Olomoucká

OBRAZEM: Práce na podchodu v Olomoucké v plném proudu

Foto ber

Možností vybudování podchodu pod Olomouckou ulicí se prostějovský magistrát zabýval již několik let. V loňském roce byly dořešeny všechny úřední záležitosti a letos v březnu se začalo s výstavbou.

„Jde o  pro průchod pro chodce a cyklisty pod rušnou Olomouckou. Chceme tak eliminovat nebezpečí pro jejich pohyb v této lokalitě,“ připomněl důvod stavby primátor města Prostějova František Jura. Nejvýhodnější nabídku předložila společnost INSTA CZ s.r.o., Olomouc která podchod vybuduje za 4,7 milionu korun (vč. DPH). (ber)

V Olomoucké ulici srazil vůz chodce. Nehoda blokuje provoz!

ilustrační foto ZZS

Dnes krátce před osmou hodinou ráno došlo k nehodě v Olomoucké ulici v Prostějově. Osobní vůz se zde střetl s chodcem.

Probíhá vyšetřování nehody, na místě zasahují i zdravotníci. Chodec byl zraněn. Plný provoz na komunikaci by měl být obnoven kolem desáté hodiny. (ber)

 

Pod mostem v Olomoucké povede podchod

ilustrační foto MMP

Bezpečný průchod pro chodce a cyklisty je důvodem projektu podchodu pod mostem silně frekventované Olomoucké ulice. Navržená úprava, kterou radní odsouhlasili, propojí západně orientovanou stávající smíšenou stezku vedoucí podél vodního toku Hloučela s komunikací východně v ulici Říční. V rámci tohoto projektu je také navrženo nasvícení celé trasy veřejným osvětlením.

"Do konce října letošního roku bude na tuto investiční akci vydáno územní rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že se jedná o prioritní akci z hlediska bezpečnosti průchodu chodců a cyklistů přes ulici Olomouckou, bude urychleně zahájeno zpracování dalšího stupně projektové dokumentace, což je projektová dokumentace pro stavební povolení,“ nastínil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer a doplnil, že se bude jednat o akci roku 2018. (red)

 

OBRAZEM: Olomoucká jede!

Foto ber

Jak PvNovinky včera informovaly, křižovatka Olomoucké a Valentovy ulice byla včera podrobena testovacímu provozu. Dnes již je téměř plně funkční.

"Musel se otestovat signální systém, aby byly semafory na křižovatce synchronizovány se signalizací na železničním přejezdu," podotkl náměstek primátory Zdeněk Fišer. Dělníci v současné době dokončují záliv pro MHD a poslední části chodníku. (ber)

OBRAZEM: Křižovatka ulic E. Valenty a Olomoucké se v úterý otevře motoristům

Foto ber

Půl druhého měsíce stavaři pracují na obnově křižovatky na hlavní dopravní tepně města Prostějova. Práce finišují a křižovatka ulic E. Valenty a Olomoucké bude zítra spuštěna do provozu. Nově položený asfalt, zbrusu nové dopravní značky a semafory dávají tušit, že otevření křižovatky je na spadnutí.

"Stavební firma dodržela všechny termínové smluvní podmínky. V pondělí zahájil zkušební provoz, kdy prověřujeme funkčnost semaforů a jejich návaznost na železniční přejezd. Následně, hned druhý den, bude následovat kolaudace. Otevření křižovatky už nic nebrání," uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer a poděkoval všem motoristům za trpělivost. (red) 

OBRAZEM: Olomoucká a Valenty bude otevřena v pondělí!

Foto PČR

Po náročné rekonstrukci bude obnoven provoz v křižovatce ulici Olomoucká a E. Valenty již toto pondělí.

„V této chvíli se dodělává chodník a nájezd na pravé straně komunikace u restaurace, dodělat se musí ještě značení. Komunikace je jinak již připravena na zkušební provoz. Během něj se bude dolaďovat zejména synchronizace semaforů se železničním přejezdem a podobně,“ sdělil dnes dopoledne redakci náměstek primátorky Prostějova Zdeněk Fišer. Od pondělí 5. prosince bude silnice v Olomoucké průjezdná bez omezení a otevřena bude i E. Valenty. (ber)

V Křižovatce Olomoucká - Valenty vznikají odbočovací pruhy

Foto MMP

Na základě dotazů našich čtenářů zveřejňujeme opět novou podobu křižovatky Olomoucká - Valenty v Prostějově. Vzniknou zde mimo jiné dva odbočovací pruhy a bude instalována světelná signalizace.

"Odbočovací pruhy vzniknou jak ve směru z centra z Olomoucké ulice do uliceE. Valenty, tak z Valenty do centra města, obě části těchto komunikací tedy budou v úseku těsně před křižovatkou tříproudé," vysvětlil vedoucí Odboru dopravy Miroslav Nakládal s tím, že v Olomoucké ulici ve směru do centra bude opět umístěn zastávka autobusu. 

OBRAZEM: Na křižovatce E. Valenty s Olomouckou se usilovně pracuje!

Foto ber

Poté, co se na jeden a půl dne uzavřela Olomoucká ulice od vlakového přejezdu po ulici Vrlova, řidiči napjatě čekali, jakým způsobem se průjezd k obchodním domům TESCO a Kaufland a na výpadovku na Olomouc vyřeší. Žádná krizová situace však nenastala.

"Na křižovatce se dnes, desátého října, začalo pracovat. Pruhy byly pouze zúženy, projíždí se bez problémů, jen ulice Edvarda Valenty je slepá, uzavřená právě probíhající rekonstrukcí. Tím se více naplňuje ulice Sladkovského, ale situace nebyla nijak dramatická", napsal do redakčního e-mailu projíždějící řidič Martin. My doplnili fotografiemi z ulice Olomoucká. (red)

Pozor! Uzavírka v ulici Olomoucká je dočasně zrušena!

ilustrační foto

Že je Olomoucká ulice od včerejšího poledne opět průjezdná, již PvNovinky informovaly. Proč se tak stalo, zjistila redakce včera odpoledne u ředitele Městské policie Jana Nagyho, Magistrát města Prostějova žádné informace o zrušení uzavírky neměl. Dnes Odbor dopravy Magistrátu města Prostějova uzavírku Olomoucké ulice oficiálně zrušil. Důvodem je skutečnost, že stavebník zjistil nemožnost opravy vodovodního řadu v dané lokalitě.

"Rovněž jsem obdržel novou žádost od firmy STRABAG a.s. na částečnou uzavírku ulice Olomoucká, která by měla platit od příštího týdne," doplnil Jaroslav Tůma z odboru dopravy. Připravované dopravní omezení se bude týkat avizované rekonstrukce křižovatky Olomoucká x Valenty, kde dojde k rozšíření o odbočovací pruh a k instalaci světelné signalizace.

Olomoucká bude od Veleslavínské po Barákovu uzavřena!

Foto MMP

Ve dnech 3.10.2016 až 31.10.2016 bude úplně uzavřena ulice Olomoucká, v úseku od ulice Veleslavínská po ulici Barákova a ulice Edvarda Valenty v úseku od ulice Olomoucká po sídliště E. Beneše.

Objížďka bude vedena ulicemi Olomoucká, Sladkovského, Martinákova, Kostelecká, v Prostějově, dále po II/449, přes Smržice, III/44932, Držovice, ulice Konečná, Olomoucká v Prostějově, délka cca 9 km. Důvodem uzavírky je stavební akce - rozšíření křižovatky u domu služeb o odbočovací pruhy a semafory. Rozpočet na stavební úpravy, které probíhají ve spolupráci s Olomouckým krajem, je 5.600 tis. Kč. (red)