představení

Městské divadlo zve na Splněná přání Evy Hruškové a Jana Přeučila

ilustrační foto plakát

Ve čtvrtek 16. května od sedmnácti hodin bude přednáškový sál Městského divadla Prostějov patřit hereckým legendám Evě Hruškové a Janu Přeučilovi. Jejich Splněnými přáními bude provázet Jiří Zbořil.

Nezapomenutelná "Popelka" a její manžel, filmový a divadelní herec a vysokoškolský pedagog specializující se zejména na výuku rétoriky, přivezou do Prostějova i hosty. Mimo již zmíněného Jiřího Zbořila to bude sopranistka Pavlína Augustinová Přikrylová a tenor Miroslav Ondra. Klavírní doprovod bude v režii Mileny Buriánkové.

A vy čtěte pozorně, čeká vás soutěž o vstupenky! (ber)

Šedesátka živých soch k vidění! To by byla událost v Prostějově!

Foto čtenář

Historické centrum Kroměříže zaplnily v neděli odpoledne živé sochy. Šest desítek namaskovaných umělců čekalo na návštěvníky na pětadvaceti stanovištích v okolí náměstí, zámku i Podzámecké zahrady. Netradiční přehlídku obdivovaly tisíce lidí.

Kroměříž se tak stala vůbec prvním tuzemským městem, které Mezinárodní festival živých soch přivítalo.

„V zahraničí je to běžný a populární druh pouličního umění. U nás zatím tradici nemá, což chceme tímto festivalem změnit,“ vysvětlila Zdeňka Rylka Dovályová z pořádající umělecké skupiny Sinela. Kroměříž se tak stala vůbec prvním tuzemským městem, které Mezinárodní festival živých soch přivítalo.

Dvakrát odložené Manželství v kostce se hraje ve čtvrtek!

ilustrační foto

Manželství v kostce je nová komedie Luboše Baláka o věčném souboji mužů a žen, který netrvá jen sto let a který se netýká jen dvou jedinců. Zahrát ji měli Zuzana Krónerová a Oldřich Navrátil již v únoru letošního roku v KaSCentru Prostějov. Představení ale bylo kvůli nemoci obou herců dvakrát odloženo. 

Zhlédnout ho budete moci ve čtvrtek 5. dubna ve 20 hodin. (red)

Soutěžte s námi o vstupenky na Izera!

ilustrační foto plakát

Jak včera PvNovinky informovaly, třiadvacátého března vystoupí v kulturním domě v Jesenci bavič a moderátor Zdeněk Izer. A vy s námi můžete soutěžit o vstupenky!

Postačí, když zašlete do jedenáctého března na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se představení jmenuje? Odpověď označte v předmětu IZER. Pro čtyři vylosované máme vstupenky. (red)

Do Jesence míří Zdeněk Izer! Máme pro vás volňásky!

ilustrační foto plakát

Třiadvacátého března od 19 hodin se v kulturním domě v Jesenci uskuteční představení Zdeňka Izera Autokolektiv. 

V celovečerním zábavném programu "Zdeněk Izer a autokolektiv" se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené zábavné scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Vystoupení je opět obohacené videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a světelnými efekty.

Vstupenky jsou již v předprodeji.

Manželství v kostce se opět odkládá. Na duben!

ilustrační foto

Divadelní představení Manželství v kostce se již po druhé odkládá. Tentokrát na duben.

"Bohužel nemoci nám komplikují situaci. Od dnešního rána máme na antibiotikách Oldu Navrátila, minule byla nemocná Zuza Kronerová," vysvětlila za Divadlo Komediograf Monika Tanečková.

V Prostějově budou Čiperkové. V březnu!

ilustrační foto

Čiperkové zpívají písničky, které baví děti, rodiče, babičky i dědy. Zpívají dětské písničky, jak z vlastní tvorby, tak převzaté. Na svých vystoupeních po celé republice učí malé diváky říkánky a tancovat. Po vystoupení bude možné s Čiperky dovádět, udělat si fotky a pěkně se pobavit. V prostějovském KaSCentru vystoupí 18. března od deseti hodin. 

Celý program je dlouhý zhruba jednu hodinu a půl (cca 50-60 minut vystoupení a po zbytek času autogramiáda a focení s Čiperky). Vstupné 140,- NA OSOBU (svou vstupenku musí mít dospělý i dítě). Cena platí pro předprodej. Vstupné na místě v den konání akce 150,- NA OSOBU (dospělý i dítě). Děti do 1 roku zdarma. VSTUPENKY K DISPOZICI zde: https://vstupenky.ticket-art.cz/pro-deti/ciperkove-v-prostejove-14450/ (red)

 

Kdo vyhrál vstupenky na představení Byt na inzerát?

ilustrační foto plakát

Zajímavou soutěž o vstupenky jsme v minulých dnech přinesli spolu s Agenturou Mamut. Tentokrát šlo o vstupenky na divadelní představení, které se uskuteční v Jesenci. Vidět v něm můžete třeba Adélu Gondíkovou, Ivanu Andrlovou, Zbyška Pantůčka, Martina Zounara a další známé herce.

Byt na inzerát

Odkvétající varietní umělkyně Georgette pronajímá ve svém pařížském bytě pokoje. A tak spolu na jedné adrese bydlí ještě klavíristka Jeanine, malířka Jacqueline a služebná Marie-Louisa. O tom, že soužití žen takto rozdílných temperamentů není jednoduché, nás přesvědčí expozice hry. Všechny obyvatelky bytu se proto nezávisle na sobě rozhodnou radikálně změnit život a všechny (opět bez vědomí těch ostatních) si podají inzerát.

Ringova Dívčí válka míří do Čech pod Kosířem. Soutěžte o vstupenky!

ilustrační foto divadlo, plakát

Divadlo Františka Ringo Čecha přijíždí se svou legendární hrou Dívčí válka do zámku v Čechách pod Kosířem. Ve středu 16. srpna od 18 hodin začne v zámeckém parku ohňostroj humoru a nezapomenutelných hereckých kreací a improvizací!

Dívčí válka je nejoblíbenější divadelní komedie všech dob. Vždyť za posledních jedenáct let (od obnovené premiéry v roce 1998 do současnosti) bylo odehráno téměř 860 repríz, které shlédlo více než 400 tisíc diváků. K nesmírné popularitě této hry přispívá nejen nadčasové téma hry (věčné spory mezi muži a ženami), které autor zpracoval s humorem sobě vlastním, ale i hvězdné herecké obsazení. Divadlo, které zajíždí za svými diváky do všech koutů republiky, rozesmává své diváky nejen mistrnou satirou, ale i skvělým konverzačním humorem.

Vstupenky na Prodanou nevěstu zmizely během pár minut!

ilustrační foto divadloprostejov.cz

 

V rekordním čase zmizely vstupenky na slavnostní představení Prodané nevěsty, které se uskuteční u příležitosti oslav sta let radnice. Město proto chce uskutečnit ještě jedno představení.

"Vstupenky na operní představení Prodaná nevěsta, které se uskuteční 5. června v městském divadle, byly rozebrány během několika desítek minut,“  potvrdila Jana Gáborová, mluvčí prostějovského magistrátu.

Magistrát v současné době jedná s vedením Moravského divadla o druhém představení. I ono bude zdarma. „O přesném termínu budeme informovat," dodala mluvčí. (red)