porodnice

V porodnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji se v prvním pololetí narodilo přesně 1500 dětí. Převahu mají chlapci!

ilustrační foto

Rok 2018 je za první polovinou a v porodnicích skupiny AGEL v Olomouckém kraji zdravotníci evidují přesně 1500 narozených dětí. Celkově se přitom narodilo podstatně více chlapců, kterých bylo 794, zatímco holčiček pouze 706. Nejvyšší porodnost zaznamenala Nemocnice Šternberk, kde v první půlce roku přišlo na svět 545 dětí.

Nejvíce narozených dětí má na svém kontě Nemocnice Šternberk, kde v prvním pololetí zdravotníci přivedli na svět 545 dětí, z toho 257 holčiček a 288 chlapců. Mezi narozenými dětmi přitom byly i čtyři páry dvojčat. Nejplodnějším měsícem byl v Nemocnici Šternberk prozatím měsíc duben, ve kterém přišla na svět přesně stovka dětí.

Novopečené maminky dostaly vánoční nadílku! Kromě miminka i překvapení

foto Nemocnice Prostějov

Nejkrásnější dárek pod stromeček sice už novopečené maminky dostaly v podobě svého miminka, přesto na ně na porodnicko gynekologickém oddělení prostějovské nemocnice čekalo ještě jedno překvapení. 

Pobyt v porodnici se jim během vánočních svátků rozhodly ještě více zpříjemnit zdravotní sestry z oddělení šestinedělí a dětského oddělení, které čerstvým maminkám předaly vánoční balíčky u ozdobeného stromečku. (Zdroj Nemocnice Pv)

V hodnocení maminek vyznívá prostějovská porodnice dobře

ilustrační foto Večerník.cz

Na www.nutriklub.cz si můžete přečíst zkušenosti rodiček s porodnicemi napříč celou republikou. Hodnocena je i prostějovská porodnice, která patří pod Středomoravskou nemocniční a.s. A hodnocení je většinou kladné.

„Já sem byla spokojená s veškerým personálem nemocnice, pan doktor, který nás rodil, mi zachránil život a jen díky němu můžu mít další děti, za to mu jsem neskutečně vděčná. Manžel se mnou byl na pokoji i mimo návštěvní dobu a i přes to, že jsem neměla nadstandard, nikomu to nevadilo, vše je o domluvě, sestřičky byly báječné a vše proběhlo jak má. Příště se nebudu rozhodovat a půjdu na jistotu,“ uvádí Michaela.

Vloni se narodilo nejvíc Tomášů a Terez

ilustrační foto nemocnice Prostějov

Jak se zdá, v roce 2014 čeští rodiče dávali svým novorozeným potomkům opět ponejvíce tradiční jména. Jednoznačně vedou dvě T - Tomáš a Tereza.

Tomášů se u nás narodilo 178 680, Terezek pak 79 812. Mezi kluky byl druhý Jakub (102 449), třetí post obsadil Lukáš (100 158). Dvojkou v „holčičím“ pořadí je Eliška ( 57 617) a trojkou Kristýna (49 397).
Oblibu si ale získávají i jména poněkud netradiční, mezi novými obyvateli Česka je od loňska 308 holčiček jménem Lilien a 106 nesoucích jméno Lili. Přibyli také Matteové, Lucasové a Damieni.
Mezi příjmeními stále vedou Novákovi, následováni Svobodovou a Novotnou.

Novorozenec utekl nemocnici!

foto Nemocnice Prostějov

 

Kdyby se malý Matěj, první miminko Nemocnice Prostějov letošního roku, narodil jen o tři hodiny dříve, mohla nemocnice slavit jubileum – tisícího novorozence loňského roku. V roce 2014 přišlo v prostějovské porodnici na svět celkem 999 dětí, z toho 523 chlapců a 476 děvčat. Mezi novorozenci byly tři páry dvojčátek. Oproti roku předchozímu se jedná o meziroční nárůst o 93 dětí.

Nejvíc se v uplynulém roce rodili v prostějovské nemocnici mezi chlapci Jakubové, Tomášové, Filipové, Janové, Matyášové, Adamové a Martinové. Mezi děvčátky vedly Elišky, Natálie, Terezky, Anny, Adélky a Sofie. „Někteří rodiče se však rozhodli pro netradiční jméno, například jsme pomáhali na svět Anabele, Elizabeth, Evelíně, Chavierovi, Fabriciovi, Timovi nebo Benovi,“ uvedla Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov. (red)

V Olomouckém kraji se letos jako první narodil Karel

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

 

 

Prvním miminkem Olomouckého kraje je chlapeček Karel. Narodil se v porodnici v Jeseníku v 1:31 hodin, váží 3140 gramů a měří 49 centimetrů.

 

Již včera  se za miminkem a jeho maminkou vypravil hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil. " Chlapeček Karel dostane od kraje finanční dar ve výši patnácti tisíc korun a také přenosnou polohovatelnou sedačku s hrazdičkou jako osobní dárek hejtmana," uvedla tisová mluvčí Kamila Navrátilová. Na malého Karla se už doma těší jeho dva sourozenci. Čtyřletý Josef a dvouletý Jindřich. ( ber) 

OBRAZEM, aktualizujeme: V Prostějově se jako první v roce 2015 narodila holčička!

Foto Vecernikpv.cz

 

Jak PvNovinky  informovaly, prvním miminkem Prostějova se stala holčička Claudia, která se narodila 1. ledna ve 4.52 hodin.

Holčičku čekali rodiče na Vánoce, jelikož ale maminka Pavla Šromová přenášela, na svět přišla o pár dnů později. "Pak už jsme si říkali, že by to mohla vydržet do Nového roku," sdělila redakci spokojená maminka. Claudinka je podle jejich slov nejen krásná, ale i moc hodná. 

Prvního občánka města Prostějova dnes přivítali zástupci magistrátu, primátor Miroslav Pišťák a náměstkyně Ivana Hemerková. Mimo přání všeho nejlepšího dostala Claudia i dárek v podobě dvou tisíc korun. Ještě jednou blahopřejeme. (ber)

Prostějovská nemocnice má své první miminko v roce!

ilustrační foto nemocnice.pv

 

Prostějovská nemocnice nečekala dlouho na své první novoroční miminko. Je jím chlapeček s krásným českým jménem Matěj. 

"Jako první přišel v letošním roce v Nemocnici Prostějov na svět Matěj, a to ve 2.55 hodin. Chlapec váží 4650 gramů a měří 54 centimetrů. Maminka je z Brodku u Prostějova", uvedla Radka Miloševská, tisková mluvčí AGEL.

V přerovské nemocnici se chlapec Tobiáš narodil ve 3.59 hodin, váží 4114 gramů a měří 53 centimetrů. Maminka pochází z Přerova.

V prostějovské nemocnici naděloval Ježíšek: narodila se dvě děvčátka!

ilustrační foto nemocnice.pv

 

Také v porodnicích Středomoravské nemocniční Ježíšek naděloval. Narodily se hned čtyři děti - jeden chlapec a tři děvčata. Převaha holčiček byla znát i na Štědrý den.

V přerovské nemocnici se narodil chlapec Tobiáš (3040 g, 48 centimetrů. V prostějovské nemocnici se narodila holčička Nella v 5:54 hodin (2900 g, 48 centimetrů) a v 10:49 hodin přišla na svět holčička Natálka (3250 g, 50 centimetrů). V nemocnici ve Šternberku se narodila ve 3:20 holčička Veronika (3370 g, 50 centimetrů).

Miminkám i maminkám přejeme pevné zdraví a hodně štěstí v novém roce! (red)

 

Díky za nový život, paní Malanová!

FOto FB, pí Vymlátlová

 

Narození dítěte je v životě každé ženy jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Mnohdy se  bohužel kvůli lidem „okolo“ ale změní ve vzpomínku veskrze nepříjemnou. Tu lepší zkušenost a poděkování do redakce zaslala maminka Lukáška Holuba.

„Chtěla bych veřejně poděkovat  porodní asistentce Olze Malanové.  Měla s našim problémovým porodem víc než dost práce a ještě pořád nešetřila chválou, jak nám naprosto ukázkově jde.  Byla mi velkou psychickou oporou, navíc je to velmi laskavá, hodná a obětavá paní,“ popsala Lukáškova maminka.  „Na tuhle ženu může být prostějovská porodnice  a celá nemocnice víc než pyšná. Není nic lepšího, než rodit s tak úžasným a ochotným člověkem. Pomohla nám ve chvíli, kterou si už budeme pamatovat do konce života,“ vzpomíná na  2.