opilci

Do herny přišla holčička. Byla na mol

ilustrační foto MP

V pondělí večer zavolala přerovské strážníky servírka z herny, kam sama přišla namol opilá desetiletá dívka. Podle strážníků dívka nebyla schopná samostatného pohybu, bylo jí velmi zle, zvracela a ztrácela vědomí.

Strážníci dívce poskytli okamžitě první pomoc a přivolali sanitku s lékařem. „Zdravotníci pak dívku odvezli k lékařskému ošetření do nemocnice. O události byla informována matka dítěte, pracovníci sociálně právní ochrany dětí a republiková policie. Kdo dívce podal alkohol, se šetří," uvedl zástupce ředitele přerovské městské policie Miroslav Komínek. (red)

Válel se po náměstí. Skončil na záchytce

ilustrační foto MP Plzeň

V úterý 19. února v odpoledních hodinách byl nahlášen na lince 156 prostějovských strážníků povalující se opilec na Žižkově náměstí. Skončil na záchytce.

"Na místo vyslaná hlídka našla opilého muže, u kterého se nacházel i jeho kamarád, který uvedl, že se o něj postará a doprovodí ho domů. Při cestě domů vznikla mezi oběma rozepře. Jednačtyřicetiletý opilý muž odmítal kamkoli dál jít. Kamarádovi se nepodařilo ho přesvědčit, a proto z místa odešel," uvedla strážník Tereza Greplová. Jednačtyřicetiletý muž nedokázal vlivem požitého alkoholu ovládat své chování, byl agresivní a budil veřejné pohoršení. Za použití donucovacích prostředků byl hlídkou zpacifikován.

Vodka ho zmohla. Skončil v nemocnici

ilustrační foto

Devatenáctého prosince 2018 v odpoledních hodinách byla prostějovským strážníkům oznámena ležící podnapilá osoba u rybníka v Drozdovicíh. Na místo vyslaná hlídka našla muže, spícího na lavičce. Vedle sebe měl láhev od vodky. 

Nebyl schopen komunikace, natož jakéhokoliv pohybu. Orientační dechovou zkoušku se pro jeho stav nepodařilo provést. Strážníci si na místo vyžádali příjezd lékaře k posouzení mužova zdravotního stavu." Lékař usoudil, že opilý muž není schopen převozu na záchytnou protialkoholní stanici. Sanitkou byl převezen do nemocnice k dalšímu ošetření," popsala situaci strážník Tereza Greplová. Tím, že popíjel alkohol na místě vyhláškou zakázaném, je pětatřicetiletý muž důvodně podezřelý z přestupku. Celá záležitost byla postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

Během jedné noci dvakrát na záchytku. S opilci

ilustrační foto MP

Dvaadvacítého srpna zasahovali prostějovští strážníci v e dvou případech opilých lidí. Oba skončili na záchytce.

V prvním případě se jednalo o sedmdesátisedmiletého muže. V půl jedenácté večer bylo přijato na tísňovou linku 156 oznámení o ležícím muži v okrajové části města. Hlídka na místě zjistila, že dotyčný se nachází na kraji komunikace a je pod silným vlivem alkoholu. Nebyl schopen se postavit na vlastní nohy, samostatné chůze, špatně a obtížně komunikoval. Vyjadřoval se vulgárně vůči strážníkům i na přítomné a kolem procházejících osoby. Orientační dechovou zkoušku odmítl. Na místo byl přivolán lékař k posouzení zdravotního stavu opilce.

Opilec střílel z plynovky. I po lidech

ilustrační foto PČR

O poprask v obci Otaslavice patřící do teritoria obvodního oddělení Němčice nad Hanou se v neděli ve večerních hodinách postaral jeden z místních obyvatel. Několikrát vystřelil na různých místech v obci do vzduchu, ale také zbraní zamířil a vystřelil na dva muže, kterým vyhrožoval újmou na životě a ti se samozřejmě cítili v ohrožení. 

Jeho jednání nezůstalo bez povšimnutí a svědci přivolali prostřednictvím linky tísňového volání policii. Na místě policisté zajistili plynovou pistoli, včetně nábojnic a podezřelý muž byl zadržen. Ke zranění osob nedošlo. Vzhledem k opilosti skončil na záchytce v Olomouci. Případ je nadále v šetření a muž je podezřelý z trestných činů výtržnictví a nebezpečné vyhrožování, za které trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dva roky. (red)

 

Opilec se válel v obchodě. Skončil na záchytce

ilustrační foto MP Zlín

Jedenáctého května zavítal podnapilý muž do prodejny, kde se povaloval a svým chováním obtěžoval ostatní zákazníky, dokonce se chtěl vymočit na podlahu. Celou událost nahlásila na linku 156 prodavačka obchůdku v centru Prostějova.  

"Hlídkou byl dotyčný zastižen na ulici před provozovnou, kde se snažil otvírat kliky zaparkovaných vozidel. Potácel se po komunikaci a nedokázal ovládat své jednání. Muž byl ve stavu značné opilosti, dechová zkouška prokázala 3,45 promile. K posouzení zdravotního stavu opilého byl na místo přivolán lékař," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že bylo rozhodnuto o převozu čtyřicetiletého muže do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci. Přestupek proti veřejnému pořádku projedná příslušný správní orgán. (red)

 

Opilý muž se na Sladkovského po probuzení v autě přiznal k havárii v Čelechovicích

Foto PČR

Ve čtvrtek v sedm hodin přijali policisté oznámení strážníků prostějovské městské policie o muži pod vlivem alkoholu. Seděl v poškozeném automobilu ve Sladkovského ulici v Prostějově.

"Na místo přivolaným policistům dopravního inspektorátu se devětapadesátiletý muž přiznal, že svým automobilem značky Škoda mezi druhou a třetí hodinou po půlnoci havaroval na nezpevněné komunikaci v obci Čelechovice na Hané. Ke zranění osob při havárii nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše škody způsobené na automobilu byla předběžně vyčíslena na třicet tisíc korun. Již strážníci u muže provedenou dechovou zkouškou změřili hodnotu 2,31 ‰ alkoholu v dechu. Podrobit se odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění alkoholem se muž odmítl.

V průběhu osmi hodin skončili tři lidé na záchytce

ilustrační foto MP Zlín

Hned tři opilce v průběhu pouhých osmi hodin odvážela 27. prosince sanita do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci. Byla mezi nimi i sedmašedesátiletá žena.

Prvního opilce nahlásila pracovnice odboru sociálních věcí. Podnapilý klient se nacházel na chodbě úřadu. Nebyl schopen chůze a padal na zem. Na místo byl přivolán lékař, který shledal osmadvacetiletého muže schopného převozu na záchytku. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj bylo změřeno 2,10 promile alkoholu v dechu. Další dvě opilé osoby byly ohlášeny na linku 156 ve večerních hodinách a to na ulici Říční. "Tentokrát se jednalo o osmatřicetiletého muže a sedmašedesátiletou ženu bez domova. Oba byli ve stavu, kdy nekontrolovali své chování.

Opilec putoval z baru na záchytku. Trest čeká i barmana

ilustrační foto MP

Ve čtvrtek 23. listopadu po šesté hodině ranní přijali prostějovští strážníci oznámení od obsluhy herny v centru města o opilém muži. Toho měl barman problém dostat z provozovny ven, proto přivolal hlídku. 

Strážníci na místě našli muže ležícího u výherního automatu. "Barman uvedl, že během dvou hodin, kdy hrál na automatech, zkonzumoval pět piv a dvě sklenky vodky. Poté usnul. Vzbudit se mu jej nepodařilo," uvedla strážník Tereza Greplová. Strážníci zpitého chlapíka probrali. Byla provedena orientační dechová zkouška, která prokázala 3,58 promile a 3,64 promile alkoholu v dechu. Devětačtyřicetiletý muž nebyl schopen stát na nohou, natož se samostatně pohybovat. Nekontroloval své jednání a tím budil veřejné pohoršení. K posouzení zdravotního stavu byl přivolán lékař.

Ze zastávky putovala rovnou na záchytku

ilustrační foto MP UL

Dvanáctého října ve večerních hodinách vyjížděla hlídka prostějovských strážníků k autobusové zastávce na Určické ulici, k nahlášené ležící osobě. Po příjezdu na místo našla pětatřicetiletou bezdomovkyni, která jevila známky silné opilosti. 

"Nebyla schopna se o sebe postarat, nekontrolovala své jednání. Orientační dechová zkouška prokázala 2,8 promile alkoholu v dechu. K posouzení zdravotního stavu byl přivolán lékař. Žena nebyla ohrožena na životě selháním základních životních funkcí. Proto strážníci rozhodli o převozu do protialkoholní záchytné stanice do Olomouce," konstatovala strážník Tereza Greplová. (red)