pálení čarodějnic

Čarodějnice slaví 30. dubna. Vyhrajte lístky do Plumlova!

ilustrační foto plakát

V pondělí 30. dubna bude odpoledne a večer patřit v Plumlově dalšímu ročníku sletu. Vyhrajte lístky na akci, kde vystoupí mimo jiné Wohnout!

Plumlovské čarodějnice si pozvaly i další hosty, Vojtu Kotka, Kabát revival Morava a další. Těšit se můžete na nejrůznější soutěže a také Miss čarodějnice. Slet startuje v šestnáct hodin v autokempu Žralok. Pokud chcete na akci zdarma, postačí, když do 20. dubna zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kolikátý slet to v Plumlově je? Pro pět vylosovanýcj máme vstupenky. (red)   

 

 

OBRAZEM: Pálení čarodějnic ve Žraloku

Foto Petra L.

V neděli 30. dubna patřilo odpoledne a večer v Plumlově dalšímu ročníku sletu čarodějnic. Pro návštěvníky byla připravena řada soutěží, například volba Miss čarodějnice, Miss Ježibaba, součástí programu byla i kapela Vipsaná fixa.

Ze zaslaných fotografií čtenářky Petry je znát, že i plumlovské pálení čarodějnic bylo hojně navštíveno. (red)

OBRAZEM: V Určicích se pálily čarodějnice

Foto Lubik Autrata

Dnes, tedy v neděli 30. dubna, vypukl na starém hřišti v Určicích čarodějnický rej. Tradiční pálení i letos pořádali dobrovolní hasiči a Společenství zábavy Domeček v ďolíku zvaném Staré hřiště. 

Pro děti byly přichystány hry o sladké ceny, nechyběla velmi drastická ukázka hašení ohně místními dobrovolnými hasiči SDH Určice, kteří se pyšní titulem 2. nejlepší hasičská dobrovolná jednotka kraje. Oslavu již tradičně okolo 19:30 hodin přerušil boj dobra se zlem, kde rytíři museli dostát svému slibu ochrany slabších a bezmocných. (red)

 

Pozor! Déšť ruší čarodějnice!

ilustrační foto Lubomír Kaprál

Pokud se chystáte na víkendové čarodějnice, hned na třech místech je neuvidíte. Kvůli špatnému počasí.

Z důvodu nepříznivého počasí už zrušily "čarodějnice" Drahany, Hrdibořice a Kostelec na Hané. (red)

V Určicích se budou pálit čarodějnice!

ilustrační foto plakát

30. dubna v šestnáct hodin vypukne na starém hřišti v Určicích čarodějnický rej. Tradiční pálení i letos pořádají dobrovolní hasiči a Společenství zábavy Domeček v ďolíku zvaném Staré hřiště. 

Pro děti jsou přichystány hry o sladké ceny, chybět nebude velmi drastická ukázka hašení ohně místními dobrovolnými hasiči SDH Určice, kteří se pyšní titulem 2. nejlepší hasičská dobrovolná jednotka kraje. "Oslavu okolo 19:30 hodin přeruší přílet čarodějnic, zapálení ohně a ohňostroj," zvou pořadatelé. 

Ve stáncích proudem poteče pivo, víno a další alko i nealko, zakousnout budete moci do výtečných klobás z udírny. (red)

Vypsaná fixa, ohňová show, pálení čarodějnic! Chcete volňásky do Plumlova?

ilustrační foto plakát

V neděli 30. dubna bude odpoledne a večer bude patřit v Plumlově dalšímu ročníku sletu čarodějnic. Čtenáři Prostějovských novinek mají možnost vyhrát lístky na akci, kde vystoupí mimo jiné Vipsaná fixa!

Plumlovské čarodějnice si pozvaly i další hosty, kouzelníka Tomasiana, kapelu Marbo a další. Těšit se můžete na nejrůznější soutěže a také Miss čarodějnice. Slet startuje ve čtrnáct hodin v autokempu Žralok. Pokud chcete na akci zdarma, postačí, když do 17. dubna zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kolikátý slet to v Plumlově je? Pro pět vylosovaných máme vstupenky. A nezapomeňte se podepsat! (red)   

OBRAZEM: Čarodějnice v Otaslavicích

Foto čtenář Lenka

Čarodějnický report jsme získali též z Otaslavic. Krásné počasí a výborně připravené aktivity přilákaly množství lidí.

"Bylo to prima, je fajn, když se dodržují tradice", napsala k fotografiím čtenářka Lenka.

Je znát, že se lidé skutečně včera na různých místech báječně bavili. A dnes nezapomeňte na líbání! (red)

Čarodějnice v Určicích kouzlily. Ohni neušly

Foto Lubomír Kaprál

SDH Určice připravil v sobotu 30. dubna na starém hřišti tradiční pálení čarodějnic. 

Akce byla zahájena v šestnáct hodin hrami pro děti. V jejich průběhu byla vyhodnocena nejhezčí dětská maska. Program vyvrcholil v 19.30 příletem čarodějnic a zapálením ohně. Nechyběl ani ohňostroj. Počasí akci přálo. Hřiště a okolí zaplněné místními i přespolními návštěvníky se dobře bavilo.

Lubomír Kaprál 

OBRAZEM: Čarodějnice shořela v Seloutkách

Foto Lubomír Kaprál

Poslední dubnový večer patří v Seloutkách již tradičně pálení čarodějnic. Stejně tomu bylo i letos.

Čarodějnice se začaly slétat v 17.00 hodin na seřadiště u kapličky. Odtud se vydal početný průvod na Špičákovu skálu, kde bylo na tento akt vše připraveno, včetně her pro děti a bohatého občerstvení. Děti s maskou čarodějky nebo čaroděje obdržely od pořadatelů špekáček na opékání. Počasí akci přálo. Dvě stovky místních i přespolních účastníků se dobře bavilo.

Lubomír Kaprál 

Video: Jiří Pospíšil

Davy pálí čarodějnice v Určicích!

Foto čtenář Lubik

Již včera jsme informovali o tom, kde všude se dnes pálí čarodějnice. Několik fotografií jsme obdrželi od čtenáře Prostějovských novinek, Lubika, který tráví odpoledne na starém hřišti v Určicích. Program tu začal úderem šestnácté hodiny.

„Na návštěvníky čeká odpoledne plné her pro děti o drobné odměny, nabídne i malování na obličej a nezapomenutelnou ukázku hašení ohně dobrovolnými hasiči z Určic. Vyhlásíme také nejkrásnější masku. Pro rodiče máme připraveno občerstvení ve stáncích a dobroty z udírny. Po celé odpoledne bude hrát hudba a po zapálení ohně nastane pravý sabat do rytmů magického DJ. Nesmíte také přijít o okouzlující ohňostroj. Připravte si svůj nápoj lásky, zaklínadla i kouzelné hůlky. Letos je proti rytířům budete opravdu potřebovat,“ zvou organizátoři. (red)