Pomáháme tancem

Vše na cimbálovku připraveno! Víno, zpěv a tanec od patnácti v altánku Smetanových sadů!

Foto Tomáš Lázna

Do altánku Smetanových sadů v Prostějově se právě dnes vrací cimbálová muzika Šumica. Opět ji pozval Okrašlovací spolek města Prostějova, tentokrát ve spolupráci se spolkem Pomáháme tancem. Cimbálovka zahraje od patnácti hodin. 

"Veřejný koncert ve Smetanových sadech bude malým dárkem obyvatelům města k blížícím se Hodům," uvedl pro Prostějovské novinky předseda spolku Pomáháme tancem Tomáš Lázna. 

"Bohužel z důvodu rekonstrukce Národního domu nemůžeme letos na hodové slavnosti uspořádat tradiční módní přehlídku, tudíž jsme hledali, čím bychom mohli Prostějovanům udělat radost. A napadla nás cimbálovka z nedalekého Lutína, se kterou máme nejen my, ale i prostějovské obecenstvo dobré zkušenosti", uvedla Milada Sokolová z Okrašlovacího spolku.

Cimbálovka v Prostějově. Opět uslyšíme Šumicu!

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz, plakát

Do altánku Smetanových sadů v Prostějově se po dvou letech vrací cimbálová muzika Šumica. Opět ji pozval Okrašlovací spolek města Prostějova, tentokrát ve spolupráci se spolkem Pomáháme tancem. Cimbálovka zahraje v neděli devátého září od patnácti hodin. 

"Veřejný koncert ve Smetanových sadech bude malým dárkem obyvatelům města k blížícím se Hodům," uvedl pro Prostějovské novinky předseda spolku Pomáháme tancem Tomáš Lázna. 

"Bohužel z důvodu rekonstrukce Národního domu nemůžeme letos na hodové slavnosti uspořádat tradiční módní přehlídku, tudíž jsme hledali, čím bychom mohli Prostějovanům udělat radost. A napadla nás cimbálovka z nedalekého Lutína, se kterou máme nejen my, ale i prostějovské obecenstvo dobré zkušenosti", uvedla Milada Sokolová z Okrašlovacího spolku.

Charitativní plesy Pomáháme tancem již vynesly více než půl milionu korun!

Foto archiv Pomáháme tancem

V sobotu 13. 1. se v Prostějově konal již sedmý ročník charitativního plesu Pomáháme tancem. Za dobu své existence se prostřednictvím plesů vybralo 549 tisíc korun na dobročinné účely. S myšlenkou přišel v roce 2011 Tomáš Lázna, tehdy student maturitního ročníku gymnázia. A od té doby obliba plesu každoročně narůstá.

První ročník uspořádal tým studentů na jaře 2012 díky podpoře z programu Think Big. Po úspěchu akce se Lázna se svými kolegy Terezou Dokládalovou a Petrem Kalandrou rozhodli založit sdružení Pomáháme tancem, které od druhého ročníku plesy zaštiťuje. Výtěžek prvních dvou plesů byl věnován onkologické ambulanci prostějovské nemocnice. Poté pořadatelé začali podporovat speciální školství, kterému jsou věrni dodnes.

OBRAZEM: Charitativní ples Pomáháme tancem vybral rekordních sto dvacet tisíc!

ilustrační foto

Včerejší charitativní ples Pomáháme tancem, který má za sebou již sedmý ročník, se náramně vydařil. Spokojení jsou nejen návštěvníci plesu, kterých bylo přes osm stovek, ale také organizátoři. Obrátili jsme se na vedení spolku Pomáháme tancem o první dojmy z plesu.

"Musím říct, že letos jsem byl poměrně skeptický a nečekal jsem, že se nám povede zopakovat loňský výsledek. Nakonec jsme jej ještě o pět tisíc překonali, to je úžasné, jsem nadšený. Lidí opět přibylo, což signalizuje, že akci děláme dobře, ale rozhodně nechceme usnout na vavřínech, každý rok vymýšlíme nějaké novinky. Letos to byla třeba Biketrial show, která se moc líbila", uvedl pro Prostějovské novinky Tomáš Lázna, předseda spolku Pomáháme tancem.

OBRAZEM: Přípravy na ples Pomáháme tancem finišují! Tombola je bombastická!

Foto PvNovinky.cz

Již zítra, v sobotu 13. ledna, se ve Společenském domě v Prostějově koná sedmý ročník charitativního plesu Pomáháme tancem. Výtěžek z této akce bude opět věnován na dobrou věc – nadstandardní terapie pro žáky mateřské a základní školy speciální. Zájem o tuto společenskou událost opět překonal předchozí ročník.

V rámci plesu, který začíná v sedm hodin večer, se mohou návštěvníci těšit nejen na spoustu tance v doprovodu kapely Gibon, ale jak je zřejmé z úvodní fotografie - bombastickou tombolu, pestrá taneční vystoupení i Bike trial show s mistrem světa.

Zbývající lístky bude možné zakoupit na místě.

"Těšíme se s kolegyní Terezou Dokládalovou na setkání s vámi a pevně věříme, že částka, která se na dobročinné účely vybere, nebude stejně jako v loňských ročnících malá", těší se na účast předseda spolku Pomáháme tancem Tomáš Lázna.

Zájem o charitativní ples je opět rekordní!

ilustrační foto archiv Pomáháme tancem

Příští sobotu, 13. ledna, se ve Společenském domě v Prostějově koná již sedmý ročník charitativního plesu Pomáháme tancem. Výtěžek z této akce bude opět věnován na dobrou věc – nadstandardní terapie pro žáky mateřské a základní školy speciální. Podle organizátorů zájem opět překonal předchozí ročník.

"Včera se podařilo zadat poslední místo k sezení. Loni jsme do poslední chvíle nevěděli, jestli bude potřeba otevřít druhé přísálí, nyní, víc než týden před plesem, je využita plná kapacita včetně obou přísálí,“ pochvaluje si Tomáš Lázna, předseda spolku Pomáháme tancem, který akci pořádá.

Sedmý ples Pomáháme tancem se blíží!

ilustrační foto Pomáháme tancem

Jednou z prvních akcí nadcházející plesové sezóny bude další ročník již tradičního charitativního plesu Pomáháme tancem. Stejně jako v předchozích letech poputuju výtěžek žákům ZŠ speciální na Tetíně a MŠ speciální na Mozartově. Ples se koná v sobotu 13. ledna ve Společenském domě v Prostějově.

„I v tomto roce se mají návštěvníci rozhodně na co těšit,“ láká Tomáš Lázna, předseda spolku Pomáháme tancem. „O zábavu na tanečním parketu se postará oblíbená kapela Gibon. V rámci doprovodného programu se představí taneční seskupení TS Free Dance a Buď ZUŠ. Návštěvníci nebudou ani letos ochuzeni o Pole dance v podání Defi z olomouckého studia Apokalips. Novinkou tohoto ročníku je Bike trial show, o kterou se postará osminásobný mistr světa.“

Jak pomáhají peníze z charitativního plesu?

Foto Tetín

V lednu letošního roku proběhl již 6. ročník charitativního plesu Pomáháme tancem, na kterém se pro ZŠ speciální Tetín a speciální MŠ Mozartova vybralo 115 000 korun. Peníze se během benefičního večera vybíraly na terapie a rehabilitace pro děti.

Obě školy navštěvují za tyto finanční prostředky hipoterapii ve Vyškově. Terapii, kterou jim poskytuje PIAFA Vyškov, si chválí jak učitelky, tak rodiče dětí. „Terapii navštěvujeme jednou za čtrnáct dní. Děti jsou spokojené a vždy se velmi těší. Je to takový výlet a rehabilitační ježdění v jednom. Jezdí děti z MŠ Mozartova a od nás z Tetína. Rodiče to vítají. Od září bychom chtěli pokračovat, vypadá to na terapie jednou týdně, ale to je zatím v jednání,“ sdělila nám Pavla Trnková, učitelka z Tetína.

Pomáháme tancem opět pomáhá tancem. Tentokrát v Prostoru!

ilustrační foto

Sedmnáctého února pořádá kavárna a galerie Prostor v Uprkově ulici v Prostějově taneční večer. Akce proběhne v režii spolku Pomáháme tancem a výtěžek poputuje na podporu charitativní organizace jménem LORM, která se zabývá pomocí lidem s kombinovaným postižením zraku a sluchu.

Můžete si užít své oblíbené tance nebo jen přijít posedět v přátelském prostředí a vnímat roztančenou atmosféru, píše se na stránkách FB události.Přispět můžete zakoupením vstupného v částce 45,- korun a dále i dobrovolným příspěvkem pro charitatviní organizaci LORM.

OBRAZEM: Spartan race: Dopoledne makali, večer tančili!

Foto Spartan Race

V sobotu 14. ledna 2017 se ve ski areálu na Dolní Moravě konal winter Spartan Race, kde opět nechyběli zástupci SRTG Prostějov. Součástí závodu byla i jeho dětská verze.

Více než dvě desítky Spartan kids Prostějov se svými rodiči se sem vydalo, aby zahájilo závodní sezonu 2017. "Podmínky byly kruté, teploty pod nulou, přírodního sněhu do pasu, ale nic děti neodradilo. Pro předškolní děti byla připravená trať 850 metrů s prudkým stoupáním hned na začátku a školní děti zdolávaly trať 2000 metrů s deseti překážkami od plazení, hodu sněhovou koulí na cíl, prolézání, přelézání, aj", popsala závod Petra Stryková. Krásná bílomodrá medaile je opravdu patřičnou zásluhou za tak náročnou trať.