poškození

Na benzínce neuhlídal rozměry kamionu

Foto PČR

Ve čtvrtek po dvacáté hodině došlo na benzínové čerpací stanici v obci Vranovice-Kelčice k dopravní nehodě nákladního automobilu s návěsem. Padesátiletý řidič při jízdě v prostoru čerpací stanice neodhadl boční odstup a bokem návěsu najel do výdejního stojanu pohonných hmot.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. "Výše způsobené hmotné škody na návěsu a výdejním stojanu byla předběžně vyčíslena na 155 tisíc korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek pak vyřešili uložením blokové pokuty ve výši 2 tisíce korun. (red)

 

Poničili mu medvěda. Jen neví, kde

Ilustrační foto mercedes-benz.com

Prostějovští policisté šetří případ poškození osobního automobilu typu Mercedes-Benz S 500. Dosud nezjištěný pachatel měl v období od 19. do 23. března poškodit vozidlo na přesně nezjištěném místě ve městech Prostějov, Brno nebo Olomouc.

"Poškozením zadního víka zavazadlového prostoru, horní hrany zadního nárazníku a chromovaného krytu hrany zavazadlového prostoru pachatel jeho majiteli způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 100 tisíc korun," inormoval policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)

Pozor, kde parkujete!

Foto PČR

V zimních měsících musí řidiči dávat pozor, kde svůj vůz odstaví. Můž se totiž stát, že auto dojde k pořádné újmě, třeba kvůli padajícímu ledu. Přesvědčil se o tom v minulých dnech majitel Octavie z Olomouce.

"Telefonické oznámení o poškozeném vozidle na ulici Přichystalova přijali olomoučtí strážníci  ve středu 4.1.2017 před půl jednou ráno. Čtyřiadvacetiletá oznamovatelka na místě hlídce uvedla, že pravděpodobně ze střechy nebo některého parapetu okna panelového domu spadl kus ledu a rozbil zadní sklo Škody Octavia," uvedl mluvčí strážníků Petr Čunderle. Strážníkům se v místě podařilo kontaktovat majitele vozidla, který byl o celé věci informován a poučen, že se v tomto případě jedná o občanskoprávní spor. (red)

 

Poškození mlékomatu může přijít na rok za katrem

ilustrační foto ber

Na počátku září 2016, čtvrtého, krátce před jedenáctou hodinou dopoledne, došlo k poškození skleněné výplně automatu na mléko v Krasické ulici v Prostějově. Muž, který se k jeho rozbitý přiznal, škodu uhradí, čeká ho ale soud.

Provedeným prověřováním policisté jako pachatele tohoto jednání ustanovili třiatřicetiletého muže z Prostějova. "Podezřelý se k činu poté přiznal a uvedl, že do skleněné výplně omylem udeřil rukou a ta následkem toho praskla. Celková výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena na 7 260 korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Věc policisté kvalifikovali jako přečin poškození cizí věci. Podezřelý muž se po přiznání zavázal, že způsobenou škodu nahradí. "V případě prokázání viny před soudem pachateli za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," dodal mluvčí.

Opilec poničil auto. Stálo mu v cestě

Foto PČR

Dne 30. července 2016, mezi druhou a třetí hodinou po půlnoci, poškodil osmadvacetiletý muž v obci na Konicku zaparkovaný osobní automobil značky Fiat. K incidentu došlo vlivem opilosti pachatele, který si na vozidle tímto způsobem vybíjel zlost pramenící v partnerských neshodách. S vozidlem pachatel neměl nic společného, pouze mu stálo v cestě.

"Muž do vozidla několikrát udeřil popelnicí, přičemž rozbil levé přední a pravé zadní boční okno a poškodil karoserii vozidla promáčknutím v místě předních levých a obou pravých dveří. Výše způsobené hmotné škody na vozidle byla vyčíslena na 10 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že policisté muži naměřili 1,32 ‰ alkoholu v dechu.

Pro své jednání je nyní muž podezřelý ze spáchání přečinu poškození cizí věci a přečinu výtržnictví, za které mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Poškrábala muži dva automobily. Z důvodu vzájemných rozepří

ilustrační foto

Z přečinu poškození cizí věci je podezřelá dvaadvacetiletá žena z Prostějova. 11. července 2016 v Čechovicích klíčem poškrábala lak dvou osobních automobilů patřících jednačtyřicetiletému muži. 

"Činu se podezřelá dopustila z důvodu vzájemných sporů, přímo před očima majitele. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na 17 tisíc korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Ve věci je v současnosti vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelé ženě za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)

Rýhy na vozidlech vynesou až rok za katrem

ilustrační foto

Případy hned dvou poškozených vozidel řeší policisté v prostějovském regionu. Za poškození cizí věci mohou jít vandalové až na rok do vězení.

Ze spáchání trestného činu poškození cizí věci je podezřelý zatím neznámý pachatel, který v čase od 24. 2. 2016 do 26. 2. 2016 v obci Ohrozim poškodil vozidlo Jonway Ufo. Zatím přesně nezjištěným předmětem vytvořil v laku vozidla několik rýh. Majitelce způsobil škodu v předběžné výši za 20 000 korun.

Aktualizujeme: Na Raisově poškodil vandal šestnáct aut! Majitelé, hlaste se policii!

Foto čtenářka Marie

Vozidla odstavená v Raisově a Olivetského ulici v Prostějově se stala terčem útoku vandala. Poškodil jich celkem šestnáct. Majitelé by měli kontaktovat Policii ČR.

"Vandalové zde řádili už po několikáté za posledního půl roku. Když jsem ráno zjistila, že tentokrát se jedná i o mé auto, volala jsem na městskou policii. Tam mi řekli, že o tom už ví, že pachatele v noci dopadli a mám si zavolat na obvodní oddělení PČR na Újezdě," popsala redakci paní Marie. Policisté jí sdělili, že všechny majitele poškozených aut budou kontaktovat. "Pro ulehčení práce by ale majitelé aut zavolat sami a nahlásit SPZ , telefon a jméno," dodala paní Marie.

OBRAZEM: Na Raisově poškodil vandal šestnáct aut! Majitelé, hlaste se policii!

Foto čtenářka Marie Š.

Vozidla odstavená v Raisově a Olivetského ulici v Prostějově se stala terčem útoku vandala. Poškodil jich celkem šestnáct. Majitelé by měli kontaktovat Policii ČR.

"Vandalové zde řádili už po několikáté za posledního půl roku. Když jsem ráno zjistila, že tentokrát se jedná i o mé auto, volala jsem na městskou policii. Tam mi řekli, že o tom už ví, že pachatele v noci dopadli a mám si zavolat na obvodní oddělení PČR na Újezdě," popsala redakci paní Marie. Policisté jí sdělili, že všechny majitele poškozených aut budou kontaktovat. "Pro ulehčení práce by ale majitelé aut zavolat sami a nahlásit SPZ , telefon a jméno," dodala paní Marie. (red)

Do rána mu auto zapěnovali montážní pěnou. Za informace nabízí deset tisíc korun!

Foto Dom Václavík, FB

Na FB se objevila řada fotografií s popiskem. Je to až neuvěřitelné, co zažila v noci Krasická ulice. A s jakými následky se musí potýkat majitel vozu značky Mitsubishi.

"Dnes v ranních hodinách 2. února 2016 na Krasické ulici v Prostějově bylo moje auto zapěnováno montážní pěnou. Poškozené díly: dveře, kufr, světla, karoserie a kompletně výfuk. Odměna za informace k dopadení pachatele je 10 000,- Kč", informuje a slibuje Dom Václavík.