obchodní akademie

Vyznání školy: Obchodní akademie Léta Páně 2016

ilustrační foto FB Obchodní akademie

Dnes přinášíme poněkud netradiční reportáž ze školního prostředí. Nepsal ji redaktor, žák, ani učitel, ale jedna z nejstarších škol v Prostějově. Přečtěte si příběh Obchodní akademie.  

Můj příběh se začal psát v roce 1894, tehdy jsem ještě jako Vyšší škola obchodní spatřila světlo světa. Pokud dobře počítáš, zjistíš, že mi je přes 120 let, mohla bych být tedy Tvojí praprapraprapra a ještě jednou prababičkou. Jsem tedy dost stará, ale ne zastaralá! Při prvním pohledu na mě vidíš zachovalou budovu, která již něco pamatuje, ale uvnitř jsem nová a moderní, takže se nemusím stydět před mnohem mladšími kolegyněmi z oboru.

Obchodní akademie oslavila sto a dvacet

ilustrační foto obchodní akademie

 

Zavzpomínat na střední školu, setkat se s bývalými spolužáky i učiteli a seznámit se se současnou podobou školy mohli ti, kteří strávili studentská léta v lavicích prostějovské Obchodní akademie. Škola v pátek a v sobotu slaví sto dvacet let od svého založení.

Dny otevřených dveří spojené s výstavou a prohlídkou školy byly v pátek, v době od dvanácti do osmnácti hodin, dnes, tedy v sobotu, od osmi do šestnácti hodin.

Navštívili jste školu? Potkali se se spolužáky? Máte staré fotografie ke zvěřejnění?! Zašlete do redakce, rádi je zveřejníme. (red)