Parlament

Projde "Parlament" v budoucnosti rekonstrukcí?

ilustrační foto MMP

O nutné opravě domu Šárka č. 9, 11 rozhodovali zastupitelé již při utváření rozpočtu na letošní rok. Konkrétně schválili finance na projektovou dokumentaci ve stupních pro územní rozhodnutí a stavební povolení.

Na základě závěru hodnotící komise byla jako dodavatel této veřejné zakázky (vytvoření projektové dokumentace) vybrána společnost DEA Energetická agentura s.r.o., Modřice.

Parlament rekonstrukce nečeká. Prozatím

Foto ber

V letech 1936-1937 byl podle návrhu městského stavitele arch. Miroslava Putny postaven v ulici Šárka v Prostějově rozměrný pavlačový dům s malometrážními sociálními byty. Dnes domu nikdo neřekne jinak, než Parlament. Na čtyři desítky bytů obývají dvě skupiny lidí. Ti jedni vítají laciné bydlení, byť s minimem komfortu, druzí investovali do oprav a v klidné lokalitě jsou spokojeni. Stále častěji ale probleskují zprávy, že dům chce město rekonstruovat a obyvatele vystěhovat. Pode Magistrátu města Prostějova je sice oprava nemovitosti nutná, zatím ji ale neplánuje. A ani na ni nemá finanční prostředky.                                                             

"Byla jsem tam už v mnoha bytech, třeba, když jsem šla osobně pogratulovat k významnému výročí některému z tamních nájemníků. Starousedlíci mají byty moc pěkné, udržované a opravené a měnit nic nechtějí," sdělila PvNovinkám primátorka Alena Rašková.

Do "Parlamentu" se investovat nebude. Lidem to vyhovuje, tvrdí magistrát

ilustrační foto

V nedávné době odhlasovala Rada města Prostějova zvýšení nájmu v městských bytech. Výjimkou je pouze 44 bytů, které jsou v historickém centru města a jejich obyvatelé investují vysoké částky do energií. Nájmy se zvedly i v nechvalně známém "Parlamentu" v Šárce. S jeho opravou se ale nepočítá. Lidé, kteří tam žijí, jsou podle radních spokojeni. Jenže ne všichni.

U nájemních smluv na dobu určitou platí zvýšení nájmu od 1.6.2017 a u nájemních smluv na dobu neurčitou platí od 1.10.2017. V současné době se nájemné v domech Šárka 9 a 11, kd

Prostějovský region hostoval v Senátu a Parlamentu ČR

ilustrační foto folklornisoubory.cz

 

Dva prostějovští zástupci v nejvyšších státních orgánech pozvali k návštěvě obyvatele Prostějova. Senátorka Božena Sekaninová pozvala do Prahy folklorní soubor Mánes, poslanec Pavel Holík pak ženy z Klubu Onko Diana a SDŽ.

Senátorka Božena Sekaninová pozvala na 1. ročník Krojovaných slavností v Senátu České republiky v Praze folklórní soubor Mánes. Soubor svým vystoupením představil region Hané nejen písněmi a tancem, ale i ochutnávkou krajových koláčků. Takové představení a prezentace byla pro všechny přítomné opravdu velkým zážitkem.

Krásný a pohodový den s novými poznatky strávily ženy z Prostějova díky pozvání poslance MUDr. Pavla Holíka v Praze. Na návštěvu zavítaly členky Klubu Onko Diana a SDŽ. (red)