Penny Market

Pokladním přidává i Penny market

ilustrační foto logo

Obchodní řetězce působící v České republice pokračují v navyšování mezd. Den potom, co přidání zaměstnancům oznámilo Tesco, zveřejnil zprávu o zvýšení mezd také Penny Market. Pokladní budou od srpna brát minimálně dvacet tisíc korun.

Pro pracovníky Penny Marketu představuje poslední zvýšení mezd, na které se mohou těšit od srpna, už druhé letošní přidání. Od března zvýšil řetězec zaměstnancům mzdu na stávajících osmnáct tisíc. Teď pokladním přidává znovu.

Pokladní v první mzdové úrovni budou od 1. srpna brát 20 000 korun. "Každý rok je také zaručeno automatické zvyšování mzdy," uvedl jednatel Penny Marketu Martin Peffek. (Zdroj penny.cz)

 

 

Na Štědrý den nenakoupíte jedině v Penny

ilustrační foto iprostejov.cz

Vánoce se blíží mílovými kroky a my spoléháme na to, že velké obchody nás nenechají ve „štychu“ a budou mít otevřeno i na Štědrý den. Budou, až na jeden. Penny letos jako jediný řetězec zůstane zavřený.

Všech 370 prodejen Penny Marketu letos 24. prosince zavře, přestože zákon umožňuje obchodním řetězcům prodej na Štědrý den až do poledne. „Pro Penny Market je obzvlášť důležité zajistit svým zaměstnancům náležité pracovní podmínky. Chceme, aby si odpočinuli po hektickém předvánočním období. Zároveň je to i poděkování za jejich celoroční práci. Budeme rádi, když stráví vánoční svátky v rodinném kruhu. Penny Market je společnost, která uznává tradice a zejména hodnoty Vánoc, jedněch z nejdůležitějších svátků v roce,“ říká jednatel Penny Marketu Martin Peffek.

Hluboce zmrazená kuřecí játra z Penny Marketu byla kontaminována žlučí

Foto SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v tržní síti potravinu nevhodnou k lidské spotřebě, FRANGOSUL – HLUBOCE ZMRAŽENÁ KUŘECÍ JÁTRA. V odebraném vzorku se po rozmražení potvrdila kontaminace žlučníkem, částí žlučových cest a žlučovými šťávami. 

Játra byla označena datem minimální trvanlivosti do 17. 9. 2017, šarží MN 079 216, a jako výrobce byla uvedena brazilská společnost JBS Aves Ltda-Matadouro de Avese Coelhos-Rua Buarque de Macedo, 3620, Montenegro, země původu: Brazílie.

„Výrobek byl nabízen v distribuční síti společnosti Penny Market s.r.o. Inspekce uložila kontrolované osobě opatření k okamžitému stažení uvedené šarže ze všech svých provozoven a bude s ní zahájeno správní řízení o uložení sankce,“ konstatoval referent mediální komunikace SZPI Radoslav Pospíchal. (red)

Zásobování Penny marketu? Vyřešeno!

ilustrační foto iprostejov.cz

Změna příjezdu zásobovacích aut k Penny marketu v Plumlovské ulcii v Prostějově zajímala místní obyvatele. Magistrát situaci vyřešil.

Budova obchodu byla koncipována tak, že je nutné zásobování z ulice Emila Králíka. Problém je v omezené průjezdnosti této ulice pro nákladní automobily a parkování osobních automobilů v místech, kde to dopravní předpisy zakazují. „Pro zlepšení situace byl upraven oblouk v křižovatce ulice Emila Králíka a Melantrichova, dále bylo dopravním značením zakázáno stání vozidel v této křižovatce. Domníváme se, že přijatá opatření jsou v této chvíli dostačující.