opilci za volantem

Opilý řidič byl přistižen dvakrát za hodinu!

ilustrační foto PČR

V neděli 17. února 2019 ve 22:32 hodin kontrolovali policisté obvodního oddělení Konice v obci Horní Štěpánov – Pohora dodávku značky Renault a jejího čtyřiadvacetiletého řidiče.

Provedenými dechovými zkouškami policisté u muže změřili hodnoty 1,06 a 1,12 ‰ alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil, ale výzvu k podrobení se odbornému lékařskému vyšetření odmítl. Další jízdu policisté muži zakázali a na místě zadrželi jeho řidičský průkaz.

Neřidička při kontrole nadýchala 1,38 ‰

ilustrační foto PČR

Ve čtvrtek před druhou hodinou ranní kontrolovali policisté na parkovišti v Anenské ulici v Prostějově osobní automobil značky Opel a jeho osmadvacetiletou řidičku. Provedenou dechovou zkouškou policisté u ženy změřili hodnotu 1,38 ‰ alkoholu v dechu. 

S výsledkem zkoušky žena souhlasila, ale výzvu k podrobení se odbornému lékařskému vyšetření odmítla. Pro své jednání je nyní podezřelá z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten jí v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest a zákaz činnosti. "Řidičský průkaz policisté ženě nezadrželi, protože není jeho držitelkou," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

I zbytkový alkohol znamená pokutu a zákaz řízení

ilustrační foto PČR

V sobotu ráno po osmé hodině policisté zastavili řidiče motorového vozidla Škoda Octavia v obci Konice. Šestadvacetiletý řidič při kontrole předložil doklady potřebné k řízení a provozu motorového vozidla a podrobil se orientačním dechovým zkouškám na alkohol. 

"Přístroj naměřil hodnoty 0,36 ‰ a 0,46 ‰ alkoholu v dechu. Na základě výzvy se řidič podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Muž uvedl, že v pátek večer vypil pět piv," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Je podezřelý z přestupku o provozu na pozemních komunikacích, za který mu hrozí pokuta od 2 500 korun do 20 000 korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku. (red)

Alkohol ani drogy za volant nepatří

ilustrační foto PČR

V pátek 11. ledna 2019, krátce před tři čtvrtě na šest ráno, kontrolovali policisté ve Vrbátkách osobní motorové vozidlo Ford Focus. U třiatřicetiletého řidiče provedli orientační dechovou zkoušku a naměřili mu lehce přes 0,40‰ alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil. 

Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelý z přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Řidiče z Prostějova chytili v Olomouci. Byl na mol!

ilustrační foto PČR

Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je šestadvacetiletý muž z Prostějova. Ve čtvrtek 27. prosince 2018 po třetí hodině ráno jej v Olomouci na Tř. Kosmonautů jako řidiče osobního motorového vozidla zastavila a kontrolovala policejní hlídka.

"Při kontrole se mladý muž podrobil dechové zkoušce na alkohol, a ta měla pozitivní výsledek 1,52 promile alkoholu v dechu. Opakovanou dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 1,54 promile. Muž s naměřenými hodnotami nesouhlasil a vyžádal si lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení. Za výše uvedený trestný čin lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)

 

Několik hodin po nehodě se opilý řidič proháněl po dálnici

ilustrační foto PČR

Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky podezírají policisté osmnáctiletého muže z Hranic. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit v pátek 7. prosince 2018 v ranních hodinách tím, že řídil pod vlivem alkoholu.

V 8:30 hodin byl kontrolován ve vozidle Audi na sjezdu z dálnice D46 u Brodku u Prostějova policisty dálničního oddělení. Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže změřili hodnotu 1,66 ‰ alkoholu v dechu. Další jízdu mu zakázali. Řidičský průkaz zadržen nebyl, protože ho řidič nepředložil. "Dalším šetřením policisté zjistili, že o průkaz přišel o několik hodin dříve, když na Brněnsku způsobil dopravní nehodu," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Přišli o řidičáky. Kvůli alkoholu a drogám

ilustrační foto PČR

V úterý v dopoledních hodinách zastavila policejní hlídka na ulici Průmyslová v Prostějově vozidlo Mercedes Benz, které řídila sedmapadesátiletá žena. Provedená dechová zkouška pro ni nedopadla dobře, protože nadýchala při obou měřeních 0,34 promile alkoholu v dechu, s tím asi trochu počítala, protože se policistům doznala, že alkohol požila. Pokračovat v jízdě jí hlídka zakázala a také ji zadržela řidičský průkaz.

Další hříšník byl zastaven a kontrolován v obci Bedihošť včera ve večerních hodinách. Po kontrole dokladů byl čtyřiatřicetiletý řidič vyzván k provedení orientačního testu na přítomnost jiných návykových látek. Také on asi předpokládal, jaký bude výsledek, vzhledem k předchozímu požití, což se také stalo. Test byl pozitivní na amfataminy, metamfetanimy a canabisové látky. Řidič doznal, že z neděle na pondělí vykouřil jednu cigaretu marihuany. Lékařskému vyšetření se na výzvu policistů odmítl podrobit. I jemu byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Slivovici přiznal, ale dechovou zkoušku odmítl

ilustrační foto PČR

Ve středu 7. listopadu 2018 po osmé hodině ráno kontrolovali policisté dopravního inspektorátu v Hlavní ulici v Čelechovicích na Hané osobní automobil značky Peugeot a jeho dvaačtyřicetiletého řidiče. 

"Výzvu k podrobení se dechové zkoušce i odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění alkoholem řidič odmítl, ale přiznal vypití tří odlivek slivovice během předchozího večera. Své odmítnutí si nerozmyslel ani po poučení, že tímto se dopustí přestupku, za který hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun a zákaz řízení na dobu od jednoho roku do dvou let," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.  Muž na místě přišel o řidičský průkaz pro skupiny A, B, C a T. O sankci bude rozhodovat příslušný správní orgán. (red)

 

Kluk řídil bez řidičáku. A opilý

ilustrační foto MP Prostějov

Devatenáctého října 2018 v  nočních hodinách hlídka strážníků provádějící kontrolní činnost na Jungmannově ulici v Prostějově zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. 

"Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky. Oba tvrdili, že řídila neznámá osoba, která z vozidla utekla. Jelikož strážníci měli vozidlo neustále pod dohledem, jejich tvrzení se nemohlo zakládat na pravdě. Strážníci pojali podezření, že auto řídil mladší muž. Toho hlídka vyzvala k provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno mu bylo 1,57 promile alkoholu v dechu," uvedla strážník Tereza Greplová. Starší muž, otec mladšího, byl rovněž pod vlivem alkoholu. U něj byly naměřeny dvě promile.

Po havárii nadýchala téměř dvě promile

Foto ber

V neděli 16. září 2018 v 1:30 hodin došlo v Koberské ulici v Brodku u Prostějova k havárii osobního automobilu značky Hyundai. Jeho řidička byla opilá.

Třicetiletá řidička při jízdě táhlou levotočivou zatáčkou nezvládla řízení a s vozidlem vyjela vpravo mimo komunikaci. Tam narazila do dopravní značky. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 23 tisíc korun. "Provedenými dechovými zkouškami policisté u ženy změřili hodnoty 1,99 a 1,92 ‰ alkoholu v dechu. Na místě jí zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek.