požár

Policisté hledají svědky požáru ve vlaku

ilustrační foto

Policisté oddělení hlavního nádraží Ostrava vedou prověřování okolností požáru ve vlaku. K požáru na toaletě železničního vozu vlakového spoje R 820 došlo dne 1. 10. 2017 kolem 21.00 hodin. 

Vlak vyjel ve 20.29 hodin z železniční stanice Bohumín ve směru do železniční stanice hlavní nádraží Brno (příjezd 23.12 hodin). Vlak stavěl v železniční stanici Suchdol nad Odrou krátce po 21.00 hodině a cestovaly v něm desítky osob. Požár oznámili průvodčí dva cestující (muž a žena).

Muž si zakouřil a stoh lehl popelem

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

Dne 17. dubna 2017 v odpoledních hodinách došlo na poli mezi obcemi Vranovice a Vincencov k požáru stohu slámy. Majitel škodu na stohu o rozměrech 60 x 10 x 4 metry s uskladněnými 629 tunami slámy vyčíslil na více než půl milionu korun. Policisté teď našli paliče.

Policisté z obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci s trestem odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. "Provedeným prověřováním se jako pachatele podařilo ustanovit dvacetiletého muže z nedaleké obce.

Vyšetřování požáru zámku Plumlov policie odložila

ilustrační foto

Jedenáctého října v noci zasáhl střechu levého křídla nízkého zámku v Plumlově požár. Přes rychlý zásah hasičů oheň způsobil škodu ve výši 3 milionů korun. Podle hasičů je za vznikem požáru nedbalost, pachatel ale znám není. Policie případ odložila.

"Prověřování bylo odloženo. V zákonné lhůtě se nepodařilo prokázat skutečnost, že za činem stojí konkrétní osoba," sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek. 

Podle jeho slov to ale neznamená, že případ je definitivně uzavřen. "Kdyby se objevily jakékoli nové skutečnosti, jsme připraveni případ znovu otevřít," dodal. (ber) 

Objekt, kde byla nalezena mrtvola, se demoluje

Foto ber

V úterý 30. listopadu byla v hořícím objektu za místním nádražím v Prostějově nalezena mrtvola muže. Policisté jeho totožnost znají, příčinu smrti šetří. Pomoci by jim v tom měla i soudní pitva. Domek mezitím pomalu mizí z povrchu země.

"Je dobře, že to zbourají. Divím se, že se tam něco takového nestalo už dřív. Uleví se nám, když se bezdomovci přesunou jinam, " sdělila redakci žena bydlící v sousedství. (ber)

Požár stodoly poničil historická auta

ilustrační foto HZS

V sobotu po patnácté hodině vyjížděli policisté k požáru stodoly v obci Doloplazy v bývalém areálu statku, který je využívána jako garáž pro historická vozidla.

Na místě byly přítomny jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. "Na budově vznikla předběžná škoda 30 000 Kč a na uskladněných vozidlech 70 000 Kč. Po uhašení požáru bylo místo střeženo policejní hlídkou," uvedla mluvčí Policie ČR Miluše Zajícová. Dnešního dne bude místo požáru po vychladnutí ohledáno specialisty. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin poškození cizí věci. (red)

Vandal zpopelnil kontejnery na tříděný odpad

Foto PČR

Ve středu na čtvrtek krátce po půlnoci došlo v obci Koběřice k požáru deseti kusů plastových kontejnerů na tříděný odpad a jednoho kovového kontejneru na oděvy. Od hořících kontejnerů následně zahořel i zděný přístřešek na kontejnery. Vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru jako příčinu požáru stanovil úmyslné založení.

"Dosud neznámý pachatel tohoto skutku je podezřelý ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za který mu v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že celková výše hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 65 tisíc korun. Věc nadále šetří policisté obvodního oddělení Němčice nad Hanou. (red)

Požár dvou stohů způsobil škodu 400 tisíc

ilustrační foto HZS

 

V sobotu krátce před třiadvacátou hodinou přijali olomoučtí policisté oznámení o požáru dvou stohů slámy.

K prvnímu došlo v katastru mezi obcemi Klopina a Zadní Újezd, ke druhému zhruba o 500 metrů dále od tohoto místa, a to v katastru obce Medlova. "Škoda byla předběžně vyčíslena na 380 000 korun," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Co bylo přesnou příčinou požáru, policisté zjišťují ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičského záchranného sboru. "Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok," dodala mluvčí. (red)

Při požáru nákladního vozidla zemřel řidič

foto HZS OLK

 

V neděli 28. června 2015 byl v 3:50 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár nákladního vozidla na parkovišti u benzínové čerpací stanice nedaleko obce Daskabát na Olomoucku. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Doloplaz, Velké Bystřice, Daskabátů a Velkého Újezdu. "První jednotka po příjezdu k místu události potvrdila, že požárem je zcela zasažena kabina kamionu a průzkumem zjistila, že se uvnitř nachází řidič bez známek života," konstatovala mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Hasiči oheň zlikvidovali a požářiště předali policistům.

Co bylo příčinou vzniku požáru a jak velká vznikla škoda je zatím v šetření. (red)

Ve Vrahovicích hořelo. Auto i s garáží

foto HZS OLK

 

Profesionální a dobrovolné jednotky o víkendu v nočních hodinách vyjížděly ke dvou požárům osobních vozidel. Starý vrak hořel v Mohelnici, druhé vozidlo shořelo po požáru garáže v Prostějově, místní části Vrahovice. 

Pomoc jednotky profesionálních hasičů požární stanice Prostějov za posílení dobrovolnými hasiči Vrahovice a Žešov si vyžádal druhý požár za brzkých ranních hodin soboty 11.4.2015. „Tísňová linka hasičů převzala informaci o hořící garáži se zaparkovaným vozidlem v 03:23 hodin. V době příjezdu prvních jednotek byl celý objekt zasažen plameny. Při požáru došlo k poškození celé garáže, osobního vozidla a vlivem sálavého tepla také k popraskaní oken u nedalekého sousedního objektu,“ konstatoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Hořel dům. Majitel utekl střešním oknem

foto HZS

 

V 16.45 přijalo operační středisko informaci o požáru v rodinném domě v Ivanovicích na Hané. Škoda se pohybuje kolem milionu korun. Majitel domu se při požáru poranil. Hasební práce pokračovaly i po půlnoci. Namístě zasahovali i hasiči z Prostějovska.

Hasiči na místě zjistili, že požár zasáhl první patro a půdní prostory nového řadového jednopatrového domu. Majitel stihl před rychle se šířícími plameny uniknout střešním oknem. Poranil se a na místě jej ošetřila záchranná služba. Jeho zdravotní stav však nevyžadoval odvoz do nemocnice,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.