Otaslavice

Koupaliště Otaslavice otevírá již 1. června!

ilustrační foto otaslavice - koupaliště

Koupaliště Otaslavice je plně připraveno ke svému otevření. Své brány otevře v době od devíti do devatenácti hodin.

Koupaliště na bázi přírodního biotopu bylo otevřeno v loňském roce. Nabízí parkoviště pro auta i bicykly a bufet.

Koupací biotop funguje na principu přírodního čištění. Bazén má dvě části. V první se lidé mohou koupat, ve druhé jsou vysazené rostliny, které svými kořeny vodu čistí a fungují jako přírodní čistička. Vstupné pro dospělého přijde na 50 korun.

Bližší informace naleznete na koupalisteotaslavice.cz. (ber)

OBRAZEM: Otaslavické adventní koupání

Foto FB

Jak PvNovinky informovaly, v neděli se v otaslavickém biotopu opět koupalo.

Prostějovští zimní plavci tak chtějí založit tradici adventní koupele. Zachytilo je oko fotoaparátu Vladimíra Ambrose. (red)

 

OBRAZEM: Koupaliště v Otaslavicích slavnostně otevřelo!

Foto Zuzana Zapletalová

Otaslavice se dočkaly. V sobotu 21. července se slavnostně otevřel nový biotop, který vznikl na místě původního koupaliště. První koupání bylo zdarma, biotop praskal ve švech!

Návštěvníci se těšili z programu plného zábavy, her a skvělé muziky. Nechybělo občerstvení na grilu i v udírně, vynikající pivo i limo. "Už jsme se nemohli dočkat, jsme rádi, že se můžeme koupat, prázdniny jsou přeci v plném proudu", nechaly se slyšet místní děti. (red)

Otaslavice otevřou koupaliště. V sobotu!

ilustrační foto Společně pro Otaslavice

Otaslavice čeká velká sláva! V sobotu 21. července otevřou slavnostně nový biotop, který vznikl na místě původního koupaliště. 

Můžete se těšit na bohatý program plný zábavy, her a skvělé muziky. Samozřejmě nebude chybět občerstvení na grilu i v udírně, vynikající pivo i limo, zkrátka vše na co si vzpomenete. Akce začíná ve čtrnáct hodin. První koupání zdarma!

"Přijďte se podívat, jak se naše koupaliště vrací zpět do života. Těšíme se na vás," zvou Otaslavičtí. (red)

OBRAZEM: Rozsvěcování vánočního stromu v Otaslavicích

Foto Zuzana Zapletalová

V neděli se v Otaslavicích od šestnácti hodin rozběhl program k rozsvícení vánočního stromečku. Jako každým rokem vystoupily děti z mateřské i základní školy, na závěr se konal ohňostroj.

Po slavnostním rozsvícení stromečku si přítomní zazpívali vánoční písně se skupinou K2. "Bylo to velmi milé, škoda, že nám trochu sprchlo během programu, ale brzy se počasí umoudřilo a byl to příjemný podvečer", nechala se slyšet paní Zuzana. (red)

OBRAZEM: V Otaslavicích to o víkendu žije!

Foto čtenář Petr

O víkendu 18. a 19. června je v Otaslavicích živo. V sobotu se zde konaly Hry bez hranic, dnes slaví místní dobrovolní hasiči 130. narozeniny.

Devátého ročníku sportovního odpoledne Dny bez hranic se zúčastnilo deset desetičlenných družstev. Samotná soutěž začala ve čtrnáct hodin v areálu místní sokolovny. Moderování se ujal známý prostějovský showman Michal Mucha. "Družstva soutěžila například v přeletu kolem hladomorny, skládání obrovy nohy, vědomostní soutěži, zametání metlou, ve skládání názvu Otaslavic a v dalších úkolech. Bylo to báječné odpoledne plné napětí", napsal k zaslaným fotografiím čtenář Petr. (red)

Otaslavice o víkendu ožijí. Hasičskými narozeninami a Hrami bez hranic

ilustrační foto

O víkendu 18. a 19. června bude v Otaslavicích živo. V sobotu se zde budou konat Hry bez hranic, v neděli oslaví místní dobrovolní hasiči 130. narozeniny.

Devátého ročníku sportovního odpoledne Dny bez hranic se zúčastní deset desetičlenných družstev. Samotná soutěž začne ve čtrnáct hodin v areálu místní sokolovny. Moderování se ujme známý prostějovský showman Michal Mucha.

V neděli se krátce po třinácté hodině sejdou oslavenci a jejich hosté a fanoušci ve farské zahradě. Těšit se mohou na bohoslužbu, ale i průvod obcí, ukázky profesionálních hasičů či sekerkový tanec.

„Chcete-li se dobře pobavit, přijeďte. Nebudete litovat,“ zvou otaslavičtí. (red)

OBRAZEM: Čarodějnice v Otaslavicích

Foto čtenář Lenka

Čarodějnický report jsme získali též z Otaslavic. Krásné počasí a výborně připravené aktivity přilákaly množství lidí.

"Bylo to prima, je fajn, když se dodržují tradice", napsala k fotografiím čtenářka Lenka.

Je znát, že se lidé skutečně včera na různých místech báječně bavili. A dnes nezapomeňte na líbání! (red)

Chcete stavět? Otaslavice mají připravena nová stavební místa!

Foto obec Otaslavice

Od loňského roku připravovali v Otaslavicích stavební parcely pro individuální výstavbu. V místní části zvané Cihelna, která dříve sloužila jako areál zahrádkářů, bylo vybudováno sedm stavebních pozemků včetně připojení na inženýrské sítě.

Podle vyjádření starosty obce Marka Hybla se jedná o krásnou uzavřenou lokalitu kousek od centra obce. "Jsou to prakticky jediné pozemky, které jsme jako obec mohli nabídnout. Slibujeme si od této investice příliv nových občanů a s nimi i další rozvoj obce", řekl starosta. A co mohou Otaslavice zájemcům nabídnout? "Pomineme-li krásnou krajinu v bezprostřední blízkosti lesa, máme zde školku, školu, sportovní areál, muzeum, zdravotní středisko, bohatou historii a připravujeme přestavbu bývalého koupaliště na přírodní koupací biotop.

Velká sláva v Otaslavicích!

Foto PvNovinky.cz

 

Vedení obce Otaslavice v čele se starostou Rostislavem Drnovským, zástupci Svazu letců a vedení prostějovského Aeroklubu Josefa Františka  si dnes při slavnostním aktu připomnělo nedožité 99 narozeniny slavného rodáka a hrdiny bitvy o Anglii Josefa Františka.

Na akci u památníku před Františkovým rodným domem nechyběly ani dvě známé osobnosti z Prostějova. Primátor Pišťák zastupoval Československou obec legionářskou a vysokoškolský učitel Petr Sokol byl pozván jako autor nedávno publikovaného portrétu slavného letce ve speciálním čísle časopisu Reflex a propagátor vyznamenání a povýšení Josefa Františka, který zahynul během bojů ve Velké Británii. Na akci rovněž vystoupil hlavní otaslavický "ochránce" Františkovy památky Vladimír Ambros, který přečetl projev Winstona Churchila k druhému výročí mnichovské dohody. (red)