obchod

V Prostějově přibude exotika. V podobě Katari

ilustrační foto FB

Od 1. srpna přibude v Plumlovské ulici další zajímavý obchůdek. Jmenuje se Katari a do našeho města přinese exotickou originalitu.

"Budeme zdarma podávat ochutnávku kontinentu Afrika - Uganda, kávu, kapučínko, sušené plody, čokoládu a mnoho dalšího. Přijďte načerpat energii zrozeného obchůdku a vůni Ugandy. Těšíme se na vaši návštěvu," zvou majitelé. Katari podle nich podporuje různé dodavatele z Afriky, Nepálu, Tibetu, Indie či Sibiře.

S novými obchody se roztrhl pytel! Levné dárečky otevřeny!

Foto PvNovinky.cz

Nová prodejna byla dnes otevřena ve Svatoplukově ulici. Nejdete v ní levné, ale kvalitní dárky.

Obchůdek nabízí třeba svíčky, vánoční ozdoby, retro věci z plechu, látkové tašky ale také čaje či bonbóny. "Vše je cenově dostupné, mohou si to dovolit i žáci přilehlých škol," vysvětlila majitelka paní Hana.
V nejbližší době plánuje i další službu, ochutnávku čajů. "Bude zde posezení, kde zákazníci budou moci před koupí čaj ochutnat," dodala.
Obchůdek je otevřen od pondělí do pátku v době od 7,30 do 16,30 hodin, do Vánoc zde můžete nakoupit i v sobotu a neděli. (ber)

Obchodníci, pozor! Máte nahlášený mobiliář na magistrátu?

ilustrační foto internet

 

Někteří obchodníci nerespektují zákonnou povinnost. V centru města zjistili strážníci na několika místech umístění reklamních panelů na chodníku bez povolení.

Předtím, než postaví stojan na jízdní kola, tabuli - áčko, nebo jiný reklamní předmět, je zapotřebí se obrátit na Odbor dopravy MM PV a vyřídit si potřebná povolení. V opačném případě hrozí u správního řízení postih," vysvětlila strážník Jana Adámková, podle které jsou odpovědné osoby podezřelé ze spáchání správního deliktu. (red)

Trik s alobalem zloději dámské bundy nevyšel

ilustrační koláž

Jde o starý zlodějský trik, který již zjevně nefunguje. Ukradené zboží zabalené v alobalu má zamezit aktivaci čtecího zařízení za pokladnami obchodů. Neúspěšně se o takový postup pokoušel včera muž v olomoucké Olympii. 

K pokusu o okrádež došlo 2. července po páté hodině odpoledne. Dvaačtyřicetiletý muž Havířova odcizil v prodejně sportovních potřeb nákupního centra Olympia v Olomouci dámskou bundu. "Muž v převlékací kabince uschoval do alobalové výstelky, kterou měl uschovanou ve své ruce pod svou bundou, dámskou bundu v hodnotě 5 300 korun a s takto ukrytým zbožím prošel prostorem pokladen bez zaplacení," uvedl Petr Čunderle, tiskový mluvčí Policie ČR Olomouc.

Zastupitelé řešili smlouvu s Manthellanem

ilustrační foto

Schválením IX. změny územního plánu dali zastupitelé na svém úterním jednání zelenou komerčnímu objektu firmy Manthellan, který nahradí stávající objekt Společenského domu. Součástí jednání bylo i schválení Dodatku č. 2 ke Smlouvě o smlouvách budoucích s firmou Manthellan. Oba návrhy nakonec hlasováním prošly, vyvolaly však bouřlivé diskuze.

Změna územního plánu se týká souvisejících ploch veřejného prostranství, zejména ulic Komenského, Křížkovského, Kostelní, Hradební a Úprkova, přičemž nedojde k rozšíření zastavitelného území. 

Zlatá brána místo Prioru? Zapomeňte

Takhle měla vypadat Zlatá brána, obchodní galerie po přestavbě Prioru

Prior se přestavovat na nákupní galerii Zlatá brána nebude. Alespoň ne v letošním roce. Vyplývá to najevo ze sdělení společnosti v komerčním inzerátu uveřejněném v jednom periodickém tisku, kde oznamuje zákazníkům, že v letošním roce se provozní doba Prioru nemění.

Vedení obchodního domu Prior Prostějov představilo vizuální prezentaci Zlaté brány na společné tiskovce se starostou Miroslavem Pišťákem v závěru loňského října (informovali jsme zde). Přestavba podle plánů měla začít ve druhé polovině letošního roku, měla trvat asi devět měsíců a stát kolem stovky milionů korun.

V Galerii Prostějov má vzniknout 75 obchodů a supermarket

Schéma 1. podzemního podlaží, kde má být supermarket

Dnešní zveřejnění architektonické studie Galerie Prostějov doplňujeme dalšími informacemi. V novém obchodním centru uprostřed města se plánuje vznik 75 obchodních jednotek včetně kiosků, jednoho supermarketu a osmi provozoven určených jako občerstvení nebo restaurace. Další, blíže nespecifikovaná obchodní plocha vznikne nad parkovištěm.

Celková obchodní plocha Galerie Prostějov včetně zázemí prodejen a služeb má být bezmála 16.500 m2, dalších 680m2 je vyhrazeno pro restaurace, občerstvení a dětský koutek.

Informace vyplývají ze studie, kterou včera dalo k dispozici veřejnosti na svých stránkách město Prostějov. Záměr kalkuluje s tím, že na parkovišti v suterénu obchodního centra bude denně parkovat 1.100 osobních vozidel. 

 

Analýza počtu prodejen:

1. podzemní podlaží (celkem 7.130m2)

- 1 supermarket (1600m2)

Na parkovišti u Teska přišel o skoro třicet tisíc

ilustrační foto

Ach, ta nepozornost! Nechal chvíli otevřené auto a přišel o peníze, mobil i doklady.

Včera odpoledne na parkovišti u HM Tesco odcizil dosud neznámý pachatel z otevřeného prostoru osobního auta příruční tašku, ve které se nacházela peněženka s finanční hotovostí, platební karty, mobilní telefon a další osobní doklady a věci. Svým jednáním způsobil pachatel celkovou škodu bezmála 29.000 Kč. Za trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta. 

(red)

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 59.2536" N, 17° 7' 41.214" E

Policie nabádá: Nedejte zlodějům šanci

ilustrační foto Policie ČR Prostějov

V předvánočních dnech se můžete setkat s policisty, kteří rozdávají preventivní materiály a cenné rady, jak nedat šanci zlodějům.

Po preventivní akci Městské policie Prostějov, o níž jsme informovali v sobotu, přicházejí se svým příspěvkem k obraně proti kapsářům a jiným darebákům příslušníci prostějovské Policie ČR. 

„Policie České republiky přistoupila k tomuto problému formou preventivních opatření. V praxi se policisté zaměřují na místa, kde je vysoká koncentrace lidí, zejména u hypermarketů nebo na vánočních trzích,“ popsala Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR Proostějov.

Nepolepšitelný lapka je závislý na rybičkách

ilustrační foto

Z přečinu krádež je podezřelý dvaadvacetiletý muž z Ústeckoorlicka, který včera, v úterý 22. listopadu v odpoledních hodinách v OD Billa na ulici Plumlovské odcizil zboží v celkové hodnotě přesahující pět tisíc korun. 

Jednalo se zejména o rybí konzervy různých druhů, které bral hned po desítkách kusů. "Kradl i přesto, že byl odsouzen rozsudkem vydaným Okresním soudem v Ústí na Orlicí  k trestu podmíněného odnětí svobody v délce čtyř měsíců se zkušební dobou do 15. června 2012, a to opět za přečin krádež. Nyní mu hrozí trest až na pět let odnětí svobody," uvedla Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR Prostějov.  (red)

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 22.5156" N, 17° 5' 31.902" E