poškození

Strážníci zadrželi dva muže, kteří poškodili zaparkované vozidlo!

ilustrační foto

Minulou sobotu, 14. října, oznamovatel nahlásil prostějovským strážníkům na linku 156, že při cestě domů uviděl u svého vozidla, zaparkovaného před domem, dva muže. Starší z dvojice bouchal rukou do zadního okna spolujezdce, až ho rozbil. Po vyrušení oznamovatelem z místa odešli.

"Dotyčnou dvojici hlídka zastihla nedaleko. K činu se přiznat nehodlali a tvrdili, že ulicí vůbec neprocházeli. Jejich totožnost byla zjištěna přes přivolanou hlídku PČR, která se na místo dostavila," uvedla strážník Tereza Greplová. Celá záležitost byla předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení. (red)

Vlezl do bytu a posprejoval zdi

ilustrační foto Evropský rozhled

V období od 28. srpna do 6. září 2017 vnikl dosud nezjištěný pachatel nezajištěnými dveřmi do bytu v bytovém domě v centru města Prostějova. V bytě pachatel poté šedou a černou barvou postříkal stěny, přičemž barvou potřísnil i podlahy a dveře.

"Celková výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na patnáct tisíc korun.," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)

 

 

Mladé ženě někdo poškodil auto. Můžete jí pomoci?

Foto majitelka

Mladé ženě někdo v pátek poškodil auto a nezanechal na sebe kontakt. Parkovala v Letecké ulici, asi sto metrů od kasáren. I s naší pomocí teď hledá viníka.

"Auto jsem zaparkovala sedmého září na parkovišti na Letecké 10 cca 100 metrů od kasáren a šla jsem do města. Když jsem se vrátila kolem 16:15 našla jsem ho odřené na levém boku, tj. dveře řidiče a dveře spolujezdce za řidičem," popisuje. K události policii nevolala, ale celou věc řeší pojišťovna. "Jelikož pracuji u armády, nechala jsem si zjistit, zda kamery z kasáren mají dosah na parkoviště. Bohužel ne, parkoviště patří městu," dodává.

Pokud máte k události nějaké informace, ozvěte se do zpráv paní Barboře Hajdukové. (red)

 

Za poškozením napájecí stanice může být cizí zavinění

ilustrační foto

Ve čtvrtek 31. srpna 2017 po čtrnácté hodině došlo na vlakovém nádraží v obci Nezamyslice k zahoření dvanácti metrů z devadesátimetrového vysokonapěťového kabelu u převozové napájecí stanice. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na osmnáct tisíc korun. 

Vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru šetřením na místě nevyloučil ani cizí zavinění. "Z toho důvodu policisté z obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. V případě, že se prověřováním prokáže cizí zavinění, hrozí pachateli tohoto skutku trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Na benzínce neuhlídal rozměry kamionu

Foto PČR

Ve čtvrtek po dvacáté hodině došlo na benzínové čerpací stanici v obci Vranovice-Kelčice k dopravní nehodě nákladního automobilu s návěsem. Padesátiletý řidič při jízdě v prostoru čerpací stanice neodhadl boční odstup a bokem návěsu najel do výdejního stojanu pohonných hmot.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. "Výše způsobené hmotné škody na návěsu a výdejním stojanu byla předběžně vyčíslena na 155 tisíc korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek pak vyřešili uložením blokové pokuty ve výši 2 tisíce korun. (red)

 

Poničili mu medvěda. Jen neví, kde

Ilustrační foto mercedes-benz.com

Prostějovští policisté šetří případ poškození osobního automobilu typu Mercedes-Benz S 500. Dosud nezjištěný pachatel měl v období od 19. do 23. března poškodit vozidlo na přesně nezjištěném místě ve městech Prostějov, Brno nebo Olomouc.

"Poškozením zadního víka zavazadlového prostoru, horní hrany zadního nárazníku a chromovaného krytu hrany zavazadlového prostoru pachatel jeho majiteli způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 100 tisíc korun," inormoval policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)

Pozor, kde parkujete!

Foto PČR

V zimních měsících musí řidiči dávat pozor, kde svůj vůz odstaví. Můž se totiž stát, že auto dojde k pořádné újmě, třeba kvůli padajícímu ledu. Přesvědčil se o tom v minulých dnech majitel Octavie z Olomouce.

"Telefonické oznámení o poškozeném vozidle na ulici Přichystalova přijali olomoučtí strážníci  ve středu 4.1.2017 před půl jednou ráno. Čtyřiadvacetiletá oznamovatelka na místě hlídce uvedla, že pravděpodobně ze střechy nebo některého parapetu okna panelového domu spadl kus ledu a rozbil zadní sklo Škody Octavia," uvedl mluvčí strážníků Petr Čunderle. Strážníkům se v místě podařilo kontaktovat majitele vozidla, který byl o celé věci informován a poučen, že se v tomto případě jedná o občanskoprávní spor. (red)

 

Poškození mlékomatu může přijít na rok za katrem

ilustrační foto ber

Na počátku září 2016, čtvrtého, krátce před jedenáctou hodinou dopoledne, došlo k poškození skleněné výplně automatu na mléko v Krasické ulici v Prostějově. Muž, který se k jeho rozbitý přiznal, škodu uhradí, čeká ho ale soud.

Provedeným prověřováním policisté jako pachatele tohoto jednání ustanovili třiatřicetiletého muže z Prostějova. "Podezřelý se k činu poté přiznal a uvedl, že do skleněné výplně omylem udeřil rukou a ta následkem toho praskla. Celková výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena na 7 260 korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Věc policisté kvalifikovali jako přečin poškození cizí věci. Podezřelý muž se po přiznání zavázal, že způsobenou škodu nahradí. "V případě prokázání viny před soudem pachateli za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," dodal mluvčí.

Opilec poničil auto. Stálo mu v cestě

Foto PČR

Dne 30. července 2016, mezi druhou a třetí hodinou po půlnoci, poškodil osmadvacetiletý muž v obci na Konicku zaparkovaný osobní automobil značky Fiat. K incidentu došlo vlivem opilosti pachatele, který si na vozidle tímto způsobem vybíjel zlost pramenící v partnerských neshodách. S vozidlem pachatel neměl nic společného, pouze mu stálo v cestě.

"Muž do vozidla několikrát udeřil popelnicí, přičemž rozbil levé přední a pravé zadní boční okno a poškodil karoserii vozidla promáčknutím v místě předních levých a obou pravých dveří. Výše způsobené hmotné škody na vozidle byla vyčíslena na 10 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že policisté muži naměřili 1,32 ‰ alkoholu v dechu.

Pro své jednání je nyní muž podezřelý ze spáchání přečinu poškození cizí věci a přečinu výtržnictví, za které mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Poškrábala muži dva automobily. Z důvodu vzájemných rozepří

ilustrační foto

Z přečinu poškození cizí věci je podezřelá dvaadvacetiletá žena z Prostějova. 11. července 2016 v Čechovicích klíčem poškrábala lak dvou osobních automobilů patřících jednačtyřicetiletému muži. 

"Činu se podezřelá dopustila z důvodu vzájemných sporů, přímo před očima majitele. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na 17 tisíc korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Ve věci je v současnosti vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelé ženě za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)