napadení

Fanda Baníku zbil fandu Slavie. Za ukradenou šálu je obviněn z loupeže

ilustrační foto

Včerejší finálové utkání MOL Cup mezi celky FC Baník Ostrava a SK Slavia Praha, které se odehrálo v Olomouci na Andrově stadionu, navštívilo téměř 12 000 diváků. Policisté z krajů Olomouckého, Moravskoslezského, Jihomoravského, Zlínského, Pardubického a z Prahy dohlíželi na veřejný pořádek ve městě, bezpečnost občanů a provoz na silnicích.

Velká část fanoušků přijela do Olomouce speciálními vlakovými soupravami. Policisté provedli doprovod, jak pražských, tak i ostravských fanoušků z hlavního nádraží na Andrův stadion. V rámci pochodu byl postupně zastaven veškerý provoz v ulicích Masarykova třída, Žižkovo náměstí, Jiřího z Poděbrad, Dobrovského a Na Střelnici.

Opilá žena bodla manžela

ilustrační foto PČR

V úterý 7. května 2019 po jednadvacáté hodině došlo v rodinném domě v jihovýchodní části města Přerova k incidentu mezi sedmašedesátiletými manželi. Po předchozí slovní rozepři měla žena muže bodnout kuchyňským nožem do oblasti nadloktí levé paže.

Tím měla manžela rozčílit a ten ji měl udeřit otevřenou dlaní do obličeje, až upadla. Ke zranění ženy nedošlo, doba léčení muže by měla dosáhnout čtrnácti dní. "Provedenými dechovými zkouškami policisté u muže změřili hodnotu 1,08 a u ženy 2,08 ‰ alkoholu v dechu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že žena je pro své jednání podezřelá z přečinu ublížení na zdraví. V případě prokázání viny a odsouzení jí tak hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

Žondra dostal za napadení Kvitové osm let. Rozsudek není pravomocný

ilustrační foto ber, ČT

Krajský soud v Brně poslal na osm let do vězení Radima Žondru (33), obžalovaného z napadení a pořezání tenistky Petry Kvitové (28). Soudkyně Dagmar Bordovská ho uznala vinným z těžkého ublížení na zdraví a porušování domovní svobody.

„Soud zhodnotil výpověď Kvitové jako zcela věrohodnou a konzistentní,“ uvedla soudkyně s tím, že tenistčina výpověď je v souladu s lékařskými zprávami i znaleckými posudky. Naopak za nevěrohodná označila svědectví lidí ze stavby, na které Žondra údajně v den napadení pobýval. 

Z bitky vyšel mladík s bodnou ránou v zádech!

ilustrační foto lideanoze.cz

V neděli 16. prosince 2018 v 19:45 hodin došlo na komunikaci v Demelově ulici v Prostějově k incidentu několika osob. Při tom dvacetiletý muž utrpěl povrchové bodné zranění v oblasti zad, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice.

"Po totožnosti útočníka pátráme. Pro své jednání je podezřelý z přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a přečinu výtržnictví," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

 

V opilosti napadl svou družku. Policisté ho vykázali

ilustrační foto

V pátek 23. listopadu 2018 v podvečerních hodinách došlo v rodinném domě v obci na Konicku k incidentu mezi partnery. Po předchozím verbálním konfliktu měl jednatřicetiletý muž svou partnerku napadnout i fyzicky úderem do zad. 

"Přivolaní policisté u muže provedenou dechovou zkouškou změřili hodnotu 2,68 ‰ a u ženy 2,09 ‰ alkoholu v dechu. Při následných úkonech policisté zjistili, že k násilí v domácnosti dochází opakovaně. Po zjištění, že jsou naplněny i další znaky domácího násilí, se policisté rozhodli muže ze společné domácnosti na dobu deseti dní vykázat," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Samotné napadení policisté šetří pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. Za ten mu v případě prokázání hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun. (red)

 

Udeřil družku lahví do hlavy. Ta skončila v nemocnici

ilustrační foto ber

V neděli 19. srpna 2018 po osmnácté hodině došlo v Prostějově k fyzickému napadení ženy partnerem ve společné domácnosti. Policisté zjistili, že šestačtyřicetiletý muž má svou o rok mladší partnerku opakovaně již více než čtyři roky fyzicky napadat. Intenzita útoků se má postupně stupňovat. Muže policisté vykázali.

Během posledního víkendu měl muž družku napadnout hned dvakrát. V sobotu pěstmi do oblasti hlavy. V neděli ji měl do hlavy opakovaně zezadu udeřit skleněnou lahví. "Po tomto útoku žena vyběhla na ulici, kde ji našli na komunikaci ležet projíždějící policisté. Zraněná žena byla ošetřena v prostějovské nemocnici," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Kvůli napadení pracovníků finančního úřadu na hokeji padlo obvinění!

ilustrační foto finanční správa

Začátkem března letošního roku během hokejového zápasu mezi domácím týmem a hostujícím týmem z Kladna byla ze strany finančního úřadu prováděna na zimním stadionu v Prostějově kontrola zaměřená na EET, kdy při této kontrole došlo tehdy ze strany neznámého pachatele k napadení kontrolorů úřadu. 

"Muž nejprve slovně oba poškozené, kteří kontrolovali prodejní stánek, urážel vulgárními výrazy. Pak začal přemisťovat zboží, které bylo předmětem kontroly a vzápětí na ně převrátil prodejní stolek. Pracovnici úřadu vytrhl z ruky protokol o prováděné kontrole a utekl s ním pryč," popsala incident policejní mluvčí Miluše Zajícová. Včerejšího dne kriminalisté zahájili trestní stíhání šestadvacetiletého muže jako obviněného z trestných činů výtržnictví a násilí proti úřední osobě, za který dle trestního zákoníku hrozí až čtyřleté vězení. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě.

Fotbalista je stíhaný. Za napadení protihráče

Ilustrační foto jiskrabenesov.cz

V neděli 3. června 2018 odpoledne probíhal v obci Koválovice u Kojetína fotbalový zápas mezi celkem domácích a hostů z Klenovic na Hané. Během utkání došlo k incidentu mezi soupeři. 

"Ten vyvrcholil úderem pěstí do obličeje devětadvacetiletého hráče hostujícího celku. Napadený muž utrpěl zranění, se kterým musel vyhledat lékařské ošetření," konstatoval policejní mluvčí Fratišek Kořínek s tím, že sportovec byl na obvyklém způsobu v důsledku zranění omezen více než tři týdny. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu výtržnictví a přečinu ublížení na zdraví. "Za ty dvaadvacetiletému hráči domácích hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,"upozornil Kořínek. (red)

 

Sedmnáctiletý syn napadl svoji matku. Kvůli vypnutí wifi

ilustrační foto MP

Šestadvacátého června v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka prostějovské městské policie k případu hádky týkající se rodinných příslušníků. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o konflikt mezi matkou a synem, který se odehrává v bytě.

"Sedmnáctiletý syn se choval hlučně, rozhazoval nádobí po kuchyni, bouchal rukama do nábytku a interiérových dveří, křičel na svou mámu, ať mu vysvětlí určité věci. Ve snaze potrestat svého syna vypnula internet. Následně se začali přetahovat o Wi-Fi router. Při téhle události došlo k fyzickému napadení ze strany syna vůči matce. Ze strachu, aby synovo agresivní chování nenabíralo na intenzitě, celou událost nahlásila na Policii," uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že ke zranění osob nedošlo a nebyla způsobena žádná škoda na majetku.

Trvalé nepřátelství řeší i policisté

ilustrační foto

Dne 19. dubna 2018 v odpoledních hodinách mělo na polní cestě u obce na Konicku dojít k incidentu mezi dvěma muži. Osmapadesátiletý muž zde byl na procházce se psem, když k němu měl automobilem přijet čtyřiapadesátiletý známý a verbálně ho napadnout, mimo jiné i výhrůžkami fyzickým napadením. 

"Napadený muž věc oznámil policistům. Těm tito muži nejsou neznámí. Naopak oznámení o jejich větších či menších vzájemných sporech v minulosti řešili již několikrát. S ohledem na charakter současných hrozeb policisté věc prověřovali pro podezření z přečinu nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. Po konzultaci se státním zástupcem však byla věc překvalifikovaná na přestupek proti občanskému soužití a k dořešení odevzdána příslušnému správnímu orgánu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V případě prokázání viny podezřelému muži hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun. (red)