napadení

Fotbalista je stíhaný. Za napadení protihráče

Ilustrační foto jiskrabenesov.cz

V neděli 3. června 2018 odpoledne probíhal v obci Koválovice u Kojetína fotbalový zápas mezi celkem domácích a hostů z Klenovic na Hané. Během utkání došlo k incidentu mezi soupeři. 

"Ten vyvrcholil úderem pěstí do obličeje devětadvacetiletého hráče hostujícího celku. Napadený muž utrpěl zranění, se kterým musel vyhledat lékařské ošetření," konstatoval policejní mluvčí Fratišek Kořínek s tím, že sportovec byl na obvyklém způsobu v důsledku zranění omezen více než tři týdny. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu výtržnictví a přečinu ublížení na zdraví. "Za ty dvaadvacetiletému hráči domácích hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,"upozornil Kořínek. (red)

 

Sedmnáctiletý syn napadl svoji matku. Kvůli vypnutí wifi

ilustrační foto MP

Šestadvacátého června v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka prostějovské městské policie k případu hádky týkající se rodinných příslušníků. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o konflikt mezi matkou a synem, který se odehrává v bytě.

"Sedmnáctiletý syn se choval hlučně, rozhazoval nádobí po kuchyni, bouchal rukama do nábytku a interiérových dveří, křičel na svou mámu, ať mu vysvětlí určité věci. Ve snaze potrestat svého syna vypnula internet. Následně se začali přetahovat o Wi-Fi router. Při téhle události došlo k fyzickému napadení ze strany syna vůči matce. Ze strachu, aby synovo agresivní chování nenabíralo na intenzitě, celou událost nahlásila na Policii," uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že ke zranění osob nedošlo a nebyla způsobena žádná škoda na majetku.

Trvalé nepřátelství řeší i policisté

ilustrační foto

Dne 19. dubna 2018 v odpoledních hodinách mělo na polní cestě u obce na Konicku dojít k incidentu mezi dvěma muži. Osmapadesátiletý muž zde byl na procházce se psem, když k němu měl automobilem přijet čtyřiapadesátiletý známý a verbálně ho napadnout, mimo jiné i výhrůžkami fyzickým napadením. 

"Napadený muž věc oznámil policistům. Těm tito muži nejsou neznámí. Naopak oznámení o jejich větších či menších vzájemných sporech v minulosti řešili již několikrát. S ohledem na charakter současných hrozeb policisté věc prověřovali pro podezření z přečinu nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. Po konzultaci se státním zástupcem však byla věc překvalifikovaná na přestupek proti občanskému soužití a k dořešení odevzdána příslušnému správnímu orgánu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V případě prokázání viny podezřelému muži hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun. (red)

Partneři se nepohodli. Žena skončila v nemocnici

ilustrační foto

16. června ve večerních hodinách přijali prostějovští strážníci oznámení o napadání ženy mužem v bytě na sídlišti nedaleko Plumlovské ulice. 

Na místo byla vyslána hlídka, která kontaktovala šestnáctiletou oznamovatelku. "Od ní bylo zjištěno, že její matka byla napadena přítelem. Toho si do bytu poškozená sama pozvala. Při fyzickém kontaktu došlo k pádu ženy na hranu stolu. Při tom si způsobila zranění na hlavě," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že žena byla převezena na ošetření do nemocnice. Pětačtyřicetiletý muž je svým jednáním důvodně podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Všichni zúčastnění byli poučeni o předání celé záležitosti k dořešení příslušnému správnímu orgánu. (red)

Po útoku na matku byl opilý syn vykázán z domu

ilustrační foto

V neděli v podvečerních hodinách přijali policisté oznámení o incidentu v rodinném domě v obci na Konicku. Po příjezdu na místo zjistili, že pětačtyřicetiletý muž měl napadnout svou jednaosmdesátiletou matku. Záminkou k napadení pro muže měla být neochota matky mu na jeho přání ihned uvařit oběd.

"Když žena toto odmítla s odůvodněním, že je večer a žádný oběd vařit nebude, mělo dojít k napadení. Nejprve verbálnímu, kdy matku počastoval velice vulgárními výrazy, a poté i fyzickému. S výhrůžkou, že ji stejně jednou zabije, ji dvakrát udeřil dlaní do tváře. Také na základě dřívějších událostí žena hrozbu pociťovala jako reálnou, a proto na místo přivolala policisty. Ti u agresora dechovou zkouškou naměřili hodnotu 3,6 ‰ alkoholu v dechu," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že žena útokům svého syna čelí již delší dobu.

Napadl ženu. Sekerou

ilustrační foto PČR

V úterý po půl jedenácté večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o konfliktu dvou mužů v zahrádkářské kolonii na ulici Sibiřská. Po příjezdu na místo strážníci kontaktovali oznamovatelku, která uvedla, že bezprostředně po telefonátu na tísňovou linku ji napadl jeden z dvojice mužů, a to úderem sekerou do hlavy. 

Vzhledem k tomu, že žena měla krvácivé zranění na hlavě, poskytli jí strážníci základní lékařské ošetření. Přes operační středisko byla na místo okamžitě přivolána zdravotnická záchranná služba. "Mezitím svědci strážníkům sdělili, že útočník z místa před příjezdem hlídky z místa utekl. Hlídka provedla kontrolu okolí, kdy muže nalezla schovaného ve křoví. Na místě byla nalezena i sekera, kterou měl být útok proveden," uvedl mluvčí olomouckých strážníků Petr Čunderle.

Policisté chtěli zadržet muže. Ač jej zpacifikovali, skončili zranění!

ilustrační foto PČR

Šestnáctého května v nočních hodinách došlo podle informací PvNovinek v Soběsukách k napadení policejní hlídky. Zranění mužům zákona způsobil muž, kterého chtěli předvést.

"Jeden z policistů je zraněn více, druhý má jen nějaké oděrky," sdělil PvNovinkám zdroj, který si nepřál být jmenován. S žádostí o vyjádření se redakce obrátila na policejního mluvčího Františka Kořínka. "Mohu potvrdit, že předmětnou událost šetříme. Muž napadl hlídku při zákroku, policisté jej zvládli pomocí donucovacích prostředků," uvedl Kořínek s tím, že policie vzhledem k fázi šetření nebude další informace sdělovat.

Agresora ale pravděpodobně čeká obvinění z násilí proti úřední osobě, za což může u soudu dostat až čtyřletý trest vězení. (ber)

Potyčka v baru skončila na policii

ilustrační foto

Patnáctého dubna v brzkých ranních hodinách přijali prostějovští strážníci oznámení o potyčce několika osob v baru. Do uvedené lokality byly vyslány hlídky. Před provozovnou byla zjištěna skupinka verbálně se napadajících osob. 

"Dvaačtyřicetiletý muž před strážníky strčil do jiného muže. Strážníci za pomocí donucovacích prostředků dotyčného zpacifikovali a zamezili v dalším napadání přítomných osob. Po zklidnění celé situace dotyčný uvedl, že chtěl bránit přítelkyni," uvedla strážník Tereza Greplová. Na místě si věc převzala hlídka PČR, která byla rovněž přivolána personálem. (red)

 

Sýr nebyl podle jeho představ. Tak napadl pizzerii

ilustrační foto

Incident se zákazníkem pizzerie nahlásila 24. března obsluha jednoho prostějovského podniku. Spor začal tím, že si muž objednal pizzu domů.

"Ta mu byla dle přání přivezena. Dotyčný si jídlo převzal, zanedlouho si ale telefonicky stěžoval v podniku, že na pokrmu není sýr, který si objednal. I přes to, že sýr na pokrmu byl, personál se s mužem dohodl na výměně, za podmínek, že jídlo nebude konzumovat a počká na doručení druhé pizzy. S tím muž souhlasil. Při výměně předal rozvážející ženě pouze prázdnou krabici a k tomu jí ještě vyrazil z rukou krabici s novou pizzou. Ta upadla na zem," popsala počátek incidentu strážník Tereza Greplová. Další den si chtěl muž opět objednat pizzu s rozvážkou.

Rozchod nesl těžce. Bývalku zfackoval

ilustrační foto PČR

Sedmnáctého března dvě hodiny po půlnoci přijali prostějovští strážníci na lince tísňového volání oznámení od ženy, kterou napadl expřítel. 

Na místo vyslaná hlídka kontaktovala třiačtyřicetiletou oznamovatelku. "Ta uvedla, že se včera rozešla s přítelem, se kterým měla dlouhodobé spory. Sedmačtyřicetiletý muž se k ní v noci vrátil a chtěl řešit jejich stav. To dotyčná kvůli pozdní hodině odmítla. Na to muž reagoval tak, že jí několikrát udeřil do obličeje a poté z bytu odešel," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že lékařské ošetření žena odmítla. Strážníkům se nepodařilo muže v jeho bytě kontaktovat. O několik hodin později se žena na linku 156 obrátila znovu s tím, že opět dostala dvě facky.