nalezení zvířat

Bessie je zpět doma!

ilustrační foto

Dnes jsme vás informovali o tom, že na ulici 5. května v blízkosti školky byla nalezena fena. Ta je již v pořádku u svých majitelů.

"Bessie byla dnes v pořádku vrácena majitelům. Velice děkuji za projevenou pomoc, vámi zveřejněný článek hledání majitele urychlil", napsal muž, který fenku nalezl, pan Černý.

Jsme rádi, že jsme mohli být nápomocni! (red)

Našla se fena!

Foto Oldřich Černý

Dne 12. června byla na ulici 5. května v Prostějově u školky nalezena fena, pravděpodobně kříženec border kolie.

Pro více informací volejte +420 723 308 039, pan Černý. (red)

 

Našla se koťátka! Nabídnete jim domov?

Foto Natálie

Na FB Prostějovských novinek přišla zpráva o nalezení dvou malých koťátek s prosbou o hledání možné "adoptivní" osoby.

"V chatařské oblasti u Ptenského Dvorku někdo vyhodil dvě koťátka. Najde se nějaký dobrodinec, který se o ně může postarat? My tu možnost, bohužel, nemáme", napsala k zaslaným fotografiím paní Natálie Morávková, kterou můžete kontaktovat na FB přímo do zpráv. Děkujeme! (red)

Našel se kavalír! Právě teď!

Foto FB

Kdo postrádá tohohle krásného kavalířího kluka? Běžel po silnici směr Stařechovice. 

Má ho u sebe paní Barbora Dubinská, volejte 775 630 357. (red)

 

Užovka červená i poštolka skončily u odborníků

Foto MPP

V pátek 30. června odpoledne byly na linku 156 prostějovských strážníků oznámeny dva případy, týkající se zvířat.

V Norské ulici hlídka v trávě odchytla užovku červenou. Had byl předán firmě, která se zabývá ochranou přírody. Vzápětí hlídka vyjížděla na ulici Petrské náměstí, kde u čerpací stanice sedí zřejmě zraněný dravec. "Jednalo se o poštolku obecnou. Byla odchycena a předána ochráncům přírody na Husově náměstí," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

Našla se korela! Hledá se majitel!

Foto MP

V sobotu 15. dubna v odpoledních hodinách přijali prostějovští strážníci  telefonické sdělení o odchycené korele na zahradě oznamovatele v Rejskové ulici. 

Strážníci vyjeli na místo a opeřence od muže převzali. "Papoušek byl předán do zverimexu na Vodní ulici," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

Nalezla se fena australského honáckého psa!

ilustrační foto

V pondělí 14. listopadu dopoledne se mezi Kostelcem na Hané a Čelechovicemi na Hané našla volně pobíhající fena australského honáckého psa.

Majitel nechť kontaktuje městskou polici na telefonním čísle 582 374 600, 606 214 092 nebo městský úřad 582 373 321. (red)

Našla se želva. Nechybí vám?

ilustrační foto

10. května dopoledne byl nahlášen prostějovským městským strážníkům nález želvy v Trávnické ulici.

"Hlídka ji od nálezkyně převzala a převezla na služebnu. V současné době je v péči pracovníka firmy se zaměřením na odchyt exotických obojživelníků a plazů, kde čeká na majitele," uvedla strážník Jana Adámková. (red)

Neutekla vám želva? Mají ji strážníci

Foto MMP

V úterý 5. dubna vyjížděli k neobvyklému odchytu prostějovští strážníci. Po Přemyslovce si to vykračovala želva. 

"Po šestnácté hodině nám byl nahlášen pohyb suchozemské želvy po komunikaci na ulici  Přemyslovka. Strážníci želvu odchytili a odvezli ji do zverimexu," uvedla strážník Jana Adámková s tím, že čip zvíře nemělo. Majitel má možnost se dostavit na služebnu Městské policie, ulice Havlíčkova č.4, II.patro, kde mu budou předány potřebné informace k převzetí želvy. (red)

Prostějovem se toulala nemocná kočka. Byla utracena

Ilustrační foto skudci.com

 

Prostřednictvím linky 156 oznámila žena prostějovským strážníkům nález nemocné kočky. Zvíře veterinář uspal.

Zvíře se nacházelo poblíž křižovatky Libušinka - Brněnská. "Strážníci kočku, která již nebyla schopná pohybu, převezli k veterináři. Ten rozhodl o utracení," konstatovala strážník Jana Adámková. (red)