prázdniny

Školáci budou mít dvaadvacet dní volna

ilustrační foto

Školáci v pondělí po dvouměsíčních prázdninách poprvé usedli do lavic. Na další volno ale dlouho čekat nebudou, doma zůstanou hned v pátek 28. září. Volných dní si v tomto školním roce užijí hned dvacet dva.

Ve škole se ještě ani nestihnou zabydlet a už si budou užívat prodlouženého víkendu. Volných dní budou mít školáci v tomto roce stejně jako v loňském. Pokud nepočítáme víkendy a letní prázdniny, je jich přesně dvaadvacet.

Po zářijovém státním svátku je hned v říjnu čekají podzimní prázdniny - ty tentokrát připadají na pondělí 29. a úterý 30. října. O státní svátek 28. října budou tentokrát, stejně jako jejich rodiče, ochuzeni. Vychází totiž na neděli. 

Kam v pátek s dětmi? Lyžovat do Karlova!

ilustrační foto Karlov

V pátek 3. února 2017 mohou lyžaři mladší 15 let lyžovat na všech sjezdovkách Ski Arény Karlov (Myšák, Kazmarka, Ski Expres, Klobouk) v Karlově pod Pradědem od 8.30 do 16 hodin zcela zdarma, resp. pouze oproti předložení kopie aktuálního pololetního vysvědčení (nebo kopie opisu vysvědčení) a zaplacení vratné zálohy 50 Kč za skipas.

Se skipasem Ski Arény Karlov lze volně přejíždět mezi uvedenými sjezdovkami bez ohledu na to, na které pokladně si lyžař skipas pořídí. Vrátit skipas je možné na kterékoli pokladně arény.  Akce platí pro všechny mladší 15 let, podmínkou NENÍ vysvědčení se samými jedničkami.

Rozloučení s prázdninami v indiánském duchu!

Foto Jarmila K.

 

V sobotu 31.8. 2013 pořádali hasiči Hamry rozloučení s prázdninami v indiánském duchu.

"Počasí vyšlo, dětem se na hlavách třepetala pérka a užívali si to i rodiče. Krásné počasí udělalo hezkou tečku za prázdninovými dny", zaslala do redakce fotografie i vyjádření čtenářka Jarmila.

Děkujeme za krásná fota!

Letem světem s Cipískem

ilustrační foto

Poslední z letošních prázdninových programů Mateřského centra Cipísek skončil světovým tržištěm. Sjely se sem národy všech světadílů. To bylo setkání účastníků tradičního letního týdne Letem světem s Cipískem, kde se i přes horké počasí rodiče s dětmi sešli v maskách a nechyběli dokonce ani Eskymáci v rukavicích.

V průběhu posledního týdne provozu centra rodiče s dětmi absolvovali pomyslnou cestu kolem světa s Cipískem.

„Kromě závěrečného setkání národů si užili indiánskou stezku s výletem ke koňům, africký den plný tvoření, nebo třeba zvířecí den. Součástí programu byla i ukázka canisterapie a nechyběla řada her, kterých se aktivně účastnili jak děti tak i dospělí,“ popsala program Markéta Skládalová z centra Cipísek. Důkazem toho, že se prázdninové programy vydařily, jsou záznamy v letním Cipískově památníčku.

Prázdniny s Cipískem jsou pohádkové, bude i cesta kolem světa

ilustrační foto

Kde bydlí v Prostějově vodník, jak se sází řepa, co všechno musí umět trpaslík nebo jak se tančí na královském plese? To všechno a mnohem víc se dozvěděli rodiče s dětmi při putování pohádkovými týdny, které Mateřské centrum Cipísek připravuje už sedmé prázdniny.

„Rodiče a prarodiče s dětmi od dvou do šesti let, kteří se účastní  prázdnin s Cipískem, mají možnost seznámit se s ostatními rodinami, najít nová přátelství, prožít společně s dětmi netradiční situace, vyzkoušet si řadu výtvarných i pohybových činností a odnést si spoustu pohádkových zážitků,“ uvedla Markéta Skládalová z Mateřského centra Cipísek. Právě v těchto dnech probíhá druhý turnus pohádkového týdne. Program je připraven tak, aby se aktivně mohli zapojit nejen děti, ale také jejich rodiče nebo prarodiče. Radost ze hry i poznání si užívají malí i velcí účastníci.

Školní hřiště jsou o prázdninách otevřená

ilustrační foto

Školní hřiště v Prostějově v období prázdnin neleží „ladem“. Jsou využívána všemi, kdo zůstávají během léta doma. Která jsou otevřena, kde se platí a jaké jsou otevírací doby?

„Všechna školní hřiště jsou o těchto prázdninách v provozu. Dokonce jsme jejich provoz zajistili nejen ve všední dny, ale i o sobotách a nedělích,“ potvrdila náměstkyně primátora Ivana Hemerková s tím, že každá škola má vypracovaný svůj provozní řád.

Dovolené - ráj pro zloděje

ilustrační foto

Nadcházející letní měsíce patří z pohledu policistů k rizikovějším! Lidé odjíždějí na dovolené a jejich bydlení zůstává prázdné. To je skvěle nakypřená půda pro zloděje. Jak ochránit svůj majetek? Jak postupovat? Zeptali jsme se Aleny Nedělníkové z oddělení preventivně informační skupiny prostějovské policie.

„Pokud odjíždíte například na dovolenou, neupozorňujte zbytečně, že nejste doma. O případném odjezdu informujte jen své známé či rodinu. Neinformujte o svém odjezdu ani na takzvaných sociálních sítích. I ty zloději s oblibou v dnešní době sledují. Nevystavujte nikde zbytečně cenné předměty a také se jimi nechlubte,“ varuje všechny „dovolenkáře“ Alena Nedělníková.

Co říkají statistiky letošního roku o vykrádání bytů a domů?

Pozor: Ulice Komenského bude během prázdnin rozkopaná

ilustrační foto

Motoristé zvyklí projíždět ulicí Komenského se musí připravit na dopravní komplikace. Potrvají téměř po celé letní prázdniny. Opravovat se tady bude vodovod.

V průběhu letních prázdnin se motoristé musí připravit na dopravní omezení. Týkat se bude ulice Komenského.

„Od 1. července až do 23. srpna musíme počítat s omezeným provozem. V prvé fázi půjde jen o zúžení vozovky. Postupně se ale práce dál rozšíří a dojde k uzavření ulice Na spojce v křižovatce s ulicí Komenského. Opravy by měly probíhat asi od 8. července,“ popsala mluvčí radnice Jana Gáborová. Podle jejích slov ale nepůjde o jediné omezení.

Dobrovolní hasiči se dnes v Lipové rvali o každou vteřinu

ilustrační foto

Na Prostějovsko se vrátila Extraliga České republiky v požárním útoku. Výsadu pořádat další kolo této soutěže získala Lipová. Sedmý ročník proběhl na hlavním hřišti tamního sportovního areálu. 

Pořadatelé soutěže dobrovolných hasičů neponechali nic náhodě a s přípravami sportovního areálu začali několik dní před samotným zahájením extraligy. Závod se uskutečnil na krátce střiženém pažitu hlavního fotbalového hřiště. Organizace se ujal Sbor dobrovolných hasičů Lipová. Závod, který je řazen do seriálu soutěží XVIII. ročníku Extraligy ČR v požárním útoku a dále do seriálu soutěží IV. ročníku Velké ceny Prostějovska, notnou měrou podpořilo slunečné počasí. Do bojů o příčky nejvyšší šli jak muži, tak i ženy a extraligy se tak celkem zúčastnilo 48 mužských a 12 ženských týmů.