pokuty

Zábavu přetáhli. Za rušení nočního klidu hudbou bude pokuta

ilustrační foto

 

Hned dva obyvatelé Prostějova si stěžovali na rušení nočního klidu. Toho se měl nepovolenou produkcí dopustit pořadatel hudební akce, která se uskutečnila 25. července v čechovické sokolovně. Akci měl povolenu, překročil ale povolenou dobu produkce. Čeká jej postih.

 „Dne 26. 07. 2015 ve 2 hodiny. byla vyslána hlídka k sokolovně na ulici Čechovická v Prostějově. Na místě hlídka kontaktovala pořadatele akce a toho upozornila na skutečnost, že hudební produkci mají dle usnesení č. 5346 Rady města Prostějova povolenou dne 26. 07. 2015 do 2 hodin,“ sdělila Městská policie. O dvacet minut později ale strážníci zjistili, že hudba hraje dál. Hlídka kontaktovala opětovně pořadatele, který spolu s hlídkou ve 2,30 hodin ukončil produkci. Pořadatel nebyl na místě schopen předložit doklad totožnosti.

Prominutí smluvní pokuty pro Galvu? Vyřazeno z jednání zastupitelů

ilustrační foto

Zastupitelé se na dnešním mimořádném jednání měli mimo jiné zabývat změnou podmínek kupní smlouvy a prominutím smluvní pokuty pro firmu Galva. Ta v průmyslové zóně před sedmi lety od města koupila pozemek s tím, že postaví výrobní halu. Doposud je ale parcela prázdná. Primátor navrhnul tento bod programu stáhnout z jednání.

Další prověřování. To je důvod stažení jednacího bodu "Galva" z programu zastupitelstva. Přestože ještě nedávno magistrát deklaroval, že obě strany našly společné řešení a dohodly se na přijatelných podmínkách, je jasné, že diskuze budou dál pokračovat.

Obrazem: Parkoviště - na co? Zastavím, kde chci.

ilustrační foto

Parkování ve městě, téma, které nese stopu nespokojenosti jak samotných motoristů, tak i obyvatel Prostějova. To, že míst je málo, je jasný fakt. Někteří motoristé věc řeší po svém. Podívejte se.

Procházka městem přináší zajímavé postřehy. Častým námětem k diskuzím je parkování v centru. Míst je málo a tam kde jsou se musí platit. To se nejspíš nelíbí některým motoristům, kteří si hledají cesty, jak si obsah peněženky ochránit. Paradoxně využívají místa, třeba hned v těsné blízkosti parkovišť. Někdy jim to vyjde, ale pokud štěstí nemají, strážníci je rázem zkasírují. (kaa)

Foto: (kaa)