Policie ČR

Na lavičce ležela peněženka. I s pistolí

ilustrační foto PČR

Čtrnáctého prosince 2018 v ranních hodinách vyjížděla hlídka prostějovských strážníků prověřit telefonické oznámení. Ve Studentské ulici našla kolemjdoucí žena na lavičce odloženou střelnou zbraň s peněženkou.

Hlídkou byla na místě událost potvrzena. "Nalezené věci byly zajištěny a následně převezeny na nejbližší útvar Policie ČR, kde byly předány službu konajícímu policistovi k dalšímu opatření," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

Do vězení se mu nechtělo, tak to měl s policejní eskortou

ilustrační foto PČR

Dne 1. srpna 2018 měl čtyřiačtyřicetiletý muž nastoupit do vězení pro přečin zanedbání povinné výživy. Protože tak dobrovolně neučinil, vydal 8. srpna soudce prostějovského okresního soudu příkaz k jeho dodání do výkonu trestu odnětí svobody. 

Již týden po vydání příkazu hledaného muže vypátrali plumlovští policisté v jedné plumlovské firmě. Po provedení nezbytných úkonů pak odsouzeného předali do Vazební věznice v Olomouci. "Provedeným šetřením k muži dále policisté zjistili, v uplynulých letech v rámci zaměstnání řídil automobil. A to přes zákaz řízení motorových vozidel z důvodu dosažení 12 bodů v rámci tzv. bodového systému řidičů. Proto je podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Policisté varují před virtuálním světem. Hlavně rodiče

Foto PČR

Prázdniny jsou v plném proudu, dětem odpadly školní povinnosti a mají tak daleko více volného času než v průběhu školního roku. Děti jsou nadšené, ale rodiče již méně, neboť musí zajistit program pro své potomky. Prázdniny u babiček nebo tábory většinou pokryjí jen část z dvouměsíčních prázdnin, a tak jsou rodiče rádi, když mladšího potomka pohlídá třeba i starší sourozenec. A poté co přijdeme z práce unavení, ani nám moc nevadí, když se syn sám zabaví s telefonem, tabletem či počítačem. Hlavně, že je na chvíli klid. Víte však, co na počítači dělá?

Dnešní doba je stále více virtuální a kybernetická. Naše děti se do tohoto světa narodily, ale my starší jsme pouhými přistěhovalci. Proto není vůbec jednoduché s nimi udržovat krok a tempo. Děti a dospívající pohybující se v kolektivu stejně starých vrstevníků mají daleko větší přehled o novinkách a trendech v prostředí internetu, a proto je možná až na malé výjimky skoro nemožné se jim vyrovnat.

V domě syna bývalého starosty mělo zasahovat policejní komando

ilustrační foto Týdeník policie

Podle Prostějovského večerníku vtrhlo minulé úterý do domu v Polišenského ulici policejní komando. Mělo zasahovat v domě Jana T., syna bývalého starosty města.

Podle Večerníku tvořilo zásahové komando asi dvacet po zuby ozbrojených mužů. Vyrazili vstupní dveře domu a v poutech odvedli jednu osobu. Má jít o muže, kterému Jan T. pronajímal patro domu. Policisté měli v nemovitosti několik hodin hledat drogy.

Policie se k zásahu do této chvíle nevyjádřila. (red)   

Policie chystá preventivní akci pro motorkáře

ilustrační foto plakát

Jen vloni zemřelo na českých silnicích šedesát motorkářů. Policisté se proto letos rozhodli udělat preventivní akci zaměřenou na jejich ochranu. Řidiči si budou moci mimo jiné zdarma vyzkoušet jízdu na polygonu. Policie zároveň představí i různé možnosti ochrany - včetně airbagové vesty. Prostějovští motorkáři to mají nejblíž do Brna. 

Podle statistik si za nehody mohou ve většině případů motorkáři sami. Své dělá odmlka po zimě, nevyježděnost, nezkušenost, nejčastějšími příčinami je nepřiměřená rychlost, nezvládnutí stroje nebo nedodržování bezpečné vzdálenosti.

V rámci projektu se s "civily" projedou policejní motocyklisté na některé z vytipovaných tras. Jízdy budou končit na některém z devíti polygonů v České republice, kde bude pro motorkáře připraven program, který jim ukáže, co všechno se na tom polygonu mohou naučit.  

OBRAZEM: Oceňování policistů za rok 2017

Foto PČR

Dne 15. března 2018 proběhl v sále Klášterního Hradiska Vojenské nemocnice v Olomouci slavnostní ceremoniál, v rámci něhož byli oceněni nejlepší policisté a zaměstnanci Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje za rok 2017.

Ocenění v podobě služebních medailí „Za statečnost,“ „Za zásluhy o bezpečnost,“ „Čestné medaile“ a „Za věrnost“ převzalo z rukou policejního prezidenta generálmajora Tomáše Tuhého celkem dvacet policistů. Další tři policisté byli oceněni medailí ředitele Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, které jim předal krajský ředitel plukovník Tomáš Landsfeld společně s hejtmanem Olomouckého kraje Ladislavem Oklešťkem.

Zcela nová Škoda Superb bude brázdit i silnice Olomouckého kraje

Foto GŘ PČR

Jak PvNovinky informovaly, Policie ČR získala v minulém týdnu devatenáct civilních vozidel Škoda Superb. Speciální vůz s měřící a dokumentační technikou bude sloužit i v Olomouckém kraji, konkrétně na Kocourovci. 

"Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje obdrželo v těchto dnech jedno motorové vozidlo Škoda Superb v civilním provedení. Vůz je přidělen na Dálniční oddělení Kocourovec a do provozu bude uveden po nezbytných administrativních úkonech během tohoto čtvrtletí," sdělila redakci Jitka Dolejšová, vedoucí tiskového oddělení KŘP PČR Olomouckého kraje. 

Rádio Impuls: Na dálnici mezi Prostějovem a Vyškovem operuje černý Superb

ilustrační foto

Na rádiu Impuls před malou chvílí zazněla informace týkající se dálnice Prostějov - Vyškov.

Jeden z volajících informoval tímto cestující, aby dbali na pravidla silničního provozu. (red)

Nové policejní Superby dohlédnou na bezpečnost a plynulost v silničním provozu

Foto Policejní prezidium

Celkem devatenáct nových služebních vozidel v civilním provedení převzal v úterý 23. ledna roku v Zákaznickém centru ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi policejní prezident Tomáš Tuhý. Jedná se o první část obměny stávajících vozidel pracovního týmu AUTO – TEAM z celkového plánovaného počtu osmatřiceti vozidel. Speciálně upravená vozidla s měřící a dokumentační technikou jsou financována z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů. 

"Tato služební vozidla budou sloužit pro obměnu stávajících vozů v přímém výkonu služby. Díky svým technickým parametrům a speciálnímu vybavení dopravním policistům poslouží nejen jako účinná zbaň proti silničním pirátům, ale nezřídka se také jako první dostávají k dopravním nehodám a jiným mimořádným událostem, kde například při záchraně života, nebo pátrání po pachateli sehrává roli každá vteřina,"uvedl Tuhý.

Rekreační areál u Plumlovské přehrady bude podle Policie víceúčelový

foto ber

Jak PvNovinky informovaly, v roce 2017 získalo Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje bezúplatným převodem od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových do majetku bývalý rekreační areál  ONV v lokalitě Plumlovské přehrady. Novému účelu by měl sloužit v roce 2020.

"Naším záměrem je tento areál postupně zrekonstruovat na víceúčelové zařízení, které by sloužilo zejména pro konání služebních porad, odborných seminářů a školení a dále k ozdravným a rekreačním pobytům policistů a zaměstnanců Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje," odpověděla na dotaz redakce mluvčí KŘP PČR Olomouckého kraje Jitka Dolejšová. "V roce 2018 plánujeme vyhotovit kompletní projektovou dokumentaci pro stavební povolení a v příštím roce zahájit vlastní rekonstrukci s výhledem dokončení přibližně v roce 2020," dodala. (ber)