plavání

Prostějovský Jakub Cibulka vyplaval v Novém Jičíně zlato a bronz

Foto plavecký oddíl Prostějov, swimm-pv.cz

Uplynulý víkend se Novém Jičíně uskutečnil 40. ročník Malé ceny Nového Jičína a Ceny Moravské brány. Mítinku se zúčastnilo osmnáct prostějovských plavců. Medaile si odvezl člen TJ Prostějov Jakub Cibulka.

Jakub Cibulka v disciplíně 100m motýlek zvítězil výkonem 0:58,19 a na dvojnásobné trati obsadil bronzovou příčku časem 2:14,83. Probojoval se také do finále disciplín 50m prsa a 50m motýlek, kde zůstal těsně za medailemi.

Do semifinále na 50m znak se také probojovala Eva Marciánová, kde výkonem 0:31,99 zůstala jen těsně za branami finále. Další semifinále vyplaval Lukáš Řehořek v disciplíně 50m prsa a Kateřina Kadlecová na 50m volný způsob. Oba obsadili shodně 11. místo a do finále nepostoupili.

Plavecký oddíl zve na Veterániádu!

ilustrační foto plakát

Plaveme šedesát pět let! To je podtitul akce, kterou pořádá 10. září Plavecký oddíl TJ Prostějov.

„Veterániáda vypukne od 10 hodin v městských lázních, od 17 hodin je plánováno posezení v restauraci U Hudečků,“ zvou bývalé i současné členy pořadatelé. (red)

Prostějov má mistryni světa!

Foto Michal Mucha

Skvěle a až neuvěřitelně reprezentovala česká výprava svoji vlast, ale i svá města a oddíly na Mistrovství světa v zimním plavání v Rusku v Tyumenu. Mistrovství se konalo od 8.3. do 12.3. a čeští plavci a plavkyně zde předvedli, že se ledové sibiřské vody nebojí. Mezi nimi byla i Dana ZBOŘILOVÁ, přemožitelka kanálu La-Manche z roku 2001 a současná předsedkyně oddílu dálkového a zimního plavání TJ HANÁ Prostějov.

Do Tyumenu jelo reprezentovat Českou republiku celkem 10 plavců a plavkyň. Přičemž tohoto 10. Mistrovství světa v zimním plavání se zúčastnilo celkem 1264 plavců a plavkyň (800 mužů a 264 žen) ze 42 zemí světa. Teplota vody se pohybovala okolo 1°C. Venkovní teplota vzduchu byla okolo 7°C. Česká republika si ze Sibiře odvezla celkem 7 medailí. 2 zlaté, jednu stříbrnou a 4 bronzové. Celkově se naše země umístila na 7. místě, což je v té obrovské světové konkurenci velice krásné umístění. Můžeme říci, že se řadíme mezi velmoci v zimním plavání.

Koupání na jezerech v Tovačově? Povoleno jen někde

ilustrační foto

Pohrdáte koupališti a raději vyhledáte přírodní vodní plochu? Tak asi stejně jako řada dalších občas zamíříte na Donbas, jezera u Tovačova. Jenže pozor, koupat se v nich je jednak na vlatní nebezpečí, druhak v podstatě zakázáno. PvNovinky přináší mapu jezer i s popsekm, jakému účelu slouží. Dočtete se rovněž, kde se můžete bez obav z postihu vykoupat.

Tovačovská jezera

Tovačovská jezera začala vznikat v padesátých letech minulého století jako zatopená plocha po těžbě stěrkopísku .

Plavání? V Lázních!

ilustrační foto MMP

Po nutné údržbě jsou od 1. srpna opět otevřeny prostějovské lázně. Zaplavat si můžete od středy do neděle.

Od středy do neděle je bazén až do konce srpna otevřen pro veřejnost od 10 do 18 hodin. V pondělí a úterý jsou lázně zavřeny. (ber)

Praskačová, Cibulka a Řehořek – Mistři republiky v prostějovském bazéně

Foto M. Novotná

Poslední víkend před Vánocemi se v plzeňském bazénu na Slovanech uskutečnilo Zimní mistrovství České republiky dorostu a dospělých. V průběhu čtyř dnů se na startu představilo pět prostějovských plavců. A jaká byla bilance? Tři zlaté medaile, dvě stříbrné a jedna bronzová. Je krásné, že v prostějovském bazéně už zase plavou zlatí Mistři republiky.

Hned první den vynesl výkon Jakuba Cibulky prostějovskému plavání stříbrnou medaili v disciplíně 100 metrů polohový závod. Čas 0:57,63 je současně Jakubovým osobním rekordem.

Koupání pod hvězdami? Již toto sobotu!

Jak to šplouchá v noci v Aquaparku? To se dozvíte již tuto sobotu. KOUPÁNÍ POD HVĚZDAMI začne v Aquaparku Olomouc ve 20 hodin.

Zaplavete si při podvodním osvětlení, vyřádíte se na vodních atrakcích, se zářícími tyčinkami nebo při soutěžích pro malé i velké. Na programu jsou také masáže dlaní a chodidel s lahodným drinkem ZDARMA nebo saunové ceremoniály za příplatek. "Akce skončí hodinu před půlnocí," zvou pořadatelé. (ber)

Prostějovští plavci vylovili na Letním mistrovství dorostu šest medailí

Od pátku 20.6.2014 do neděle 22.6.201 bojovalo kvarteto prostějovských dorostenců na Letním mistrovství ČR dorostu v Ústí nad Labem.

Nejnáročnější měl první den šampionátu Jakub Cibulka. Postavil se na start ve třech disciplínách. Na 50m volný způsob postoupil do finále ze 6. místa časem 0:24,88. Na znakové padesátce postoupil jako druhý výkonem 0:28,59 a v motýlkovém sprintu si zajistil postup časem 0:25,95 jako třetí. Do finále na 50m motýlek se také kvalifikovala ze 4. místa Kateřina Praskačová časem 0:30,00. Michaela Petrželová zůstala ve stejné disciplíně za postupem, když se umístila na 10. místě výkonem 0:30,85.

Rekordní účast plavců v Čehovicích!

V sobotu 16. listopadu se na čehovickém rybníku uskutečnil v pořadí sedmý závod v rámci Českého poháru v zimním plavání. Do 7 °C chladné vody se ponořil rekordní počet zimních plavců a otužilců. I divácká účast byla letos enormně vysoká. Tento sport láká v poslední době více a více lidí různého věku. Byl to v pořadí 40. závod v zimním plavání, který oddíl dálkového a zimního plavání TJ Haná Prostějov ve své historii uspořádal na Hané. Plavce již tradičně čekaly trasy 1000 m, 750 m, 500 m a 250 m. Letos se přihlásilo i spousta diváků na diváckou trať v délce 100 m o „Čehovického zimního čochtana“. Rekordních 131 plavců a plavkyň dosáhlo neuvěřitelných výsledků. Plavce přijela podpořit a jejich výkony ocenit i senátorka za Prostějovsko Božena Sekaninová.

V letošním roce jsou podle nových pravidel poprvé hodnocen zvlášť muži a zvlášť ženy. Ač je to neuvěřitelné, ze 131 plavců zastupovalo „něžné pohlaví“ 41 žen. Nejstarší plavkyní byla Blanka Vyskočilová (1939), nejstarším plavcem byl Stanislav Boháč (1935) – oba z Hradce Králové. Do chladné vody se ponořily a zkusily si nejkratší 100 m trať i čtyři děti ve věku do 11 let, které předvedly za velké podpory a obrovského potlesku diváků neuvěřitelný výkon. A jaké byly výsledky?

Lukáš Řehořek dvojnásobným mistrem republiky

Během uplynulého víkendu se uskutečnila dvě Mistrovství České republiky žactva. Z Kopřivnice přivezla výprava mladých prostějovských plavců z TJ Prostějov dvě zlaté medaile a nového mistra republiky v disciplínách 100 a 200 metrů prsa Lukáše Řehořka. K dvěma mistrovským titulům přidal Lukáš ještě tři stříbrné medaile. Stříbro přivezla z Českých Budějovic i plavkyně Míša Petrželová za disciplínu 100 metrů volný způsob.

První zlato se Lukášovi podařilo získat hned v prvním dnu žákovského šampionátu. V disciplíně 100 metrů prsa vybojoval v kategorii mladšího žactva mistrovský titul časem 1:17.96. Tímto časem překonal oddílový rekord Davida Běhala z roku 2000. Přidal ještě stříbrné medaile na 100 metrů polohový závod a 100 metrů znak, když dohmátl za vítězem pouhých 8 setin časem 1:09,98. V neděli vybojoval svůj druhý titul mistra ČR na 200 metrů prsa výkonem 2:45,72.