opilci

Opilec střílel z plynovky. I po lidech

ilustrační foto PČR

O poprask v obci Otaslavice patřící do teritoria obvodního oddělení Němčice nad Hanou se v neděli ve večerních hodinách postaral jeden z místních obyvatel. Několikrát vystřelil na různých místech v obci do vzduchu, ale také zbraní zamířil a vystřelil na dva muže, kterým vyhrožoval újmou na životě a ti se samozřejmě cítili v ohrožení. 

Jeho jednání nezůstalo bez povšimnutí a svědci přivolali prostřednictvím linky tísňového volání policii. Na místě policisté zajistili plynovou pistoli, včetně nábojnic a podezřelý muž byl zadržen. Ke zranění osob nedošlo. Vzhledem k opilosti skončil na záchytce v Olomouci. Případ je nadále v šetření a muž je podezřelý z trestných činů výtržnictví a nebezpečné vyhrožování, za které trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dva roky. (red)

 

Opilec se válel v obchodě. Skončil na záchytce

ilustrační foto MP Zlín

Jedenáctého května zavítal podnapilý muž do prodejny, kde se povaloval a svým chováním obtěžoval ostatní zákazníky, dokonce se chtěl vymočit na podlahu. Celou událost nahlásila na linku 156 prodavačka obchůdku v centru Prostějova.  

"Hlídkou byl dotyčný zastižen na ulici před provozovnou, kde se snažil otvírat kliky zaparkovaných vozidel. Potácel se po komunikaci a nedokázal ovládat své jednání. Muž byl ve stavu značné opilosti, dechová zkouška prokázala 3,45 promile. K posouzení zdravotního stavu opilého byl na místo přivolán lékař," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že bylo rozhodnuto o převozu čtyřicetiletého muže do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci. Přestupek proti veřejnému pořádku projedná příslušný správní orgán. (red)

 

Opilý muž se na Sladkovského po probuzení v autě přiznal k havárii v Čelechovicích

Foto PČR

Ve čtvrtek v sedm hodin přijali policisté oznámení strážníků prostějovské městské policie o muži pod vlivem alkoholu. Seděl v poškozeném automobilu ve Sladkovského ulici v Prostějově.

"Na místo přivolaným policistům dopravního inspektorátu se devětapadesátiletý muž přiznal, že svým automobilem značky Škoda mezi druhou a třetí hodinou po půlnoci havaroval na nezpevněné komunikaci v obci Čelechovice na Hané. Ke zranění osob při havárii nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše škody způsobené na automobilu byla předběžně vyčíslena na třicet tisíc korun. Již strážníci u muže provedenou dechovou zkouškou změřili hodnotu 2,31 ‰ alkoholu v dechu. Podrobit se odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění alkoholem se muž odmítl.

V průběhu osmi hodin skončili tři lidé na záchytce

ilustrační foto MP Zlín

Hned tři opilce v průběhu pouhých osmi hodin odvážela 27. prosince sanita do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci. Byla mezi nimi i sedmašedesátiletá žena.

Prvního opilce nahlásila pracovnice odboru sociálních věcí. Podnapilý klient se nacházel na chodbě úřadu. Nebyl schopen chůze a padal na zem. Na místo byl přivolán lékař, který shledal osmadvacetiletého muže schopného převozu na záchytku. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj bylo změřeno 2,10 promile alkoholu v dechu. Další dvě opilé osoby byly ohlášeny na linku 156 ve večerních hodinách a to na ulici Říční. "Tentokrát se jednalo o osmatřicetiletého muže a sedmašedesátiletou ženu bez domova. Oba byli ve stavu, kdy nekontrolovali své chování.

Opilec putoval z baru na záchytku. Trest čeká i barmana

ilustrační foto MP

Ve čtvrtek 23. listopadu po šesté hodině ranní přijali prostějovští strážníci oznámení od obsluhy herny v centru města o opilém muži. Toho měl barman problém dostat z provozovny ven, proto přivolal hlídku. 

Strážníci na místě našli muže ležícího u výherního automatu. "Barman uvedl, že během dvou hodin, kdy hrál na automatech, zkonzumoval pět piv a dvě sklenky vodky. Poté usnul. Vzbudit se mu jej nepodařilo," uvedla strážník Tereza Greplová. Strážníci zpitého chlapíka probrali. Byla provedena orientační dechová zkouška, která prokázala 3,58 promile a 3,64 promile alkoholu v dechu. Devětačtyřicetiletý muž nebyl schopen stát na nohou, natož se samostatně pohybovat. Nekontroloval své jednání a tím budil veřejné pohoršení. K posouzení zdravotního stavu byl přivolán lékař.

Ze zastávky putovala rovnou na záchytku

ilustrační foto MP UL

Dvanáctého října ve večerních hodinách vyjížděla hlídka prostějovských strážníků k autobusové zastávce na Určické ulici, k nahlášené ležící osobě. Po příjezdu na místo našla pětatřicetiletou bezdomovkyni, která jevila známky silné opilosti. 

"Nebyla schopna se o sebe postarat, nekontrolovala své jednání. Orientační dechová zkouška prokázala 2,8 promile alkoholu v dechu. K posouzení zdravotního stavu byl přivolán lékař. Žena nebyla ohrožena na životě selháním základních životních funkcí. Proto strážníci rozhodli o převozu do protialkoholní záchytné stanice do Olomouce," konstatovala strážník Tereza Greplová. (red)

 

 

Opilci ve Smetanových sadech. Jeden skončil v poutech a na záchytce

ilustrační foto

V sobotu 2. září v podvečer přijali prostějovští strážníci  oznámení o dvou podnapilých bezdomovcích ve Smetanových sadech. Jeden z nich skončil v poutech a následně na záchytce.

Vyslaná hlídka v parku nikoho nenašla, nedaleko ale našla dvě potácející se osoby. Čtyřiatřicetiletý muž podepíral jednatřicetiletého kamaráda. V době jednání s hlídkou se k dvojici připojil čtyřiadvacetiletý mladík. Oba uvedli, že se o svého známého postarají. "V tom okamžiku se jim dotyčný vysmekl a začal pobíhat okolo. Válel se po zemi, opíral se o výlohy, pokřikoval na kolemjdoucí občany. Vlivem alkoholu nedokázal ovládat své jednání, budil veřejné pohoršení a ohrožoval se na životě a zdraví. Proto mu byla přiložena pouta.

Na tříkolce na cestách. S téměř třemi promile

ilustrační foto beznamahy.cz

V pondělí 28. srpna 2017 před devatenáctou hodinou zjistila policejní hlídka na komunikaci v obci na Němčicku nekoordinovaný pohyb elektrického tříkolového vozidla. Řidič tříkolky měl v dechu skoro tři promile.

"Řidič  svým stylem jízdy vážně ohrožoval bezpečnost svou i ostatních účastníků silničního provozu. Provedenou dechovou zkouškou policisté u pětapadesátiletého muže změřili hodnotu 2,93 ‰ alkoholu v dechu. Řidič se změřenou hodnotou souhlasil a přiznal vypití dvou desetistupňových piv a jedné odlivky rumu bezprostředně před jízdou. Další jízdu policisté muži zakázali," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Pro své jednání je podezřelý z přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích, za který mu hrozí pokuta od 2 500 do 20 tisíc korun. (red)

 

Agresivní opilec se zraněním v obličeji skončil na záchytce

ilustrační foto MP

V úterý čtvrtého července v ranních hodinách při vykonávání hlídkové činnosti prostějovští strážníci uviděli muže klečícího na zemi. Poté k němu přistoupili a zjistili, že je pod vlivem alkoholu a má krvavé zranění v obličeji. Skončil na záchytce.

"Dotyčný nebyl schopen uvést, jakým způsobem ke zranění přišel. Místo, na kterém se nacházel, bylo v blízkosti nemocnice. Hlídka mu pomohla a převezla ho na ošetření na ambulantní příjem. Zde se začal chovat velice agresivně a hlasitě vykřikovat. Nereagoval na opakované výzvy a z tohoto důvodu byly použity donucovací prostředky, hmaty, chvaty a pouta," popsala incident strážník Tereza Greplová s tím, že muž byl poté ošetřen a vyzván k orientační dechové zkoušce s pozitivním výsledkem 2,90 promile alkoholu.

Opilec spadl ze žebříku. Do nemocnice letěl vrtulníkem

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

V úterý 4. července došlo v zemědělské společnosti v obci na Konicku k pracovnímu úrazu. Muž spadl ze žebříku a zranil se natolik vážně, že jej do nemocnice přepravoval vrtulník.

"Přivolaní policisté zjistili, že pětačtyřicetiletý muž na žebříku kovového sila vylezl přibližně do výšky čtyř metrů. Zde mu měla uklouznout noha, následkem čehož muž spadl na betonovou plochu. Při pádu utrpěl zranění, se kterými byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Provedenou dechovou zkouškou u zraněného muže policisté změřili hodnotu 1,93 ‰ alkoholu v dechu," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. "Výsledky dosavadního šetření nenasvědčují cizímu zavinění," dodal. (red)