Palírna u Zeleného stromu

Prostějovské Hanácké vodce stoupl v roce 2018 prodej o třetinu

ilustrační foto

Palírna U Zeleného stromu v loňském roce prodala přes tři miliony lahví Hanácké vodky, což je o 33 % více než v předchozím roce. Za úspěchem stojí především změna designu a proaktivní komunikace směrem k nové a mladší cílové skupině. Celkový obrat palírny činil v minulém roce přes 1,5 mld. Kč, z toho export tvořil 12 % z celkových prodejů.

V roce 2016 provedla Palírna U Zeleného stromu první změnu obalu Hanácké vodky a spustila intenzivní reklamní kampaň, dalšího redesignu se vodka dočkala v minulém roce.

„Etiketu jsme výrazně upravili. Bílé písmo v černém podkladu nahradil větší nápis v azurové barvě a tmavě laděná party grafika ve stylu graffiti. Na konci roku 2018 jsme do prodeje pustili limitovanou edici s barevnou grafikou odkazující na 500. výročí Palírny U Zeleného stromu,“ okomentoval změnu generální ředitel Palírny Pavel Kadlec.

Ve znamení značek

Palírna U Zeleného stromu slaví Starou žitnou!

ilustrační foto plakát

Letos slaví prostějovská Palírna U Zeleného stromu pětisté narozeniny. Spolu s republikou.

"Jsme neskutečně poctěni, že je můžeme slavit v roce, kdy naše republika dosáhne 100 let. Na počest této události a její následnou oslavu jsme přinesli jeden z pokladů České republiky - retro edici Staré žitné! Dáte si s námi?," vzkazuje palírna. (red)

Distillery Kleiner hlásí výjimečnou úrodu ovoce

ilustrační foto

Výrobce prémiových pálenek, Distillery Kleiner, který spadá do portfolia Palírny U Zeleného stromu, hlásí výjimečnou úrodu ovoce. V těchto dnech zaměstnanci palírny ručně sklízí meruňky a už nyní je jisté, že z nich vznikne pálenka mimořádné kvality. Kvůli dlouhodobým suchům bylo potřeba velké péče, ale i díky teplému počasí se v sadech urodilo ovoce s nejlepšími parametry za posledních několik let. Ať už hovoříme o velikosti, cukernatosti, či vůni meruněk, rok 2018 se do dějin pálenek zapíše jako významný ročník.

Distillery Kleiner se pečlivě věnuje výběru nejkvalitnějšího ovoce. Pálenky vznikají s divokého (švestky a špendlíky), ale i sadového ovoce. Výběr dodavatelů je v tomto případě klíčový a prochází několikanásobným schvalováním. „Pravidelně dohlížíme na péči o stromy, neméně důležitá je ale i sklizeň, již provádíme vlastnoručně se zaměstnanci z prostějovské palírny,“ vysvětluje generální ředitel Palírny U Zeleného stromu, Pavel Kadlec. „Zacházení s plody přírody je pro pálenky ročníkové kvality zásadní, proto jej hned po dozrání přebíráme do svých rukou,“ doplňuje.

Prostějov se pyšní nejstarší palírnou v celé Evropě. Palírna U Zeleného stromu slaví 500 let!

ilustrační foto

Mimořádné výročí 500 let letos slaví prostějovská Palírna U Zeleného stromu, která je nejstarším výrobcem pálenky na celém evropském kontinentu a zároveň dnes největším ryze českým producentem lihovin. Palírna U Zeleného stromu, domovina silných značek, jako jsou Stará myslivecká, Hanácká vodka či Blend 42 vodka, pro své spotřebitele chystá v letošním výročním roce hned několik příležitostí k přípitku.

Palírna U Zeleného stromu má ojedinělou historii, která začala již v roce 1518. Ve svých dějinách zažila řadu období vzrůstu i problémů, vlivů politických i vlastnických změn. Jde o unikát nejen v Česku, ale v rámci celé Evropy.

Z GRANETTE & STAROREŽNÁ je opět Palírna U Zeleného stromu a.s.

ilustrační foto znak

Od 1.1.2017 nese společnost GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries a.s původní jméno, Palírna u Zeleného stromu.

„Důvodem této změny je nová strategie společnosti stavící na tradici a historii Palírny U Zeleného stromu jako jedné z nejstarších palíren v Evropě," uvádí na webu palírny člen představenstva Petr Kadlec.

K původnímu názvu se likérka vrací po šesti letech. 

Vznik a založení Palírny U Zeleného stromu se datuje ke 4. červenci roku 1518 se souhlasem Viléma z Pernštejna, který udělil právovárečné výsady jednatřiceti majitelům domů města Prostějova. (ber)