017 probíhá v prostějovské průmyslové zóně rozsáhlý záchranný archeologický výzkum vyvolaný rozšířením výrobního areálu společnosti MUBEA SBS Prostějov. Na skryté ploše s výměrou přesahující šesti hektarů bylo doposud prozkoumáno a zdokumentováno téměř 400 archeologických objektů reflektujících nebývale intenzivní pravěké a raně historické osídlení místa. 

V kontextu již více jak jedno desetiletí probíhajících odkryvů v širším prostoru tzv. „Kralického háje“ je překvapivým objevem komplex objektů souvisejících se specializovanou hrnčířskou výrobou zaměřenou na produkci tzv. „jiříkovického zboží“ (jemná na kruhu točená germánská keramika dosahující vysoké technologické i estetické úrovně). "Vedle běžných sídlištních objektů náležejících 4.

Mubea staví. Nabídne dalších 500 pracovních míst

Foto ber

Společnost získala v roce 2015 více než pozemky v průmyslové zóně v Kojetínské ulici v Prostějově. Staví zde výrobní centrum světového významu.

К současným 932 zaměstnancům přibude dalších pět set, tvrdila Mubea před dvěma lety. Výstavba nového výrobního areálu už začala, uvedení do provozu se předpokládá v průběhu roku 2019.

Společnost MUBEA patří k celosvětovým leaderům v oblasti odlehčených konstrukcí pro automobily, jméno společnosti je synonymem pro špičkovou kvalitu a mezi její zákazníky patří všichni významní světoví výrobci automobilů. Má po celém světě osmadvacet závodů, z nichž se po realizaci investice Prostějov stane největším. (ber)

 

Mubea uspořádala sbírku hraček pro děti z dětského domova

ilustrační foto plakát

Mubea opět uspořádala sbírku hraček pro děti z dětského domova v Prostějově. Sbírka bude osobně předána zástupci firmy v rámci mikulášské nadílky 5.12. od 14:30 hodin přímo v prostorách dětského domova.  

Zaměstnanci firmy v průběhu celého měsíce nosili nejrůznější hračky a hry, kterými přispěli k nejbohatší sbírce za celou dobu konání této již tradiční charitativní akce. 

Děti se mohou těšit na chrastítka a nejrůznější hračky pro miminka, hračky, stavebnice, puzzle, tvůrčí hračky, společenské hry a plyšáky. (red) 

 

Mubea v Prostějově vybavila učebnu pro mechatroniky!

Foto Mubea

Společnost Mubea darovala Střední odborné škole průmyslové a střednímu odbornému strojírenskému učilišti v Prostějově na Lidické ulici vybavení učebny pro mechatroniky v hodnotě 70.000 Kč, díky čemuž si mohou studenti prakticky vyzkoušet využití stlačeného vzduchu ke zvedání či posouvání předmětů. Celá učebna slouží zejména k výuce pneumatiky, tedy oboru zabývajícímu se přeměnou stlačeného vzduchu na mechanický pohyb, jenž v praxi tvoří důležitou součást výrobních strojů. Tento obor byl ve výuce zcela nově zaveden právě na míru prostějovským strojírenským firmám, kdy byla firma Mubea prvotním iniciátorem.

Podpora školy ze strany naší firmy se týká mnoha oblastí - od praxe žáků až po materiální vybavení, což během slavnostního předávání potvrdila i zástupkyně ředitele školy Iva Žitná. „Spolupracujeme dlouhodobě, a když nás náš partner požádal o konkrétní věc, rozhodli jsme se mu vyhovět. Chceme tímto způsobem i nadále podporovat technické vzdělávání a zároveň zaměstnanost ve strojírenských firmách, kde je stálý nedostatek zaměstnanců,“ vyjádřila se během konání akce Kateřina Krausová, vedoucí personálního oddělení.

Mubea věnuje škole vybavení učebny

ilustrační foto budova

V příštím týdnu se Střední odborné škole průmyslové a Střednímu odbornému učilišti strojírenskému v Prostějově dostane hodnotného daru. Z rukou představitelů firmy Mubea převezmou vybavení učebny pro mechatroniky v celkové hodnotě asi 70 tisíc korun. 

"Tento projekt je součástí dlouhodobé spolupráce naši firmy se střední průmyslovou školou v Prostějově, jejíž studenti jsou zahrnuti také do našeho vzdělávacího stipendijního programu. Firma svým darem podporuje technické vzdělávání a zároveň zaměstnanost ve strojírenských firmách, kde je stálý nedostatek zaměstnanců," uvedla za Mubeu Michaela Zahnášová. (red)