Pavel Dopita

Vyrazili jste dnes na Vrahovický bicykl?

Foto Pavel Dopita jr.

Dnes úderem osmé ranní jste se mohli "nominovat" do cykloturistické akce Vrahovický bicykl. Start byl připraven z hřiště Sokola ve Vrahovicích a pro účastníky byly připraveny dvě cyklotrasy. Na trať se účastníci vydávali individuálně.

"Pro cykloturisty byly připraveny v itineráři značené trasy, jedna s délkou šestadvacet a druhá s délkou devětapadesát kilometrů. Většina z cyklistů vyrazila na trať s menším počtem kilometrů. Nejstarším účastníkem byl sedmaosmdesátiletý Jaroslav Punčochář, který dorazil z Kelčic, a vydal se na šestadvacetikilometrovou trasu. Nejmladšími účastníky byly dvě děti s ročníkem narození 2014", uvedl pro Prostějovské novinky jeden z organizátorů, pan Pavel Dopita. V cíli byly pro každého připraveny diplomy, ale také občerstvení.

Innogy WINTER RUN v Ostravě se zúčastnili i prostějovští běžci!

Foto Martina Soldánová

Innogy Winter Run se konal dnes, v sobotu 21. ledna, v Ostrově v Komenského sadech. Závodníci si mohli vybrat trať dlouhou čtyři či osm kilometrů, vyběhli úderem dvanácté hodiny.

Letošní série zimních běhů, innogy WINTER RUN, jež jsou nově zařazeny do MČR, se účastní i běžci z Prostějova. Na pocity z dnešního běhu jsme se zeptali Martiny Soldánové. "Trať byla perfektně značená, i když povrch zledovatěl. Část z přibližně pěti set závodníků běžela čtyřkilometrový okruh, my jsme si však zvolili osm kilometrů dlouhou trať. Se svým dnešním výkonem jsem velmi spokojená a ráda bych pogratulovala svému kamarádovi, Pavlu Dopitovi, k tomu, že po druhé za sebou se umístil na stupních vítězů ve své kategorii", uvedla k dnešnímu závodu paní Martina.

Děkujeme! (red)