petarda

Vyhodila z okna petardu. Vybuchla jen kousek od člověka!

ilustrační foto internet

Neuvážené jednání mohlo mít značné následky. V podvečer 7. prosince nahlásil jeden z prostějovských občanů na linku 156, že neznámá osoba po něm z okna hodila petardu, která vybuchla kousek od něj. 

Strážníci  následně zjistili, že 28letá  žena, která rachejtli vyhodila, chtěla dětem udělat radost. "Muže si nevšimla a za své jednání se omluvila. Naštěstí v tomto případě nedošlo ke zranění ani k jiné újmě, a proto byla celá věc protentokrát vyřešena domluvou," uvedla strážník Jana Adámková. (red)

 

Na hokeji létaly petardy

ilustrační foto mestoperniku.cz

Ve středu od 16:00 do 21:30 hodin realizovali policisté územního odboru Prostějov v součinnosti s pořádkovou jednotkou Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje a strážníky prostějovské městské policie preventivní bezpečnostní opatření v souvislosti s hokejovým utkáním klubů LHK Jestřábi Prostějov a HC Zubr Přerov. Policisté dohlíželi na dodržování veřejného pořádku v okolí zimního stadionu a bezpečí asi 3 600 diváků, z toho 300 fanoušků hostujícího celku z Přerova.

„Při tradičně emočně vypjatém zápasu došlo k několika drobným narušením veřejného pořádku a občanského soužití spočívajícím v házení předmětů a pyrotechniky mezi fanoušky obou klubů. Po ukončení zápasu příslušníci pořádkové jednotky po dohodě s pořadateli dohlédli na bezpečné nastoupení přerovských fanoušků do přistavených autobusů. Při tomto policisté v několika případech použili donucovací prostředky hmaty a chvaty a slzotvorné prostředky. Při jejich použití nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Muž napomenul mladíky, ti mu vhodili petardu na balkon!

ilustrační foto internet

 

Minulý víkend bylo na městskou policii nahlášeno hlučné chování tří osob, které se zdržovaly na ulici Okružní. Tři mladíci popíjeli pivo, rušili hlasitým projevem noční klid, znečistili veřejné prostranství lahvemi a nedopalky.

"Dva z této slupiny (22,23 let) slovně uráželi jednoho z bydlících, a to značně hrubými výrazy a dokonce tomuto muži vhodili petardu na balkón. Tímto jsou dotyční podezřelí z přestupků neuposlechnutí výzvy, rušení nočního klidu, vzbuzování veřejného pohoršení, znečištění veřejného prostranství a porušením vyhlášky města č. 10/2009, která zakazuje v okruhu 100 m od dětských hřišť konzumovat lihoviny. Celá událost byla postoupena správnímu orgánu", sdělila Jana Adámková z městské policie. (red) 

Policie hledá vrhače petard. Dobrý skutek přinesl zranění

Foto FB

 

V úterý před sedmou ráno došlo k vážnému incidentu v sídlišti E. Valenty. Zraněn při něm byl muž, který skončil v brněnské nemocnici.

Na křižovatce u ProMedicy hodil někdo pod kola kočárku petardu. Projíždějící cyklista petardu vzal do ruky s úmyslem ji odhodit dál. "Bohužel mu petarda vybuchla v ruce," potvrdila redakci incident mluvčí policie Irena Urbánková. Muž podle jejich slov skončil s vážným poraněním ruky na plastické chirurgii v Brně. "Oznámením se zabýváme a okolnosti zjišťujeme," dodala mluvčí. (ber)

Vhodil petardu, odjel!

ilustrační foto

 

Po třiadvacáté hodině bylo přijato na linku 156 sdělení o osobě, která vhodila petardu do plastové nádoby na odpad. Ta vybuchla a její obsah se rozletěl po okolí. Pachatele hledají policisté.

„Dle svědka měla podezřelá osoba z místa odjet vozidlem. Strážníci provedli kontrolu okolí, ale zmíněný vůz nenalezli,“ konstatovala strážník Jana Adámková. Protože se jednalo o neznámého pachatele, předali strážníci událost k dalšímu šetření Policii ČR. (red)

Petarda ve schránce - hrozí 3 roky!

ilustrační foto

Trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení se dopustil neznámý pachatel, který v pondělí večer v Hrdibořicích vhodil do poštovní schránky petardu. Hrozí mu až tři roky vězení.

Do poštovní schránky, umístěné na zdi místního pohostinství, vhodil pachatel petardu, která způsobila při výbuchu vytržení dvířek a částečné poškození samotné konstrukce,“ popsal událost policejní mluvčí Josef Bednařík. Způsobil tak škodu kolem 4500 korun a navíc znemožnil provoz schránky. Hrozí mu trest odnětí svobody až na tři léta. (red)

Místo zločinu: 
Hrdibořice
Czech Republic