Nagano

Uběhlo jednadvacet let od zlatého Nagana!

Foto hokej.cz

Dvaadvacátého února 1998 vybojovali čeští hokejisté v Naganu zlatou olympijskou medaili díky výhře nad Ruskem v nezapomenutelném finálové utkání.

V pátek 22. února oslavil jednadvacáté narozeniny největší triumf v dějinách českého hokeje. Tehdejší parta kolem Haška, Růžičky, Jágra, Reichla či Svobody získala na olympijských hrách v Naganu zlaté medaile, senzačně přetlačila Američany, Kanaďany i ve finále  Rusy. (ber)

Dvacet let od zlatého Nagana. Právě dnes!

ilustrační foto hokej.cz

Dvaadvacátého února 1998 vybojovali čeští hokejisté v Naganu zlatou olympijskou medaili díky výhře nad Ruskem v nezapomenutelném finálovém utkání.

Ve čtvrtek 22. února slaví dvacáté narozeniny největší triumf v dějinách českého hokeje. Tehdejší parta kolem Haška, Růžičky, Jágra, Reichla či Svobody získala na olympijských hrách v Naganu zlaté medaile, senzačně přetlačila Američany, Kanaďany i ve finále Rusy. 

Letos mají na OH v Pchjongčchangu čeští hokejisté možnost úspěch zlatého týmu zopakovat. V pátek 23. února nastoupí v 8,40 hodin do sefinálového utkání. O postup do finále budou bojovat s olympijskou reprezentací z Ruska. (ber)

Od zlatého hokejového Nagana dnes uplyne 19 let!

ilustrační foto

Právě dnes je to 19 let, kdy podceňovaný český hokejový tým tým s Dominikm Haškem v brance dokázal porazit všechny favority a senzačně vybojoval zlato. Z hráčů se stali hrdinové, legendy, hokejoví bozi.

Trenéři Ivan Hlinka a Slavomír Lener namíchali ideální týmový koktejl. Družstvo se sehrálo během pouhých tří tréninků. Češi nastoupili do čtvrtfinále proti Američanům. Vítěze posledního Světového poháru skolili 4:1 a šli na Kanadu. Ikony NHL si s Haškem nevěděly rady. Dominátor vychytal i nájezdy a zbývala jediná překážka: Rusko.

Finálovou bitvu rozhodl ve 49. minutě životní trefou Petr Svoboda. Po vítězství 1:0 Češi dobyli zlato. Hašek na turnaji pochytal 129 ze 135 střel a stal se legendou. V České republice začala doba hokejová. (ber)