Olomoucký kraj

Olomoucký kraj také letos podpoří projekty v sociální oblasti

ilustrační foto

Akce či projekty, které se týkají sociálních věcí a směřují ke zkvalitnění života občanů regionu, bude Olomoucký kraj dotovat i v roce 2017. Celkem na to vyčlenil téměř pět a půl milionu korun.

„Peníze budou rozděleny do čtyř dotačních titulů. Konkrétně podpoříme prevenci kriminality, integraci romských komunit, prorodinné aktivity a také činnosti, které se orientují na sociální začleňování,“ řekl Oto Košta, hejtman Olomouckého kraje.

Rada Olomouckého kraje hledá hned pět ředitelů!

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Rada Olomouckého kraje vyhlašuje konkurzní řízení na pracovní místa ředitelů hned pěti škol. Hlásit se můžete na post ředitele či ředitelky Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické, Olomouc, Božetěchova 3, Střední odborné školy Prostějov, Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Prostějov, Komenského 10 4. Střední školy, Základní školy a Mateřské školy prof. V. Vejdovského Olomouc - Hejčín a Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Šumperk, Hanácká 3 .

Před konáním konkurzu se podrobí uchazeči psychologickému testu. Termín podání přihlášek: 28. 2. 2017 včetně do 15:00 hodin. Písemné přihlášky (s uvedením kontaktní adresy, e-mailové adresy a čísla telefonu) včetně požadovaných náležitostí zasílejte na adresu: Krajský úřad Olomouckého kraje, Odbor školství, sportu a kultury, Jeremenkova 40a, 779 1 1 Olomouc.

Hejtman Košta s olomouckým primátorem Staňkem jednali o heliportu

ilustrační foto ZZS OK

O dalším osudu přistávací plochy pro vrtulníky zdravotnické záchranné služby diskutovali na společném jednání hejtman Olomouckého kraje Oto Košta a primátor Olomouce Antonín Staněk. Při rozhodování o tom, co bude s heliportem dál, pomůže hejtmanství i magistrátu nová studie.

Krajský úřad ji zadal kvůli tomu, že jeden z letových koridorů záchranářských vrtulníků vadí developerské společnosti Gemo. Ta v této části města plánuje stavbu nových obytných domů. Vlastní přitom důležitý pozemek pod heliportem. V závěru loňského roku se Olomoucký kraj dohodl s firmou na prodloužení pronájmu této parcely o další čtyři roky.

ANO vyzvalo k rezignaci hejtmana Koštu. Ten odmítá

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, zastupitelský klub ANO v Olomouckém kraji společně se členy krajského předsednictva hnutí vyzvali k rezignaci hejtmana Oto Koštu. Tvrdí, že se nedokázal ani po několika měsících zorientovat v řízení kraje a neplní hejtmanské povinnosti. Košta rezignovat odmítá.

"Výzvu k rezignaci jsem nepřijal. Důvody jsou jasné a zřejmé. Ty důvody, které mi byly dány na stůl, považuji za zástupné problémy, nikoliv za skutkovou podstatu věci," uvedl pro ČTK Košta, který tvrdí, že s podobnou kritikou jako jsou výtky uvedené v nedělní výzvě k jeho rezignaci dosud nepřišel žádný z krajských zastupitelů či členů rady.

ANO vyzvalo k rezignaci hejtmana Koštu. Neplnil prý povinnosti

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Zastupitelský klub ANO v Olomouckém kraji společně se členy krajského předsednictva hnutí vyzvali k rezignaci hejtmana Oto Koštu. Tvrdí, že se nedokázal ani po několika měsících zorientovat v řízení kraje a neplní hejtmanské povinnosti.

Pobídku k odstoupení oznámil krajský předseda ANO Ladislav Okleštěk.

Výzva krajských zastupitelů a členů krajského předsednictva byla podle tiskové zprávy jednomyslná. Mimo jiné kritizují, že Košta jako svého poradce zaměstnal předchozího hejtmana Jiřího Rozbořila z ČSSD, který je vyšetřován v kauze údajné korupce.

Olomoucký kraj přijímá žádosti o dotace v oblasti dopravy

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

O finanční podporu v oblasti dopravy mohou žádat obce a města v prostějovské oblasti. Olomoucký kraj totiž zahájil příjem žádostí ze tří dotačních programů. 

Například na podporu výstavby cyklostezek, budování a rekonstrukce přechodů pro chodce nebo na zvýšení bezpečnosti provozu na silnicích. Celkem kraj ze svého rozpočtu rozdělí 21 milionů korun. (Zdroj kr-olomoucky.cz)

 

Olomoucký kraj jede, zní téma pro letošní veletrh Regiontour

ilustrační foto

Olomoucký kraj se prezentuje ode dneška na veletrhu Regiontour 2017 na brněnském výstavišti. Letošní expozice Olomouckého kraje a jeho dvou turistických regionů – Jeseníky a Střední Morava – bude zaměřená přede­vším na aktivní turistiku ve všech jejích formách, včetně vyjíž­děk na koloběžkách nebo jízdě na bobové dráze. Chybět nebu­de tradiční rýžování zlata, ochutnávka Olomouckých tvarůžků, vynikající pivo z regionálního pivovaru Chomout či výrobky z Levandulové kavárny.

Olomoucký kraj jako místo vhodné pro aktivní turistiku. Tak se bude náš region prezentovat na veletrhu Regiontour, který se koná na brněnském výstavišti od 19. do 22. ledna.

Vloni se Olomoucký kraj představoval potenciálním návštěvníkům jako region zážitků, letos zacílí na ty, kteří upřednostňují aktivní odpočinek a rádi si protáhnou tělo.

V Olomouckém kraji se loni narodilo 6403 dětí, o 129 více, než v roce 2015

ilustrační foto agel.cz

V Olomouckém kraji se loni narodilo opět více dětí než v předchozím roce. V šesti porodnicích kraje přišlo na svět dohromady 6403 novorozenců, což je meziročně o 129 dětí více. Nejvíce má na zvýšeném počtu podíl olomoucká fakultní nemocnice, kde se narodilo loni 2465 dětí, o 154 více než předloni.

Fakultní nemocnice Olomouc, kde se soustředí nejrizikovější porody z celého kraje, překračuje podle mluvčího Egona Havrlanta dvoutisícovou hranici narozených dětí již od roku 2007. Loňský rok přitom předčil dosud nejvyšší statistiku narozených dětí z roku 2014, kdy se zde narodilo 2441 dětí. "Nejvíce dětí přišlo loni ve Fakultní nemocnici Olomouc na svět tradičně v červenci, nejméně tentokrát v prosinci," uvedl mluvčí.

Olomoucký kraj hostí šampionát ženských hokejových nadějí!

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Jubilejní desáté Mistrovství světa IIHF žen do osmnácti let v ledním hokeji startuje dnes, v sobotu 7. ledna 2017, na zimním stadionu v Přerově a ve zlínské PSG Areně. Mladé české naděje se hned v úvodu šampionátu představí na přerovském ledu v duelu s Japonkami.

Mistrovství světa žen do 18 let má i letos osm účastníků. Kromě Češek tak fanoušci uvidí výběr Kanady, USA, Švédska, Ruska, Finska, Japonska a Švýcarska.

„Třeba se dočkáme překvapení, pokud některý z týmů dokáže přerušit nadvládu Spojených států a Kanady z posledních let. V Každém případě bude nepochybně stát za to spojení sportovního mistrovství a dívčí krásy,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Oto Košta.

Turnaj vyvrcholí v sobotu 14. ledna 2017 na zimním stadionu v Zlíně.

V listopadu zahajuje Týden vědy a techniky

ilustrační foto plakát

Vstupte za hranice známého! V pořadí již 16. ročník vědeckého festivalu Týden vědy a techniky AV ČR zaplaví od 1. do 13. listopadu celou republiku. 

Záplava vědeckých programů zasáhne mimo jiné také Olomoucký kraj, kde budou probíhat přednášky, výstavy, ale i dny otevřených dveří ústavů Akademie věd ČR. Uskuteční se i v Prostějově.