násilí

Bývalou přítelkyni zbil, vyrazil jí zub a vyhrožoval smrtí

ilustrační foto PČR

V sobotu 18. listopadu 2017 došlo v obci na Konicku k fyzickému napadení pětadvacetileté ženy. Žena při napadení utrpěla zranění, proto na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci pak na základě zjištěných skutečností věc oznámili policistům. 

"Policisté provedeným šetřením zjistili, že ženu měl v jejím domě napadnout její bývalý třiadvacetiletý přítel. Po utržení několika ran pěstí do oblasti hlavy žena přišla o jeden zub a utrpěla zranění hlavy. Během trvání útoku měl podezřelý bývalé přítelkyni také verbálně vyhrožovat zabitím," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu nebezpečné vyhrožování a přečinu ublížení na zdraví. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

Vlastní matku tahal za uši. Skončila v nemocnici

ilustrační foto pacient.cz

Z přečinu ublížení na zdraví podezírají policisté pětapadesátiletého muže z obce na Prostějovsku. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit v přesně nezjištěné době během první poloviny měsíce září 2017, kdy měl ve svém bytě v obci na Prostějovsku opakovaně fyzicky napadnout svou třiaosmdesátiletou matku.

"Napadání mělo spočívat v silném tahání za ušní boltce, čímž ženě způsobil zranění, se kterým musela vyhledat lékařské ošetření s následnou dvoutýdenní hospitalizací. Po celou dobu hospitalizace pak byla žena omezena na běžném způsobu života," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Trestní zákoník pro takové jednání stanoví trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

 

Pokousal a zbil ji. Udělal to poprvé, bránila opilce přítelkyně

ilustrační foto PČR

Desátého dubna vyjížděli prostějovští strážníci k muži, který napadl přítelkyni a rozbil dveře od domu. Opilce bránila sama žena, udělal to prý poprvé.

Muž se vrátil domů v noci a opilý. „Pohádal se s přítelkyní, stihl poničit vchodové dveře a napadnout ženu ranami do obličeje a pokousáním,“ popsala případ strážník Jana Adámková s tím, že ženě způsobil podlitiny. „Poraněná vypověděla, že to bylo poprvé, co se k ní takto choval. Při dechové zkoušce u něj byla naměřena přes 2 promile,“ dodala Adámková.

Možného pachatele dvojnásobné vraždy policie dopadla!

ilustrační foto

 

Jak Pvnovinky informovaly, Policie ČR včera v okrese Prostějov pátrala po pachateli závažného trestného činu, kterým je dvojnásobná vražda. Čtyřiadvacetiletý T.F., který zřejmě zavraždil své prarodiče, byl v nočních hodinách policisty dopaden. Média o tom dnes krátce po 11 dopoledne informovala policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

„Včera večer přijali policisté oznámení, že v bytě domu v místní části Tovačova byly nalezeny dvě osoby bez známek života. Na základě přijatého oznámení začali kriminalisté ihned věc prověřovat a po příjezdu na místo, nalezli v uvedeném bytě tělo muže a ženy, přivolaný lékař konstatoval možné cizí zavinění. Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o čtyřiasedmdesátiletého muže a o dva roky mladší ženu, kteří na uvedené adrese bydleli,“ uvedla Dolejšová.

Vrahovické večerní pátrání má nejspíš souvislost s dvojnásobnou vraždou!

ilustrační foto

 

Jak PvNovinky včera večer informovaly, policisté večer nejen ve Vrahovicích pátrali po nebezpečném mladém muži, kterého podezřívají z násilné trastné činnosti. Policie dnes uvolnila informaci, že se jedná o dvojnásobnou vraždu, která se stala v Tovačově. PvNovinkám se podařilo získat další informace.

„Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje prověřují okolnosti násilné trestné činnosti, ke které mělo dojít v místní části Tovačova. V tuto chvíli nelze vzhledem k probíhajícím procesním úkonům sdělit bližší podrobnosti,“ sdělila dnes ráno policejní mluvčí Jitka Dolejšová s tím, že tiskovou zprávu k uvedené události vydá policie dnes během dne.

Žák zmlátil učitele. Do bezvědomí

ilustrační foto internet

 

Na poslední dubnový den zřejmě dlouho nezapomene pedagog jedné olomoucké školy. Po fyzickém útoku jednoho z žáků skončil v bezvědomí a následně v nemocnici.

„Dne 30. dubna  kolem 14. 30. hodin pedagoga školy v Rooseveltově ulici v Olomouci udeřil pěstí do obličeje jeden ze studentů. Napadený upadl na zem a následně do bezvědomí. Tomuto incidentu byli přítomni dva svědci z řad žáků, kteří ihned přivolali pomoc,“ popsala incident policejní mluvčí Marie Štrbáková. Učitel byl převezen rychlou záchrannou službou k ošetření do nemocnice. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví. „Útočník je ve věku mladistvého.

Rodinné potíže řešil násilím. Prorazil dveře!

ilustrační foto internet

 

Po rozchodu s manželkou přišel její opilý muž do domu, kde žena pobývala u své matky. Dožadoval se vstupu a bouchal do vchodových dveří tak intenzivně, až došlo k jejich proražení.

„Způsobil škodu okolo 3000 Kč a je podezřelý z přestupku proti majetku,“ uvedla strážník Jana Adámková. Přítomní byli poučeni o možnosti podání oznámení u správního orgánu, neboť se v tomto případě jedná o návrhový přestupek. Návrh je nutné podat do tří měsíců. Poté muž místo opustil. (red)

Chtěl upozornit souseda na hlasitou hudbu. Ten mu za to jednu vrazil!

ilustrační foto internet

 

Rušení nočního klidu sousedem, který celou noc pouštěl v bytě hlasitou hudbu, chtěl jiný soused vyřešit domluvou. Odměnou mu ale byla facka. 

"Oznamovatel se rozhodl za mužem vydat. Jejich setkání se zvrtlo v hádku a napomenutý vlepil poškozenému facku," konstatovala strážník Jana Adámková s tím, že při příjezdu hlídky se útočník na místě nenacházel. Muž je podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku a občanskému soužití. Správní orgán má možnost za toto jednání udělit pokutu do výše až 20 tisíc korun. (red)

Policisté vykázali muže ze společného obydlí

ilustrační foto

V Konici včera policisté řešili případ domácího násilí. Pětatřicetiletý muž delší dobu týral svoji matku. Policie zvolila krajní řešení.

Dlouhodobé trápení přivedlo včera, 24. dubna, šestapadesátiletou ženu k tomu, aby vše oznámila na služebně Policie ČR v Konici. Nešťastná matka uvedla, že ji slovně a následně i fyzicky napadá její 35letý syn. Policisté během vyšetřování zjistili, že napadání ze strany jejího syna se děje již delší dobu a neustále se stupňuje. "Z těchto důvodů policisté muže zadrželi a následně vykázali ze společného obydlí," uvedl Josef Bednařík, tiskový mluvčí Policie ČR.

(red)

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 35' 30.8688" N, 16° 53' 19.4388" E