plážové hřiště

Písek z beachvolejbalového hřiště slouží dál!

ilustrační foto korfbal

Letos poprvé si příznivci zejména míčových her mohli zasportovat přímo v centru města. Na náměstí se bezplatně v písku hrály míčové hry jako je basket, fotbal, tenis, volejbal, korfbal nebo florbal. Uplatnění písek najde na hřištích v aquaparku a základních školách.

Hřiště s variabilním využitím bylo pilotním ročníkem, který měl otestovat zájem veřejnosti o takový typ aktivity. A povedlo se.

„Přes počáteční nepřízeň počasí bylo hřiště využito a jeho harmonogram byl zcela zaplněn. Máme radost, že se dobrá věc podařila, že řada organizací a spolků hřiště využila, a děkujeme Sportcentru – DDM za zajištění některých doprovodných aktivit,“ usmívá se náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že zábavu si zde užili jak dospělí, tak drobotina.

OBRAZEM: Plážový fotbal děti ze základek nadchnul!

Foto SOŠPO

Dnes proběhl historický první ročník turnaje v plážovém fotbalu žáků prostějovských základních škol. Turnaje se zúčastnilo šest prostějovských základních škol. Záštitu nad turnajem převzal náměstek primátora pro oblast školství, výchovy, vzdělávání a sportu Jan Krchňavý.  

Turnaj s náměstkem slavnostně zahájili českou hymnou v podání Martina Kapka ředitelé Sportcentra - DDM Jan Zatloukal a SOŠPO Marek Moudrý.

Vítězný pohár si odnesli žáci ze základní školy Studentská. Druhé místo vybojovala ZŠ Dr. Horáka a bronzovou pozici ZŠ E. Valenty. Vyhlášení výsledků, předání medailí a trofejí nejlepším hráčům se za statutární město zúčastnili náměstkyně Milada Sokolová a předseda komise sportovní a radní Miloš Sklenka. Turnaj zorganizovali studenti sportovního managementu Střední odborné školy podnikání a obchodu. (red)

Beachtenisová exhibice Jiřího Nováka! Již dnes!

ilustrační foto

Dnes v šestnáct hodin se můžete těšit na beachtenisovou exhibici Jiřího Nováka a Tomáše Cibulce na plážovém hřišti u muzea.

„Původně plánovaný termín kvůli nepřízni počasí nevyšel, ale nechtěli jsme zájemce o tuto podívanou ošidit. Jsem ráda, že se podařilo najít náhradní termín,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová. "Jsme velmi rádi, že to na hřišti žije různými druhy sportů a na dnešní plážový tenis se moc těším", uvedl pro Prostějovské novinky náměstek Jan Krchňavý.

Korfbal opanoval plážové hřiště!

Foto SK RG Prostějov

Prostějov je městem sportu, i těch netradičních. Přesto, že je korfbal v našich hanáckých luzích a hájích pevně zakořeněný, najde se stále mnoho občanů našeho města, kteří o tomto sportu ještě neslyšeli. I pro ně byla určena páteční akce na beachovém hřišti u prostějovského muzea. Místní korfbalový klub SK RG Prostějov uspořádal soutěžní klání členů oddílů s jejich rodiči. Moderátor a trenér klubu Martin Šnévajs však umně zapojil i kolemjdoucí veřejnost, a tak se na písku u muzea vystřídalo několik desítek po sportu dychtících dětí.

„Akce měla velký náboj a byl jsem velmi potěšen, jak to korfbalisté pojali. Tak to má na náměstí vypadat. Pevně věřím, že se jim podařilo získat do svého klubu nové adepty,“ prohlásil místopředseda městské sportovní komise Jan Zatloukal, který přišel předat dětem lákavé ceny – trička s nápisem #hanackebeach, které je logem celého projektu plážového kurtu umístěného od 15. května do 9. června na prostějovském náměstí.

Další korfbalovou akcí je exhibice české reprezentace U15 1. června. (red)

 

Úřadující mistryně ČR Kvapilová - Kubíčková v Prostějově! V pět předvedou beachvolejbalovou exhibici!

ilustrační foto

Ženské dvojice dnes v čase od 17:00 hodin, na náměstí T. G. Masaryka, předvedou exhibici beachvolejbalu. 

„Úřadující mistryně republiky Kvapilová - Kubíčková, které obsadily na tříhvězdičkovém australském turnaji Světového okruhu deváté místo, se utkají s dvojicí hráček z prostějovského oddílu,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Plážový volejbal se vyvinul z klasického šestkového volejbalu. Od doby svého vzniku si získal ve světě mnoho příznivců, z toho důvodu byl zařazen mezi sporty konající se na letních olympijských hrách. (red)

Plážové hřiště zpestří akce v centru města

ilustrační foto

Letos poprvé si příznivci zejména míčových her budou moci zasportovat v centru města. V období od 15. května do 9. června bude v prostoru před muzeem k dispozici plážové hřiště s variabilním využitím. Zahrát si tak bude možné třeba beach volejbal, nohejbal, fotbálek nebo badminton. Podle primátora města Františka Jury město v tomto pilotním ročníku otestuje zájem veřejnosti o takový typ aktivity.

„Co se týče termínu pořádání, byli jsme z jedné strany limitováni přehlídkou automobilových veteránů, která se uskuteční 12. 5. na stejném místě, a v červnu pak zahájením Wolkrova Prostějova a navazujícím Prostějovským létem. Nicméně více než tři týdny bude hřiště sloužit. Dopoledne ho nabídneme školám, odpoledne a o víkendech pak občanům. Počítáme i s pořádáním různých turnajů nebo exhibičních utkání třeba volejbalistek či fotbalistů. Provoz hřiště bude denně od 9:00 do 13:00 – ve všední dny pro školy a následně do 20:00 pro veřejnost,“ pokračuje jeho náměstkyně Milada Sokolová.

Město hledá nájemce stánku na náměstí. Kvůli plážovému hřišti!

ilustrační foto zazitky.cz

Statutární město Prostějov nabízí pronájem dřevěného prodejního stánku k zajištění prodeje občerstvení na náměstí T. G. Masaryka u plážového hřiště v termínu 15. 5. – 9. 6. 2019. Výběrová komise bude z došlých přihlášek vybírat prodejce pro zajištění občerstvení během doby provozu. 

Kritéria výběru budou následující:

1. dodržení podmínek pronájmu dřevěného stánku: a) dodání kompletně vyplněné přihlášky ve stanoveném termínu, b) prodej míchaných nápojů a koktejlů, c) prodej nealko nápojů a piva d) případně prodej dalšího občerstvení. e) dodržení provozní doby prodeje od minimálně 13:00 hod. do maximálně 20:00 hod.

2. nejvyšší nabídnutá výše nájmu v korunách českých za pronájem dřevěného stánku v období od 15. 5. 2019 do 9. 6. 2019.