obvinění

Pachatel vloupání do bytu seniorky převzal sdělení podezření

ilustrační foto

Dne 12. září letošního roku došlo v Prostějově k vloupání do bytu dvaaosmdesátileté ženy. Policisté pachatele našli a usvědčili.

"Pachatel ze ženy, pod záminkou že má žízeň, vylákal klíč od jejího bytu. Po vstupu do bytu ženě odcizil odložené náramkové hodinky v hodnotě 500 korun," sdělil policejní mluvčí Františe Kořínek. Provedeným šetřením se policistům pachatele podařilo vypátrat a v pondělí 5. října mu předali sdělení podezření z přečinu krádež. V případě prokázání viny a odsouzení může být podezřelý potrestán odnětím svobody až na dvě léta. (red)

Bývalý majitel diskotékového klubu Relax obviněn z dalších dvou vražd

ilustrační foto internet

 

Bývalý majitel diskotékového baru Relax v Komenského ulici v Prostějově Jiří Večeř není žádný svatoušek. Byl pravomocně odsouzen za podíl na vraždě obchodníka s lehkými topnými oleji Marka Lehkého, v minulosti si odseděl trest za zprostředkování jiné vraždy a přípravu další. Kvůli dalším dvěma vraždám jej měsíc před promlčením obvinil policejní tým Tempus.

Dnes dvaapadesátiletého muže policisté obvinili z dvojnásobné vraždy z roku 1995. Oba mrtví byli podnikatelé a jejich vraždy souvisely s nelegálními obchody s lehkými topnými oleji (LTO).

„V pondělí jsme zadrželi muže podezřelého z vraždy z května 1995 ve Zlíně a Uherském Hradišti. Muž byl vzat do vazby. Za vraždu podle zákona platného v době činu mu hrozí 15 let vězení nebo výjimečný trest,“ sdělili na tiskové konferenci zástupci policie.

Úvěrový podvodník vystupoval pod cizím jménem

ilustrační foto

Na úvěr si pořídil tak nedůležité věci, jako třeba počítačové hry či zastřihovač vlasů. Věděl proč, vrátit půjčené peníze od začátku neměl v úmyslu. Při vyřizování úvěru se totiž prokazoval ukradenými doklady.

Z trestného činu úvěrový podvod byl komisaři z oddělení hospodářské kriminality v Prostějově obviněn devětadvacetiletý muž z Prostějova. Koncem září loňského roku požádal úvěrovou společnost o poskytnutí spotřebitelského úvěru ve výši devatenáct tisíc korun na nákup mobilního telefonu, zastřihovače vlasů, netbooku, obalu na netbook, internetu na 3 měsíce zdarma a hry do PC. Při sjednávání této úvěrové smlouvy vystupoval pod cizím jménem a prokazoval se odcizenými doklady na toto jméno. 

Nepředala své nástupkyni účetnictví, nyní ji hrozí pět let vězení

ilustrační foto

Policejní komisaři z oddělení hospodářské kriminality v těchto dnech obvinili sedmatřicetiletou ženu z Prostějova z trestného činu zkreslování údajů o stavu hospodaření. Ženě hrozí pět let vězení.

Jako jednatelka společnosti se sídlem v Prostějově měla obviněná povinnost vést účetnictví. "Od poloviny září 2009 záměrně nepředala nové jednatelce společnosti účetní knihy, ačkoliv si své povinnosti zajistit řádné vedení účetnictví byla vědoma. Záměrně ukryla účetní evidenci společnosti vedenou za období od jejího vzniku koncem února roku a takto ohrozila zjištění závazků a majetku společnosti," popsala případ Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR Prostějov. Jednáním obviněné byla na pohledávkách způsobena škoda v předběžné výši 104 tisíc korun.

Koupil kradená kola, nyní mu hrozí vězení

Komisaři z oddělení obecné kriminality včera, 9. listopadu, obvinili osmatřicetiletého muže z Prostějovska z přečinu podílnictví. Koupil od komplice tři jízdní kola, ačkoliv věděl, že jsou kradená.

Ukájel se před kostelem a u márnice!

Z přečinu Výtržnictví v prvním listopadovém týdnu policisty z Obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou obviněn jednadvacetiletý muž z Prostějovska. Někdy koncem září letošního roku se tehdy jako neznámý pachatel na prostranství před kostelem v Dobromilicích dopustil výtržnosti tím, že si sundal kalhoty a začal se uspokojovat. "Toto počínání viděla nezletilá desetiletá dívka, která kolem něj procházela. Děvče uteklo domů, odkud přivolalo hlídku Policie ČR.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 21' 29.0196" N, 17° 8' 16.1304" E