Penny Market

V Penny na Štědrý den nenakoupíte

ilustrační foto logo

Potravinový řetězec Penny Market na Štědrý den kompletně uzavře své prodejny. Chce dopřát svým zaměstnancům klidné svátky bez stresu a shonu.

Řetězec Penny Market se vyjádřil, že obchody po celé ČR na Štědrý den zavřou. Vedení si přeje, aby zaměstnanci mohli trávit Vánoce doma se svou rodinou. Toto přívětivé gesto udělala společnost už podruhé. Volno na Štědrý den měli její zaměstnanci už o Vánocích 2017.

Tesco bude mít otevírací dobu o Vánocích nařízenou podle zákona. Podle něj musí mít obchody s plochou nad 200m2 na Boží hod a na Štěpána zavřeno. Jak bude otevřeno na Štědrý den a na silvestra, zatím ještě nění jisté.

Zeleninová směs s karotku je nebezpečná, varuje Lidl a Penny

ilustrační foto

Obchodní řetězec Lidl ve čtvrtek večer přišel s důležitým varováním pro své zákazníky. Zeleninová směs s karotkou značky Freshona od belgického dodavatele může obsahovat listerie, které u některých lidí dokážou vyvolat vážné onemocnění zažívacího ústrojí. Řetězec už výrobek stahuje z trhu, zároveň vyzývá všechny, kdo si ho koupili, ať ho vrátí. Se stejným varováním přišel i Penny Market.

S varováním pro spotřebitele přišel obchodní řetězec okolo osmé hodiny večer. "Vážení zákazníci, věnujte prosím pozornost následující důležité informaci. Z důvodu preventivní ochrany spotřebitelů stahujeme z prodeje Zeleninovou směs s karotkou značky Freshona. Pokud jste si výrobek zakoupili, můžete jej donést do kterékoliv prodejny. Peníze Vám budou vráceny i bez účtenky. Za případné nepříjemnosti se omlouváme," informoval Lidl prostřednictvím facebooku.

Pokladním přidává i Penny market

ilustrační foto logo

Obchodní řetězce působící v České republice pokračují v navyšování mezd. Den potom, co přidání zaměstnancům oznámilo Tesco, zveřejnil zprávu o zvýšení mezd také Penny Market. Pokladní budou od srpna brát minimálně dvacet tisíc korun.

Pro pracovníky Penny Marketu představuje poslední zvýšení mezd, na které se mohou těšit od srpna, už druhé letošní přidání. Od března zvýšil řetězec zaměstnancům mzdu na stávajících osmnáct tisíc. Teď pokladním přidává znovu.

Pokladní v první mzdové úrovni budou od 1. srpna brát 20 000 korun. "Každý rok je také zaručeno automatické zvyšování mzdy," uvedl jednatel Penny Marketu Martin Peffek. (Zdroj penny.cz)

 

 

Na Štědrý den nenakoupíte jedině v Penny

ilustrační foto iprostejov.cz

Vánoce se blíží mílovými kroky a my spoléháme na to, že velké obchody nás nenechají ve „štychu“ a budou mít otevřeno i na Štědrý den. Budou, až na jeden. Penny letos jako jediný řetězec zůstane zavřený.

Všech 370 prodejen Penny Marketu letos 24. prosince zavře, přestože zákon umožňuje obchodním řetězcům prodej na Štědrý den až do poledne. „Pro Penny Market je obzvlášť důležité zajistit svým zaměstnancům náležité pracovní podmínky. Chceme, aby si odpočinuli po hektickém předvánočním období. Zároveň je to i poděkování za jejich celoroční práci. Budeme rádi, když stráví vánoční svátky v rodinném kruhu. Penny Market je společnost, která uznává tradice a zejména hodnoty Vánoc, jedněch z nejdůležitějších svátků v roce,“ říká jednatel Penny Marketu Martin Peffek.

Hluboce zmrazená kuřecí játra z Penny Marketu byla kontaminována žlučí

Foto SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v tržní síti potravinu nevhodnou k lidské spotřebě, FRANGOSUL – HLUBOCE ZMRAŽENÁ KUŘECÍ JÁTRA. V odebraném vzorku se po rozmražení potvrdila kontaminace žlučníkem, částí žlučových cest a žlučovými šťávami. 

Játra byla označena datem minimální trvanlivosti do 17. 9. 2017, šarží MN 079 216, a jako výrobce byla uvedena brazilská společnost JBS Aves Ltda-Matadouro de Avese Coelhos-Rua Buarque de Macedo, 3620, Montenegro, země původu: Brazílie.

„Výrobek byl nabízen v distribuční síti společnosti Penny Market s.r.o. Inspekce uložila kontrolované osobě opatření k okamžitému stažení uvedené šarže ze všech svých provozoven a bude s ní zahájeno správní řízení o uložení sankce,“ konstatoval referent mediální komunikace SZPI Radoslav Pospíchal. (red)

Zásobování Penny marketu? Vyřešeno!

ilustrační foto iprostejov.cz

Změna příjezdu zásobovacích aut k Penny marketu v Plumlovské ulcii v Prostějově zajímala místní obyvatele. Magistrát situaci vyřešil.

Budova obchodu byla koncipována tak, že je nutné zásobování z ulice Emila Králíka. Problém je v omezené průjezdnosti této ulice pro nákladní automobily a parkování osobních automobilů v místech, kde to dopravní předpisy zakazují. „Pro zlepšení situace byl upraven oblouk v křižovatce ulice Emila Králíka a Melantrichova, dále bylo dopravním značením zakázáno stání vozidel v této křižovatce. Domníváme se, že přijatá opatření jsou v této chvíli dostačující.