prezident

Prezident Zeman navštívil prostějovské speciály

Foto kr-olomoucky.cz

Třetí den svého pobytu v regionu zahájila hlava státu návštěvou 601. skupiny speciálních sil generála Moravce v Prostějově.

„601. skupina speciálních sil je elitním útvarem, který se 1. ledna 2015 stal součástí Armády České republiky. Tato jednotka svými jedinečnými schopnostmi významně přispívá k zajištění bezpečnosti a obrany naší země. Miloš zeman je prvním prezidentem, který náš útvar navštívil,“ řekl David Franta, velitel 601. skupiny speciálních sil generála Moravce.

Prezidenta v prostějovských kasárnách čekala ukázka akčního zásahu příslušníků jednotky a prohlédl si tu také techniku.

Prezident dostal v Konici pálenku

Foto L. Svačinová

Krátce před polednem zamířila hlava státu do Konice. Miloš Zeman si z deštěm zmáčeného města odvezl na památku místní pálenku, keramiku i knihu.

"Vím, že nemohu říci ty Konice, ale ta Konice, jinak byste mne upálili," prohodila hlava státu jeden ze svých bonmotů. I v Konici se prezident setkal s představiteli města, místními podnikateli a zástupci spolků. V zámeckém parku pak diskutoval s občany. 

Prezident Miloš Zeman bude na Prostějovsku ve středu

ilustrační foto ber

V termínu od 20. do 22. března zavítá na návštěvu Olomouckého kraje prezident Miloš Zeman. Setká se s obyvateli Hněvotína, Šternberka a Uničova na Olomoucku. Na závěr své třídenní návštěvy bude ve středu hostem prostějovského regionu.

V poslední den třídenní návštěvy, ve středu 22. března, zamíří prezident nejprve do Prostějova k 601. skupině speciálních sil generála Moravce, kde se také zúčastní ukázky akčního zásahu a techniky. Svůj pobyt v Olomouckém kraji zakončí v Konici, kde se s občany setká v zámeckém parku od 12.25 hodin. (ber)

 

Prezident Miloš Zeman přijede v pondělí

ilustrační foto ber

V termínu od 20. do 22. března zavítá na návštěvu Olomouckého kraje prezident Miloš Zeman. Setká se s obyvateli Hněvotína, Šternberka a Uničova na Olomoucku. Na závěr své třídenní návštěvy bude ve středu diskutovat s obyvateli Konice na Prostějovsku.

Miloš Zeman od svého zvolení průběžně navštěvuje všechny kraje. Jeho nynější cesta do Olomouckého kraje bude první, kterou absolvuje poté, co oznámil, že bude příští rok usilovat o znovuzvolení do funkce. Podrobný program návštěvy by měl být zveřejněn v závěru týdne. Zeman navštíví Olomoucký kraj už počtvrté.

Miloš Zeman dnes oznámí, zda bude opět kandidovat na prezidenta!

ilustrační foto hrad.cz

Tiskovou konferenci o své případné kandidatuře na prezidentský post Miloš Zeman chystá až na pátek, už večer ale své rozhodnutí na recepci ve Španělském sále v Praze oznámí tisícovce svých podporovatelů.

Zájem ucházet se o úřad hlavy státu dosud oficiálně oznámili podnikatel a textař Michal Horáček, podnikatel Igor Sládek a lékař a aktivista Marek Hilšer. Jako o možných vyzyvatelích se mluví také o končícím šéfovi Akademie věd Jiřím Drahošovi, ministrovi obrany Martinu Stropnickém (ANO) nebo bývalém velvyslanci v USA či Rusku Petru Kolářovi. (red)

 

Miloš Zeman navštíví Olomoucký kraj. Už brzy!

ilustrační foto

V termínu od 20. do 22. března zavítá na návštěvu Olomouckého kraje prezident Miloš Zeman.

"Finální verzi programu třídenní návštěvy zveřejníme v polovině příštího týdne, a to včetně časového harmonogramu," uvedla mluvčí Olomouckého kraje Kamila Navrátilová.  

Prezident navštívil náš kraj už v květnu loňského roku. Zastavil se mimo jiné v zámku v Čechách pod Kosířem, kde zasadil památný jerlín. (ber) 

OBRAZEM: Prezidenta Zemana bude v zámku v Čechách pod Kosířem připomínat jerlín

ilustrační foto

Dnešní odpolední návštěva prezidenta Miloše Zemana v zámku v Čechách pod Kosířem bude mít živoucí památku minimálně 200 let. Prezident před zdejší oranžerií vysadil japonský jerlín, který zde kdysi stál.

Prezidenta, kterého doprovázel hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil, na zámku uvítalo několik stovek jeho příznivců, starosta Čech Milan Kiebl a kastelán Martin Váňa. Společně pak zasadili již zmíněný jerlín. Prezident posléze podotkl, že je zkušeným zahradníkem a park u zámku v Lánech neustále dosazuje stromy, které dostává. „Naposledy jsem dostal od ministryně Valachové čínskou borovici, která se údajně dožívá čtyř tisíc let. To nemohu posoudit, žádnou tak starou borovici neznám a s největší pravděpodobností se o tom ani nepřesvědčím. Jerlín se prý 200 let.

Město zve na připomínkový akt k 165. výročí narození T. G. Masaryka

ilustrační foto archiv PvNovinky

 

Tomáš Garrigue Masaryk (7.3.1850 - 14.9.1937)  „Prezident osvoboditel".

"Dovoluji si Vás pozvat na připomínkový akt k 165. výročí narození prvního prezidenta Československé republiky Tomáše Garrigue Masaryka, který se uskuteční v pátek 6. března 2015 v 10,00 hodin na náměstí před budovou radnice," zve za vedení města primátor Miroslav Pišťák. (red)

Státní vyznamenání převzala i zvonařka ze sousedství!

ilustrační foto zvonařství Dittrichová

 

Státní vyznamenání si z rukou prezidenta Miloše Zemana v úterý 28. října večer převzala také Leticie Vránová – Dytrychová, zvonařka z Brodku u Přerova.

Během slavnostního ceremoniálu ve Vladislavském sále Pražského hradu obdržela medaili za zásluhy prvního stupně,  za zásluhy o stát v oblasti hospodářské.

Po zhlédnutí fotografií z Olomouce a Přerova se tážeme: Proč DUHA?

Foto David Vančík

 

Prezident České republiky Miloš Zeman strávil návštěvou Olomouckého kraje celkem tři dny. Každý den navštívil jednu z Hanáckých metropolí a setkal se s jejími občany. Ve středu prezident navštívil Olomouc, ve čtvrtek Prostějov a dnes na závěr své návštěvy také Přerov. 

V Městském domě se sešlo několik stovek občanů, ponejvíce z řad studentů a diskutovalo se zejména nad možností přijetí eura, vnitrostranickou krizí vzniklou po parlamentních volbách v ČSSD nebo nad aktuální světovou politickou situací ovlivněnou děním na Ukrajině.

Prezident Miloš Zeman návštěvu Olomouckého kraje poté završil návštěvou Brodku u Přerova, kde 15:25 svojí návštěvu ukončil. (dv)