pomoc

Na Facebooku se organizuje sbírka na pomoc rodině, které oheň zničil dům

ilustrační foto HZS Ol. kraje

Jak PvNovinky informovaly, v úterý odpoledne vypukl v prvním patře jednoho z domů v Čechách pod Kosířem požár. Patro bylo kompletně zničeno, dva lidé skončili v nemocnici. Na stránce Prostějov bez cenzury se v těchto hodinách rozjíždí sbírka na pomoc rodině.

„Shořelo jim v podstatě všechno, sedmileté neteři celý pokojíček, sestra má celý byt zřejmě na rekonstrukci a mámě a tátovi nezůstalo absolutně nic... Pokud by chtěl někdo pomoci finančně, bude to pod záštitou nadace a číslo transparentního účtu dodáme. A hlavně děkuji všem za podporu,“ píše Zuzana D.

Během měsíce přišly čtyři děti o oba rodiče. Pomáhá jim Nadační fond pomoci Karla Janečka

ilustrační foto NFPomoci.cz

Nadační fond pomoci Karla Janečka vyhlásil crowdfundingovou sbírku na podporu čtyř osiřelých dětí – Filipa (7), Toníka (9), Aničky (11) a Františka (13) –, které shodou nepříznivých okolností přišly během listopadu 2015 o oba rodiče, Marii a Jana. Na kontě se díky dobrým lidem sešel už bezmála milion korun. Sbírka pokračuje do 1. června.

Zhruba před dvěma lety byla Marii po návštěvě gynekologa diagnostikována agresivní forma rakoviny ženských orgánů v pokročilém stadiu. Dle vyjádření lékařů byl její stav natolik vážný, že pravděpodobnost vyléčení byla mizivá. Přesto se Marie rozhodla absolvovat intenzivní léčbu. V době velké psychické zátěže a v souvislosti s léčbou se ovšem u Marie projevila bipolární porucha. Podstoupila tříměsíční léčbu v psychiatrické léčebně. Tato léčba byla úspěšná, ale znamenala ztrátu času pro efektivní léčbu onkologického onemocnění.

Výtěžek akce pokryje náklady na Davídkův kočárek, děkuje dojatá maminka

ilustrační foto vecernikpv.cz

Velkou akci pro svého synka Davídka připravila jeho maminka Zdeňka Staňková. Na akci se sešly stovky lidí, kteří se výborně pobavili, zasoutěžili si a při tom pomohli nemocnému Davídkovi. Sounáležitost s těžce nemocným, osmnáctiměsíčním Davídkem Vítkem, přišlo do areálu ptenské sokolovny vyjádřit neuvěřitelné množství lidí. Dojatá maminka nešetřila chválou pro všechny přítomné, kteří pomohli s organizací, občerstvením či soutěžili s dětmi.

"Protože to, co se nám lidem s dobrým srdcem, pro jednoho malého kluka jménem Davídek, povedlo společnými silami v neděli uspořádat, byl opravdu velký projev lidskosti a solidarity od vás.
Chci, abyste všichni věděli, že bez vaší pomoci by se nic takového nikdy nemohlo z naší strany uspořádat a snad jen těžko bych bez vaši účasti na Davídkově odpoledni mohla říct : Výtěžek pokryje náklady na Davídkův kočár...
I za Prostějovské novinky všem velmi děkujeme! (red)

Chcete pomoci Davídkovi? Tak hurá do Ptení!

ilustrační foto plakát

O chystané charitativní akci na pomoc nemocnému Davídkovi z Ptení již PvNovinky informovaly. Nyní přinášíme podrobnější informace včetně pozvání na akci, která se uskuteční 27.9. 2015 od 13 hodin za sokolovnou ve Ptení.

Na návštěvníky čeká mimo jiné zumba s Veronikou, šermířská skupina Marcus-M, kovboj s bičem, ukázky obrany psů, sebeobrany dětí či běh hořícího muže. Pro děti je připraven skákací hrad, jízda na koni a řada dalších atrakcí. Dospělí si mohou mimo jiné užít bohatého občerstvení včetně punče, který bude vařit starosta Ptení Jiří Porteš.
I sem můžete donést víčka z PET lahví. "Zveme každého s dobrým srdcem," zvou organizátoři. (ber)

Davídkovi rodiče zvou na charitativní akci

ilustrační foto archiv Z. Staňková

 

Davídek Vítek ze Ptení je krásný chlapeček, který se narodil s porodní váhou 3 800 gramů. Při porodu však utrpěl těžkou asfyxii, z důvodu nedostatku přísunu kyslíku do hlavičky trpí dětskou mozkovou obrnou spastického typu. Od chvíle, kdy přišel na svět, bojoval týdny o život a s potížemi se pere dodnes. Platí tak osudu nejcennější daň - daň zdraví. Jeho dětství není a ani nebude jako u ostatních dětí. Pomoci mu můžete i vy.

Už delší čas je vyhlášena sbírka víček z PET lahví, díky níž Davídkovi rodiče pořizují nezbytné pomůcky. „Málokdo si uvědomí, že třeba speciální polohovací kočár nás stál 40 tisíc korun,“ říká maminka Zdenka Staňková.

Chtěl pomoct ptákovi. Kvílejícímu

ilustrační foto

 

5. července po půl jedenácté večer přijali prostějovští strážníci kuriozní telefonické oznámení. Oznamovatel chtěl pomoci kvílejícímu ptákovi.

"Podle oznamovatele se měl na stromě u hřbitova v Krasicích nacházet pták, pravděpodobně dravec, který naříkal. Oznamovatel chtěl vědět, zda je takovéto chování běžné, a kdo by mohl opeřenci pomoci," konstatovala strážník Tereza Greplová. Strážnící muži předali kontakt na Záchrannou stanici v Němčicích na Hané. Zda-li ji oznamovatel zkontaktoval, není redakci známo... (red)

Pro Zdeničku se připravuje Zumba maraton! Zatančíte si?

ilustrační foto FB Zdeňka K.

 

Příběh Zdeňky Kotyzové z PvNovinek jistě znáte. Mladá dívka, které utrpěla těžké zranění při lednové autohavárii, se pomalu vrací do života. K tomu ale nezbytně potřebuje finanční prostředky, které rodina nemá. Mimo veřejné sbírky, která již je oficiálně vyhlášena, se k její podpoře přidávají další aktivity. Jedním z nich je i zumba.

Ve středu 8. dubna se v Kulturním domě v Kralicích na Hané uskuteční charitativní Zumba maraton. Začne v 17:30 hodina potrvá do 19:30 hodin.„Základní vstupné je 90 Kč, jedná se o charitativní akci, tudíž je na zvážení každého, jestli může přispět víc. Celý výtěžek půjde Zdeničce. Vítání jste i Vy, co nechcete cvičit a přijdete jen projevit účast a přispět jakoukoliv korunkou. Předem moc děkuji,“ zve organizátorka Darina. (red)

Zdenička hlásí další pokrok!

ilustrační foto

 

O osudu Zdeničky Kotyzové informujeme naše čtenáře již pravidelně. Dnes musíme zveřejnit další potěšující informace. První se týká samotné Zdeny, druhá její rodiny.

„Zdenička ode dneška oficiálně požívá pevnou stravu. Samozřejmě jí lékaři naordinovali tu nemocniční, ale my jí budeme vozit pochoutky z naší domácí kuchyně. I to ji, doufáme, nabudí k dalším pokrokům,“ sdělila redakci maminka Zdeňka Kotyzová.

Druhá zpráva se týká veřejné finanční sbírky. „Dohodli jsme se s rodinou, že pokud se dcera uzdraví dřív, než budou finanční prostředky na kontě sbírky vyčerpány, věnujeme je dalším potřebným. Až do nedávna jsme si vůbec neuvědomili, kolik takových lidí kolem nás je,“ dodala Zdeňka Kotyzová starší.

Zdenička se zlepšuje milimetr za milimetrem, říká maminka Zdeňka Kotyzová

Foto FB Zdeňka Kotyzová, ber

 

25. leden se stal osudným nejen pro Zdeničku Kotyzovou, ale také pro celou její rodinu a přátele. Po těžké autonehodě zůstala v umělém spánku, ze kterého se pomalu probouzí. Její zdárná léčba ale vyžaduje finančně náročné úkony, které nehradí pojišťovna a bohužel jsou nad možnosti její rodiny. V příběhu Zdeničky došlo k velkému posunu.

Zlepšuje se po milimetru

Matyáškovi pomáháme už druhým rokem, říkají v pekařství na Brněnské

ilustrační foto archiv rodiny, ber

 

V malém pekařství na začátku Brněnské ulice najdete krabici, přeplněnou vršky z Pet lahví. Už druhým rokem je zde jedno ze sběrných míst pro pětiletého Matyáška, chlapečka trpícího několika závažnými chorobami. Se sbírkou pomůže i Okrašlovací spolek Prostějov.

„Lidé sem chodí s vršky pravidelně a dnes už asi automaticky,“ sdělila redakci usměvavá prodavačka, která se ale nechtěla fotit. „Na mě nezáleží, poděkujte těm, kdo přispívají,“ dodala.