přepadení

Lupič přepadl poštu v Drahanech. Policisté kontrolovali i vozidla!

ilustrační foto PČR

Dnes dopoledne došlo v Drahanech k pokusu o vyloupení pošty. Policisté v rámci pátrání po pachateli kontrolovali i projíždějící vozidla. První o tom informoval Prostějovský deník.

"Došlo k pokusu o loupežné přepadení pobočky České pošty v Drahanech. Neznámý pachatel je na útěku, probíhá usilovné pátrání. Podle získaných informací se mu loupež nepodařilo dokončit, z pošty si nic neodnesl," potvrdil policejní mluvčí prostějovské policie František Kořínek. Událost nadále sledujeme. (ber)

V Netušilově ulici dnes přepadl muž ženu. Policie hledá svědky!

ilustrační foto

Dnes v době od 13:00 do 13:20 hodin došlo v Netušilově ulici v Prostějově, nedaleko křižovatky s ulicí Komenskou, k pokusu o odcizení kabelky šedesátileté ženy. Pokusu krádeže se měl dopustit mladý muž, vysoký asi 170 – 180 centimetrů, štíhlé postavy. Při neúspěšném pokusu o odcizení kabelky žena upadla na chodník. Muž poté z místa utekl směrem do ulice Sádky.

Policisté touto cestou žádají případné svědky události, nebo útěku muže z místa činu, aby se se svými poznatky obrátili na policisty obvodního oddělení Prostějov 1 na adrese Újezd 12, Prostějov, nebo telefonicky na čísle 974 781 650. Případně na bezplatnou linku číslo 158.

Policie má shodu pachových stop v případu Kvitová

ilustrační foto ber

Policie má podle České televize důkazy, že muž, podezřelý z útoku na tenistku Petru Kvitovou, byl v jejím bytě. Policie našla dvakrát shodu u pachových stop v bytě Kvitové a pachových stop podezřelého, který je ve vazbě.

Nyní čeká tenistku rekognice, kdy bude pachatele poznávat mezi jinými muži. Kvitová byla ve svém prostějovském bytě přepadena 20. prosince 2016, podezřelý byl zadržen minulý měsíc. Obviněný muž podle ČT pochází z Brna, kde také bydlí, a je mu kolem třiceti let. Původně se spekulovalo, že je zhruba padesátiletý. Policie jej prověřovala už v lednu 2017 jako podezřelého, tehdy měl ale alibi, které se nyní podle ČT policistům podařilo rozbít. Tip na jeho dopadení přišel od policisty, který při operativní činnosti získal informaci, že právě tento člověk by za útokem mohl stát.

Lupiči přepadli dodávku s penězi. Honička zastavila policisty u Vícova

ilustrační foto PČR

V noci na neděli uzavřela policie dálnici D46 na rozhraní Vyškovska a Prostějovska. Podle informací PvNovinek zde došlo k loupežnému přepadení dodávky s penězi. Ozbrojené lupiči zastavili na dálnici provoz. Jejich stopu sledovali policisté až k Vícovu, kde je zastavily propíchané pneumatiky.

„Kolem jedné hodiny ranní došlo ve vzdálenosti 8,4 kilometru dálnice D 46 ve směru na Olomouc k loupežnému přepadení. Při samotné události nebyl nikdo zraněn,“ uvedl Pavel Šváb z jihomoravské policie. Dálnice kvůli tomu byla zhruba od dvou do devíti hodin uzavřená v obou směrech. Kvůli ohledání místa události. Podle prvotních výsledků prověřování spolupachatelé pravděpodobně zastavili provoz na dálnici tak, aby samotný čin, ke kterému došlo zhruba o 200 metrů dál, proběhl beze svědků.

Pachatel útoku na Petru Kvitovou stále není znám

ilustrační foto PČR

Dvacátého prosince došlo v Prostějově k napadení tenistky Petry Kvitové. Prostějovští kriminalisté případ v lednu předali pro podezření ze zvlášť závažného zločinu vydíráníkrajským kriminalistům. Pachatel stále uniká.

Podle informací PvNovinek kriminalisté předvolali tenistku k dalšímu výslechu. Policejní mluvčí František Kořínek to ale odmítl komentovat. „Případ napadení Petry Kvitové je stále ve fázi prověřování. Na druhou část otázky odpovídat nebudeme. Obecně platí, že dílčí úkony probíhajícího trestního řízení nekomentujeme,“ sdělil redakci.

Pachateli, na jehož dopadení vypsala TK Prostějov sto tisícovou odměnu, hrozí trest odnětí svobody na pět až dvanáct let.

K případu přepadení Petry Kvitové obdržela policie na dvě desítky oznámení!

ilustrační foto ber

Dvacátého prosince 2016 otřásl nejen Prostějovem případ napadení tenistky Petry Kvitové. Ta ze souboje s dosud neznámým mužem vyšla s těžkým zraněním levé ruky, které ji z bojů o nejvyšší tenisové mety vyřadí zřejmě až na půl roku. Policisté po pachateli stále pátrají a opět vyzývají veřejnost ke spolupráci.

"Na základě zveřejněného identikitu a popisu pachatele jsme obdrželi na dvě desítky podnětů a oznámení od občanů a stále přicházejí další. Jako možní pachatelé odpovídající zveřejněnému identikitu či popisu bylo označeno i několik osob s kriminální minulostí. V současné době na případu usilovně pracuje maximální možný počet policistů, kteří pečlivě vyhodnocují všechny získané poznatky a informace. Několik osob jsme již prověřili a vyloučili. Pachatele přepadení slečny Kvitové se nám tak dosud ustanovit nepodařilo," sdělil dnes policejní mluvčí František Kořínek. 

Pachatele dvou loupeží policisté dopadli. Komentovat to zatím nechtějí

ilustrační foto

Ve středu 21. prosince došlo v odpoledních hodinách ke dvěma přepadením v prostějovských barech. Obě spáchal jediný mladík, kterého policisté zadrželi ještě téhož dne. Komentovat to ale nechtějí.

"V případu jsou činěny určité kroky. Tiskovou zprávu vydáme v úterý," sdělil včera redakci policejní mluvčí František Kořínek. Podle zdroje PvNovinek jde o mladého muže, který pracoval v jedné z prostějovských restaurací.  "Zřejmě se dostal do nějakých problémů a myslí si, že se uklidí za mříže," dodal zdroj. (ber)

Identikit muže, který přepadl tenistku Kvitovou!

Identikit PČR

Celým světem hýbe zpráva o přepadení tenistky Petry Kvitové v jejím bytě v Prostějově, jejím poranění a následné operaci. Policisté usilovně pátrají po pochateli. Nyní veřejnosti zasílají identikit pachatele. Znáte jej?

"Jedná se o muže ve věku do 35 let, vysokého 180 cm, světlé pleti, má hnědé oči, krátké hnědé vlasy, normální postavu. Popis jeho oblečení: okrová bunda, přibližně o jednu konfekční velikost větší než postava muže, volnější modré rifle, na nohou šedé sportovní zavazovací boty se třemi bílými pruhy na bocích, ne však značky Adidas. Na hlavě béžová čepice s krátkým kšiltem, tzv. „bekovka“.

Další násilí! V průběhu odpoledne byly přepadeny hned dva bary!

ilustrační foto čtenář

Kolem patnácté hodiny došlo v Dolní ulici k loupežnému přepadení. Cílem se stala obsluha jednoho z barů. Kolem sedmnácté hodiny navštívil lupič bar v Plumlovské ulici.

Podle neověřených informací si lupič v obou případech přišel pro tržbu s nožem v ruce. Policie to nepotvrdila ani nevyvrátila. "Mohu potvrdit, že došlo k přepadení dvou barů, a to v Plmlovské a Dolní ulici. Věc je v šetření, v této chvíli nemohu uvést žádné další informace," sdělila redakci policejní mluvčí Miluše Zajícová. (ber)

V hlavní roli nůž a přepadení. Opět!

ilustrační foto PČR

Včera otřásl nejen Českou republikou případ napadení tenistky Petry Kvitové, kterou v jejím vlastním bytě pořezal zatím neznámý útočník nožem. V Prostějově se ale útočník s nožem v ruce objevil již 16. prosince. Přepadl obsluhu baru ve Svatoplukově ulici v Prostějově. Jiný loupežník se pokusil ve stejný den okrást ve Smetanových sadech ženu. Ta se ale ubránila. 

K přepadení baru mělo dojít 16. prosince krátce před dvaadvacátou hodinou. "Žena útočníkovi pod pohrůžkou vydala finanční hotovost ve výši několika tisíc korun. V současné době ve věci probíhá prověřování pro podezření ze zvlášť závažného zločinu loupež, za který pachateli hrozí trest odnětí svobody až na deset let," potvrdil první informaci policejní mluvčí František Kořínek s tím, že vzhledem k probíhajícímu prověřování další informace nyní poskytovat nelze.