napadení

Policisté chtěli zadržet muže. Ač jej zpacifikovali, skončili zranění!

ilustrační foto PČR

Šestnáctého května v nočních hodinách došlo podle informací PvNovinek v Soběsukách k napadení policejní hlídky. Zranění mužům zákona způsobil muž, kterého chtěli předvést.

"Jeden z policistů je zraněn více, druhý má jen nějaké oděrky," sdělil PvNovinkám zdroj, který si nepřál být jmenován. S žádostí o vyjádření se redakce obrátila na policejního mluvčího Františka Kořínka. "Mohu potvrdit, že předmětnou událost šetříme. Muž napadl hlídku při zákroku, policisté jej zvládli pomocí donucovacích prostředků," uvedl Kořínek s tím, že policie vzhledem k fázi šetření nebude další informace sdělovat.

Agresora ale pravděpodobně čeká obvinění z násilí proti úřední osobě, za což může u soudu dostat až čtyřletý trest vězení. (ber)

Potyčka v baru skončila na policii

ilustrační foto

Patnáctého dubna v brzkých ranních hodinách přijali prostějovští strážníci oznámení o potyčce několika osob v baru. Do uvedené lokality byly vyslány hlídky. Před provozovnou byla zjištěna skupinka verbálně se napadajících osob. 

"Dvaačtyřicetiletý muž před strážníky strčil do jiného muže. Strážníci za pomocí donucovacích prostředků dotyčného zpacifikovali a zamezili v dalším napadání přítomných osob. Po zklidnění celé situace dotyčný uvedl, že chtěl bránit přítelkyni," uvedla strážník Tereza Greplová. Na místě si věc převzala hlídka PČR, která byla rovněž přivolána personálem. (red)

 

Sýr nebyl podle jeho představ. Tak napadl pizzerii

ilustrační foto

Incident se zákazníkem pizzerie nahlásila 24. března obsluha jednoho prostějovského podniku. Spor začal tím, že si muž objednal pizzu domů.

"Ta mu byla dle přání přivezena. Dotyčný si jídlo převzal, zanedlouho si ale telefonicky stěžoval v podniku, že na pokrmu není sýr, který si objednal. I přes to, že sýr na pokrmu byl, personál se s mužem dohodl na výměně, za podmínek, že jídlo nebude konzumovat a počká na doručení druhé pizzy. S tím muž souhlasil. Při výměně předal rozvážející ženě pouze prázdnou krabici a k tomu jí ještě vyrazil z rukou krabici s novou pizzou. Ta upadla na zem," popsala počátek incidentu strážník Tereza Greplová. Další den si chtěl muž opět objednat pizzu s rozvážkou.

Rozchod nesl těžce. Bývalku zfackoval

ilustrační foto PČR

Sedmnáctého března dvě hodiny po půlnoci přijali prostějovští strážníci na lince tísňového volání oznámení od ženy, kterou napadl expřítel. 

Na místo vyslaná hlídka kontaktovala třiačtyřicetiletou oznamovatelku. "Ta uvedla, že se včera rozešla s přítelem, se kterým měla dlouhodobé spory. Sedmačtyřicetiletý muž se k ní v noci vrátil a chtěl řešit jejich stav. To dotyčná kvůli pozdní hodině odmítla. Na to muž reagoval tak, že jí několikrát udeřil do obličeje a poté z bytu odešel," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že lékařské ošetření žena odmítla. Strážníkům se nepodařilo muže v jeho bytě kontaktovat. O několik hodin později se žena na linku 156 obrátila znovu s tím, že opět dostala dvě facky.

Jedna dívka napadla druhou. Případ šetří policie

ilustrační foto

V úterý v podvečer došlo u nákupního střediska v Janáčkově ulici v Prostějově k napadení cca dvanáctileté dívky. Tu slovně a fyzicky atakovala dívka o něco mladší. Případ šetří policisté.

"Zrovna jsem přijížděla k obchodu, když jsem uviděla, jak romská dívka začala křičet na druhou dívku. Pak ji fyzicky napadla, trhala jí vlasy a plivala po ní," sdělila ve středu ráno redakci svědkyně události, která si nepřála být jmenována. Do incidentu se podle jejích slov vložil otec napadené dívky a jal se útočnici pronásledovat. "Utíkala před ním k vlakovému nádraží," dodala svědkyně. 

Tam podle pracovnic jedné z prodejen hon skončil. "Pán tu holku chytil a zavolal policii," dozvěděli jsme se. O vyjádření k události jsme požádali Policii ČR.

Incident na hokeji bude mít dohru. Žena z finančáku skončila v nemocnici!

ilustrační foto finanční správa Prostějov

Jak PvNovinky informovaly, na zimním stadionu v Prostějově došlo ve čtvrtek večer k incidentu. Během hokejového utkání mezi prostějovskými Jestřáby a kladenskými Rytíři podnikli kontroloři z Finančního úřadu v Prostějově kontrolu ve vestibulu haly.

Ve chvíli, kdy „finančáci“ zabavovali suvenýry prodávané obsluhou stánku bez potvrzení, začala jim nadávat skupinka diváků stojící opodál. Po chvíli se do obou kontrolorů z berňáku pustili i fyzicky. Žena z Finančního úřadu Prostějov skončila v nemocnici!

Napadl přítelkyni. Dal jí do nosu

ilustrační foto MP

Sedmadvacátého února ve večerních hodinách přijali prostějovští strážníci oznámení o zraněné sousedce na chodbě domu. Napadl ji přítel.

Vysláná hlídka zkontaktovala oznamovatelku i zraněnou ženu. Lékařské ošetření dotyčná odmítla. "Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že padesátiletá žena se nepohodla se svým přítelem. Ten ji měl několikrát udeřit rukou do nosu. Přítel zraněné ženy napadení popřel," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že čtyřiapadesátiletý muž je podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. K zahájení řízení o přestupku u správního orgánu je třeba souhlas poškozené osoby. O tom strážníci ženu poučili. (red)

 

Třiadvacetiletý mladík napadl přítele své matky

ilustrační foto MP

Celou událost nahlásila prostějovským strážníkům matka agresora 20. února v odpoledních hodinách. Na místo vyslaná hlídka kontaktovala oznamovatelku a jejího přítele, který měl viditelné zranění na hlavě. Lékařské ošetření ovšem odmítl.

Incident se synem přítelkyně potvrdil a záležitost nechtěl dál řešit. Třiadvacetiletý mladík se na místě již nenacházel. Svým jednáním je důvodně podezřelý z přestupků proti občanskému soužití. "K projednání přestupkového jednání u správního orgánu je zapotřebí souhlas poškozené osoby. O tom strážníci napadeného muže poučili," uvedla strážník Tereza Geplová. (red) 

 

Bývalou přítelkyni zbil, vyrazil jí zub a vyhrožoval smrtí

ilustrační foto PČR

V sobotu 18. listopadu 2017 došlo v obci na Konicku k fyzickému napadení pětadvacetileté ženy. Žena při napadení utrpěla zranění, proto na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci pak na základě zjištěných skutečností věc oznámili policistům. 

"Policisté provedeným šetřením zjistili, že ženu měl v jejím domě napadnout její bývalý třiadvacetiletý přítel. Po utržení několika ran pěstí do oblasti hlavy žena přišla o jeden zub a utrpěla zranění hlavy. Během trvání útoku měl podezřelý bývalé přítelkyni také verbálně vyhrožovat zabitím," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu nebezpečné vyhrožování a přečinu ublížení na zdraví. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

Pro napadení je muž podezřelý z ublížení na zdraví a výtržnictví

ilustrační foto ZZS

Začátkem měsíce října 2017 došlo v prostorách baru v sokolovně v obci na Prostějovsku k napadení devatenáctiletého muže. Stejně starý útočník měl poškozeného v době konání diskotéky napadnout opakovanými údery pěstí do obličeje a hlavy. Napadený muž při útoku utrpěl zranění, se kterými musel vyhledat lékařské ošetření a které si vyžádalo měsíční léčení. 

"Němčičtí policisté věc prověřovali pro podezření z přečinu ublížení na zdraví, a protože se útok odehrál za přítomnosti nejméně deseti dalších osob, tak i z přečinu výtržnictví. Útočník v uplynulých dnech od policistů převzal sdělení podezření ze spáchání uvedených přečinů. Ve věci bylo konáno zkrácené přípravné řízení," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V případě odsouzení podezřelému za uvedené skutky hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)