pátrání po pohřešované osobě

Policie pátrá po seniorce! Pomozme!

Foto PČR

Od sobotního rána (28. července 2018) pohřešují rodinní příslušníci 78letou seniorku, Ludmilu Houserková, která okolo osmé hodiny ráno odešla z místa trvalého bydliště v obci Olšany na Šumpersku neznámo kam a doposud o sobě nepodala žádnou zprávu.

"Pohřešovaná může být dezorientovaná, trpí Alzheimerovou chorobou. Je štíhlé postavy, vysoká 170 cm. Má krátce střižené prošedivělé vlasy. Na sobě by měla mít oblečenou halenku hnědé barvy bez rukávů, šedé tepláky a na nohou pravděpodobně nazouváky", popsala pohřešovanou mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Naposledy byla spatřena v sobotu 28. července okolo půl deváté ráno v Olšanech, u panelových domů poblíž pohostinství Varšava. Dosavadní šetření v místě bydliště a v širokém okolí nepřineslo kladného poznatku.

Policie pátrá po pohřešované ženě

Foto PČR

Třicetiletou Moniku Procházkovou z Olomoucka hledá od 24. července rodina i policie. Žena odešla z místa trvalého bydliště v v dopoledních hodinách neznámo kam a od té doby o sobě nepodala žádnou zprávu.

Pohřešovaná je plnoštíhlé postavy, má modré oči, dlouhé hnědé vlnité vlasy, uprostřed česané na pěšinku a má hluboký hlas.

"K popisu jejího oblečení v době odchodu nemáme bližší informace. Prosíme občany, kteří by pohřešovanou někde viděli, nebo by věděli, kde se zdržuje, aby ihned kontaktovali nejbližší policejní služebnu, nebo volali na bezplatnou telefonní linku 158," uvedla mluvčí Policie ČR Irena Urbánková. (red)

Pohřešuje se muž z Prostějova!

Foto PČR

Rodinní příslušníci pohřešují od minulého týdne šestadvacetiletého Lukáše Leinwebera, který trvale bydlí v Prostějově. Muž odešel z domu 15. července večer a od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu a na mobilním telefonu je nedostupný.

"O dva dny později rodinní příslušníci zmizení muže oznámili na policii. Pátrání po pohřešovaném je prozatím neúspěšné, proto žádáme o pomoc i veřejnost," uvedla mluvčí policie Lenka Javorková. Pohřešovaný je 185 cm vysoké střední postavy, má modré oči, krátce střižené blond vlasy a nosí plnovous.

Pokud má někdo informace k pohybu Lukáše Leinwebera, ať kontaktuje policii na lince 158 nebo na kterékoli policejní služebně. (red)

 

Policie hledá čtyřletého chlapce

Foto PČR

Policie žádá o pomoc při pátrání po čtyřletém chlapci z Kroměřížska, který je od pátku nezvěstný.   

Tomáš Figura je vysoký 105 až 110 cm, hubené postavy, s blonďatými rovnými vlasy a hnědýma očima. Jeho zdánlivé stáři je 4 až 5 let. Je pohřešovaný již od pátku 29. června, proto se tím spíše může nacházet v různé vzdálenosti od svého bydliště.

V případě, že jste pohřešovaného chlapce viděli a máte jakékoli informace k jeho pohybu a pobytu, sdělte je na policejní linku 158 nebo na nejbližším obvodním oddělení.

Policisté pátrají po čtrnáctiletém chlapci

Foto PČR

Přerovští kriminalisté od 4. 8. 2017 pátrají po svěřenci výchovného ústavu Veselíčko. Jedná se o chlapce jménem Jan Cinek, který se narodil 17. 10. 2003 a trvalý pobyt má v okrese Šumperk. 

Je hubené, 167 cm vysoké postavy, vážící cca 47 kg. Má světlehnědé, krátké a často neupravené vlasy a šedo-modro-zelené oči. Na pravé ruce v oblasti palce až po zápěstí má jizvu po řezné ráně sklem.

Hledaný utekl z prázdninového pobytu a odmítá se vrátit zpět. Hoch je zřejmě ukrýván rodinou babičky na neznámém místě a v současné době se pravděpodobně pohybuje na Šumpersku. Rodina se často stěhuje a mění místa pobytu.

Policie stále pátrá po pohřešovaném radním Miroslavu Petříkovi!

Foto PČR

Na základě prověřených informací a poznatků byl poslední výskyt pohřešovaného zaznamenán ve středu 9. 5. 2018 kolem 7:15 hod na ulici Kobližné v Brně.

Na sobě měl kostkovanou bundu na zip, s drobnými hnědobílými kostkami, límec je prošitý černou látkou z vnitřní strany. Pod bundou měl modré triko s bílým nápisem a znakem TOM TAILER 1962 přes celou hruď.

Policisté nadále po pohřešovaném intenzivně pátrají a činí veškeré kroky k jeho vypátrání. Prověřují všechny získané informace a poznatky, žádné z nich nepodceňují. "Z taktických důvodů nemůžeme ke konkrétním krokům probíhajícího pátrání sdělovat žádné bližší informace," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. 

Policie pátrá po pohřešovaném muži!

Foto PČR

Devětačtyřicetiletý Miroslav Petřík z Olomouce byl naposledy spatřen v neděli 6. května 2018. Z místa bydliště odešel neznámo kam a od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu. Policisté žádají o pomoc při jeho hledání. 

"Pohřešovaný má střední postavu, modré oči, vlasy má krátké, rovné a šedé, uprostřed na pěšinku, nosí bradku," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. "K popisu oblečení v době jeho odchodu nemáme žádné bližší informace. Prosíme občany, kteří pohřešovaného muže někde viděli nebo ví, kde se zdržuje, aby ihned kontaktovali nejbližší policejní služebnu ČR, nebo volali na linku 158," dodala. (red)

Policie pátrá po tomto muži! Neviděli jste ho?

Foto PČR

Policisté žádají všechny občany o pomoc při pátrání po Čestmíru Matouškovi. 

"Čtyřiatřicetiletý muž s trvalým bydlištěm v Olomouci – Nových Sadech odešel 15. března ze svého bydliště. Od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu a je nekontaktní. Pan Matoušek je štíhlé, 175 cm vysoké postavy, má modré oči. Vlasy a vousy má mírně odrostlejší než na zveřejněné fotografii. Na sobě měl v době odchodu oblečen šedý svetr s bílými pruhy (viz. fotografie), pracovní oblečení nebo světlé rifle a na nohou pracovní obuv.

Pohřešovaná dívka z Prostějova se našla! Policie odvolává pátrání

Foto PČR

Dnešního dne bylo vyhlášeno celostátní pátrání po pohřešované nezletilé třináctileté Michaele Záveské, trvale bytem v Prostějově. Dívka odešla dne 8. března 2018 bez udání důvodu z domova. V minulosti nebyla pohřešovaná. Policie ji našla na Tachovsku.

"Odvoláváme pátrání po pohřešované třináctileté dívce, po které jsme dnes vyhlašovali pátrání v režimu "dítě v ohrožení". Dívka byla nalezena v pořádku na Tachovsku. Děkujeme za spolupráci a zveřejnění", uvedla mluvčí PČR Olomouckého kraje Miluše Zajícová. (red)

Pohřešovaná seniorka byla nalezena. Bohužel bez známek života

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Policisté územní odboru Olomouc se 6. října obrátili na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po pohřešované dvaasedmdesátileté ženě z Olomouce. Paní byla nalezena, bohužel bez známek života. 

"Pohřešovaná paní byla nalezena bez známek života v toku řeky Moravy. Nařízená pitva cizí zavinění zcela vyloučila," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.    "Vzhledem k tomu, že se jedná o tragickou a pro rodinu velmi citlivou událost, nebudeme z piety pozůstalým sdělovat žádné bližší informace," dodala mluvčí. (red)