podzim

V pátek začne podzim. Astrologický

ilustrační foto ber

Počasí posledních dnů tomu zrovna nenasvědčuje, ale stále máme léto. Tedy až do pátku 22. září. To otěže vlády převezme podzim. Tedy ten astrologický.

Ve 21,01 hodin totiž nastane podzimní rovnodennost a tudíž začátek astronomického podzimu. A propo, Slunce vstupuje do znamení Vah a to je dobré pro vystupování na veřejnosti. (ber)

 

Dnes dopoledne začne astronomický podzim

ilustrační foto archiv PvNovinky

Dnes dopoledne v 10:20 hodin středoevropského letního času začne astronomický podzim. Slunce vstoupí do znamení Vah a nastane podzimní rovnodennost, den tak bude stejně dlouhý jako noc. V příštím čtvrtletí se budou noci až do zimního slunovratu prodlužovat a dny krátit.

Den se bude dále zkracovat až do zimního slunovratu, který nastane 22. prosince v 5:47 hodin.
Skoro do poloviny října by měly podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu teploty přes den stoupat na úrovně kolem 18 stupňů Celsia, později se ochladí. Víc pršet má hlavně v říjnu. Teploty podle meteorologů budou s postupujícím podzimem pozvolna klesat. (Zdroj ČHMÚ)

KFC v Prostějově? Až na podzim.

ilustrační foto

Všichni, kteří čekali, že ruku v ruce s otevřením druhého obchodního domu Kaufland zahájí svou činnost i řetězec restaurací KFC, budou zklamáni. Kuřecí pochoutky budou k dispozici až v podzimní čas.

Kuřecí dobroty se rozvoní areálem nového obchodního centra v Olomoucké ulici až na podzim. Čerstvá informace z vedení řetězce patrně zarmoutí příznivce této speciality.

„To víte, že mě to mrzí. Jezdím často na cesty a KFC je mou jídelnou. Mám kuřecí speciality rád a už jsem se těšil, že budou i tady u nás,“ mračil se asi třicetiletý Tomáš z Krasic. Samotné vedení řetězce se k existenci své budoucí pobočky v Prostějově vyjadřuje s určitou zdrženlivostí.