Pavel Dopita

Vrahovická drakiáda se báječně vydařila!

Foto Pavel Dopita, Naše Vrahovice

Nedělní vrahovická Drakiáda, jejíž součástí byl i Vrahovický double, se náramně vydařila. Na louce poblíž hřiště Sokola ve Vrahovicích se potkala padesátka rodičů s dětmi.

"Sešla se padesátka osob, z toho dobrá polovina dětí. Draků na obloze létalo patnáct. Neopomněli jsme též soutěžit a na závěr si opekli špekáčky. Počasí bylo dobré, skvěle jsme si akci užili", shrnul událost pořadatel Pavel Dopita. (red)

Pozor! Drakiáda za chvíli!

ilustrační foto plakát

Nedaleko hřiště Sokola ve Vrahovicích se od druhé hodiny odpolední chystá Drakiáda. A ne ledajaká! Její součástí je Vrahovický double! Hod kettlebellem a běh se zátěží!

"Původně jsem prosazoval jako zpestření Drakiády jinou silovou disciplínu, ale ta předpokládala funkční workoutové hřiště. Protože nám ovšem improvizace není cizí a já mám rád kettlebell, nabízí se hod s "dvanáctkou", ženy s osmikilovou zátěží. Takže, příjďte si pustit draka, opéct špekáček a vyzkoušet si tuto netradiční disciplínu! Pozor, hod přes hlavu bude jen na povolení u těch, kteří tuto techniku zvládají!", zve návštěvníky na pestré odpoledne pořadatel Pavel Dopita. (red)

Vyrazili jste dnes na Vrahovický bicykl?

Foto Pavel Dopita jr.

Dnes úderem osmé ranní jste se mohli "nominovat" do cykloturistické akce Vrahovický bicykl. Start byl připraven z hřiště Sokola ve Vrahovicích a pro účastníky byly připraveny dvě cyklotrasy. Na trať se účastníci vydávali individuálně.

"Pro cykloturisty byly připraveny v itineráři značené trasy, jedna s délkou šestadvacet a druhá s délkou devětapadesát kilometrů. Většina z cyklistů vyrazila na trať s menším počtem kilometrů. Nejstarším účastníkem byl sedmaosmdesátiletý Jaroslav Punčochář, který dorazil z Kelčic, a vydal se na šestadvacetikilometrovou trasu. Nejmladšími účastníky byly dvě děti s ročníkem narození 2014", uvedl pro Prostějovské novinky jeden z organizátorů, pan Pavel Dopita. V cíli byly pro každého připraveny diplomy, ale také občerstvení.

Innogy WINTER RUN v Ostravě se zúčastnili i prostějovští běžci!

Foto Martina Soldánová

Innogy Winter Run se konal dnes, v sobotu 21. ledna, v Ostrově v Komenského sadech. Závodníci si mohli vybrat trať dlouhou čtyři či osm kilometrů, vyběhli úderem dvanácté hodiny.

Letošní série zimních běhů, innogy WINTER RUN, jež jsou nově zařazeny do MČR, se účastní i běžci z Prostějova. Na pocity z dnešního běhu jsme se zeptali Martiny Soldánové. "Trať byla perfektně značená, i když povrch zledovatěl. Část z přibližně pěti set závodníků běžela čtyřkilometrový okruh, my jsme si však zvolili osm kilometrů dlouhou trať. Se svým dnešním výkonem jsem velmi spokojená a ráda bych pogratulovala svému kamarádovi, Pavlu Dopitovi, k tomu, že po druhé za sebou se umístil na stupních vítězů ve své kategorii", uvedla k dnešnímu závodu paní Martina.

Děkujeme! (red)