pistole

Muž se postřelil. Byl opilý

ilustrační foto PČR

V úterý 2. ledna po osmnácté hodině došlo na dvoře rodinného domu v obci na Němčicku k postřelení třiapadesátiletého muže. Dle pozdější výpovědi poškozeného muže k náhodnému výstřelu došlo, když po údržbě zbraň nesl uložit do trezoru. Na dvoře domu mu však pistole vypadla a při dopadu na betonovou zem došlo k výstřelu.

"Střela muže poranila na dolní končetině. K ošetření byl převezen do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že provedenou dechovou zkouškou u něho policisté změřili hodnotu 0,76 ‰ alkoholu v dechu. Dalším šetřením policisté zjistili, že muž je oprávněným držitelem této zbraně. Okolnosti případu šetří policisté z obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou. (red)

 

Vrah z Bedihoště dostal třináct let. Odvolal se

ilustrační foto ber

Jak PvNovinky informovaly, 66letý Antonín P., který 16. března 2016 zastřelil v Bedihoští dvěma ranami z podomácku vyrobené pistole svého tchána, byl propuštěn z vazby. Před brněnským soudem stanul opět dnes, 16. listopadu.

Soudkyně Jaroslava Bartošová vynesla rozsudek za vraždu a nedovolené ozbrojování. Antonína P. poslala na třináct let do vězení. Muž, za kterého se v petici zaručilo přes čtyři sta lidí, se na místě odvolal, státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. (ber)

 

Předjížděl jiné vozidlo a přitom střílel z plynové pistole

ilustrační foto

 

Dvacetiletý muž z Litovle během předjíždění auta střílel z plynové pistole. Nyní mu v případě odsouzení hrozí až dva roky ve vězení.

„Kolem 17.45 hodin na místě veřejně přístupném mezi obcemi Nové Zámky směr na Nové mlýny, při jízdě vozidlem Škoda Felicia vytáhl plynovou zbraň z okénka vozidla a nejméně třikrát vystřelil směrem do vzduchu. To vše probíhalo právě ve chvíli, kdy předjížděl jiné motorové vozidlo. Posádka předjížděného vozidla střílejícího mladíka začala pronásledovat a tuto událost oznámila policistům,“ konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Ihned po přijatém oznámení policisté začali po řidiči pátrat. Zhruba za necelé dvě hodiny ho zadrželi.

V neděli se v Prostějově střílelo. Strážníky napadl pes. Zastřelili ho

ilustrační foto

 

V neděli odpoledne se v Prostějově střílelo. Městské strážníky napadl německý ovčák. K útoku ho prý vyslal jeho majitel.

Městští strážníci zasahovali v ulici v blízkosti Sportcentra. Podle neoficiálního zdroje z Městské policie se před nimi muž, trvale žijící v jednom z domů, dal na útěk. „Doběhl domů a pustil na ně svého německého ovčáka,“ sdělil redakci strážník, který si nepřál být jmenován. Městský strážník následně psa usmrtil třemi výstřely. "Zásah byl adekvátní situaci, kolega postupoval naprosto podle předpisů," dodal. Případ je v šetření PČR.

O oficiální verzi redakce požádala Městskou policii a Policii ČR. S odpověďmi vás seznámíme. (ber)

Ve Vodní řidič vyhrožoval druhému plynovou pistolí!

ilustrační foto internet

 

Policejní zásah si vyžádala včera ráno půtka dvou řidičů ve Vodní ulici v Prostějově. Podle Prostějovského deníku si účty vyřizovali dva řidiči. Jeden z nich argumentoval plynovou pistolí.

„Na místě bylo asi šest vozů policie a jejich posádky se zajímaly o zaparkovaný vůz Škoda Octavia Combi. Stalo se tak kousek od zverimexu," popsal Deníku událost Antonín Sprinz.Podle policejního mluvčího Josefa Bednaříka se jednalo se o incident mezi řidiči, kdy jeden měl vyhrožovat druhému plynovou pistolí. "Případ je v současné době v šetření. Více informací poskytneme k případu ve čtvrtek," dodal Bednařík. (ber)

Vloupal se do hospody, odcizil i pistoli!

ilustrační foto www.korabrno.cz

 

Ze soboty na neděli se vloupal do hospody ve Vřesovicích zloděj. Odnesl si mimo jiné i pistoli.

Po rozbití okna dveří vnikl dovnitř a odcizil různé cukrovinky, cigarety, alkohol a další nealkoholické nápoje. "Zloděj také našel a odcizil revolver značky KORA, vzor Sport speciál, ráže 22 long rifle," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Majitel škodu vyčíslil na necelých 11 tisíc korun.(red)

Oblíbenou zbraní je pistole ČZ 75 ráže 9 mm, říká pistolnice

Foto pistolnice

 

Prásk, houkne těžká pistole a letící kulka vzápětí vyvrtá díru do papírového terče. Střelec přiloží k očím dalekohled a souhlasně kývne. “Zásah,“ říká spokojeně prostějovská pistolnice Eva Frýbortová. Zásah a ne první. Eva patří k nejúspěšnějším členům prostějovského střeleckého klubu.

Ke střelbě se dostala už na základní škole, kdy střílela ze vzduchovky na závodech branné zdatnosti. Na střední přesedlala na malorážku, po skončení školy nastoupila do vojenského podniku. S kolegy začala chodit na vojenskou střelnici, naučila se ovládat samopal i další dlouhé zbraně. Její srdce ale patří zbraním krátkým. „Pistole je pro ženu přece jen vhodnější, nevyžaduje takovou sílu. No a pokud to není opravdové „dělo“, nemusím se bát, že mě zpětný náraz přizabije,“ směje se.

Zastřelil se ve vlastní hospodě. Našla ho dcera!

ilustrační foto

 

Svou vlastní, legálně drženou zbraní se zastřelil majitel hospody v ulici Dolní. V té době měla restaurace zavřeno.

"Dne 26. 6. 2013 kolem čtrnácté hodiny oznámila na policii 34letá žena, že v restauraci na ulici Dolní v Prostějově nalezla svého otce bez známek života. Šetřením bylo zjištěno, že muž se zastřelil svou legálně drženou zbraní. Dalším ohledáním nebylo zjištěno cizí zavinění, ve věci byla nařízena zdravotní pitva", uvedl k tragické události tiskový mluvčí Policie Olomouckého kraje Josef Bednařík.

 

 

 

 

 

V posledním domácím zápase 1. SK drtivě vyhrálo

ilustrační foto

Už kolo před koncem makí prostějovští fotbalisté jistotu, že splní svůj předsezónní cíl a skončí třetí.

V dnešním předposledním kole totiž na domácím hřišti Prostějované rozdrtili Břeclav 6:0 a čtvrté béško Sigmy je již nemůže dostihnout. Jistotu mají i v tom, že už v tabulce nepostoupí výše. Jistým vítězem MSFL je Třinec a na druhém místě už určitě skončí Frýdek-Místek.Otevřené proto již zůstává jen to, kdo při sestupu doprovodí beznadějně posledné Rosice.