Olomoucký kraj

Krajský úřad hledá ředitele

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk vyhlásil výběrové řízení na nového ředitele krajského úřadu. Místo se uvolnilo na začátku března, kdy rezignovala Lucie Štěpánková. Přihlášky lze posílat do 10. dubna.

Štěpánková vedla krajský úřad od začátku června 2015. Před tím pracovala jako tajemnice tehdejšího hejtmana Jiřího Rozbořila a vedoucí odboru tajemníka hejtmana. 

Výběr nového ředitele krajského úřadu musí stvrdit podpisem ministr vnitra Milan Chovanec. 

Bližší informace o výběrovém řízení naleznete na http://udeska.kr-olomoucky.cz/dokument?ude?KUOL0B1SNCT1-0. (ber)

 

Kraj rozdělil mezi sportovce dvaačtyřicet milionů

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Celkem tři sta jedenácti žádostem o finanční prostředky z dotačního titulu Podpora celoroční sportovní činnosti vyhověl v letošním roce Olomoucký kraj. Mezi žadatele rozdělil 42 320 000 korun.

Téměř dvaatřiceti miliony region podpořil 27 sportovních organizací, které se ucházely o dotaci vyšší než dvě stě tisíc korun. Mezi zbývající žadatele pak putuje zhruba devět milionů.

„Oblast sportu patří k těm, které Olomoucký kraj podporuje od svého vzniku. Důležití jsou pro nás nejen dospělí sportovci, ale také mládež a děti. Jejich aktivity budou proto letos poprvé podpořeny v samostatném dotačním programu,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Ředitelka krajského úřadu rezignovala

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Ředitelka olomouckého krajského úřadu Lucie Štěpánková se vzdala funkce. Důvod svého odchodu nezveřejnila. Podle všeho má její reakce souvislost s odvoláním Oto Košty z pozice hejtmana.

Lucie Štěpánková se vzdala funkce, výpověď ale nepodala. I nadále zůstává zaměstnancem úřadu, který jí musí nabídnout jinou pozici. Ona sama se k důvodu odchodu odmítla vyjádřit.

Štěpánková vedla krajský úřad od začátku června 2015. Před tím pracovala jako tajemnice tehdejšího hejtmana Jiřího Rozbořila a vedoucí odboru tajemníka hejtmana.

Na místo ředitele úřad vypíše výběrové řízení. (red)

 

Olomoucký kraj také letos podpoří projekty v sociální oblasti

ilustrační foto

Akce či projekty, které se týkají sociálních věcí a směřují ke zkvalitnění života občanů regionu, bude Olomoucký kraj dotovat i v roce 2017. Celkem na to vyčlenil téměř pět a půl milionu korun.

„Peníze budou rozděleny do čtyř dotačních titulů. Konkrétně podpoříme prevenci kriminality, integraci romských komunit, prorodinné aktivity a také činnosti, které se orientují na sociální začleňování,“ řekl Oto Košta, hejtman Olomouckého kraje.

Rada Olomouckého kraje hledá hned pět ředitelů!

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Rada Olomouckého kraje vyhlašuje konkurzní řízení na pracovní místa ředitelů hned pěti škol. Hlásit se můžete na post ředitele či ředitelky Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické, Olomouc, Božetěchova 3, Střední odborné školy Prostějov, Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Prostějov, Komenského 10 4. Střední školy, Základní školy a Mateřské školy prof. V. Vejdovského Olomouc - Hejčín a Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Šumperk, Hanácká 3 .

Před konáním konkurzu se podrobí uchazeči psychologickému testu. Termín podání přihlášek: 28. 2. 2017 včetně do 15:00 hodin. Písemné přihlášky (s uvedením kontaktní adresy, e-mailové adresy a čísla telefonu) včetně požadovaných náležitostí zasílejte na adresu: Krajský úřad Olomouckého kraje, Odbor školství, sportu a kultury, Jeremenkova 40a, 779 1 1 Olomouc.

Hejtman Košta s olomouckým primátorem Staňkem jednali o heliportu

ilustrační foto ZZS OK

O dalším osudu přistávací plochy pro vrtulníky zdravotnické záchranné služby diskutovali na společném jednání hejtman Olomouckého kraje Oto Košta a primátor Olomouce Antonín Staněk. Při rozhodování o tom, co bude s heliportem dál, pomůže hejtmanství i magistrátu nová studie.

Krajský úřad ji zadal kvůli tomu, že jeden z letových koridorů záchranářských vrtulníků vadí developerské společnosti Gemo. Ta v této části města plánuje stavbu nových obytných domů. Vlastní přitom důležitý pozemek pod heliportem. V závěru loňského roku se Olomoucký kraj dohodl s firmou na prodloužení pronájmu této parcely o další čtyři roky.

ANO vyzvalo k rezignaci hejtmana Koštu. Ten odmítá

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, zastupitelský klub ANO v Olomouckém kraji společně se členy krajského předsednictva hnutí vyzvali k rezignaci hejtmana Oto Koštu. Tvrdí, že se nedokázal ani po několika měsících zorientovat v řízení kraje a neplní hejtmanské povinnosti. Košta rezignovat odmítá.

"Výzvu k rezignaci jsem nepřijal. Důvody jsou jasné a zřejmé. Ty důvody, které mi byly dány na stůl, považuji za zástupné problémy, nikoliv za skutkovou podstatu věci," uvedl pro ČTK Košta, který tvrdí, že s podobnou kritikou jako jsou výtky uvedené v nedělní výzvě k jeho rezignaci dosud nepřišel žádný z krajských zastupitelů či členů rady.

ANO vyzvalo k rezignaci hejtmana Koštu. Neplnil prý povinnosti

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Zastupitelský klub ANO v Olomouckém kraji společně se členy krajského předsednictva hnutí vyzvali k rezignaci hejtmana Oto Koštu. Tvrdí, že se nedokázal ani po několika měsících zorientovat v řízení kraje a neplní hejtmanské povinnosti.

Pobídku k odstoupení oznámil krajský předseda ANO Ladislav Okleštěk.

Výzva krajských zastupitelů a členů krajského předsednictva byla podle tiskové zprávy jednomyslná. Mimo jiné kritizují, že Košta jako svého poradce zaměstnal předchozího hejtmana Jiřího Rozbořila z ČSSD, který je vyšetřován v kauze údajné korupce.

Olomoucký kraj přijímá žádosti o dotace v oblasti dopravy

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

O finanční podporu v oblasti dopravy mohou žádat obce a města v prostějovské oblasti. Olomoucký kraj totiž zahájil příjem žádostí ze tří dotačních programů. 

Například na podporu výstavby cyklostezek, budování a rekonstrukce přechodů pro chodce nebo na zvýšení bezpečnosti provozu na silnicích. Celkem kraj ze svého rozpočtu rozdělí 21 milionů korun. (Zdroj kr-olomoucky.cz)

 

Olomoucký kraj jede, zní téma pro letošní veletrh Regiontour

ilustrační foto

Olomoucký kraj se prezentuje ode dneška na veletrhu Regiontour 2017 na brněnském výstavišti. Letošní expozice Olomouckého kraje a jeho dvou turistických regionů – Jeseníky a Střední Morava – bude zaměřená přede­vším na aktivní turistiku ve všech jejích formách, včetně vyjíž­děk na koloběžkách nebo jízdě na bobové dráze. Chybět nebu­de tradiční rýžování zlata, ochutnávka Olomouckých tvarůžků, vynikající pivo z regionálního pivovaru Chomout či výrobky z Levandulové kavárny.

Olomoucký kraj jako místo vhodné pro aktivní turistiku. Tak se bude náš region prezentovat na veletrhu Regiontour, který se koná na brněnském výstavišti od 19. do 22. ledna.

Vloni se Olomoucký kraj představoval potenciálním návštěvníkům jako region zážitků, letos zacílí na ty, kteří upřednostňují aktivní odpočinek a rádi si protáhnou tělo.