NoMen

NoMen opět prohrály. Víme, kde je chyba, říkají

ilustrační foto

O ženském šipkařském týmu NoMen PvNovinky informovaly nedávno. Jejich v pořadí třetí zápas skončil opět prohrou, družstvo ale ví, jak to napravit.

Zápas s družstvem Skalní Na Nové Doloplazy jsme si zase samy prohrály 14:4. Ale víme, kde je chyba a to je pro nás důležité,“ sdělila kapitánka týmu Veronika Malíšková. „Musíme se více sehrát, stát jedna za druhou a když k  tomu budeme víc trénovat a zklidníme se, příště to bude mnohem lepší,“ dodala kapitánka. Tak držme pěsti. (ber)

S šipkami to umíme stejně dobře, jako chlapi, říkají NoMen

Foto ber

Je jich sedm, jsou svobodné i vdané, mají různá povolání, jejich věk se pohybuje od 20 do 39 let. Jsou každá jiná a spojuje je jediná věc. Věnují se sportu, který je považován za doménu mužů. Prostějovské NoMen se rozhodly, že to změní.

Sedmička žen se zná už několik let, převážně z šipkařských turnajů. Vždy chtěly hrát s muži, skončily ale v ženské lize. A to je nebavilo. "Družstev žen je hrozně málo, na zápasy jsme jezdily po celé Moravě. A přestalo nás to bavit," vysvětlila vznik družstva kapitánka Veronika Malíšková. A tak na začátku září letošního roku spatřilo světlo světa NoMen. Žádní muži do sedmičky žen nesmí. "Rozhodly jsme se jim dokázat, že jsme v šipkách stejně dobré, jako oni," dodala Veronika.