parkování

Ve Wolkerově se bude parkovat. Nově

ilustrační foto MMP

Magistrát města Prostějova, odbor dopravy, zveřejňuje záměr na stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích. Spočívá ve vyznačení svislého a vodorovného na ulici Wolkerova z důvodu umožnění parkování občanů.

"Jde o parkování na obslužné komunikaci," upřesnil vedoucí odboru Miroslav Nakládal. V souladu s § 172, odst. 4 a 5 správního řádu mohou oprávněné osoby podat k návrhu opatření připomínky nebo námitky v termínu do třiceti dnů ode dne zveřejnění na úřední desce," připomněl Nakládal. (ber)

 

Fotopostřeh: Parkujeme. Všude

foto ber

Nedostatek parkovacích míst, ale i lenost. Jsme schopni zaparkovat skutečně všude a jakkoli.

Třeba na parkovišti u Finančního úřadu v Prostějově a zablokovat vůz invalidy. (ber)

 

Parkovací karta musí být originál!

ilustrační foto vecernikpv.cz

V pondělí 15. ledna v dopoledních hodinách si hlídka prostějovských strážníků při kontrolní činnosti v centru města povšimla vozidla, stojícího na vyhrazeném parkovišti bez potřebné parkovací karty. U vozidla se nacházel i řidič, který uvedl, že kartu dostane ve firmě, kam jde. Zanedlouho se dostavil i s parkovací kartou. 

"Při kontrole bylo zjištěno, že se jedná o kopii. Kontaktována byla vedoucí prodejny, která uvedla, že kartu zkopírovala ona, aby ji mohli půjčovat svým zákazníkům a ti poté parkovali na vyhrazených místech," uvedla strážník Tereza Greplová. Osmapadesátiletá žena se svým jednáním dopustila přestupku. "Celou záležitost dořeší příslušný správní orgán. O tom byla dotyčná hlídkou poučena," dodala Greplová. (red)

 

 

Další parkovací dům na sídlišti nevznikne

Foto MMP

Radní na svém posledním jednání zamítli prodej pozemku u nové nemocnice prostějovské firmě Pfaff. Ta zde chtěla vybudovat další parkovací dům.

"Firma již v této lokalitě jeden garážový dům vybudovala. My ale preferujeme výstavbu patrových garáží, aby v této destinaci přibylo parkovacích míst," vysvětlil náměstek Jiří Pospíšil. (ber)

 

V Olomouci již měsíc můžete platit parkovné formou sms

ilustrační foto olomouc.eu

Od 1. července mohou řidiči v Olomouci využít možnosti zaplatit za parkování formou Premium SMS. Od zavedení této služby bylo odesláno celkem 5 893 SMS. Vzhledem k tomu, že se o státních svátcích a o víkendech neplatí poplatek za parkování, činí průměr (za devatenáct pracovních dní) celkem 310 SMS za den. Přitom zhruba v polovině měsíce byl průměr něco přes 250 SMS, takže lze konstatovat, že služba si našla své uživatele.

A na jaké dotazy ohledně SMS parkovného strážníci nejčastěji odpovídají?

Nelze odeslat Premium SMS:

Službu máte blokovanou u svého operátora (nejčastěji u služebních SIM karet).

Nepřišla mi potvrzovací SMS:

Zadali jste SMS ve špatném tvaru. Správný tvar je OL mezera 1 mezera Registrační značka vozidla (např. OL 1 0M01234). Před odesláním si zkontrolujte zejména správnost zadané registrační značky vozidla.

Chci zaplatit parkovné na více hodin:

K dopravní nehodě došlo na parkovišti

Foto PČR

Včera před jedenáctou hodinou došlo na parkovišti v Konečné ulici v Držovicích k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

Při dopravní nehodě došlo ke střetu zadní části automobilu značky Opel s pravým bokem automobilu značky Škoda. K nehodě došlo tak, když řidič s vozidlem Opel couval z parkovacího místa a druhé vozidlo kolem projíždělo. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Alkohol policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. "Řidiči se na místě nebyli schopni dohodnout na míře zavinění, proto je věc nadále v šetření policistů skupiny dopravních nehod," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Zhlédněte, jak parkuje buran, zlobí se čtenář

Foto čtenář

Fotografie, pořízené u Kauflandu v Okružní ulici v Prostějově, do redakce poslal čtenář Jirka.

"Navrhuji, aby se páni policisté občas otočili po parkovišti Kauflandu, je potřeba udělat tam pořádek," připsal k nim.

Protože se ale jedná o soukromý pozemek, PČR zde zasahuje pouze na vyžádání jeho majitele. Je to tedy stále o ohleduplnosti samotných řidičů. (red)

Botička? Před garáží v zákazu zastavení a v protisměru

Foto ber

Uzavření prodejny Lidl v Újezdu s sebou přineslo i další komplikace. Lidé, kteří míří na polikliniku autem, obtížně hledají místo k parkování. A tak stojí na možných i nemožných místech. Na ně si dnes posvítili městští strážníci.

"Věčně nám někdo blokuje vjezd. Ale rozumím tomu, že když se z auta vyhrabe člověk o dvou francouzských holích, moc možností nemá," nechala se slyšet jedna z obyvatelek Trávnické. Ovšem jak je zřejmé z naší fotografie, stát v zákazu zastavení a ještě v protisměru, to je hodně za hranou. (ber)

Trápí nás bezohlední řidiči, stěžují si obyvatelé Husserlova náměstí

ilustrační foto čtenář

O trápení s bezohlednými řidiči, kteří neustále parkují ve vjezdu domu, se s námi podělil jeden z jeho obyvatel.

"Lidi, které upozorníme na to, že je zde vjezd, to respektují. Nemůžeme ale stát celé dny na ulici a čekat na každého, kdo by zde chtěl zastavit, to není možné. Nedokážu si představit, že by se něco stalo a musel bych třeba akutně do nemocnice jet vlastním autem, ale nemohl bych vyjet kvůli zablokovanému vjezdu," dodal muž, jehož jméno redakce zná.

S dotazem na možné řešení se redakce obrátila na Magistrát města Prostějova a Městskou policii Prostějov. (red)

 

Jak se dá parkovat...

Foto čtenář

Parkování v ulicích města je v Prostějově věčným tématem. Někdy svůj dopravní prostředek postavíme skutečně tak, že rozum zůstává stát.

"Docela mě to pobavilo," připsal k fotografiím jeden z našich čtenářů. Jak by to pobavilo třeba příslušníky PČR, to je otázka. (red)