parkování

OBRAZEM: Parkovat u Kaska bude možné už dnes

Foto ber

Jak PvNovinky informovaly, primátorka města Prostějova Alena Rašková nařídila ve středu odstranění zátarasů z odstavné plochy v Komenského ulici. Pracovníci FCC se ve čtvrtek ráno pustili do díla.

Zatímco tzv. "vlaštovky" mizely z plochy velmi rychle, větší práci dá odstranění zabetonovaných skruží. Kdo zarovná nedbale zakryté výkopy, které zde zůstaly po archeologickém průzkumu, jsme se od mluvčí radnice Jany Gáborové nedozvěděli. "Zeptejte se Manthellanu," odvětila na dotaz mluvčí.

"Konečně se to pohnulo, situace s parkováním v centru je opravdu neúnosná," pochvaloval si Marek Novák. (ber)

 

Město uvolní plochu na parkování u Společenského domu! Zítra!

ilustrační foto MMP

Na pokyn primátorky města Prostějova Aleny Raškové bude zbavena zátaras a uvolněna k parkování plocha u Společenského domu. Práce na zpřístupnění plochy budou zahájeny 10.5.2018.

"Jak nám sdělila Advokátní kancelář Ritter – Šťastný Olomouc, která město Prostějov zastupuje ve sporu proti společnosti MANTHELLAN, podaná žaloba proti zmíněné společnosti je u Okresního soudu v Prostějově řešena jako občanskoprávní spor na vyklizení pozemků. Protože však město naléhavě potřebuje parkovací plochy, které firma MANTHELLAN odmítá dobrovolně předat, dá se, dle mínění právní kanceláře, přistoupit k uvolnění parkovací plochy městem. Jde sice o postup, který má svá rizika, nicméně dlouhodobě by stávající stav odporoval zájmům města.

Při parkování poškodil hned tři cizí automobily. I svůj vlastní

Foto PČR

V pátek 6. dubna 2018 v 9:40 hodin došlo na parkovišti u obchodního domu v Plumlovské ulici v Prostějově k dopravní nehodě, při které byla poškozena čtyři vozidla.

"Sedmašedesátiletý řidič osobního automobilu značky Volvo při parkování nezvládl řízení a čelně narazil do zaparkovaného automobilu značky Škoda. Ten bylo nárazem posunut a narazil do zaparkovaného automobilu značky Fiat, který tím byl posunut a narazil do zaparkovaného automobilu značky Hyundai," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Všechna zúčastněná vozidla byla poškozena, výše škody byla předběžně vyčíslena na sedmadvacet tisíc korun. "Řidič Volva se tímto jednáním dopustil přestupku podle zákona o silničním provozu.

Ve Wolkerově se bude parkovat. Nově

ilustrační foto MMP

Magistrát města Prostějova, odbor dopravy, zveřejňuje záměr na stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích. Spočívá ve vyznačení svislého a vodorovného na ulici Wolkerova z důvodu umožnění parkování občanů.

"Jde o parkování na obslužné komunikaci," upřesnil vedoucí odboru Miroslav Nakládal. V souladu s § 172, odst. 4 a 5 správního řádu mohou oprávněné osoby podat k návrhu opatření připomínky nebo námitky v termínu do třiceti dnů ode dne zveřejnění na úřední desce," připomněl Nakládal. (ber)

 

Fotopostřeh: Parkujeme. Všude

foto ber

Nedostatek parkovacích míst, ale i lenost. Jsme schopni zaparkovat skutečně všude a jakkoli.

Třeba na parkovišti u Finančního úřadu v Prostějově a zablokovat vůz invalidy. (ber)

 

Parkovací karta musí být originál!

ilustrační foto vecernikpv.cz

V pondělí 15. ledna v dopoledních hodinách si hlídka prostějovských strážníků při kontrolní činnosti v centru města povšimla vozidla, stojícího na vyhrazeném parkovišti bez potřebné parkovací karty. U vozidla se nacházel i řidič, který uvedl, že kartu dostane ve firmě, kam jde. Zanedlouho se dostavil i s parkovací kartou. 

"Při kontrole bylo zjištěno, že se jedná o kopii. Kontaktována byla vedoucí prodejny, která uvedla, že kartu zkopírovala ona, aby ji mohli půjčovat svým zákazníkům a ti poté parkovali na vyhrazených místech," uvedla strážník Tereza Greplová. Osmapadesátiletá žena se svým jednáním dopustila přestupku. "Celou záležitost dořeší příslušný správní orgán. O tom byla dotyčná hlídkou poučena," dodala Greplová. (red)

 

 

Další parkovací dům na sídlišti nevznikne

Foto MMP

Radní na svém posledním jednání zamítli prodej pozemku u nové nemocnice prostějovské firmě Pfaff. Ta zde chtěla vybudovat další parkovací dům.

"Firma již v této lokalitě jeden garážový dům vybudovala. My ale preferujeme výstavbu patrových garáží, aby v této destinaci přibylo parkovacích míst," vysvětlil náměstek Jiří Pospíšil. (ber)

 

V Olomouci již měsíc můžete platit parkovné formou sms

ilustrační foto olomouc.eu

Od 1. července mohou řidiči v Olomouci využít možnosti zaplatit za parkování formou Premium SMS. Od zavedení této služby bylo odesláno celkem 5 893 SMS. Vzhledem k tomu, že se o státních svátcích a o víkendech neplatí poplatek za parkování, činí průměr (za devatenáct pracovních dní) celkem 310 SMS za den. Přitom zhruba v polovině měsíce byl průměr něco přes 250 SMS, takže lze konstatovat, že služba si našla své uživatele.

A na jaké dotazy ohledně SMS parkovného strážníci nejčastěji odpovídají?

Nelze odeslat Premium SMS:

Službu máte blokovanou u svého operátora (nejčastěji u služebních SIM karet).

Nepřišla mi potvrzovací SMS:

Zadali jste SMS ve špatném tvaru. Správný tvar je OL mezera 1 mezera Registrační značka vozidla (např. OL 1 0M01234). Před odesláním si zkontrolujte zejména správnost zadané registrační značky vozidla.

Chci zaplatit parkovné na více hodin:

K dopravní nehodě došlo na parkovišti

Foto PČR

Včera před jedenáctou hodinou došlo na parkovišti v Konečné ulici v Držovicích k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

Při dopravní nehodě došlo ke střetu zadní části automobilu značky Opel s pravým bokem automobilu značky Škoda. K nehodě došlo tak, když řidič s vozidlem Opel couval z parkovacího místa a druhé vozidlo kolem projíždělo. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Alkohol policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. "Řidiči se na místě nebyli schopni dohodnout na míře zavinění, proto je věc nadále v šetření policistů skupiny dopravních nehod," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Zhlédněte, jak parkuje buran, zlobí se čtenář

Foto čtenář

Fotografie, pořízené u Kauflandu v Okružní ulici v Prostějově, do redakce poslal čtenář Jirka.

"Navrhuji, aby se páni policisté občas otočili po parkovišti Kauflandu, je potřeba udělat tam pořádek," připsal k nim.

Protože se ale jedná o soukromý pozemek, PČR zde zasahuje pouze na vyžádání jeho majitele. Je to tedy stále o ohleduplnosti samotných řidičů. (red)