pátrání

Pátrací akce měla šťastný konec. Po dvou dnech

Foto HZS Olomouckého kraje

V neděli 24. září 2017 byli v 19:36 hodin požádáni hasiči o pomoc při pátrání po ztraceném turistovi v okolí motorestu Skřítek, nedaleko obce Sobotín. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperku a z Olomouce a dobrovolní hasiči ze Sobotína a Petrova nad Desnou, kteří se spolu s policisty sešli na parkovišti u motorestu Skřítek. "S pohřešovaným mužem se zasahujícím hasičům podařilo spojit, v telefonickém hovoru uvedl, že se nachází nedaleko silnice, vidí blikající majáky a slyší hlasy, ale nemůže se k záchranářům dostat. Hasiči proto přes operátora zkoušeli blíže lokalizovat jeho polohu a spolu s policisty a horskou službou se ho v rojnicích vydali hledat.

Policie hledá nebezpečného muže!

Foto PČR

Policie pátrá po Tomáši Tichánkovi. Je nebezpečný!

Od 24. srpna hledají prostějovští policisté Tomáše Tichánka. Tento 36letý muž s trvalým bydlištěm v okrese Prostějov je podle policejní databáze nebezpečný.

Policisté hledají svědky nehody

ilustrační foto HZS

 

V pondělí 13. října v 6:30 hodin došlo na silnici R 46 v katastru obce Olomouc ve směru na Prostějov k dopravní nehodě mezi dvěma vozidly. Policisté hledají svědky.

Řidič dodávkového vozidla Peugeot Boxer projížděl mírnou pravotočivou zatáčku, kdy v tomto úseku předjížděl nezjištěné osobní vozidlo. Řidič předjížděného vozidla provedl neočekávaný manévr a došlo ke střetu s pravým zrcátkem u vozidla peugeot. Řidič peugeotu se zalekl a strhl řízení, přitom narazil do svodidel. Řidič nezjištěného vozidla nezastavil a pokračoval v jízdě. Řidič peugeotu na nejbližším sjezdu odstavil vozidlo a zavolal policii,“ popsal nehodu policejní mluvčí Josef Bednařík. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Škoda na vozidle činí 100 tisíc a na svodidlech 32 tisíc.

Policie pátrá po Richardu Šmídovi žijícím v Prostějově!

Foto PČR

 

Policisté hledají Richarda Šmídu. Třiadvacetiletý mládenec, žijící v Prostějově,  je v pátrání pro majetkovou trestnou činnost.  

"Prosíme občany, kteří podezřelého muže někde viděli nebo ví, kde se zdržuje, aby kontaktovali nejbližší policejní služebnu ČR, nebo volali na linku 158," uvedla policejní mluvčí Marie Štrbáková. (red)

Policisté hledají svědky nehody, žena sražena na Palackého

ilustrační foto

 

Policisté dopravního inspektorátu Prostějov, ÚO Prostějov, se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění dopravní nehody, ke které došlo ve středu 18. června 2014 v Prostějově v Palackého ulici. Byla při ní sražena cyklistka, řidič ujel.

"Cyklistka jela po cyklistické stezce ve směru od  Plumlovské. Přejela vozovku po přejezdu pro cyklisty ve směru od pošty k prodejně elektro. V uvedenou dobu jel od Žižkova náměstí neznámý řidič s nezjištěným vozidlem, který rychlou jízdou objel roh prodejny elektro, najel v protisměru na cyklostezku, kde se střetl s cyklistkou. Došlo k jejímu pádu a lehkému zranění," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Žena byla RLP převezena do nemocnice na ošetření. Vozidlo z místa ujelo, aniž by jeho řidič zastavil a zjistil, zda není cyklistka zraněná.

 

 

Viděli jste prostějovského Erika? Policie po něm pátrá!

Foto PČR

 

Policie ČR  územního odboru Přerov se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po Eriku Džudžovi, narozeném 30.9.1999, trvale bytem Prostějov.

"Zdánlivé stáří hledaného je 15 let, je vysoký kolem 165 cm, štíhlé postavy. Má krátké, rovné černé vlasy, česané nahoru. Oči má hnědé, zvláštním znamením je srostlé obočí. Nosí černý knírek. Tvar hlavy má oválný a zúžený k bradě. Jedná se o svěřence výchovného zařízení na Přerovsku. V pátrání je od 24.9.2013 a hledají ho přerovští kriminalisté. Jeho předpokládaný pohyb je v Prostějově", popsala hledaného Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. (red)

 

Aktuální pátrání! Viděli jste tohoto muže?

Foto PČR

 

Policie ČR se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po hledané osobě, kterou je Pavel SEDLÁČEK, narozený 3.3.1971, trvale bytem v okrese Prostějov.

"Zdánlivé stáří hledaného je mezi 43 – 46 lety, je vysoký mezi 170 – 175 cm, střední postavy. Má hnědé rovné vlasy, zpravidla krátké s čelními kouty. Oči má rovněž hnědé. Tvar hlavy má obdélníkový a zúžený k bradě, rty má tenké. Nosí zpravidla strniště, v současné době může být zarostlý. V pátrání je  od 21. 1. 2014 a hledají ho přerovští policisté pro majetkovou  trestnou činnost", uvedla k popisu hledaného a důvodům po jeho pátrání Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Ztratil se pejsek, pomozte!

ilustrační foto

 

Dnes vpodvečer se v Trávnické ulici ztratil půlroční jorkšírský teriér. Slyší na jméno Džony, je hodně tmavý a má dlouhý ocásek. 

Kontakt na majitelku je 6O5 799 598, prosím sdílejte a hledejte, doma na něj čekají dvě malé a nešťastné holčičky. (red)

Policie stále hledá chlapce, mohl se stát obětí trestného činu!

foto: Policie ČR

 

O pohřešovaném patnáctiletém Tomáši Šlesingerovi jsme vás informovali již před několika dny. Policie a rodina chlapce stále hledají, zatím bezvýsledně. Panuje obava, že se Tomáš mohl stát obětí trestného činu.

Tomáš odešel z domu 29. listopadu a do současné doby nepodal o sobě žádnou zprávu. „Dalším šetřením se podařilo zjistit, že se dne 1. 12. odpoledne vrátil vlakem do Zábřehu z Pardubic, kde byl ubytován v nezjištěném hotelu. Není vyloučeno, že by se hledaný mohl stát obětí trestného činu," informoval policejní mluvčí Josef Bednařík.

Tomáš Šlesinger je 180 cm vysoký, hubené postavy. Má hnědé oči a vlasy a trudovitý obličej. Popis jeho oblečení není znám.

Police hledá dva muže! Pomozme!

ilustrační foto PČR

 

Ačkoliv mají oba muži trvalý pobyt v okrese Přerov, Policie ČR se obrací i na okresy Olomouc a Prostějov o pomoc při hledání těchto osob.

"Stanislav KUKUČKA, narozený 16. 2. 1963 je zdánlivého stáří mezi 50-53 lety, vysoký kolem 170 cm, hubené postavy. Má krátké, prošedivělé vlasy s čelní pleší a hnědé oči. Tvar hlavy – oválný a zúžený k bradě. V pátrání je od 1. 9. 2011 a hledají ho přerovští kriminalisté. Je předpoklad, že by se hledaný mohl pohybovat v Olomouci, především mezi osobami bez domova", uvedla k první fotografii hledaného Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.