poškození

Poškodili odpadkový koš. Mladíci vinu popírají

ilustrační foto MPP

Dvacátého dubna v nočních hodinách nahlásil oznamovatel na linku 156 prostějovských stráníků dva mladíky, kteří kopáním poškodili odpadkový koš ve Smetanových sadech. 

Na místo vyslaná hlídka na lavičce u rozbitého koše zjistila dvojici mužů ve věku dvacet a dvaadvacet let. Starší z nich si stěžoval na bolest nohy. Poškození sběrné nádoby na odpad popírali. "Oba pánové jsou důvodně podezřelí ze spáchání přestupku proti majetku. O tom byli hlídkou poučeni," uvedla strážník Tereza Greplová. Celá věc byla předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Ve správním řízení lze uložit pokutu do 50. 000 Kč, při opakovaném jednání až 70.000 Kč. (red)

 

„Vloupání“ do automatu se dopustil zákazník. Vysokozdvižným vozíkem

Foto PČR

Dne 12. února 2018 po třetí hodině v noci došlo ve firemním areálu v Průmyslové ulici v Prostějově k poškození prodejního automatu na bagety. Toho se měl dopustit osmadvacetiletý zaměstnanec firmy.

"Při policejním výslechu se muž k činu přiznal a uvedl, že během noční služby si z automatu chtěl zakoupit bagetu na svačinu. Po vhození mincí mu však přístroj bagetu nevydal. V domnění, že se zboží někde zaseklo, se přes vydávací otvor neúspěšně pokusil rukou dosáhnout na bagetu. Poté se pokusil automatem zakývat, ale ani to kýžený výsledek nepřineslo. V té době kolem projížděl kolega s vysokozdvižným vozíkem. Podezřelý ho požádal o zapůjčení vozíku a pokusil se automat rozkývat vozíkem. Při tom však došlo k poškození skleněné výplně.

Dopravní značka poškodila auto. Město škodu nezaplatí

Ilustrační foto MP

Při vichřici, která se Prostějovem přehnala v červenci loňského roku, byla v Kostelecké ulici vyvrácena dopravní značka. ta spadla na osobní vůz, který poškodila. Majitel se náhrady po městu Prostějovu domáhá. Marně. 

"Majitel vozu po nás žádá náhradu škody s tím, že dopravní značka byla špatně ukotvena. Nechali jsme si předložit veškeré kolaudační dokumenty, které prokázaly, že na naší straně chyba není. Pojišťovna odmítla právě z tohoto důvodu škodu uhradit. Pro nás je záležitost uzavřena," uvedla primátorka Alena Rašková. 

Poškozený se tak může náhrady domoci ještě soudní cestou. (ber)

 

Havárie policejního vozu vyřadila z provozu i městskou kameru

Foto čtenář

Jak PvNovinky informovaly, 30. ledna došlo v ulici Újezd v Prostějově k havárii policejního vozu. Ten narazil do sloupu osvětlení a elektrické rozvodné skříně. Poškodil ale i zařízení městského kamerového systému. 

"Vůz Policie ČR narazil na zmíněné ulici do sloupu veřejného osvětlení, následně do dopravní značky a rozvaděče elektrické energie. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, způsobená škoda na vozidle a poškozeném zařízení byla vyčíslena na jedno sto padesát tisíc korun. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Příčiny a míra zavinění jsou předmětem policejního šetření", sdělila tehdy redakci PvNovinek policejní mluvčí Miluše Zajícová. 

Strážníci zadrželi dva muže, kteří poškodili zaparkované vozidlo!

ilustrační foto

Minulou sobotu, 14. října, oznamovatel nahlásil prostějovským strážníkům na linku 156, že při cestě domů uviděl u svého vozidla, zaparkovaného před domem, dva muže. Starší z dvojice bouchal rukou do zadního okna spolujezdce, až ho rozbil. Po vyrušení oznamovatelem z místa odešli.

"Dotyčnou dvojici hlídka zastihla nedaleko. K činu se přiznat nehodlali a tvrdili, že ulicí vůbec neprocházeli. Jejich totožnost byla zjištěna přes přivolanou hlídku PČR, která se na místo dostavila," uvedla strážník Tereza Greplová. Celá záležitost byla předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení. (red)

Vlezl do bytu a posprejoval zdi

ilustrační foto Evropský rozhled

V období od 28. srpna do 6. září 2017 vnikl dosud nezjištěný pachatel nezajištěnými dveřmi do bytu v bytovém domě v centru města Prostějova. V bytě pachatel poté šedou a černou barvou postříkal stěny, přičemž barvou potřísnil i podlahy a dveře.

"Celková výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na patnáct tisíc korun.," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)

 

 

Mladé ženě někdo poškodil auto. Můžete jí pomoci?

Foto majitelka

Mladé ženě někdo v pátek poškodil auto a nezanechal na sebe kontakt. Parkovala v Letecké ulici, asi sto metrů od kasáren. I s naší pomocí teď hledá viníka.

"Auto jsem zaparkovala sedmého září na parkovišti na Letecké 10 cca 100 metrů od kasáren a šla jsem do města. Když jsem se vrátila kolem 16:15 našla jsem ho odřené na levém boku, tj. dveře řidiče a dveře spolujezdce za řidičem," popisuje. K události policii nevolala, ale celou věc řeší pojišťovna. "Jelikož pracuji u armády, nechala jsem si zjistit, zda kamery z kasáren mají dosah na parkoviště. Bohužel ne, parkoviště patří městu," dodává.

Pokud máte k události nějaké informace, ozvěte se do zpráv paní Barboře Hajdukové. (red)

 

Za poškozením napájecí stanice může být cizí zavinění

ilustrační foto

Ve čtvrtek 31. srpna 2017 po čtrnácté hodině došlo na vlakovém nádraží v obci Nezamyslice k zahoření dvanácti metrů z devadesátimetrového vysokonapěťového kabelu u převozové napájecí stanice. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na osmnáct tisíc korun. 

Vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru šetřením na místě nevyloučil ani cizí zavinění. "Z toho důvodu policisté z obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. V případě, že se prověřováním prokáže cizí zavinění, hrozí pachateli tohoto skutku trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Na benzínce neuhlídal rozměry kamionu

Foto PČR

Ve čtvrtek po dvacáté hodině došlo na benzínové čerpací stanici v obci Vranovice-Kelčice k dopravní nehodě nákladního automobilu s návěsem. Padesátiletý řidič při jízdě v prostoru čerpací stanice neodhadl boční odstup a bokem návěsu najel do výdejního stojanu pohonných hmot.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. "Výše způsobené hmotné škody na návěsu a výdejním stojanu byla předběžně vyčíslena na 155 tisíc korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek pak vyřešili uložením blokové pokuty ve výši 2 tisíce korun. (red)

 

Poničili mu medvěda. Jen neví, kde

Ilustrační foto mercedes-benz.com

Prostějovští policisté šetří případ poškození osobního automobilu typu Mercedes-Benz S 500. Dosud nezjištěný pachatel měl v období od 19. do 23. března poškodit vozidlo na přesně nezjištěném místě ve městech Prostějov, Brno nebo Olomouc.

"Poškozením zadního víka zavazadlového prostoru, horní hrany zadního nárazníku a chromovaného krytu hrany zavazadlového prostoru pachatel jeho majiteli způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 100 tisíc korun," inormoval policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. (red)