Policie ČR

V domě syna bývalého starosty mělo zasahovat policejní komando

ilustrační foto Týdeník policie

Podle Prostějovského večerníku vtrhlo minulé úterý do domu v Polišenského ulici policejní komando. Mělo zasahovat v domě Jana T., syna bývalého starosty města.

Podle Večerníku tvořilo zásahové komando asi dvacet po zuby ozbrojených mužů. Vyrazili vstupní dveře domu a v poutech odvedli jednu osobu. Má jít o muže, kterému Jan T. pronajímal patro domu. Policisté měli v nemovitosti několik hodin hledat drogy.

Policie se k zásahu do této chvíle nevyjádřila. (red)   

Policie chystá preventivní akci pro motorkáře

ilustrační foto plakát

Jen vloni zemřelo na českých silnicích šedesát motorkářů. Policisté se proto letos rozhodli udělat preventivní akci zaměřenou na jejich ochranu. Řidiči si budou moci mimo jiné zdarma vyzkoušet jízdu na polygonu. Policie zároveň představí i různé možnosti ochrany - včetně airbagové vesty. Prostějovští motorkáři to mají nejblíž do Brna. 

Podle statistik si za nehody mohou ve většině případů motorkáři sami. Své dělá odmlka po zimě, nevyježděnost, nezkušenost, nejčastějšími příčinami je nepřiměřená rychlost, nezvládnutí stroje nebo nedodržování bezpečné vzdálenosti.

V rámci projektu se s "civily" projedou policejní motocyklisté na některé z vytipovaných tras. Jízdy budou končit na některém z devíti polygonů v České republice, kde bude pro motorkáře připraven program, který jim ukáže, co všechno se na tom polygonu mohou naučit.  

OBRAZEM: Oceňování policistů za rok 2017

Foto PČR

Dne 15. března 2018 proběhl v sále Klášterního Hradiska Vojenské nemocnice v Olomouci slavnostní ceremoniál, v rámci něhož byli oceněni nejlepší policisté a zaměstnanci Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje za rok 2017.

Ocenění v podobě služebních medailí „Za statečnost,“ „Za zásluhy o bezpečnost,“ „Čestné medaile“ a „Za věrnost“ převzalo z rukou policejního prezidenta generálmajora Tomáše Tuhého celkem dvacet policistů. Další tři policisté byli oceněni medailí ředitele Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, které jim předal krajský ředitel plukovník Tomáš Landsfeld společně s hejtmanem Olomouckého kraje Ladislavem Oklešťkem.

Zcela nová Škoda Superb bude brázdit i silnice Olomouckého kraje

Foto GŘ PČR

Jak PvNovinky informovaly, Policie ČR získala v minulém týdnu devatenáct civilních vozidel Škoda Superb. Speciální vůz s měřící a dokumentační technikou bude sloužit i v Olomouckém kraji, konkrétně na Kocourovci. 

"Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje obdrželo v těchto dnech jedno motorové vozidlo Škoda Superb v civilním provedení. Vůz je přidělen na Dálniční oddělení Kocourovec a do provozu bude uveden po nezbytných administrativních úkonech během tohoto čtvrtletí," sdělila redakci Jitka Dolejšová, vedoucí tiskového oddělení KŘP PČR Olomouckého kraje. 

Rádio Impuls: Na dálnici mezi Prostějovem a Vyškovem operuje černý Superb

ilustrační foto

Na rádiu Impuls před malou chvílí zazněla informace týkající se dálnice Prostějov - Vyškov.

Jeden z volajících informoval tímto cestující, aby dbali na pravidla silničního provozu. (red)

Nové policejní Superby dohlédnou na bezpečnost a plynulost v silničním provozu

Foto Policejní prezidium

Celkem devatenáct nových služebních vozidel v civilním provedení převzal v úterý 23. ledna roku v Zákaznickém centru ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi policejní prezident Tomáš Tuhý. Jedná se o první část obměny stávajících vozidel pracovního týmu AUTO – TEAM z celkového plánovaného počtu osmatřiceti vozidel. Speciálně upravená vozidla s měřící a dokumentační technikou jsou financována z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů. 

"Tato služební vozidla budou sloužit pro obměnu stávajících vozů v přímém výkonu služby. Díky svým technickým parametrům a speciálnímu vybavení dopravním policistům poslouží nejen jako účinná zbaň proti silničním pirátům, ale nezřídka se také jako první dostávají k dopravním nehodám a jiným mimořádným událostem, kde například při záchraně života, nebo pátrání po pachateli sehrává roli každá vteřina,"uvedl Tuhý.

Rekreační areál u Plumlovské přehrady bude podle Policie víceúčelový

foto ber

Jak PvNovinky informovaly, v roce 2017 získalo Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje bezúplatným převodem od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových do majetku bývalý rekreační areál  ONV v lokalitě Plumlovské přehrady. Novému účelu by měl sloužit v roce 2020.

"Naším záměrem je tento areál postupně zrekonstruovat na víceúčelové zařízení, které by sloužilo zejména pro konání služebních porad, odborných seminářů a školení a dále k ozdravným a rekreačním pobytům policistů a zaměstnanců Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje," odpověděla na dotaz redakce mluvčí KŘP PČR Olomouckého kraje Jitka Dolejšová. "V roce 2018 plánujeme vyhotovit kompletní projektovou dokumentaci pro stavební povolení a v příštím roce zahájit vlastní rekonstrukci s výhledem dokončení přibližně v roce 2020," dodala. (ber) 

 

Rekreační středisko bývalého ONV přešlo na Policii ČR

Foto ber

Jak PvNovinky začátkem loňského roku informovaly, v rubrice připravuje se k prodeji Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se objevil areál v těsné blízkosti Plumlovské přehrady. Kdysi patřil Okresnímu národnímu výboru a sloužil k rekreaci zaměstnanců. Pak ale z nabídky zmizel. Důvodem byl zájem Policie ČR. Dnes už Krajskému ředitelství policie Olomouckého kraje patří. 

„O rekreační zařízení projevilo zájem Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje, které údajně v současnosti jako jediné Krajské ředitelství policie nemá vlastní školící zařízení. V souladu se zákonem o majetku státu byly nemovitosti převedeny na Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje,“ sdělil PvNovinkám Vojtěch Nitra z oddělení komunikace ÚZSVM. 

Policisté a pozůstalí uctili památku zesnulých policistů Olomouckého kraje. Jsou mezi nimi i prostějovští

Foto PČR

Ve čtvrtek 5. října 2017 proběhl v budově Krajského ředitelství policie Olomoucké kraje Pietní akt k uctění památky policistů Olomouckého kraje, jenž položili od roku 1990 své životy v době činné policejní služby. Čtyři z nich byli z Prostějova.

Aktu se za přítomnosti vedení Krajského ředitelství policie Olomoucké kraje zúčastnili i rodinní příslušníci zesnulých policistů. 

Policisté obsadili nádraží!

ilustrační foto

Dnes v jedenáct hodin dopoledne obsadili prostějovští policisté budovu na hlavním vlakovém nádraží. Do bezplatného pronájmu jim ji dala Správa železniční dopravní cesty. Jde o pilotní projekt SŽDC, která tak budovu bezpečnostní složce státní správy poskytla vůbec poprvé.

"Jsem rád, že se nám povedla dobrá věc. Objekt jsme předali s předstihem," uvedl náměstek generálního ředitele pro správu majetku Tomáš Drmola.

Spokojenost vyjádřil i Tomáš Adam, zástupce vedoucího ÚO PČR Prostějov. "Když jsem se dozvěděl, že objekt máme převzít do konce letošního roku, byl jsem skeptický. SŽDC mne ale překvapila, termín se posunul, takže objekt přebíráme 27. září. Stěhovat se do něj ale budeme postupně, až bude materiálně vybaven a budou zprovozněny veškeré technologie," konstatoval.