pátrání po pohřešované osobě

Policie hledá patnáctiletou dívku

ilustrační foto

Přerovští kriminalisté pátrají po pátnáctileté dívce, která má trvalé bydliště v okrese Opava. Dívka je svěřenkyní dětského domova v Lipníku nad Bečvou. Dne 21. listopadu 2018 se nevrátila zpět z vycházky a do současné doby o sobě nepodala žádnou zprávu. Mohla by se pohybovat v okrese Opava nebo přímo v Opavě. Pátrání po ní bylo vyhlášeno 22. listopadu 2018.

K popisu hledané dívky lze uvést, že je štíhlé cca 160 cm vysoké postavy. Má tmavě hnědé dlouhé vlasy a hnědé oči.

Policie ČR žádá spoluobčany o poskytnutí informací k místu pobytu a pohybu hledané dívky. Policii je možné kontaktovat v pracovní dobu od 7.00 do 15.00 hodin na telefonní lince 974 778 336, 974 778 337, 601 365 551, nebo kdykoliv je možné předat informace k hledané osobě i na celostátní bezplatnou linku 158.

Policisté stále pátrají po pohřešovaném muži

Foto PČR

Po osmatřicetiletém Janu Kodešovi z okresu Šumperk pátrají policisté a rodina od března letošního roku. Muž je stále pohřešován.

"Muže pohřešují rodinní příslušníci, kteří s ním byli naposledy v kontaktu 12. března v Šumperku. Poté měl být spatřen ještě 16. března na Hlavní třídě v Šumperku, kdy měl jít od hotelu Grand směrem do centra města. V té době měl na sobě oblečenou reflexní bundu oranžové barvy a na zádech nesl velký batoh (krosnu). Od té doby je nekontaktní a nepodal o sobě žádnou zprávu," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Policie pátrá po cizinci. Ztratil se

Foto PČR

Od poloviny května pátrá Policie ČR po nezvěstném 40letém Romanu Paschenkovi z Ukrajiny. Pohřešování nahlásila jeho neteř, která uvedla, že strýc měl pracovat na Brněnsku jako zedník a již od ledna o něm nemá žádné zprávy a žádné zprávy nemá ani jeho manželka, která zůstala na Ukrajině. Poslední kontakt s jeho rodinou byl přes SMS, kterou poslal manželce na Ukrajinu k MDŽ a od té doby má telefon vypnutý.

Policisté z oddělení pátrání zjistili, že snad měl také pracovat na Olomoucku, ale bližší informace u jaké firmy, nebo kde bydlel, se jim nepodařilo sehnat. Muž je vysoký 170 až 175 cm, štíhlé postavy. Má tmavé krátké vlasy a tmavé oči. "Žádáme občany, kteří by mohli poskytnout jakoukoliv informaci po pohřešovaném muži, aby zavolali na linku 158, nebo se přímo obrátili na jakoukoliv služebnu," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. (red)

Policisté hledají ztraceného stařečka! Ztratil se na výstavě psů!

Foto PČR

Olomoučtí policisté od 1. září 2018 pátrají po osmdesátiletém Vladimíru Viltovi, trvale bytem v Morkovicích-Slížanech. Hledaný muž se ztratil v sobotu 1. září 2018 kolem jedenácté hodiny na výstavišti Flora v Olomouci při návštěvě výstavy psů.

Pohřešovaný Vladimír Vilt má zdánlivý věk 80 – 85 let, 160 – 170 centimetrů vysokou střední postavu, šedé, vlnité, středně dlouhé vlasy, modré oči, plochý nos a chybějící zuby. Když se ztratil, měl oblečenou modrou mikinu, šedé kalhoty a hnědé boty. U sebe měl bílou hůl a tašku s nákupem. "Pohřešovaný špatně vidí a špatně slyší a mohl by působit částečně zmateně," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Dle dosud zjištěných poznatků by se mohl pohybovat v lokalitě Olomouc Povel.

Policie pátrá po seniorce! Pomozme!

Foto PČR

Od sobotního rána (28. července 2018) pohřešují rodinní příslušníci 78letou seniorku, Ludmilu Houserková, která okolo osmé hodiny ráno odešla z místa trvalého bydliště v obci Olšany na Šumpersku neznámo kam a doposud o sobě nepodala žádnou zprávu.

"Pohřešovaná může být dezorientovaná, trpí Alzheimerovou chorobou. Je štíhlé postavy, vysoká 170 cm. Má krátce střižené prošedivělé vlasy. Na sobě by měla mít oblečenou halenku hnědé barvy bez rukávů, šedé tepláky a na nohou pravděpodobně nazouváky", popsala pohřešovanou mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Naposledy byla spatřena v sobotu 28. července okolo půl deváté ráno v Olšanech, u panelových domů poblíž pohostinství Varšava. Dosavadní šetření v místě bydliště a v širokém okolí nepřineslo kladného poznatku.

Policie pátrá po pohřešované ženě

Foto PČR

Třicetiletou Moniku Procházkovou z Olomoucka hledá od 24. července rodina i policie. Žena odešla z místa trvalého bydliště v v dopoledních hodinách neznámo kam a od té doby o sobě nepodala žádnou zprávu.

Pohřešovaná je plnoštíhlé postavy, má modré oči, dlouhé hnědé vlnité vlasy, uprostřed česané na pěšinku a má hluboký hlas.

"K popisu jejího oblečení v době odchodu nemáme bližší informace. Prosíme občany, kteří by pohřešovanou někde viděli, nebo by věděli, kde se zdržuje, aby ihned kontaktovali nejbližší policejní služebnu, nebo volali na bezplatnou telefonní linku 158," uvedla mluvčí Policie ČR Irena Urbánková. (red)

Pohřešuje se muž z Prostějova!

Foto PČR

Rodinní příslušníci pohřešují od minulého týdne šestadvacetiletého Lukáše Leinwebera, který trvale bydlí v Prostějově. Muž odešel z domu 15. července večer a od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu a na mobilním telefonu je nedostupný.

"O dva dny později rodinní příslušníci zmizení muže oznámili na policii. Pátrání po pohřešovaném je prozatím neúspěšné, proto žádáme o pomoc i veřejnost," uvedla mluvčí policie Lenka Javorková. Pohřešovaný je 185 cm vysoké střední postavy, má modré oči, krátce střižené blond vlasy a nosí plnovous.

Pokud má někdo informace k pohybu Lukáše Leinwebera, ať kontaktuje policii na lince 158 nebo na kterékoli policejní služebně. (red)

 

Policie hledá čtyřletého chlapce

Foto PČR

Policie žádá o pomoc při pátrání po čtyřletém chlapci z Kroměřížska, který je od pátku nezvěstný.   

Tomáš Figura je vysoký 105 až 110 cm, hubené postavy, s blonďatými rovnými vlasy a hnědýma očima. Jeho zdánlivé stáři je 4 až 5 let. Je pohřešovaný již od pátku 29. června, proto se tím spíše může nacházet v různé vzdálenosti od svého bydliště.

V případě, že jste pohřešovaného chlapce viděli a máte jakékoli informace k jeho pohybu a pobytu, sdělte je na policejní linku 158 nebo na nejbližším obvodním oddělení.

Policisté pátrají po čtrnáctiletém chlapci

Foto PČR

Přerovští kriminalisté od 4. 8. 2017 pátrají po svěřenci výchovného ústavu Veselíčko. Jedná se o chlapce jménem Jan Cinek, který se narodil 17. 10. 2003 a trvalý pobyt má v okrese Šumperk. 

Je hubené, 167 cm vysoké postavy, vážící cca 47 kg. Má světlehnědé, krátké a často neupravené vlasy a šedo-modro-zelené oči. Na pravé ruce v oblasti palce až po zápěstí má jizvu po řezné ráně sklem.

Hledaný utekl z prázdninového pobytu a odmítá se vrátit zpět. Hoch je zřejmě ukrýván rodinou babičky na neznámém místě a v současné době se pravděpodobně pohybuje na Šumpersku. Rodina se často stěhuje a mění místa pobytu.

Policie stále pátrá po pohřešovaném radním Miroslavu Petříkovi!

Foto PČR

Na základě prověřených informací a poznatků byl poslední výskyt pohřešovaného zaznamenán ve středu 9. 5. 2018 kolem 7:15 hod na ulici Kobližné v Brně.

Na sobě měl kostkovanou bundu na zip, s drobnými hnědobílými kostkami, límec je prošitý černou látkou z vnitřní strany. Pod bundou měl modré triko s bílým nápisem a znakem TOM TAILER 1962 přes celou hruď.

Policisté nadále po pohřešovaném intenzivně pátrají a činí veškeré kroky k jeho vypátrání. Prověřují všechny získané informace a poznatky, žádné z nich nepodceňují. "Z taktických důvodů nemůžeme ke konkrétním krokům probíhajícího pátrání sdělovat žádné bližší informace," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.