národní dům

Zahrádka Národního domu se otevře ve čtvrtek!

ilustrační foto ber

Po rekonstrukci se ve čtvrtek otevře brána zahrady prostějovského Národního domu. Zahrada má novou tvář i stromy.

Podle zastupitele Aleše Matyáška byly v zahrádce vykáceny stromy. "Stromy byly v havarijním stavu, a tak byly vykáceny. Nahradily je jiné dva, u kterých je zavedena závlaha, takže se mají k světu," odpověděl vedoucí odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova Antonín Zajíček.

Zajdete se podívat a posedět? (ber) 

 

Opravy Národního domu komplikují i řemeslníci!

ilustrační foto

O tom, že opravy prostějovského Národního domu jsou velmi náročné a finančně nákladné, se všeobecně ví. Problémem jsou ale i řemeslníci. S jednou z firem se radnice musela rozloučit kvůli špatně odvedené práci. Pokračovatele hledala skoro rok.

"Firma, která zvítězila ve výběrovém řízení na klempířské práce, odvedla natolik nekvalitní dílo, že byla ze stavby odejita. Nástupce jsme ale hledali více než rok," nechal se slyšet náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Podle jeho slov je velmi těžké získat kvalifikované pracovníky. "Stavebnictví stále prožívá boom a firmy mají práci na dlouhou dobu dopředu. Národní dům je navíc velmi specifickou zakázkou, takové řemeslo umí jen pár lidí v republice," doplnil Rozehnal.

Máte na to stát se ředitelem Národního domu?

ilustrační foto

NÁRODNÍ DŮM Prostějov o.p.s. vypisuje výběrové řízení na pozici ŘEDITELE.

Jaké jsou požadavky a nabídky správní rady Národního domu?

Požadujeme:

· Praxe v oblasti gastronomie minimálně 5 let

· Manažerské a řídící schopnosti

· Zkušenosti s realizováním gastronomických akcí

· Flexibilita, kreativita

· Zodpovědnost a spolehlivost

· Profesionální přístup

Opravu Národního domu zdržuje počasí

Foto ber

Již druhým rokem halí Národní dům v Prostějově lešení. A jen tak brzy nezmizí, práce totiž přerušila zima.

"Co se týče rekonstrukce ND, po odstranění vrchní části fasády se objevily trhliny, které bylo nutno celoplošně opravit formou fixační podložky spojené se speciálním tmelem. Podmínkou je předepsaná klimatická teplota," sdělil PvNovinkám náměstek Jiří Rozehnal s tím, že právě to bylo důvodem dalšího zdržení.

"Ve vnitřní části objektu se bude intenzivně pokračovat po skončení divadelní sezony. Nyní probíhají uvnitř práce, které nenaruší chod divadla," dodal Rozehnal. 

Dodavatel, firma Unistav, garantuje ukončení prací dle stanoveného termínu, tj. na podzim 2019. (ber)

Národní dům funguje! Užít si můžete dobré jídlo, kávu i taneční večery!

Foto PvNovinky.cz

I když Magistrát města Prostějova avizoval prázdninové omezení provozu a následné krátké uzavření Národního domu, práce se podařilo přesunout tak, aby oblíbený podnik mohl své služby nabízet i během rekonstrukce. Neváhejte a vstupte! 

"Kavárna i restaurace fungují normálně, stejně jako zahrádka Národního domu," sdělil PvNovinkám ředitel Jan Páleník. Otevřeno je od pondělí do soboty v době od 9 do 22 hodin, páteční večery nabízejí tanec do čtyřiadvacáté hodiny.

A nezapomeňte, tedy i tento pátek 27. července od 19 hodin hraje v zahrádce k tanci i poslechu Romantica! (red)

Národní dům se do stanu na náměstí nepřesune!

ilustrační foto Národní dům

Národní dům v Prostějově je sice předmětem oprav, stan na hlavním náměstí, který měl suplovat služby uzavřené restaurace, ale nebude. Opravy totiž pokračují jinak, než Magistrát původně předpokládal. 

Národní dům v Prostějově prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která měla začít koncem května a trvat čtyři měsíce. Její součástí je i oprava kuchyně, restaurace  a kavárny. Město se proto rozhodlo pro netradiční řešení a Národní dům přesunout na náměstí k muzeu.

Národní dům se odstěhuje na náměstí ke Zlaté bráně! Pod stany!

ilustrační foto prostejov.eu

Národní dům v Prostějově prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Její součástí je i oprava kuchyně, restaurace a kavárny, která by měla začít koncem května a trvat minimálně čtyři měsíce. Už nyní je zisk společnosti Národní dům nižší z důvodu uzavření letní zahrady. Město se proto rozhodlo pro netradiční řešení. Národní dům se přesune na náměstí k muzeu.

"Nechceme, aby nás z důvodu uzavření provozovny opustil personál, který se stabilizoval a pracuje na velmi dobré úrovni. V době rekonstrukce by musel zůstat doma s 60% platu, což by v mnoha případech znamenalo, že by si lidé hledali jinou práci," uvedla primátorka Alena Rašková. Na řadu proto přišlo netradiční řešení. Národní dům se přesune do stanů na plochu před muzeem na náměstí TGM. Lidé si tak budou moci dát na náměstí oběd i kávu. O jídelníček se postarají stávající zaměstnanci Národního domu, jen s tím rozdílem, že vařit budou v kuchyni nedaleké Střední odborné školy na náměstí E.

Ředitel Národního domu se oženil

Foto archiv Jan Páleník

Včera se přímo v prostorách Národního domu, v jednom ze salonků, oženil jeho dlouholetý ředitel, Jan Páleník. Jeho ženou se stala partnerka a matka jeho půlroční dcerky Milenky Milena Krikelová.

Novomanžele oddávala primátorka Alena Rašková. "Přeji novomanželům hodně štěstí a věřím, že Honzův nový stav bude mít velmi blahý vliv na jeho pracovní nasazení", uvedla s úsměvem Prostějovským novinkám primátorka, která je zároveň předsedkyní správní rady Národní dům o.p.s.

Panu řediteli a jeho paní přejeme hodně štěstí! (red)

Opravy Národního domu by měly odstartovat v dubnu

ilustrační foto MMP

Rada města Prostějova vyhlašuje zadávací řízení podlimitní veřejné zakázky na stavební práce při opravách Národního domu v Prostějově. Kompletně hotovo by mělo být do konce října roku příštího.

„Jde o celkovou opravu budovy Národního domu v Prostějově. Mám - li být konkrétní, jedná se o opravy fasád, určených vnitřních prostor v suterénu, druhém a třetím podlaží a obnovu a revitalizaci zahradní restaurace,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer s tím, že práce by zde měly být zahájeny do 1. 4. 2018. Dokončení oprav secesní budovy a předání díla je plánováno do 25. 10. 2019. Ve vnitřních částech Národního domu by stavbaři měli být s opravami hotovi do 20. 8. 2019.

Práce na opravách střechy Národního domu budou pokračovat na jaře

ilustrační foto ber

Už delší dobu halí Národní dům v Prostějově lešení. A jen tak brzo nezmizí, práce totiž přerušila zima. 

Střechy objektu Národního domu jsou tvořeny valbovými a sedlovými konstrukcemi se střešním pláštěm z pálené prejzové krytiny na dřevěné latě a krokve. Stávající zastřešení je řešeno prejzovou taškou režnou ze závodu Jirčany 1995. Ve všech částech krovu budou vyměněny nebo částečně vyměněny poškozené dřevěné prvky krovu, bednění zaatikových žlabů, námětky pod bedněním. Budou vyměněny také rámy střešních okének s oplechováním a poklopem s prosklením drátosklem.