napadení

Z bitky vyšel mladík s bodnou ránou v zádech!

ilustrační foto lideanoze.cz

V neděli 16. prosince 2018 v 19:45 hodin došlo na komunikaci v Demelově ulici v Prostějově k incidentu několika osob. Při tom dvacetiletý muž utrpěl povrchové bodné zranění v oblasti zad, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice.

"Po totožnosti útočníka pátráme. Pro své jednání je podezřelý z přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a přečinu výtržnictví," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

 

V opilosti napadl svou družku. Policisté ho vykázali

ilustrační foto

V pátek 23. listopadu 2018 v podvečerních hodinách došlo v rodinném domě v obci na Konicku k incidentu mezi partnery. Po předchozím verbálním konfliktu měl jednatřicetiletý muž svou partnerku napadnout i fyzicky úderem do zad. 

"Přivolaní policisté u muže provedenou dechovou zkouškou změřili hodnotu 2,68 ‰ a u ženy 2,09 ‰ alkoholu v dechu. Při následných úkonech policisté zjistili, že k násilí v domácnosti dochází opakovaně. Po zjištění, že jsou naplněny i další znaky domácího násilí, se policisté rozhodli muže ze společné domácnosti na dobu deseti dní vykázat," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Samotné napadení policisté šetří pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. Za ten mu v případě prokázání hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun. (red)

 

Udeřil družku lahví do hlavy. Ta skončila v nemocnici

ilustrační foto ber

V neděli 19. srpna 2018 po osmnácté hodině došlo v Prostějově k fyzickému napadení ženy partnerem ve společné domácnosti. Policisté zjistili, že šestačtyřicetiletý muž má svou o rok mladší partnerku opakovaně již více než čtyři roky fyzicky napadat. Intenzita útoků se má postupně stupňovat. Muže policisté vykázali.

Během posledního víkendu měl muž družku napadnout hned dvakrát. V sobotu pěstmi do oblasti hlavy. V neděli ji měl do hlavy opakovaně zezadu udeřit skleněnou lahví. "Po tomto útoku žena vyběhla na ulici, kde ji našli na komunikaci ležet projíždějící policisté. Zraněná žena byla ošetřena v prostějovské nemocnici," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Kvůli napadení pracovníků finančního úřadu na hokeji padlo obvinění!

ilustrační foto finanční správa

Začátkem března letošního roku během hokejového zápasu mezi domácím týmem a hostujícím týmem z Kladna byla ze strany finančního úřadu prováděna na zimním stadionu v Prostějově kontrola zaměřená na EET, kdy při této kontrole došlo tehdy ze strany neznámého pachatele k napadení kontrolorů úřadu. 

"Muž nejprve slovně oba poškozené, kteří kontrolovali prodejní stánek, urážel vulgárními výrazy. Pak začal přemisťovat zboží, které bylo předmětem kontroly a vzápětí na ně převrátil prodejní stolek. Pracovnici úřadu vytrhl z ruky protokol o prováděné kontrole a utekl s ním pryč," popsala incident policejní mluvčí Miluše Zajícová. Včerejšího dne kriminalisté zahájili trestní stíhání šestadvacetiletého muže jako obviněného z trestných činů výtržnictví a násilí proti úřední osobě, za který dle trestního zákoníku hrozí až čtyřleté vězení. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě.

Fotbalista je stíhaný. Za napadení protihráče

Ilustrační foto jiskrabenesov.cz

V neděli 3. června 2018 odpoledne probíhal v obci Koválovice u Kojetína fotbalový zápas mezi celkem domácích a hostů z Klenovic na Hané. Během utkání došlo k incidentu mezi soupeři. 

"Ten vyvrcholil úderem pěstí do obličeje devětadvacetiletého hráče hostujícího celku. Napadený muž utrpěl zranění, se kterým musel vyhledat lékařské ošetření," konstatoval policejní mluvčí Fratišek Kořínek s tím, že sportovec byl na obvyklém způsobu v důsledku zranění omezen více než tři týdny. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu výtržnictví a přečinu ublížení na zdraví. "Za ty dvaadvacetiletému hráči domácích hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,"upozornil Kořínek. (red)

 

Sedmnáctiletý syn napadl svoji matku. Kvůli vypnutí wifi

ilustrační foto MP

Šestadvacátého června v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka prostějovské městské policie k případu hádky týkající se rodinných příslušníků. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o konflikt mezi matkou a synem, který se odehrává v bytě.

"Sedmnáctiletý syn se choval hlučně, rozhazoval nádobí po kuchyni, bouchal rukama do nábytku a interiérových dveří, křičel na svou mámu, ať mu vysvětlí určité věci. Ve snaze potrestat svého syna vypnula internet. Následně se začali přetahovat o Wi-Fi router. Při téhle události došlo k fyzickému napadení ze strany syna vůči matce. Ze strachu, aby synovo agresivní chování nenabíralo na intenzitě, celou událost nahlásila na Policii," uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že ke zranění osob nedošlo a nebyla způsobena žádná škoda na majetku.

Trvalé nepřátelství řeší i policisté

ilustrační foto

Dne 19. dubna 2018 v odpoledních hodinách mělo na polní cestě u obce na Konicku dojít k incidentu mezi dvěma muži. Osmapadesátiletý muž zde byl na procházce se psem, když k němu měl automobilem přijet čtyřiapadesátiletý známý a verbálně ho napadnout, mimo jiné i výhrůžkami fyzickým napadením. 

"Napadený muž věc oznámil policistům. Těm tito muži nejsou neznámí. Naopak oznámení o jejich větších či menších vzájemných sporech v minulosti řešili již několikrát. S ohledem na charakter současných hrozeb policisté věc prověřovali pro podezření z přečinu nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. Po konzultaci se státním zástupcem však byla věc překvalifikovaná na přestupek proti občanskému soužití a k dořešení odevzdána příslušnému správnímu orgánu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V případě prokázání viny podezřelému muži hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun. (red)

Partneři se nepohodli. Žena skončila v nemocnici

ilustrační foto

16. června ve večerních hodinách přijali prostějovští strážníci oznámení o napadání ženy mužem v bytě na sídlišti nedaleko Plumlovské ulice. 

Na místo byla vyslána hlídka, která kontaktovala šestnáctiletou oznamovatelku. "Od ní bylo zjištěno, že její matka byla napadena přítelem. Toho si do bytu poškozená sama pozvala. Při fyzickém kontaktu došlo k pádu ženy na hranu stolu. Při tom si způsobila zranění na hlavě," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že žena byla převezena na ošetření do nemocnice. Pětačtyřicetiletý muž je svým jednáním důvodně podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Všichni zúčastnění byli poučeni o předání celé záležitosti k dořešení příslušnému správnímu orgánu. (red)

Po útoku na matku byl opilý syn vykázán z domu

ilustrační foto

V neděli v podvečerních hodinách přijali policisté oznámení o incidentu v rodinném domě v obci na Konicku. Po příjezdu na místo zjistili, že pětačtyřicetiletý muž měl napadnout svou jednaosmdesátiletou matku. Záminkou k napadení pro muže měla být neochota matky mu na jeho přání ihned uvařit oběd.

"Když žena toto odmítla s odůvodněním, že je večer a žádný oběd vařit nebude, mělo dojít k napadení. Nejprve verbálnímu, kdy matku počastoval velice vulgárními výrazy, a poté i fyzickému. S výhrůžkou, že ji stejně jednou zabije, ji dvakrát udeřil dlaní do tváře. Také na základě dřívějších událostí žena hrozbu pociťovala jako reálnou, a proto na místo přivolala policisty. Ti u agresora dechovou zkouškou naměřili hodnotu 3,6 ‰ alkoholu v dechu," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že žena útokům svého syna čelí již delší dobu.

Napadl ženu. Sekerou

ilustrační foto PČR

V úterý po půl jedenácté večer přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení o konfliktu dvou mužů v zahrádkářské kolonii na ulici Sibiřská. Po příjezdu na místo strážníci kontaktovali oznamovatelku, která uvedla, že bezprostředně po telefonátu na tísňovou linku ji napadl jeden z dvojice mužů, a to úderem sekerou do hlavy. 

Vzhledem k tomu, že žena měla krvácivé zranění na hlavě, poskytli jí strážníci základní lékařské ošetření. Přes operační středisko byla na místo okamžitě přivolána zdravotnická záchranná služba. "Mezitím svědci strážníkům sdělili, že útočník z místa před příjezdem hlídky z místa utekl. Hlídka provedla kontrolu okolí, kdy muže nalezla schovaného ve křoví. Na místě byla nalezena i sekera, kterou měl být útok proveden," uvedl mluvčí olomouckých strážníků Petr Čunderle.