návštěva prezidenta

Prezident Zeman navštívil prostějovské speciály

Foto kr-olomoucky.cz

Třetí den svého pobytu v regionu zahájila hlava státu návštěvou 601. skupiny speciálních sil generála Moravce v Prostějově.

„601. skupina speciálních sil je elitním útvarem, který se 1. ledna 2015 stal součástí Armády České republiky. Tato jednotka svými jedinečnými schopnostmi významně přispívá k zajištění bezpečnosti a obrany naší země. Miloš zeman je prvním prezidentem, který náš útvar navštívil,“ řekl David Franta, velitel 601. skupiny speciálních sil generála Moravce.

Prezidenta v prostějovských kasárnách čekala ukázka akčního zásahu příslušníků jednotky a prohlédl si tu také techniku.

Prezident dostal v Konici pálenku

Foto L. Svačinová

Krátce před polednem zamířila hlava státu do Konice. Miloš Zeman si z deštěm zmáčeného města odvezl na památku místní pálenku, keramiku i knihu.

"Vím, že nemohu říci ty Konice, ale ta Konice, jinak byste mne upálili," prohodila hlava státu jeden ze svých bonmotů. I v Konici se prezident setkal s představiteli města, místními podnikateli a zástupci spolků. V zámeckém parku pak diskutoval s občany. 

Prezident Miloš Zeman přijede v pondělí

ilustrační foto ber

V termínu od 20. do 22. března zavítá na návštěvu Olomouckého kraje prezident Miloš Zeman. Setká se s obyvateli Hněvotína, Šternberka a Uničova na Olomoucku. Na závěr své třídenní návštěvy bude ve středu diskutovat s obyvateli Konice na Prostějovsku.

Miloš Zeman od svého zvolení průběžně navštěvuje všechny kraje. Jeho nynější cesta do Olomouckého kraje bude první, kterou absolvuje poté, co oznámil, že bude příští rok usilovat o znovuzvolení do funkce. Podrobný program návštěvy by měl být zveřejněn v závěru týdne. Zeman navštíví Olomoucký kraj už počtvrté.

Miloš Zeman navštíví Olomoucký kraj. Už brzy!

ilustrační foto

V termínu od 20. do 22. března zavítá na návštěvu Olomouckého kraje prezident Miloš Zeman.

"Finální verzi programu třídenní návštěvy zveřejníme v polovině příštího týdne, a to včetně časového harmonogramu," uvedla mluvčí Olomouckého kraje Kamila Navrátilová.  

Prezident navštívil náš kraj už v květnu loňského roku. Zastavil se mimo jiné v zámku v Čechách pod Kosířem, kde zasadil památný jerlín. (ber) 

Prezident Zeman navštíví zámek v Čechách pod Kosířem

ilustrační foto

Prezident Miloš Zeman navštíví ve dnech 17. až 20. května Olomoucký kraj. Prostějovu se tentokrát vyhne, poslední den návštěvy ale stráví v zámku v Čechách pod Kosířem.

Prezident navštíví v průběhu tří dnů Olomouc, Hranice, Černotín, Přerov, Libavou a Kojetín. Poslední odpoledne pak věnuje zámku v Čechách pod Kosířem, kam zavítá v pátek 20. května ve 13,30 hodin. „Pan prezident následně vysadí památný strom v zámeckém parku,“ informovala tisková mluvčí Olomouckého kraje Kamila Navrátilová. Součástí pobytu Miloše Zemana v Čechách pod Kosířem bude i závěrečná tisková konference k návštěvě našeho kraje. (ber)

Prezident Zeman zahájí třídenní návštěvu Olomouckého kraje na Hané

ilustrační foto archiv PvNovinky

 

Druhá oficiální návštěva prezidenta Miloše Zemana v Olomouckém kraji začne ve středu 13. května v 10:30 hod. před budovou kraje. Hlavu státu zde přivítá hejtman Jiří Rozbořil.

Během dopoledne je naplánováno například setkání prezidenta se členy Zastupitelstva Olomouckého kraje, jednání s řediteli příspěvkových organizací a oběd s poslanci a senátory zvolenými za Olomoucký kraj. Po obědě prezident spolu s hejtmanem navštíví strojírenskou firmu v Lutíně a cestou do Jeseníku se zastaví také v Hanušovicích. Zde se v areálu místního pivovaru setká i s občany města.

Rozvrh prezidentovy návštěvy je vyplněn do minuty

ilustrační foto

Do Olomouckého kraje zavítá ve dnech 5. až 7. března prezident Miloš Zeman s chotí. Do pouhých tří dnů musí vtěsnat velmi bohatý program, v němž nechybí ani návštěva Prostějova.

Jako první zamíří prezidentská kolona do Olomouce, kde návštěvu ve středu v 10.30 hodin přivítá Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje, spolu s manželkou. V Olomouci se prezident mimo jiné podepíše do pamětní knihy, navštíví studenty, radnici a Veteran Arenu, v bazilice na Svatém Kopečku se setká s arcibiskupem Janem Graubnerem.