nádraží

Hasiči vyklidili nádraží. Kvůli látce způsobující dýchací obtíže a slzení

ilustrační foto

Dnes krátce před půl čtvrtou odpoledne přijali policisté oznámení, že prozatím neznámá osoba rozptýlila ve vestibulu Hl. n. v Olomouci prozatím neznámou látku, která cestujícím způsobovala dýchací obtíže a slzení. 

Na místo byli ihned vysláni policisté, hasiči a strážníci olomoucké městské policie, kteří z důvodu detekce prostředí zhruba na dvacet minut prostor nádraží uzavřeli. V rámci provedeného šetření nebyla detekována žádná látka, která by mohla být zdraví nebezpečná a provoz nádraží mohl být plně obnoven. V souvislosti s touto událostí nemusel být aktuálně nikdo ošetřen. 

Užívání autobusového nádraží bude zpoplatněno, rozhodli radní

Foto MMP

Při úterním jednání radních padlo rozhodnutí zpoplatnit užívání autobusové stanice v Prostějově. Za jeden spoj bude město od dopravců inkasovat 28 korun (bez DPH).

„Jednali jsme o tomto postupu s hlavním partnerem Koordinátorem Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (dále jen KIDSOK). V současnosti už připravujeme vzájemnou smlouvu. Jedná se o smluvní období na deset let, tedy konkrétně od 1. 1. 2018 do 31. 12. 2027,“ uvedl náměstek primátorky Pavel Smetana.

KIDSOK tak bude hradit náklady spojené s užíváním stanice. Odpovědnost za škody způsobené dopravci pak bude ošetřeno samostatnými smlouvami mezi městem a dopravci.

Milovníci rocku, metalu a popu, spěchejte na nádraží. Hned!

ilustrační foto

Jedinečné představení se právě chystá v hale prostějovského hlavního nádraží. Úderem 17. hodiny se zde rozezní čtyři violoncella a bubny skupiny Arrhytmia. Nenechte si ujít jedinečný koncert celostátního projektu Zpívající nádraží!

Čtyři violoncellisté a bubeník se specializují na interpretaci rockových, metalových či popových hitů z celého světa.

Autobusové nádraží bude mít střechy i tabuli

ilustrační foto ber

Prostějovské autobusové nádraží projde rekonstrukcí. Přibude zastřešení nástupišť a informační tabule.

"Zastřešena jsou jen dvě nástupiště, takže chceme vybudovat zbývající střechy. Nově bude na nádraží umístěna informační tabule, kde budou zaznamenávány odjezdy, příjezdy i případná zpoždění autobusů," vysvětlil náměstek primátorky Zdeněk Fišer. (ber)

Aktualizujeme: Veřejné WC na nádraží? Katastrofa!

ilustrační foto

 

O problému, který trápí cestující na hlavním vlakovém nádraží v Prostějově, PvNovinky informovaly včera. Odkaz na stížnost cestujících spolu s dokumentací nefunkčních toalet a nepořádku na zelených plochách kolem hlavní budovy redakce odeslala Českým drahám. Ty se ústy mluvčí Kateřiny Šubové vyjádřily dnes.

"Veřejné toalety na prostějovském nádraží jsou dlouhodobě v pronájmu. Stav, úklid a poškození těchto toalet bylo a je řešeno ze strany ČD opakovaně. Musíme však upozornit na skutečnost, že zde standardně dochází ze strany určité početné skupiny občanů k opakovaným vstupům a následně ke značnému znečištění těchto prostor, neustálému poškozování dveří a zařízení. Mnohokrát jsme s provozovatelem jednali i na místě, vždy nám byly doloženy doklady o úklidu (prověřeno), a to minimálně 2x denně, pokud došlo k výtkám, tak se vždy jednalo o drobnosti, které byly obratem vyřešeny. 

OBRAZEM: Vlakové nádraží není dobrou vizitkou města

Foto ber

 

I když pozemky kolem vlakového nádraží patří dráze, příliš se o ně nestará. Na jedné straně polozbořené sklady, na druhé nepořádek před hlavním vchodem. Dobrou vizitku tato situace nedělá ani městu Prostějov.

To, že se před vstupem povalují stovky nedopalků cigaret, by podle pracovnic zdejší trafiky bylo to nejmenší. "Máme zde bedny, do kterých se dává remitenda. Někdy se štítím jich dotknout, protože na ně někdo vykonal potřebu," popsala jedna z nich. O tom, že prostranství slouží nejen jako odpadkový koš a toaleta, ale také převlékárna či přezouvárna, svědčí zapomenuté boty a pohozená mikina. "Dřív to tady uklízela soukromnice, denně venku všechno posbírala a uklidila. Jen se podívejte na ty schody, ty nikdo nemyl snad rok," posteskla si další z prodavaček.

V Prostějově bude metro?!

ilustrační foto

 

To napadne většinu lidí, kteří v těchto dnech vstoupí na prostějovské hlavní nádraží. 

Koleje totiž nahradily skoro metr hluboké díry... Metro ale k velké škodě města nebude. Železničáři jen rekonstruují kolejiště a vzali to prostě "od podlahy". (ber) 

Cestovní batoh, nekupte to!

Foto Jiří K.

 

"Čekal jsem na vlak a koukám, tak zvláštní batoh jsem ještě neviděl", poslal nám fotografii s komentářem čtenář Jiří. 

"Tipl bych to na značku Chicago Bulls," napsal ke svéráznému zavazadlu Jiří.

To je vizitka!

ilustrační foto

 

"Tak tohle vítá cestující při vjezdu na hlavní vlakové nádraží v Prostějově", poslala nám fotografii čtenářka Eva.

Jen nějak nechápu, jak to mohli sprejeři namalovat na barák, ve kterém čtyřiadvacet hodin denně někdo je," dodala s úsměvem. (red) 

Aktualizováno: Nahoře huj, vespod fuj. Nádraží a bezdomovci

ilustrační foto ber

 

Před nedávnem jsme vás informovali o katastrofálním stavu budov za prostějovským vlakovým nádražím, které patří Českým drahám. Zdevastované objekty, neskutečný nepořádek, fekálie, bezdomovci. Náprava je dle Českých drah ale v podstatě nemožná. Spíš je nasnadě, že se do ní prostě drahám nechce.

 

 

 

"Jedná se o budovy, které již nevyužíváme a jsou pro tedy nás zbytečné. Navíc jsou v místech, kde nevede přístupová cesta od nádraží (pouze přes kolejiště, což je zákonem zakázáno), tudíž je možnost jejich jiného využití minimální," odpověděla na dotaz, co bude dál, tisková mluvčí drah Kateřina Šubová. Podle jejich slov je nemožné objekty kvůli velkým nákladům hlídat.