opilci

Opilý muž se na Sladkovského po probuzení v autě přiznal k havárii v Čelechovicích

Foto PČR

Ve čtvrtek v sedm hodin přijali policisté oznámení strážníků prostějovské městské policie o muži pod vlivem alkoholu. Seděl v poškozeném automobilu ve Sladkovského ulici v Prostějově.

"Na místo přivolaným policistům dopravního inspektorátu se devětapadesátiletý muž přiznal, že svým automobilem značky Škoda mezi druhou a třetí hodinou po půlnoci havaroval na nezpevněné komunikaci v obci Čelechovice na Hané. Ke zranění osob při havárii nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše škody způsobené na automobilu byla předběžně vyčíslena na třicet tisíc korun. Již strážníci u muže provedenou dechovou zkouškou změřili hodnotu 2,31 ‰ alkoholu v dechu. Podrobit se odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění alkoholem se muž odmítl.

V průběhu osmi hodin skončili tři lidé na záchytce

ilustrační foto MP Zlín

Hned tři opilce v průběhu pouhých osmi hodin odvážela 27. prosince sanita do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci. Byla mezi nimi i sedmašedesátiletá žena.

Prvního opilce nahlásila pracovnice odboru sociálních věcí. Podnapilý klient se nacházel na chodbě úřadu. Nebyl schopen chůze a padal na zem. Na místo byl přivolán lékař, který shledal osmadvacetiletého muže schopného převozu na záchytku. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj bylo změřeno 2,10 promile alkoholu v dechu. Další dvě opilé osoby byly ohlášeny na linku 156 ve večerních hodinách a to na ulici Říční. "Tentokrát se jednalo o osmatřicetiletého muže a sedmašedesátiletou ženu bez domova. Oba byli ve stavu, kdy nekontrolovali své chování.

Opilec putoval z baru na záchytku. Trest čeká i barmana

ilustrační foto MP

Ve čtvrtek 23. listopadu po šesté hodině ranní přijali prostějovští strážníci oznámení od obsluhy herny v centru města o opilém muži. Toho měl barman problém dostat z provozovny ven, proto přivolal hlídku. 

Strážníci na místě našli muže ležícího u výherního automatu. "Barman uvedl, že během dvou hodin, kdy hrál na automatech, zkonzumoval pět piv a dvě sklenky vodky. Poté usnul. Vzbudit se mu jej nepodařilo," uvedla strážník Tereza Greplová. Strážníci zpitého chlapíka probrali. Byla provedena orientační dechová zkouška, která prokázala 3,58 promile a 3,64 promile alkoholu v dechu. Devětačtyřicetiletý muž nebyl schopen stát na nohou, natož se samostatně pohybovat. Nekontroloval své jednání a tím budil veřejné pohoršení. K posouzení zdravotního stavu byl přivolán lékař.

Ze zastávky putovala rovnou na záchytku

ilustrační foto MP UL

Dvanáctého října ve večerních hodinách vyjížděla hlídka prostějovských strážníků k autobusové zastávce na Určické ulici, k nahlášené ležící osobě. Po příjezdu na místo našla pětatřicetiletou bezdomovkyni, která jevila známky silné opilosti. 

"Nebyla schopna se o sebe postarat, nekontrolovala své jednání. Orientační dechová zkouška prokázala 2,8 promile alkoholu v dechu. K posouzení zdravotního stavu byl přivolán lékař. Žena nebyla ohrožena na životě selháním základních životních funkcí. Proto strážníci rozhodli o převozu do protialkoholní záchytné stanice do Olomouce," konstatovala strážník Tereza Greplová. (red)

 

 

Opilci ve Smetanových sadech. Jeden skončil v poutech a na záchytce

ilustrační foto

V sobotu 2. září v podvečer přijali prostějovští strážníci  oznámení o dvou podnapilých bezdomovcích ve Smetanových sadech. Jeden z nich skončil v poutech a následně na záchytce.

Vyslaná hlídka v parku nikoho nenašla, nedaleko ale našla dvě potácející se osoby. Čtyřiatřicetiletý muž podepíral jednatřicetiletého kamaráda. V době jednání s hlídkou se k dvojici připojil čtyřiadvacetiletý mladík. Oba uvedli, že se o svého známého postarají. "V tom okamžiku se jim dotyčný vysmekl a začal pobíhat okolo. Válel se po zemi, opíral se o výlohy, pokřikoval na kolemjdoucí občany. Vlivem alkoholu nedokázal ovládat své jednání, budil veřejné pohoršení a ohrožoval se na životě a zdraví. Proto mu byla přiložena pouta.

Na tříkolce na cestách. S téměř třemi promile

ilustrační foto beznamahy.cz

V pondělí 28. srpna 2017 před devatenáctou hodinou zjistila policejní hlídka na komunikaci v obci na Němčicku nekoordinovaný pohyb elektrického tříkolového vozidla. Řidič tříkolky měl v dechu skoro tři promile.

"Řidič  svým stylem jízdy vážně ohrožoval bezpečnost svou i ostatních účastníků silničního provozu. Provedenou dechovou zkouškou policisté u pětapadesátiletého muže změřili hodnotu 2,93 ‰ alkoholu v dechu. Řidič se změřenou hodnotou souhlasil a přiznal vypití dvou desetistupňových piv a jedné odlivky rumu bezprostředně před jízdou. Další jízdu policisté muži zakázali," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Pro své jednání je podezřelý z přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích, za který mu hrozí pokuta od 2 500 do 20 tisíc korun. (red)

 

Agresivní opilec se zraněním v obličeji skončil na záchytce

ilustrační foto MP

V úterý čtvrtého července v ranních hodinách při vykonávání hlídkové činnosti prostějovští strážníci uviděli muže klečícího na zemi. Poté k němu přistoupili a zjistili, že je pod vlivem alkoholu a má krvavé zranění v obličeji. Skončil na záchytce.

"Dotyčný nebyl schopen uvést, jakým způsobem ke zranění přišel. Místo, na kterém se nacházel, bylo v blízkosti nemocnice. Hlídka mu pomohla a převezla ho na ošetření na ambulantní příjem. Zde se začal chovat velice agresivně a hlasitě vykřikovat. Nereagoval na opakované výzvy a z tohoto důvodu byly použity donucovací prostředky, hmaty, chvaty a pouta," popsala incident strážník Tereza Greplová s tím, že muž byl poté ošetřen a vyzván k orientační dechové zkoušce s pozitivním výsledkem 2,90 promile alkoholu.

Opilec spadl ze žebříku. Do nemocnice letěl vrtulníkem

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

V úterý 4. července došlo v zemědělské společnosti v obci na Konicku k pracovnímu úrazu. Muž spadl ze žebříku a zranil se natolik vážně, že jej do nemocnice přepravoval vrtulník.

"Přivolaní policisté zjistili, že pětačtyřicetiletý muž na žebříku kovového sila vylezl přibližně do výšky čtyř metrů. Zde mu měla uklouznout noha, následkem čehož muž spadl na betonovou plochu. Při pádu utrpěl zranění, se kterými byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Provedenou dechovou zkouškou u zraněného muže policisté změřili hodnotu 1,93 ‰ alkoholu v dechu," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. "Výsledky dosavadního šetření nenasvědčují cizímu zavinění," dodal. (red)

 

Chlap skončil na záchytce, pes v městském kotci

ilustrační foto

Za víkend od 23. 6 do 25.6 vyjížděla hlídka Městské policie Prostějov k šesti případům, které se týkaly osob pod vlivem alkoholu. Všichni dotyční leželi na zemi. 

"V jednom případě bylo na tísňovou linku přijato oznámení od zdravotnické záchranné služby, která požádala o odchyt psa, jehož majitel se zranil na hlavě a je nutné ho ošetřit. Vyslaná hlídka po příjezdu na místo zjistila, že muž je pod vlivem alkoholu a není schopen samostatné chůze, nekontroluje své chování," popsala případ strážník Tereza Greplová. Lékař muže prohlédl a ošetřil. Opilec byl hlídkou vyzván k provedení orientační dechové zkoušky, kterou nebyl schopen vzhledem ke svému stavu vykonat. Po ošetření byl převezen do protialkoholní záchytné stanice do Olomouce.

Žena na kolejích na Vrahovické vyhrožovala sebevraždou. Byla na mol

ilustrační foto pajzly.cz

V neděli kolem dvaadvacáté hodiny obdrželi prostějovští policisté oznámení o pohybu ženy u kolejí ve Vrahovické ulici v Prostějově. Skončila na záchytce.

"Přivolaná hlídka na místě zjistila devětatřicetiletou ženu, zjevně pod vlivem alkoholu. Provedenou dechovou zkouškou změřili hodnotu 2,65 ‰ alkoholu v dechu. Během probíhajícího šetření žena mluvila i o sebevraždě," sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek. Na místo byl přivolaný lékař, který po vyšetření povolil její převoz do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci. "Provoz na trati omezen nebyl," dodal Kořínek. (ber)